Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

wszystko na temat spółek publicznych
dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: dochodzeniowy » 02 gru 2021 17:51

Mumin co ty powiesz?
Jestem mgr pedagogiki i kiedyś pracowałem w szkole na stanowisku nauczyciela.
Dobra była fucha ale pieniądz był mały. Jak zaczynałem to było 15 dolarów a jak odchodziłem tylko 2 . Żona dalej pracuje i nie dostaje nigdy mniej niż 5 k PLN netto. Czyli jakieś 1300 dolarów .
Od 30 lat zapieram na budowie i dopiero za pisu zarabiam lepiej . 20 lat to było latanie za robotą. Za PO czy SLD to był dramat . Dziś może nie jest jeszcze sprawiedliwie ale ludzi pracy ,ciężkiej pracy nikt nigdy nie szanował i co gorsza nie doceniał. PiS to trochę zmienił i dziś jest bliżej normalności podobnie jak w latach 2006-2007.
Na dziadostwo nie zagłosuje nigdy wybieram PiS.
Chyba jest to zrozumiałe dla POspólstwa.
Nie pisz głupot że żona jest nauczycielką i dostaje 5 000 do reki...no chyba jest dyrektorka to może wtedy
Jak pisze to wiem i nie jest to temat do dyskusji . Weszła w II próg podatkowy to ile ma zarabiać ?
Fakt ,ze ma kilka nadgodzin , ale w szkolach są braki nauczycieli.

REKLAMA


smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: smalec_alfa » 02 gru 2021 17:52

Mumin co ty powiesz?
Jestem mgr pedagogiki i kiedyś pracowałem w szkole na stanowisku nauczyciela.
Dobra była fucha ale pieniądz był mały. Jak zaczynałem to było 15 dolarów a jak odchodziłem tylko 2 . Żona dalej pracuje i nie dostaje nigdy mniej niż 5 k PLN netto. Czyli jakieś 1300 dolarów .
Od 30 lat zapieram na budowie i dopiero za pisu zarabiam lepiej . 20 lat to było latanie za robotą. Za PO czy SLD to był dramat . Dziś może nie jest jeszcze sprawiedliwie ale ludzi pracy ,ciężkiej pracy nikt nigdy nie szanował i co gorsza nie doceniał. PiS to trochę zmienił i dziś jest bliżej normalności podobnie jak w latach 2006-2007.
Na dziadostwo nie zagłosuje nigdy wybieram PiS.
Chyba jest to zrozumiałe dla POspólstwa.
Nie pisz głupot że żona jest nauczycielką i dostaje 5 000 do reki...no chyba jest dyrektorka to może wtedy
Jak pisze to wiem i nie jest to temat do dyskusji . Weszła w II próg podatkowy to ile ma zarabiać ?
Fakt ,ze ma kilka nadgodzin , ale w szkolach są braki nauczycieli.
a rozliczyła się z korepetycji, czy to kasa pod stołem?

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 02 gru 2021 17:54

a dla mnie tylko lakiery, szampony, zimowe opony
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: Gibajacy_gibon » 02 gru 2021 17:57

Gibony niesamowicie wyja bo im lasy deszczowe wycinaja.. Wkrotce pewnie wygina :cry:
ja zawsze myślałem, że te wklejane przez niego mordki są roześmiane, ale fakt wyglądają jak wycie, a co najmniej szczekanie...

kiedyś na jakimś forum przeczytałem, że im więcej emotek we wpisach tym mniejszy iloraz iq.
czy wyjątek potwierdza regułę?
Jak dwóch zje.bów totalsów pociśnie to nie ma c.h..u.ja na Marychę w wsi tylko wióry lecą .

Patrząc po braku emotek pod waszymi wpisami mamy do czynienia z jakimiś mózgami z mensy .
To zacznijmy dwa głąby od tego że gibony nie koczują w lasach deszczowych a reszte a reszta niech bedzie milczeniem nad waszym iq półgłówki.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 02 gru 2021 18:07 przez Gibajacy_gibon, łącznie zmieniany 1 raz.
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: dochodzeniowy » 02 gru 2021 18:01

Reforma jaka wprowadził Buzek postawiła pod duzym znakiem zapytania sens ogłaszania światu że sie udziela korepetycji . Mnożenie składki zdrowotnej , przy niewielkim zakresie wykonywania tej czynności dał jasne swiatło na cel , który obrali niby wybawcy od komunizmu.
Naród miał być głupszy a co ważniejsze bierny i biedny.
Głowny cel to konserwacja bezrobocia i potem po latach rząd Tuska wprowadza prace dla kobiet o 7 lat dłuższą w imię pracy do smierci za stawki głodowe. :idea:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: dochodzeniowy » 02 gru 2021 18:08

To jednak nie są jedyne zmiany, jeśli chodzi o składkę zdrowotną. Jak przypomina ZUS, będzie nowa grupa zwolnionych ze składki zdrowotnej. Od 2022 r. składki z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej nie będą musiały płacić osoby, które – oprócz prowadzenia działalności – pozostają jednocześnie w stosunku pracy, a podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu zatrudnienia nie będzie przekraczać minimalnego wynagrodzenia. Oprócz tego przychody z działalności nie będą mogły być wyższe niż 50 proc. minimalnej pensji – w 2022 r. limit ten będzie wynosć 1505 zł. Dodatkowo przedsiębiorca musi być opodatkowany w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: smalec_alfa » 02 gru 2021 18:35

Gibony niesamowicie wyja bo im lasy deszczowe wycinaja.. Wkrotce pewnie wygina :cry:
ja zawsze myślałem, że te wklejane przez niego mordki są roześmiane, ale fakt wyglądają jak wycie, a co najmniej szczekanie...

kiedyś na jakimś forum przeczytałem, że im więcej emotek we wpisach tym mniejszy iloraz iq.
czy wyjątek potwierdza regułę?
Jak dwóch zje.bów totalsów pociśnie to nie ma c.h..u.ja na Marychę w wsi tylko wióry lecą .

Patrząc po braku emotek pod waszymi wpisami mamy do czynienia z jakimiś mózgami z mensy .
To zacznijmy dwa głąby od tego że gibony nie koczują w lasach deszczowych a reszte a reszta niech bedzie milczeniem nad waszym iq półgłówki.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jednak, jak widać potwierdza regułę :lol:

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 02 gru 2021 18:47

dzisiaj byl tani czwartek w lidlu
mozna bylo kupic mase fajnych towarow w promocji
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: zenek69 » 02 gru 2021 18:48

Mumin co ty powiesz?
Jestem mgr pedagogiki i kiedyś pracowałem w szkole na stanowisku nauczyciela.
Dobra była fucha ale pieniądz był mały. Jak zaczynałem to było 15 dolarów a jak odchodziłem tylko 2 . Żona dalej pracuje i nie dostaje nigdy mniej niż 5 k PLN netto. Czyli jakieś 1300 dolarów .
Od 30 lat zapieram na budowie i dopiero za pisu zarabiam lepiej . 20 lat to było latanie za robotą. Za PO czy SLD to był dramat . Dziś może nie jest jeszcze sprawiedliwie ale ludzi pracy ,ciężkiej pracy nikt nigdy nie szanował i co gorsza nie doceniał. PiS to trochę zmienił i dziś jest bliżej normalności podobnie jak w latach 2006-2007.
Na dziadostwo nie zagłosuje nigdy wybieram PiS.
Chyba jest to zrozumiałe dla POspólstwa.
Nie pisz głupot że żona jest nauczycielką i dostaje 5 000 do reki...no chyba jest dyrektorka to może wtedy
Jak pisze to wiem i nie jest to temat do dyskusji . Weszła w II próg podatkowy to ile ma zarabiać ?
Fakt ,ze ma kilka nadgodzin , ale w szkolach są braki nauczycieli.
No to nadmien że ma godziny ponadwymiarowe czyli pewnie z 1.3....1.4 etatu to wtedy ok może.miev coś koło tego. Z gołego etatu tyle nie wyciągnie

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 02 gru 2021 18:56

najlepsi nauczyciele ucza w prywatnych szkolach bogatych bachorow
a w panstwowych gorszy sort naucza dzieci plebsu
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 02 gru 2021 18:57

CZEMUŚ BIEDNY? BOŚ GŁUPI. CZEMUŚ GŁUPI? BOŚ BIEDNY
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4326
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: trance » 02 gru 2021 19:17

najlepsi nauczyciele ucza w prywatnych szkolach bogatych bachorow
a w panstwowych gorszy sort naucza dzieci plebsu
I tacy Cię uczyli?

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 02 gru 2021 19:20

a jak myslales
najlepsi nauczyciele
indywidualny tok studiow
potem studia doktoranckie
obrona pracy doktorskiej
habilitacja
profesura nadzyczajna i szesc lat temu zwyczajna
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: NiKtoś » 02 gru 2021 19:36

W imie ratowania ZUS ktorego teraz dosc szczesliwie ratuje corona. Natomiast kobiety zyja dluzej srednioo 8 lat od mezcyzn. Wiec chyba nie taka slaba ta plec ?? A jeszce 7 lat dluzej sobie pobaluje za pieniadze z emerytury podzcas gdy facet szybko kipnie po dojsciu do upragionej wolnosci od pracy;) :mrgreen:
Reforma jaka wprowadził Buzek postawiła pod duzym znakiem zapytania sens ogłaszania światu że sie udziela korepetycji . Mnożenie składki zdrowotnej , przy niewielkim zakresie wykonywania tej czynności dał jasne swiatło na cel , który obrali niby wybawcy od komunizmu.
Naród miał być głupszy a co ważniejsze bierny i biedny.
Głowny cel to konserwacja bezrobocia i potem po latach rząd Tuska wprowadza prace dla kobiet o 7 lat dłuższą w imię pracy do smierci za stawki głodowe. :idea:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Złoty tonie , Banan tonie, Inflacja szaleje

Postautor: NiKtoś » 02 gru 2021 19:38

W Netto nie sprzedaja a jak kupisz to nie spisz spokojnie tylko sie boisz zlodziei... :mrgreen:
Kup złoto i śpij spokojnie. Zdrowia!
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości