Jak media kreują rzeczywistość....

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2937
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Jak media kreują rzeczywistość....

Postautor: Nowy incoqnito » 25 sie 2021 14:30

Ostatnie kilka dni pięknie pokazują czym jest "narzucanie narracji" w mediach.
Na dole screeny z Faktu, przed komunikatem KE o konieczności strzeżenia granic i po nim!

W większości mediów tak to wyglądało.

Najpierw mieliśmy grę na emocjach, budowanie współczucia, krytyka "bezdusznego rządu", ckliwe opowieści, historie o wędrującym przez 5 tys. km kocie i biednych, schorowanych ludziach z Afganistanu.

Po komunikacie, nagle znalazły się wątpliwości, udało się ogarnąć, że to przerzut ludzi samolotami z Iraku, że to wszystko wina Łukaszenki, że Litwa zamknęła granice, więc zaczęli ich wysyłać do Polski i na Łotwę.

O 19.00 wczoraj było wręcz fantastycznie. Nagle się dowiedzieliśmy, że wprawdzie są relacje o głodnych i chorych ludziach na granicy ale są one, no tak jakby, niepotwierdzone. I podkreślono, że żołnierze strzegą granic. Słowa te wypowiedział ten sam facet, który dwa dni wcześniej w spokoju słuchał wyzwisk pod adresem polskiej armii.
No musimy przyznać, że giętkości kręgosłupa zazdrościmy, bo tam to już chyba wszystkie skoliozy, lordozy, kifozy i dyskopatie były grane.

Zwrotu o 180 stopni dokonała większość mediów i polityków. Bo jednak są pewne zasady nadrzędne. A jest nią wierność, nie, nie Polsce. Wierność płatnikom, sponsorom, właścicielom, komunikatom z Brukseli i tweetom z Sopotu.

Ci mniej rozgarnięci nadal nie skapnęli się, że sygnał do odwrotu już zarządzono i dalej się wydurniają, urządzając wyścigi z torbą z dyskontu. Ciekawe będzie to wewnętrzne starcie starych wyjadaczy z naiwniakami, gdy przyjdzie do tworzenia list partyjnych...
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ANTYCHRYST, Nowy incoqnito i 183 gości