Jutro zaczynają zakupy ppk?

wszystko na temat spółek publicznych
karolina z modlina
Sierżant sztabowy
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:58

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: karolina z modlina » 12 maja 2021 20:13

a nawet nie macie pojecia ile zyskacie na tym ppk
wam tylko powiem ze moj pracodawca placi chyba od 17 lat w tej chwili prawie 7% z zarobkow brutto na PPE -pracowniczy fundusz emerytalny i w tej chwili mam tam tyle kasy ze wystarczy na nowke fure z niemiec tak kochana przez nasza mlodziez
a wy przypuszczam nawet nie macie pojecia jaki podatek placicie wy i wasz pracodawca na zus
a wiec wam powiem ze 10% wy i drugie 10% wasz pracodawca
a macie jeszcze pracy przed soba w 3,14zdu i troche
i teraz o tym nie myslicie ale gwarantuje wam ze za lat trzydziesci czy czterdziesci kiedy bedziecie przechodzic na emeryture bedziecie plakac z powodu jej glodowej wartosci
ja juz mam to w *** bo raz ze juz za rok przechodze na urlop do konca zycia to dwa wyplace kase z PPK a trzy ma mam emeryture liczona na innych zasadach niz wy

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: Nowy incoqnito » 12 maja 2021 20:17

Prawda jest taka, ze ludzie nie wierzą w emerytury niezależnie od tego czy to ofe, ppk czy ZUS.
Wiedza, ze jak sami nie zainwestują na starość to dostaną figę z makiem.
Maja w pamięci jak Tusk rozpoczął demontaż ofe, i widza jak Morawiecki kontynuuje jego dzieło.
Ale co mi chcesz wmówić, gdy jako przełożony z każdym rozmawiałem i usłyszałem to co napisałem wcześniej. Że i tak i tak zajumają tak jak zajumał rudy.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: Nowy incoqnito » 12 maja 2021 20:18



Tusk zaj.ebał ludziom ich środki żaden demontaż to był zwykłe parszywe , chamskie PO złodziejstwo na niespotykaną skale od Mieszka I w tym narodzie może tylko wielka nacjonalizacja komuchów po wojnie może się z tym równać . Ale komuchy to nie była władza prawowita tylko ruskie pomioty z nadania.
Skoro zaj.ebali raz jak wróca zaje.bią ponownie tym razem środki z ROR czy z rachunków maklerskich , wiec co z tego że sobie inwestujesz na starość jak głosujesz na złodzei z PO jak wielu innych zdoktrynowanych PO ma.tołów.
a w domu na drzewie zdrowi
co ci zaj.ebał to bylo tylko przekladanie z szufladki do szufladki
skladki zus ktore kazdy i tak placi
zostaly podzielone i chyba 8,5% nie szla do zusu tylko na ofe
mamy system solidarnosci pokoleniowej ten system mamy w wiekszosci krajow europejskich
a wymyslil to bismark bo mu germancy uciekali do ameryki
i glupota polegala na tym ze durni polacy chcieli zrobic hybryde czyli system mieszany europejsko amerykanski
czyli system solidarnosci pokoleniowej pomieszany z funduszami emerytalnymi
nie mozna w trakcie zawodow zmieniac zasad i mieszac sprintu z maratonem
To gdzie są moje prowizje, które płaciłem? Skoro kasa wróciła do ZUSu to czemu bez moich prowizji, które mi jumali przez tyle lat!

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: Gibajacy_gibon » 12 maja 2021 20:23



Tusk zaj.ebał ludziom ich środki żaden demontaż to był zwykłe parszywe , chamskie PO złodziejstwo na niespotykaną skale od Mieszka I w tym narodzie może tylko wielka nacjonalizacja komuchów po wojnie może się z tym równać . Ale komuchy to nie była władza prawowita tylko ruskie pomioty z nadania.
Skoro zaj.ebali raz jak wróca zaje.bią ponownie tym razem środki z ROR czy z rachunków maklerskich , wiec co z tego że sobie inwestujesz na starość jak głosujesz na złodzei z PO jak wielu innych zdoktrynowanych PO ma.tołów.
a w domu na drzewie zdrowi
co ci zaj.ebał to bylo tylko przekladanie z szufladki do szufladki
skladki zus ktore kazdy i tak placi
zostaly podzielone i chyba 8,5% nie szla do zusu tylko na ofe
mamy system solidarnosci pokoleniowej ten system mamy w wiekszosci krajow europejskich
a wymyslil to bismark bo mu germancy uciekali do ameryki
i glupota polegala na tym ze durni polacy chcieli zrobic hybryde czyli system mieszany europejsko amerykanski
czyli system solidarnosci pokoleniowej pomieszany z funduszami emerytalnymi
nie mozna w trakcie zawodow zmieniac zasad i mieszac sprintu z maratonem
z szufladki do szufladki to może przekładac matole czekoladki. Nie mam zamiaru cię tu edukować.
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

karolina z modlina
Sierżant sztabowy
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:58

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: karolina z modlina » 12 maja 2021 20:28


z szufladki do szufladki to może przekładac matole czekoladki. Nie mam zamiaru cię tu edukować.
Wypłaty świadczeń emerytalnych mogą być realizowane na wiele sposobów. Dwie dominujące metody ich finansowania to:

System redystrybutywny (repartycyjny, pay-as-you-go, PAYG) – składki pracownika trafiają do wspólnej puli, z której wypłacane są na bieżące świadczenia dla osób, którym one przysługują w danym momencie. Po przejściu na emeryturę świadczenia są wypłacane ze składek osób płacących je w danym momencie. Po śmierci ubezpieczonego ich wypłacanie jest wstrzymywane, zaś suma składek wpłaconych przez pracownika kontynuuje cyrkulację w systemie.

System kapitałowy – pracownik przez cały czas swojej aktywności zawodowej odprowadza składki, które są lokowane na oprocentowanych rachunkach bankowych. Po przejściu na emeryturę pracownik może dysponować całym kapitałem wraz z odsetkami lub tylko comiesięcznymi świadczeniami pochodzącymi z odsetek od kapitału, wypłacanymi dożywotnio. Po śmierci kapitał może być dziedziczony przez rodzinę pracownika.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2021 20:40 przez karolina z modlina, łącznie zmieniany 1 raz.

karolina z modlina
Sierżant sztabowy
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:58

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: karolina z modlina » 12 maja 2021 20:35


z szufladki do szufladki to może przekładac matole czekoladki. Nie mam zamiaru cię tu edukować.
Niemcy miały tradycję programów socjalnych w Prusach i Saksonii, które rozpoczęły się już w 1840 roku. Wprowadzone w 1880 roku programy ubezpieczeń społecznych były pierwszymi na świecie i stały się wzorem dla innych krajów i podstawami nowoczesnego państwa opiekuńczego. Bismarck wprowadził emerytury, ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, opieki medycznej i ubezpieczenia od bezrobocia. Zdobył konserwatywne wsparcie, podciął slogany socjalistów. Socjaliści zawsze głosowali przeciwko jego propozycjom. Jego paternalistyczne programy zyskały poparcie niemieckiego przemysłu, ponieważ ich celem było zdobycie poparcia klas pracujących dla imperium i zmniejszenie odpływu emigrantów do Ameryki, gdzie płace były wyższe, ale opieka społeczna nie istniała. Politycznie miał pozyskać Partię Centrum, która reprezentowała pracowników katolickich, ale socjaliści pozostali wrogo nastawieni.

System opieki społecznej, wprowadzony przez Bismarcka, zwolnił ludzi z konieczności przedkładania lojalności względem swojego rodzinnego klanu (który poprzednio gwarantował opiekę członkom rodziny niezdolnym do pracy), ponad lojalność wobec państwa. Niemcy mogli poświęcić wszystkie swoje siły na pracę na rzecz państwa, bo mogli ufać, że w przypadku choroby, wypadku lub na starość państwo się nimi zaopiekuje.

karolina z modlina
Sierżant sztabowy
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:58

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: karolina z modlina » 12 maja 2021 20:38

:arrow:

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: Gibajacy_gibon » 12 maja 2021 20:45


z szufladki do szufladki to może przekładac matole czekoladki. Nie mam zamiaru cię tu edukować.
Wypłaty świadczeń emerytalnych mogą być realizowane na wiele sposobów. Dwie dominujące metody ich finansowania to:

System redystrybutywny (repartycyjny, pay-as-you-go, PAYG) – składki pracownika trafiają do wspólnej puli, z której wypłacane są na bieżące świadczenia dla osób, którym one przysługują w danym momencie. Po przejściu na emeryturę świadczenia są wypłacane ze składek osób płacących je w danym momencie. Po śmierci ubezpieczonego ich wypłacanie jest wstrzymywane, zaś suma składek wpłaconych przez pracownika kontynuuje cyrkulację w systemie.

System kapitałowy – pracownik przez cały czas swojej aktywności zawodowej odprowadza składki, które są lokowane na oprocentowanych rachunkach bankowych. Po przejściu na emeryturę pracownik może dysponować całym kapitałem wraz z odsetkami lub tylko comiesięcznymi świadczeniami pochodzącymi z odsetek od kapitału, wypłacanymi dożywotnio. Po śmierci kapitał może być dziedziczony przez rodzinę pracownika.
Co ty nie powiesz no i co z tego ja ci wytłumacze jednak boś kiep i ma.toł zgrywajacy tu wielkiego cwaniaka od jakiś cho.ojowatych wykresów i nie na definicjach w wikipedii tylko na przykładzie.

W momencie przelewu na indywidulane konto do instytucji prywatnoprawnej z instytucji publicznoprawnej środki tracą charakter publiczny i stają się środkami prywatnymi . I zawsze jak ktoś zaj,ebie takie środki to zwykły złodziej jak ty kiep i ma.toł zawsze to bedzie chamskie złodziejstwo na niespotykaną skale w normalnym cywilizowanym kraju. Z wyjątkiem postępowania z nakazem indywidualnym nie zbiorowym zajęcia środków na indyw sadowym w postępowaniu komorniczym .


Inaczej mówiąc jak Państwo przelewa nauczycielom , policjantom środki na ror z tytułu wynagrodzenia na konta prywatnoprawne w bankach to jakby przyszedł Tusk i Zenkowi zaj.bał środki mówiąć że te środki bedą na subfunduszu Państwowym to powiesz tym ludziom i takiemu Zenkowi że to z szufladki do szufladki przełożenie bo i tak dostawał od Państwa pieniadze. I wkleisz mu definnicje roru z Wikipedii.

Jebnij lepiej rózowy wykres b o to ci wychodzi najlepiej.
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

karolina z modlina
Sierżant sztabowy
Posty: 129
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:58

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: karolina z modlina » 12 maja 2021 20:47

w przeciwienstwie do ciebie moi przodkowie juz dawno zeszli z drzewa

leeloo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3242
Rejestracja: 07 sty 2013 22:32

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: leeloo » 12 maja 2021 21:19

PPK to super pomysł

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: dryniol » 12 maja 2021 21:40

Powiem krótko; "na giełdzie większość zawsze się myli" i to samo będzie z PPK. Forumowi "znafcy" piszą, że PPK jest tak samo złe jak OFE, a raczej nie mają pojęcia o czym piszą. Ja z OFE jestem zadowolony, tyle że problem polegał jedynie na tym, żeby tego przypilnować. Wystarczyło swoje środki od pracodawcy kierować wszędzie tylko nie do ZUS, a były i są takie opcje czały czas. Część obligacyjna i tak była od początku w ZUS-ie, więc nic mi Tusk nie ulradł (kacza propaganda dla głu.poli).
Mój stan na dzień dzisiejszy w OFE (część akcyjna), krórym zarządza AVIVA;
Numer rachunku
1513....
Wartość środków
27 471,72 zł

...i niech mnie ktoś z forumowych "mądrych znafcuf" przekona, że OFE było złe i że mi coś ukradli :P :lol: :lol:
Teraz mimo to że PiS dla mnie jest szam.bem, to uważam, że z OFE robią dobrze i mi to bardzo pasuje. Modlę się o to,
by te środki poszły na IKE i żeby były one dziedziczone, a nie do ZUS gdzie by przepadły bez śladu, i nawet niech sobie wezmą z tego te 15%. Co ważne, i Tusk i kaczka dali mi wybór, więc nic mi nikt nie kradnie 8)
Ale po co ja się tutaj produkuję, skoro większość "znafcuf" tutaj i tak nie wie jak funcjonują OFE, czy IKE :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: dochodzeniowy » 12 maja 2021 22:10

27 tys . Przeciez to tylko na rok na emeryturze i wypłacie 1,9 tys na rekę. :idea:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: dryniol » 12 maja 2021 22:23

27 tys . Przeciez to tylko na rok na emeryturze i wypłacie 1,9 tys na rekę. :idea:

...no i właśnie odezwał się dochodzeniowy, jeden z forumowyc "znafcuf", który nie ma najmniejszego pojęcia o co chodzi :roll: Przeczytaj co napisałem wyżej człowieku. Wielu już za Tuska wybrało ZUS zamiast OFE i teraz mają właśnie to, o czym piszesz wyżej, obecnie już bez wyboru czy chcą IKE, czy ZUS i piszą, że ktoś coś im ukradł, a mieli przecież wybór i sami podjęli taką a nie inną decyzję. Jak to co mam pójdzie na IKE i dalej będzie rosło przez 10 lat, tak jak
do tej pory, to mogę potem wypłacić wszystko jednorazowo bez podatku i pewnie chatę sobie za to będę mógł kupić. Nie masz pojęcia o czym piszesz człowieku, a udajesz tutaj mądrego :roll: :oops:
Może jeszcze jakiś "mądry" się tutaj znajdzie, żeby mi udowodnić, że coś mi ukradli, i że OFE dla mądrych ludzi nie miało sensu :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: dochodzeniowy » 12 maja 2021 22:55

27 tys . Przeciez to tylko na rok na emeryturze i wypłacie 1,9 tys na rekę. :idea:

...no i właśnie odezwał się dochodzeniowy który udaje tutaj mądrego a nie ma najmniejszego pojęcia o co chodzi :roll:
Przeczytaj co napisałem wyżej człowieku. Wielu już za Tuska wybrało ZUS zamiast OFE i teraz mają to o czym piszesz wyżej, obecnie już bez wyboru czy IKE czy ZUS i piszą, że ktoś coś im ukradł, a mieli przecież wybór i sami podjęli taką a nie inną decyzję. Jak to co mam pójdzie na IKE i dalej będzie rosło przez 10 lat, to mogę potem wypłaćić wszystko jednorazowo bez podatku i pewnie chatę sobie za to będę mógł kupić. Nie masz pojęcia o czym piszesz człowieku,
a udajesz tutaj mądrego :roll: :oops:
Nie rozśmieszaj mnie . jak za 2 m2 mieszkania po 10 latach wyjdzie ci z inwestycji w wig mieszkanie ? Być moze bedzie 3 m2 ale na pewno nie więcej a moze nawet mniej . Patrząc wstecz to przez 10 lat wig urósł 27% nominalnie i gwarantuje ci ze siła nabywcza jeśli chodzi o budownictwo spadła przynajmniej o połowę . Czyli miałeś na 2m2 , a masz na 1 m2. Ofe ciut lepiej 40-57% przez 10 lat. Nie nazwałbym tego nawet ochrona kapitału .
https://www.biznesradar.pl/fundusze-stopy-zwrotu/ofe
Co innego gdybyś inwestował sam na własną rękę . Wtedy to jest możliwe .
akcje Novity 1650% w 10 lat. Podobnie CDR a lepiej 11 bit prawie 3000% . Nawet lentex skoczył ponad 200% ale 50% w 10 lat to śmiech . :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Jutro zaczynają zakupy ppk?

Postautor: dryniol » 12 maja 2021 23:27

27 tys . Przeciez to tylko na rok na emeryturze i wypłacie 1,9 tys na rekę. :idea:

...no i właśnie odezwał się dochodzeniowy który udaje tutaj mądrego a nie ma najmniejszego pojęcia o co chodzi :roll:
Przeczytaj co napisałem wyżej człowieku. Wielu już za Tuska wybrało ZUS zamiast OFE i teraz mają to o czym piszesz wyżej, obecnie już bez wyboru czy IKE czy ZUS i piszą, że ktoś coś im ukradł, a mieli przecież wybór i sami podjęli taką a nie inną decyzję. Jak to co mam pójdzie na IKE i dalej będzie rosło przez 10 lat, to mogę potem wypłaćić wszystko jednorazowo bez podatku i pewnie chatę sobie za to będę mógł kupić. Nie masz pojęcia o czym piszesz człowieku,
a udajesz tutaj mądrego :roll: :oops:
Nie rozśmieszaj mnie . jak za 2 m2 mieszkania po 10 latach wyjdzie ci z inwestycji w wig mieszkanie ? Być moze bedzie 3 m2 ale na pewno nie więcej a moze nawet mniej . Patrząc wstecz to przez 10 lat wig urósł 27% nominalnie i gwarantuje ci ze siła nabywcza jeśli chodzi o budownictwo spadła przynajmniej o połowę . Czyli miałeś na 2m2 , a masz na 1 m2. Ofe ciut lepiej 40-57% przez 10 lat. Nie nazwałbym tego nawet ochrona kapitału .
https://www.biznesradar.pl/fundusze-stopy-zwrotu/ofe
Co innego gdybyś inwestował sam na własną rękę . Wtedy to jest możliwe .
akcje Novity 1650% w 10 lat. Podobnie CDR a lepiej 11 bit prawie 3000% . Nawet lentex skoczył ponad 200% ale 50% w 10 lat to śmiech . :lol:

dochodzeniowy nie rozróżniasz dwóch rzeczy. Piszemy tu o PPK, OFE. ZUS oraz IKE i jak ważne są dobre i mądre decyzje, zamiast powtarzania kaczych głupot, że Tusk coś komuś ukradł. Co innego indywidualne inwestowanie,
a co innego pieniądze które obowiązkowo pobiera Ci pracodawca i przekazuje co miesiąc albo do ZUS (czyli w błoto), albo do OFE, a w przypadku PPK, to albo pracodawca i państwo dokładają Ci za free hajs, albo z tego rezygnujesz "geniuszu" :roll: Wiadomo, że indywidualnie dużo więcej się zarabia na giełdzie, ale nie o tym tutaj piszemy :roll:
Jeśli chodzi o indywidualne inwestowanie, to piszesz o przeszłości. Co mnie teraz interesuje, ile urosła dana spółka przez ostatnie 10 lat :?: Mnie interesują obecnie te, które urośnią tyle samo przez następne 10 lat :P Pamiętaj, że po hossie jest bessa, a po bessie hossa, więc co będzie na wymienionych przez Ciebie spółkach przez kolejne 5-10 lat to ja wiem już dzisiaj, a Ty znowu będziesz udawał tu mądrego za 10 lat i pisał, że np. na PKP Cargo, ENEI czy Bogdance można było zarobić 3.000%, tyle że już po fakcie forumowy "mądrusiu" jak trzeba będzie je już sprzedawać, a nie kupować w czasie ekstazy, tak jak ci co teraz kupują Novitę :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości