POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7424
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: NiKtoś » 12 sty 2022 00:15

Fluidek wg mnie ma tu racje. Sluzba zdrowia nasza na pewno nie jest zla. Te wysokie dobowe zejscia musza miec podloze albo w braku szczepien ( bo ludzie od zawsze u nas nie wierza zbytnio wladzy ) jak tez w slabowitym zdrowiu naszych seniorow. Latami wpieprzali faszerowa zywnosc , wdychali smog , palili , pili i jak widze z 500 trupow 300 ma choroby wspolistniejace :shock: A ewentualne dofinansowanie sluzby zdrowia najczesciej idzie na ich fundusz plac a lekarze i tak u ans maja bardzo dobre zarobki... :mrgreen:
Szczepienia i weryfikacja moglyby uratowac tysiace osob w Polsce !

Dlaczego nieudolny rzad nie dba o obywateli ???

:shock:

(wyszlo najpierw niedudolny- bo tez nieudolny !)
Przecież w odróżnieniu od np. Ukrainy rząd zapewnia ci dowolną szprycę od ręki. Czego byś jeszcze chciał? Specjalnego zaproszenia dla jaśnie pana? :lol: Dla mnie im więcej durni zdechnie tym lepiej.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: dusigrosz » 12 sty 2022 02:15

Fluidek wg mnie ma tu racje. Sluzba zdrowia nasza na pewno nie jest zla. Te wysokie dobowe zejscia musza miec podloze albo w braku szczepien ( bo ludzie od zawsze u nas nie wierza zbytnio wladzy ) jak tez w slabowitym zdrowiu naszych seniorow. Latami wpieprzali faszerowa zywnosc , wdychali smog , palili , pili i jak widze z 500 trupow 300 ma choroby wspolistniejace :shock: A ewentualne dofinansowanie sluzby zdrowia najczesciej idzie na ich fundusz plac a lekarze i tak u ans maja bardzo dobre zarobki... :mrgreen:
Szczepienia i weryfikacja moglyby uratowac tysiace osob w Polsce !

Dlaczego nieudolny rzad nie dba o obywateli ???

:shock:

(wyszlo najpierw niedudolny- bo tez nieudolny !)
Przecież w odróżnieniu od np. Ukrainy rząd zapewnia ci dowolną szprycę od ręki. Czego byś jeszcze chciał? Specjalnego zaproszenia dla jaśnie pana? :lol: Dla mnie im więcej durni zdechnie tym lepiej.
Nie chodzi o zwiększanie płac lekarzom ale o: zwiększenie ich ilości na 1000miezkancow(tu dobra decyzja PiS o tym, żeby otworzyć kierunki lek na innych uczelniach, natomiast zła żeby ułatwić nostryfikacje dyplomów osobom spoza UE), o ilość aparatów do badań, o zwiększenie ilości także innych specjalistów niż lekarze, zwiększenie ilości placówek med. Obecna służba zdrowia jest właśnie niewydolna, bo gdzie by nie spojrzeć to tam są niedofinansowania.
Dobrze, ze w 2019 MZ zniósł limity na TK i RM.., ale co z tego jak pracowni jest na lekarstwo…
Do lipca 2021 były limity do specjalistów. Zniesione przez PiS - brawo.
No niestety jest wiele takich rzeczy w służbie zdrowia, które powodują obniżenie jej standardu właśnie poprzez brak wystarczającego finansowania, i jeszcze raz powtórzę , ze myli się ten co porównuje wzrost finansowania z wyższymi placami lekarzy. Jest to mocne spłaszczenie problemu przez osoby nieznające specyfikacji otoczenia medycznego.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: fluidek » 12 sty 2022 09:12

Fluidek wg mnie ma tu racje. Sluzba zdrowia nasza na pewno nie jest zla. Te wysokie dobowe zejscia musza miec podloze albo w braku szczepien ( bo ludzie od zawsze u nas nie wierza zbytnio wladzy ) jak tez w slabowitym zdrowiu naszych seniorow. Latami wpieprzali faszerowa zywnosc , wdychali smog , palili , pili i jak widze z 500 trupow 300 ma choroby wspolistniejace :shock: A ewentualne dofinansowanie sluzby zdrowia najczesciej idzie na ich fundusz plac a lekarze i tak u ans maja bardzo dobre zarobki... :mrgreen:


Przecież w odróżnieniu od np. Ukrainy rząd zapewnia ci dowolną szprycę od ręki. Czego byś jeszcze chciał? Specjalnego zaproszenia dla jaśnie pana? :lol: Dla mnie im więcej durni zdechnie tym lepiej.
Nie chodzi o zwiększanie płac lekarzom ale o: zwiększenie ich ilości na 1000miezkancow(tu dobra decyzja PiS o tym, żeby otworzyć kierunki lek na innych uczelniach, natomiast zła żeby ułatwić nostryfikacje dyplomów osobom spoza UE), o ilość aparatów do badań, o zwiększenie ilości także innych specjalistów niż lekarze, zwiększenie ilości placówek med. Obecna służba zdrowia jest właśnie niewydolna, bo gdzie by nie spojrzeć to tam są niedofinansowania.
Dobrze, ze w 2019 MZ zniósł limity na TK i RM.., ale co z tego jak pracowni jest na lekarstwo…
Do lipca 2021 były limity do specjalistów. Zniesione przez PiS - brawo.
No niestety jest wiele takich rzeczy w służbie zdrowia, które powodują obniżenie jej standardu właśnie poprzez brak wystarczającego finansowania, i jeszcze raz powtórzę , ze myli się ten co porównuje wzrost finansowania z wyższymi placami lekarzy. Jest to mocne spłaszczenie problemu przez osoby nieznające specyfikacji otoczenia medycznego.
Przede wszystkim należy zerwać z fundowaniem przez społeczeństwo darmowych medycznych studiów konowałom. Miałem kilku lokatorów studentów medycyny ze Skandynawii to oni dostali kredyt od swoich rządów, mogli wybrać dowolną uczelnię ale warunek był jeden - musieli go albo zwrócić albo odpracować wiele lat w kraju który kredytu im udzielił. Co do naszej służby zdrowia to na tle np. Włoch czy Anglii nie jest aż tak źle.

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: zenek69 » 12 sty 2022 09:24

Chciałem nadmienić że grodzki się wygadal że po dojściu do władzy zlikwidują 800 szpitali także tego :oops:

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: Jot23 » 12 sty 2022 14:52

AKURAT OD PROFESORA GRODZKIEGO TO WARA !

JESZCZE JAK BYLEM NA INNYM ODDZIALE TO NASLUCHALEM SIE PELNO POCHWAL I POROWNAN JEGO I CALEGO JEGO ODDZIALU W STOSUNKU DO CALEJ POLSKIEJ SLUZBY ZDROWIA !

A POTEM SAM TRAFILEM NA TAMTEN ODDZIAL I POTWIERDZAM W CALEJ ROZCIAGLOSCI !

WSPANIALY LEKARZ I ZBUDOWAL WSPANIALY ZESPOL !

JEDYNIE MNIE OSTRZEGANO, ZEBY NAWET NIE PROBOWAC "PODZIEKOWAC" PO OPERACJI, BO STRASZNIE ZLY JEST JAK KTOS NAWET PROBUJE !

DLA MNIE SZKODA TAK SWIETNEGO SPECJALISTY NA POLITYKE, ALE TAK WYBRANO.

PS A O SZPITALACH TO WSPOMINAL O MODELU DUNSKIM, NO I GDZIE SMIERTELNOSC JEST WIEKSZA - ROWNIEZ PROPORCJONALNIE, W DANII (GDZIE NIE MA ROZPRASZANIA SRODKOW) CZY W POLSCE (ZWLASZCZA ZA PIS-U!) ?
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: zenek69 » 12 sty 2022 15:34

AKURAT OD PROFESORA GRODZKIEGO TO WARA !

JESZCZE JAK BYLEM NA INNYM ODDZIALE TO NASLUCHALEM SIE PELNO POCHWAL I POROWNAN JEGO I CALEGO JEGO ODDZIALU W STOSUNKU DO CALEJ POLSKIEJ SLUZBY ZDROWIA !

A POTEM SAM TRAFILEM NA TAMTEN ODDZIAL I POTWIERDZAM W CALEJ ROZCIAGLOSCI !

WSPANIALY LEKARZ I ZBUDOWAL WSPANIALY ZESPOL !

JEDYNIE MNIE OSTRZEGANO, ZEBY NAWET NIE PROBOWAC "PODZIEKOWAC" PO OPERACJI, BO STRASZNIE ZLY JEST JAK KTOS NAWET PROBUJE !

DLA MNIE SZKODA TAK SWIETNEGO SPECJALISTY NA POLITYKE, ALE TAK WYBRANO.

PS A O SZPITALACH TO WSPOMINAL O MODELU DUNSKIM, NO I GDZIE SMIERTELNOSC JEST WIEKSZA - ROWNIEZ PROPORCJONALNIE, W DANII (GDZIE NIE MA ROZPRASZANIA SRODKOW) CZY W POLSCE (ZWLASZCZA ZA PIS-U!) ?
:lol:

maniek.gieldowy
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 331
Rejestracja: 12 kwie 2019 20:59

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: maniek.gieldowy » 12 sty 2022 16:21

Fluidek wg mnie ma tu racje. Sluzba zdrowia nasza na pewno nie jest zla. Te wysokie dobowe zejscia musza miec podloze albo w braku szczepien ( bo ludzie od zawsze u nas nie wierza zbytnio wladzy ) jak tez w slabowitym zdrowiu naszych seniorow. Latami wpieprzali faszerowa zywnosc , wdychali smog , palili , pili i jak widze z 500 trupow 300 ma choroby wspolistniejace :shock: A ewentualne dofinansowanie sluzby zdrowia najczesciej idzie na ich fundusz plac a lekarze i tak u ans maja bardzo dobre zarobki... :mrgreen:
Szczepienia i weryfikacja moglyby uratowac tysiace osob w Polsce !

Dlaczego nieudolny rzad nie dba o obywateli ???

:shock:

(wyszlo najpierw niedudolny- bo tez nieudolny !)
Przecież w odróżnieniu od np. Ukrainy rząd zapewnia ci dowolną szprycę od ręki. Czego byś jeszcze chciał? Specjalnego zaproszenia dla jaśnie pana? :lol: Dla mnie im więcej durni zdechnie tym lepiej.
Źle chyba nie zarabiają.
https://www.youtube.com/watch?v=Li-EeEJKen4

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: OSA » 15 sty 2022 15:03


PiSSowski rząd jest odpowiedzialny za te ponad 100 tyś zgonow w Polsce.
Mają krew na rękach, taka jest prawda.
Dla pisowcow ważniejszy jest wizerunek i tzw PR.
To że ludzie z ich powodu umierają nie na dla nich znaczenia.


Wczoraj większość z Rady lekarskiej złożyło wypowiedzenie. Nie chcą uczestniczyć w tej Pisowskiej szopce gdzie morawiecki czy kaczynski nie liczy się że zdaniem profesorów w spr walki z covidem A bardziej dba o ANTYSZCZEPIONKOWCOW.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: pandorinium » 15 sty 2022 15:06

rada medyczna to się przestraszyła, że będę prześwietlać ich powiązania z firmami farmaceutycznymi. Jesteś tak głupi, że szok. Chyba że chcesz zamknąć ludzi na 5 lat w domu, bo wirus w powietrzu.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: dryniol » 15 sty 2022 15:15

A czego baranki oczekujecie od rządu? Pełnego lockdownu? Bo ja tylko dostępu do szpryc a te są od ręki o czym mieszkańcy innych krajów mogą pomarzyć.

fluidek i jeszcze napisz, że te szczepionki niby PiSuarowi nieudacznicy zorganizowali, a nie Unia Europejska,
tak samo jak zorganizowali lewe maseczki od chińskich "przyjaciół" i lipne respiratory od kolesia z podwórka :oops:
Gdzie wy macie mózgi dzieci wychowane na bajkach z TVP PiS :?: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: dochodzeniowy » 15 sty 2022 17:20

szczepionki made in germany z firmy BioNTech tez okazały sie ch....warte. :idea:

fido
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2558
Rejestracja: 13 cze 2005 03:44

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: fido » 15 sty 2022 17:26

Zbyt wielu ten biznes się opłaci by go wychamować
Rada medyczna ( raczej rada big farmy i środowiska medycznego) po tej informacji i postraszeniu ABW nagle rezygnuje? Zacznijcie myśleć bo na ten proces jeszcze szczepionki nie ma :lol:
https://www.bibula.com/?p=130498
"Przemija tylko to co jest kłamliwe i złudne, nieistotne, co właściwie nigdy nie miało rzeczywistego bytu...Dla prawdy śmierć nie istnieje"
A.I. Hercen

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7424
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: NiKtoś » 15 sty 2022 18:55

Konczyc ten lockdown !!! Ile jeszcze ?? :oops: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: dochodzeniowy » 15 sty 2022 19:52

Mówili że jak sie dwa razy zaszczepisz to nie zachorujesz a potem że szczepienie nie chroni przed chorobą , tylko przed cięzkim przebiegiem . Teraz sie okazuje ze trzeba sie szczepić 3-4 razy w roku i tak do konca zycia albo pandemii . No i najlepsze im sie więcej szczepi tym wiecej chorych na covid. Nie wiadomo czy powikłania po chorobie to wina wirusa czy szczepionki . :idea:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3588
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: POLSKA trzecie miejsce na swiecie w ilosci zgonow w przeliczeniu na ilosc mieszkancow...

Postautor: koordynator1 » 15 sty 2022 20:45

Co to dzisiaj wigilia że ubеk normalnym ludzkim głosem coś powiedział :twisted: :twisted:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości