PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: |Czarne.Koszula| » 28 lut 2021 15:34

Czarne.Koszula patrzysz tylko w jednym kierunku. Nawet jeżeli Kozienice (aktywa węglowe) zostaną wydzielone
z ENEI, będzie to dobre info. Przy obecnych cenach co2 wytwarzanie z węgla jest kulą u nogi energetyków i bedzie przynosiło straty. Zysk jest z dystrybucji oraz z Bogdanki w przypadku ENEI.

a co chcesz mieć z dystrybucji jak nie masz wytwarzania, wtedy moce kupujesz dla klienta a w jakiej cenie wtedy?
Mi chodzi o fakt że jak budujesz blok za 6 mld a oddasz za połowę i kopalnię to poniesiesz straty realne....będziesz miał kasę w jakiejś części i inną WK podmiotu ale nim kasa zainwestowana w rozwój przyniesie korzyści minie X czasu...onshore/offshore trzeba budować tak jak PV...to trwa. Te odpisy jakie robią są niebezpieczne a kredyty trzeba spłacać bo z kasy ze znaczków pocztowych bloku KOZ 11 nie budowano.

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 28 lut 2021 21:05

Czarne.Koszula patrzysz tylko w jednym kierunku. Nawet jeżeli Kozienice (aktywa węglowe) zostaną wydzielone
z ENEI, będzie to dobre info. Przy obecnych cenach co2 wytwarzanie z węgla jest kulą u nogi energetyków i bedzie przynosiło straty. Zysk jest z dystrybucji oraz z Bogdanki w przypadku ENEI.

a co chcesz mieć z dystrybucji jak nie masz wytwarzania, wtedy moce kupujesz dla klienta a w jakiej cenie wtedy?

Czarne.Koszula miałem Ciebie za lepszego fachowca na tym forum. Mylisz dystrybucję z obrotem :roll:
Nawat w rachunku masz opłatę dystrybucyjną i jest to odrębny temat od obrotu mocami przez spólki energetyczne.
Płacisz za to, że dana spółka dostarcza do Ciebie energię elektrycznę.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8586
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: drex1 » 02 mar 2021 13:46

Ja też zrobiłem małe przetasowanie w swoim portfelu. Częściowo sprzedałem PKP Cargo i kupiłem ENEA,
przeważając obecnie ten papier w portfelu, ale jeszcze tu wrócę po korekcie z jeszcze większym pakietem :mrgreen:
Teraz raczej tutaj szykuje się korekta, a energetyka jest tuż po korekcie, gotowa do kolejnej fali wzrostowej.
widzisz dryniol prognozowanioe PRZED faktem jest troche trudniejsze niz pisanie po fakcie :twisted:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7418
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: NiKtoś » 02 mar 2021 14:06

Do 40 jeszce daleko..
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 02 mar 2021 14:28

Do 40 jeszce daleko..
w takim tempie to do konca miesiaca zrobic moga.

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 28 paź 2018 15:21

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 02 mar 2021 16:57

21 :arrow:

to lecimy za CPK, właśnie podpisują umowę.
trafione :mrgreen:
Sz_mata na kiju bujamy

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 28 paź 2018 15:21

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 02 mar 2021 20:31

24.6 :arrow: :mrgreen:
Sz_mata na kiju bujamy

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 02 mar 2021 21:12

24.6 :arrow: :mrgreen:
To już wiemy, a kolejny target? :lol:

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 28 paź 2018 15:21

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 02 mar 2021 21:14

24.6 :arrow: :mrgreen:
To już wiemy, a kolejny target? :lol:
kody mam dawno zlamame :mrgreen:
Sz_mata na kiju bujamy

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 03 mar 2021 13:37

Ja też zrobiłem małe przetasowanie w swoim portfelu. Częściowo sprzedałem PKP Cargo i kupiłem ENEA,
przeważając obecnie ten papier w portfelu, ale jeszcze tu wrócę po korekcie z jeszcze większym pakietem :mrgreen:
Teraz raczej tutaj szykuje się korekta, a energetyka jest tuż po korekcie, gotowa do kolejnej fali wzrostowej.
widzisz dryniol prognozowanioe PRZED faktem jest troche trudniejsze niz pisanie po fakcie :twisted:


drex1 no właśnie pisałem PRZED faktem :P :mrgreen: Cały czas piszę, że nie trzeba wcale trafiać w samą górke i w sam dołek, żeby zachowanie rynku przewidzieć trochę wcześniej niż większość i na tym zarobić 8)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021 13:44 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: Mikro_B » 03 mar 2021 13:42

24.6 :arrow: :mrgreen:
Jakoś mi ciebie nawet nie szkoda, nawet tak po ludzku...

Topiłeś ludzi u falenty grając znaczonymi kartami na ZWG i Hawe, a tu zapominasz, że wolny rynek jest.

Szkoda tylko tych, co sie sugerują twoimi targetami, ale mam nadzieję niewielu ich...

https://natemat.pl/108765,przeszukanie- ... a-zebuszka

https://forsal.pl/artykuly/807942,tajem ... mowej.html
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka ... howej.html

Śledczy sprawdzają teraz transakcje giełdowe Falenty. Chcą bowiem dowiedzieć się, czy biznesmen wykorzystywał informacje z rozmów do wzbogacenia się na parkiecie. Na razie KNF nie ma danych o nielegalnych transakcjach, jednak prokuratorzy podejrzewają, że w imieniu biznesmenów mógł działać tajemniczy inwestor. Pierwsze poszlaki mogą wskazywać na tajemniczą "wróżkę zębuszkę". Tajemniczy gracz już wcześniej współpracował z Falentą, za co wpadł w problemy z prawem. Jesienią 2011 kupił i sprzedał aukcje Hawe za 100 milionów złotych - miało to wywołać sztuczne zainteresowanie spółką.

rkaem6
Starszy chorąży
Posty: 1510
Rejestracja: 17 paź 2015 11:43

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: rkaem6 » 03 mar 2021 13:54

co tu siem od.pier/dala?

twojbyly
Chorąży
Posty: 740
Rejestracja: 19 sty 2021 17:55

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: twojbyly » 03 mar 2021 13:57

Treść raportu:
Zarząd PKP CARGO S.A. _"Spółka"_ przekazuje do publicznej wiadomości szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za 2020 r.:

- Przychody z tytułu umów z klientami: 4 075,6 mln zł;
- EBITDA: 580,2 mln zł;
- EBIT: -186,4 mln zł;
- wynik netto: -224,3 mln zł;
- masa towarowa: 93,6 mln ton.

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: pazdzioch » 03 mar 2021 13:59

24.6 :arrow: :mrgreen:
Jakoś mi ciebie nawet nie szkoda, nawet tak po ludzku...

Topiłeś ludzi u falenty grając znaczonymi kartami na ZWG i Hawe, a tu zapominasz, że wolny rynek jest.

Szkoda tylko tych, co sie sugerują twoimi targetami, ale mam nadzieję niewielu ich...

https://natemat.pl/108765,przeszukanie- ... a-zebuszka

https://forsal.pl/artykuly/807942,tajem ... mowej.html
https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka ... howej.html

Śledczy sprawdzają teraz transakcje giełdowe Falenty. Chcą bowiem dowiedzieć się, czy biznesmen wykorzystywał informacje z rozmów do wzbogacenia się na parkiecie. Na razie KNF nie ma danych o nielegalnych transakcjach, jednak prokuratorzy podejrzewają, że w imieniu biznesmenów mógł działać tajemniczy inwestor. Pierwsze poszlaki mogą wskazywać na tajemniczą "wróżkę zębuszkę". Tajemniczy gracz już wcześniej współpracował z Falentą, za co wpadł w problemy z prawem. Jesienią 2011 kupił i sprzedał aukcje Hawe za 100 milionów złotych - miało to wywołać sztuczne zainteresowanie spółką.
:P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dryniol » 03 mar 2021 13:59

24.6 :arrow: :mrgreen:
Jakoś mi ciebie nawet nie szkoda, nawet tak po ludzku...

Topiłeś ludzi u falenty grając znaczonymi kartami na ZWG i Hawe, a tu zapominasz, że wolny rynek jest.

Szkoda tylko tych, co sie sugerują twoimi targetami, ale mam nadzieję niewielu ich...



Mikro_B nie no spokojnie będzie tyle co napisał, a nawet dużo więcej, tyle że po korekcie. Jednym ciągiem przecie
nie pójdzie na 200 zł. Muszą być korekty, żeby solidnie rosło. Mój target to 200 zł i też po korekcie wrócę tutaj
większym pakietem, tak jak pisałem wyżej.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 98 gości