Niby kazdy wie ale niektorzy sie ludza na kolejny

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7365
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Niby kazdy wie ale niektorzy sie ludza na kolejny

Postautor: NiKtoś » 25 lis 2021 10:10

cud...


Myśli pan, że polski samochód elektryczny mógłby być na wodór?

Bardzo nie lubię słów polski samochód elektryczny.

Dlaczego?

W tej chwili nie ma przemysłu narodowego. To globalne zjawisko. Co w polskim samochodzie elektrycznym jest polskiego? Przecież nie mamy fabryki baterii. Musimy je kupić…

Nazwa.

Może jeszcze forma plastyczna, systemy sterowania oraz niektóre komponenty, które produkujemy dla "tradycyjnej" motoryzacji.

Pytam o to, bo zastanawiam się w jakim jesteśmy miejscu i czy rzeczywiście możemy skorzystać na udziale w tym wyścigu?

Panie redaktorze, sprawa wygląda w ten sposób. To są zamierzenia, które były od podstaw skazane na porażkę. Uczestniczyłem w kilku pierwszych spotkaniach programu elektromobilności. Gdy usłyszałem jakie pomysły mieli niektórzy uczestnicy tego programu i jaką mają wiedzę, to uznałem, że nie nadaję się do tego towarzystwa. Pojęcia nie mieli, na czym polega elektromobilność. Spotykałem się z twierdzeniami, że wystarczy wziąć samochód z ulicy, wyrzucić silnik i zbiornik z benzyną, wstawić baterię i silnik elektryczny, i samochód jeździ. Ludzie w ogóle nie zdają sobie sprawy ze struktury samonośnego nadwozia, naprężeń, aspektów bezpieczeństwa. Ze stateczności ruchu. Jak ja słyszałem wypowiedzi niekompetentnych uczestników tego programu, to doszedłem do wniosku, że w tym gremium się nie odnajdę.

Mówimy jednak o gremium fachowców, którzy tworzyli ważny program?

Często jest tak, że fachowcy się rodzą, jak się pojawiają pieniądze. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: P&L i 226 gości