Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

wszystko na temat spółek publicznych
pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

Postautor: pandorinium » 12 paź 2021 16:56

W jaki sposób ten podatek zapłacili właściciele firm? Co, właściciel Coca coli od ust sobie odjął miliony żeby pokryć straty, czy ceny poszły w górę? Z tego co wiem to płacą konsumenci. I wcale nie płakałem. Do Hołowni mi daleko, co to płacze co chwilę. :P

To ile podatku zapłacił FB, Google, Pfizer w Polsce? A możę Amazon rozlicza się prawidłowo z polskim fiskusem? Pomijam śmieszną sytuację z orange gdzie dostali 10x tyle dotacji niż zapłacili podatku. No dawaj zenuś podaj jak to zachodnie firmy będą płacić 30% jak polskie od nowego.

REKLAMA


zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

Postautor: zenek69 » 12 paź 2021 17:25

W jaki sposób ten podatek zapłacili właściciele firm? Co, właściciel Coca coli od ust sobie odjął miliony żeby pokryć straty, czy ceny poszły w górę? Z tego co wiem to płacą konsumenci. I wcale nie płakałem. Do Hołowni mi daleko, co to płacze co chwilę. :P

To ile podatku zapłacił FB, Google, Pfizer w Polsce? A możę Amazon rozlicza się prawidłowo z polskim fiskusem? Pomijam śmieszną sytuację z orange gdzie dostali 10x tyle dotacji niż zapłacili podatku. No dawaj zenuś podaj jak to zachodnie firmy będą płacić 30% jak polskie od nowego.
Powinni tych gigantów technologicznych opodatkować ale jak to zrobią to będziesz płakał z kumplami że pisiory chcą zamknąć internet :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

Postautor: pandorinium » 12 paź 2021 17:50

Akurat płakałbym z radości, ale tego PiS nigdy nie zrobi. Wiesz czemu? Bo ten cały Morawiecki nie jest po to aby Polacy mieli dobrze. On działa tak aby zagranica miała dobrze. Pomijam już nową niesamowitą biurokrację z nowym wałem. A podobno pinokio obiecywał uproszczenia podatkowe. :lol:

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

Postautor: fluidek » 12 paź 2021 18:19

Jak życie Janusza biznesu jest takie ciężkie, zawsze może iść na etat. Albo wyemigrować. Wszędzie przecież lepiej niż w tej dyktaturze :P

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

Postautor: pandorinium » 12 paź 2021 18:47

I lekarze pojechali, a teraz płacz. Jeszcze trochę młodych niech wyjedzenie i będzie płacz emerytów za kilkanaście lat, bo będzie kraj starców. Ja wiem, że niby troszczycie się o Polaków, a w gruncie rzeczy chcecie zeby taki amazon przejął wszystko i każdy pracował na etacie i miał po równo, czyli ***.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

Postautor: fluidek » 12 paź 2021 18:55

I lekarze pojechali, a teraz płacz. Jeszcze trochę młodych niech wyjedzenie i będzie płacz emerytów za kilkanaście lat, bo będzie kraj starców. Ja wiem, że niby troszczycie się o Polaków, a w gruncie rzeczy chcecie zeby taki amazon przejął wszystko i każdy pracował na etacie i miał po równo, czyli ***.
Lekarze pojechali robić cyrk na granicy, to tak źle im chyba nie jest. Koszą niezłą kasę, tylko trzeba troche wiedzy mieć.

leeloo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3242
Rejestracja: 07 sty 2013 22:32

Re: Małe firmy zamykają się na potęgę z powodu Nowego Ładu

Postautor: leeloo » 14 paź 2021 14:36

Dramat


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości