PZPR w PiS. Skarbnik komunistów został zastępcą Obajtka

wszystko na temat spółek publicznych
K.OSA
Chorąży
Posty: 960
Rejestracja: 28 paź 2020 18:11

PZPR w PiS. Skarbnik komunistów został zastępcą Obajtka

Postautor: K.OSA » 23 sie 2021 12:15

Kadry PiS :oops: :oops: :oops: :oops:

Były skarbnik PZPR, a następnie poseł PiS Jan (używa imienia Janusz) Szewczak trafił do zarządu państwowej spółki Orlen. Odpowiada za finanse firmy.

Sprawa jest o tyle zaskakująca, że występujący jako doktor ekonomii Szewczak nie jest ani ekonomistą, ani nie posiada stopnia doktora. Jest magistrem prawa, a o jego umiejętnościach najlepiej świadczy sytuacja SKOK-ów, w których pracował jako główny ekonomista.
Szewczak był w przeszłości skarbnikiem oddziałowej organizacji partyjnej PZPR. Działał również w innych komunistycznych organizacjach.
Potem związał się z PiS i w ub. kadencji był posłem tego ugrupowania.


Fikcyjny doktor UW i posiadacz pasa judo Szewczak, był za to prawdziwym skarbnikiem PZPR i głównym ekonomistą SKOK. Brzmi to dumnie, zważywszy na liczne upadłości SKOK-ów i wyprowadzone z nich miliony na prywatne, zagraniczne konta!
Gdyby ktoś był ciekaw, ile były poseł Janusz Szewczak, "analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta" portalu wPolityce będzie zarabiał jako członek zarządu ds. finansowych w Orlenie, to informuję, że reguluje to ustawa i mowa o kwocie rzędu 75 tys. zł miesięcznie:
:idea: :idea: :idea: Zbierał składki w PZPR, teraz trafił do zarządu Orlenu. Będzie zarabiać nawet 75 tysięcy miesięcznie :!: :!: :!: :!:


HEJ piSSowcy ! jak tam idzie DEKOMUNIZACJA ? :evil: :evil: :evil: :evil:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: gleba, palacz2009, twojbyly i 30 gości