PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

wszystko na temat spółek publicznych
dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 22 lut 2023 12:16

jest duzy FF i zeby to ruszyć trzeba grubych milionów , a dzieki likwidacji OFE przez Tuska tych milionów brakuje. :idea:
Okazuje się, że środki przeniesione z OFE do zus i zwaloryzowane na kontach ZUS dadzą większe emerytury Polakom niż zyski z trzymania ich w OFE.

Tak więc była to decyzją dobra dla Polaków.
Kropka.

REKLAMA


dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 22 lut 2023 12:28

jest duzy FF i zeby to ruszyć trzeba grubych milionów , a dzieki likwidacji OFE przez Tuska tych milionów brakuje. :idea:
Okazuje się, że środki przeniesione z OFE do zus i zwaloryzowane na kontach ZUS dadzą większe emerytury Polakom niż zyski z trzymania ich w OFE.

Tak więc była to decyzją dobra dla Polaków.
Kropka.
był przelew z OFE do ZUSU , chyba nie . Ale zeby cos wypłacic trzeba chyba najpierw wpłacić . Jednak sa tacy co tego nie rozumieją ....
Czy to była dobra decyzja ?
Na pewno emerytury z tego powodu nie wzrosną .

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: OSA » 22 lut 2023 18:25

jest duzy FF i zeby to ruszyć trzeba grubych milionów , a dzieki likwidacji OFE przez Tuska tych milionów brakuje. :idea:
Okazuje się, że środki przeniesione z OFE do zus i zwaloryzowane na kontach ZUS dadzą większe emerytury Polakom niż zyski z trzymania ich w OFE.

Tak więc była to decyzją dobra dla Polaków.
Kropka.
był przelew z OFE do ZUSU , chyba nie . Ale zeby cos wypłacic trzeba chyba najpierw wpłacić . Jednak sa tacy co tego nie rozumieją ....
Czy to była dobra decyzja ?
Na pewno emerytury z tego powodu nie wzrosną .


Jak zwykle powtarzasz PiSSowskie kłamstwa że pieniądze z OFE zostały skradzione przez Tuska :shock:
Takie samo klamstwo powtarzała pewną pissowska zwolenniczka na spotkaniu z Tuskiem A Tusk powiedział jej nastepujaco:

,, Tusk podziękował za pytanie o OFE, mówiąc, że dzięki niemu ma okazję „po raz kolejny, ale bardzo głośno i dobitnie powiedzieć, że powtarza pani ohydne kłamstwa na temat OFE”. - Mam nadzieję, że przeprowadzi pani sama to badanie i wyśle pani do mnie pocztówkę z przeprosinami. Na czym polega to badanie? Proszę sprawdzić dowolne konto ZUS-owskie byłego uczestnika OFE. Wszystkie pieniądze zostały przeniesione z OFE do ZUS-u. Każdy dokładnie to, co miał w OFE, ma dzisiaj w ZUS-ie i każdy kto tę decyzję podjął - bo miał możliwość zatrzymania pieniędzy w OFE - dostał informację: jeśli chcesz zostać w OFE, możesz zostać w OFE. Bogu dzięki. Przygniatająca większość tych młodych Polaków, o których pani się martwi miała swój rozum i przeniosła pieniądze do ZUS-u. Zgodziła się na to i dzisiaj te pieniądze są więcej warte niż te, które były w OFE. Proszę mi wybaczyć ostre słowa. Jak pani mówi, to niech pani wpierw to sprawdzi. To można sprawdzić na każdym koncie ZUS-owskim, każdej polskiej rodziny, bez żadnego problemu - tłumaczył lider PO. - Pieniądze z OFE zostały przeniesione na konto ZUS-u, więc proszę nie powtarzać tej ohydnej propagandy - zaapelował.

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 22 lut 2023 18:33

ja mam takie pytanie
jedno tylko
kto pamieta jak zapisal sie do OFE ?
to niech mnie przypomni bo juz pamiec u mnie nie taka jak kiedys
o ile wiecej jego skladki wzrosly ??
bo ja juz nie pamietam a bylem w OFE
czy wzrosly chociaz o 1 grosz ??
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 22 lut 2023 18:42

a wiec jezeli nie zaplaciliscie ani grosza na OFE
a nie zaplaciliscie !!!!!!
ty kto was okradl wiesniaki i z czego ???
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 22 lut 2023 21:29

Nikt widzę nie ma pojęcia na czym polegał myk. Moje składki do ZUS w momencie wprowadzenia Ofe od razu skoczyły 28 % w gorę bo wczesniej składki liczono od netto a od wprowadzenia Ofe podstawe zaczęto liczyć od brutto . Składki poszły w góre o ok. 28 % więc nie mówcie ze to bez dodatkowych kosztów . Moze jak ktos całe zycie pracował na panstwowym to tego widział , ale jak ktos był na własnym rozrachunku od razu to odczuł w porfelu . 28 % to wiecej niz ta inflacja co jest teraz i to z dnia na dzień i do końca życia albo głodowej emerytury. Myslenie Platformiane widac dominuje i wnioski platformiane z d....

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 22 lut 2023 21:37

O ile dobrze pamiętam składka od prywaciarzy to było 60% średniej krajowi i od tego 40% się płaciło do zus-u i tyle prowadziłem własną działalność i to przez około 20 lat
Po wprowadzeniu OFE nie zapłaciłem ani grosza więcej
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 22 lut 2023 21:40

A byłem prywaciarzem od 1987 roku do 2004
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 22 lut 2023 21:53

https://zus.pox.pl/zus_skladki_historyczne.htm
porównaj jak wzrosła podstawa . W styczniu 749 a w grudniu już 1028 .
składka przez rok wzrosła o 38%
Najnizsza krajowa wzrosła w 1999 o rekordowe 142 złote ale to wynikało własnie z ubruttowienia . bo norma wtedy była 30 złotych podwyzki na rok .

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 22 lut 2023 21:55

Tępa sztuko jakbyś prowadził działalność gospodarczą to byś wiedział jak to się wpłaciło kwotą bazową było 60% średniej krajowej którą podawał ZUS i od tej kwoty płaciłeś minimum 40% tepaku jeden
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dusigrosz » 22 lut 2023 22:03

Tępa sztuko jakbyś prowadził działalność gospodarczą to byś wiedział jak to się wpłaciło kwotą bazową było 60% średniej krajowej którą podawał ZUS i od tej kwoty płaciłeś minimum 40% tepaku jeden
Przecież on był nauczycielem za 2$ miesięcznie, więc jaki prywaciarz.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 22 lut 2023 22:07

Mumin jestes tepy jak but ochlapany . :lol:

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 22 lut 2023 22:12

Tępa sztuko jakbyś prowadził działalność gospodarczą to byś wiedział jak to się wpłaciło kwotą bazową było 60% średniej krajowej którą podawał ZUS i od tej kwoty płaciłeś minimum 40% tepaku jeden
Przecież on był nauczycielem za 2$ miesięcznie, więc jaki prywaciarz.
A on tu się już podawał nie wiadomo za kogo
O ile dobrze pamiętam to ostatnio mówił że jest teleskopem Hubble’a i że wrócił z kosmosu
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: drex1 » 23 lut 2023 16:02

pitolicie glupoty
dobrym albo modnym spółkom nie potrzeba ofe żeby rosły
ktoś marudzil np na cdredzie po 400 ze ofe nie ma?

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PKP Cargo [PKP] księga II - Złota Era

Postautor: dochodzeniowy » 23 lut 2023 17:23

akurat w CDR jest 10 OFE , więc niezbyt udany przykład .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości