CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

wszystko na temat spółek publicznych
Czens
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2314
Rejestracja: 09 kwie 2020 09:18

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: Czens » 06 sty 2023 13:56

MINUS 20%

5 stycznia 2023

Sytuacja w PKP CARGO pogarsza się. Maszyniści są zastraszani, „to znamiona mobbingu”

"Nie godzimy się na prymitywny sposób zarządzania i wulgarny język Członka Zarządu ds. Operacyjnych Marka Olkiewicza w stosunku do kadry kierowniczej Spółki, ani tym bardziej na szykanowanie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce i jego władz."

Cały czas sytuacja w PKP CARGO na linii Związkowcy – Zarząd jest poważna. Maszyniści od listopada prowadzą protest, w ramach którego nie podejmują się służby w nadgodzinach, pracują zgodnie z przyjętym harmonogramem, tj. jak to tłumaczą związkowcy: maszyniści nie są 24/7 „pod telefonem”, tak jak to do niedawna funkcjonowało.

Związkowcy wystosowali oficjalne pismo, aktualizujące sytuację w PKP CARGO. Chodzi o konflikt dot. płacy dla pracowników. Związkowcy czekają na decyzje Zarządu do 13 stycznia.

Strajk?

Miętek zapowiedział, że jeżeli do 13 stycznia 2023 roku nie dojdzie do porozumienia kończącego spór zbiorowy, wtedy zostaną podjęte „bardziej radykalne działania statutowe”.

https://www.nakolei.pl/zwiazkowcy-sytua ... -mobbingu/

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 06 sty 2023 15:14

MINUS 20%

5 stycznia 2023

Sytuacja w PKP CARGO pogarsza się. Maszyniści są zastraszani, „to znamiona mobbingu”

"Nie godzimy się na prymitywny sposób zarządzania i wulgarny język Członka Zarządu ds. Operacyjnych Marka Olkiewicza w stosunku do kadry kierowniczej Spółki, ani tym bardziej na szykanowanie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce i jego władz."

Cały czas sytuacja w PKP CARGO na linii Związkowcy – Zarząd jest poważna. Maszyniści od listopada prowadzą protest, w ramach którego nie podejmują się służby w nadgodzinach, pracują zgodnie z przyjętym harmonogramem, tj. jak to tłumaczą związkowcy: maszyniści nie są 24/7 „pod telefonem”, tak jak to do niedawna funkcjonowało.

Związkowcy wystosowali oficjalne pismo, aktualizujące sytuację w PKP CARGO. Chodzi o konflikt dot. płacy dla pracowników. Związkowcy czekają na decyzje Zarządu do 13 stycznia.

Strajk?

Miętek zapowiedział, że jeżeli do 13 stycznia 2023 roku nie dojdzie do porozumienia kończącego spór zbiorowy, wtedy zostaną podjęte „bardziej radykalne działania statutowe”.

https://www.nakolei.pl/zwiazkowcy-sytua ... -mobbingu/


Czens czyli "bardzo dobre" zarządzanie i dojenie kasy przez zarządzających i PiSuarowych kolesi :roll: Taki obraz PiSuarowej mafii :!: :roll:
....to jedna sprawa....a druga kolego to taka, że obecnie właśnie poprzez syf jaki zrobiła przez 8 lat w spółkach SP ta mafia, to rozdają za bezcen akcje tych spółek, ale to już ich ostatnie podrygi. Więc jak myślisz, kiedy kupować jak nie teraz :?: Jak będzie cudownie
i wszystko wróci na odpowiednie tory po tym PiSuarowym syfie, to akcje PKP Cargo nie będą po 15 zł, tylko po 200 zł :idea:
Zresztą zmianę trendu w przypadku PKP Cargo już widać jeśli chodzi o AT, dlatego że rynek już powoli zaczyna dyskontować zmiany które będą w spółce :idea: Więc ani nie będzie +20%, ani nie będzie -20%, tylko po prostu będzie dalej powoli rosło, a po +20% to będzie szło bliżej końca hossy, jak się trend rozkręci na dobre :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Czens
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2314
Rejestracja: 09 kwie 2020 09:18

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: Czens » 06 sty 2023 17:19



WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA TYGODNIOWY WYKRS ŚWIECOWY PKP CARGO <---¶¶¶¶¶¶ I ZOBACZYĆ POKAŹNĄ SPADAJĄCĄ GWIAZDĘ <-----¶¶¶¶¶ SPADAJĄCA GWIAZDA JEST TEŻ WIDOCZNA NA WYKRESIE
MIESIĘCZNYM______________________________________________

https://notowania.pb.pl/instrument/PLPK ... 1/pkpcargo


Świece japońskie – Formacja spadającej gwiazdy

Najbardziej popularną i charakterystyczną formacją jednoświecową odwrócenia trendu wzrostowego (zapowiadającą spadki) jest formacja Spadającej Gwiazdy. Budowa tej świecy jest identyczna jak Odwróconego Młota jednak różnica jest taka, że pojawia się po wzrostach.

Spadająca gwiazda posiada długi górny cień, niewielki korpus (biały bądź czarny) oraz niewielki dolny cień lub jego brak. Cień górny powinien być większy od korpusu od 2 do 3 razy. Natomiast cień dolny, jak już występuje, nie może być większy niż korpus (lub nie może zajmować więcej niż 20% całości świecy). Formacja ta sygnalizuje spadki po trendzie wzrostowym.

Psychologia
Wydźwięk formacji jest bardzo wyraźny. Występuje po wzroście (najlepiej jak poprzedzająca ją świeca ma długi, biały korpus) i jest oznaką nagłego osłabienia siły popytu. Nie bez powodu byki odpuściły, widocznie miejsce, w które dotarła cena było poziomem realizacji zysków po długim trendzie wzrostowym. Inwestorzy zamykając część pozycji powodują, że rynek się odwraca. Będąc osobą, która ma długą pozycję dostaje się jasny sygnał o tym, aby zabezpieczyć swoje zyski, bo rynek dotarł do istotnego poziomu oporu. Takie myślenie powoduje lawinowe zamykanie pozycji oraz otwieranie przeciwstawnych, skutek jest natychmiastowy. Przeważnie po pojawieniu się Spadającej Gwiazdy rynek po prostu spada. Kiedy korpus spadającej gwiazdy jest czarny jeszcze bardziej działa na wyobraźnię inwestorów (widać, że podaż przejęła kontrolę w tym okresie jaki reprezentuje świeca). Widać większą skuteczność czarnych Spadających Gwiazd aniżeli białych. <-----¶¶¶¶¶¶¶¶

https://analizy.investio.pl/seria-anali ... ting-star/

BĘDZIE STRAJK, TO POLECI "NA PYSK" PKP CARGO...

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 06 sty 2023 18:10

Czens dla kogo tutaj te wielkie czerwone literki :?: :roll: Będzie powoli rosło, bo dryniol tak chce i nawet Twoje wielkie pesymistyczne literki, ze świeczkami i gwiazdami nic tutaj nie pomogą :!: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Czens
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2314
Rejestracja: 09 kwie 2020 09:18

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: Czens » 06 sty 2023 18:14

drynioł napisał:
Czens dla kogo tutaj te wielkie czerwone literki :?: :roll: Będzie powoli rosło, bo dryniol tak chce i nawet Twoje wielkie pesymistyczne literki, ze świeczkami i gwiazdami nic tutaj nie pomogą :!: :lol:
Masz moc boską czy szamańską...? :lol: :lol: :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 06 sty 2023 19:00

drynioł napisał:
Czens dla kogo tutaj te wielkie czerwone literki :?: :roll: Będzie powoli rosło, bo dryniol tak chce i nawet Twoje wielkie pesymistyczne literki, ze świeczkami i gwiazdami nic tutaj nie pomogą :!: :lol:
Masz moc boską czy szamańską...? :lol: :lol: :lol:

Czens na pewno większą moc niż Ty z tymi swoimi dużymi czerwonymi literkami :!: :lol:
Jakbyś pisał "mądrusiu" do tracących wzrok :lol: :lol: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Czens
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2314
Rejestracja: 09 kwie 2020 09:18

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: Czens » 06 sty 2023 19:34

Zdaję sobie sprawę, że robisz wszystko, aby zarobić na innych - nierozsądnych... A JA TYLKO OSTRZEGAM ROZSĄDNYCH...

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 06 sty 2023 19:58

Zdaję sobie sprawę, że robisz wszystko, aby zarobić na innych - nierozsądnych... A JA TYLKO OSTRZEGAM ROZSĄDNYCH...

Czens ja mam inne zdanie :!: Zdaję sobie sprawę, że chcesz kupić taniej od nierozsądnych, dlatego te duże czerwone literki :roll:
Bądź jednak pewny, że od nikogo rozsądnego nie kupisz akcji PKP Cargo za obecny bezcen :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Czens
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2314
Rejestracja: 09 kwie 2020 09:18

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: Czens » 06 sty 2023 22:34

Zdaję sobie sprawę, że robisz wszystko, aby zarobić na innych - nierozsądnych... A JA TYLKO OSTRZEGAM ROZSĄDNYCH...

Czens ja mam inne zdanie :!: Zdaję sobie sprawę, że chcesz kupić taniej od nierozsądnych, dlatego te duże czerwone literki :roll:
Bądź jednak pewny, że od nikogo rozsądnego nie kupisz akcji PKP Cargo za obecny bezcen :roll:


https://www.nakolei.pl/zwiazkowcy-sytua ... -mobbingu/

MOŻE JESZCZE POWIESZ, ŻE SPREPAROWAŁEM TEN ARTYKUŁ...

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 06 sty 2023 22:52

Zdaję sobie sprawę, że robisz wszystko, aby zarobić na innych - nierozsądnych... A JA TYLKO OSTRZEGAM ROZSĄDNYCH...

Czens ja mam inne zdanie :!: Zdaję sobie sprawę, że chcesz kupić taniej od nierozsądnych, dlatego te duże czerwone literki :roll:
Bądź jednak pewny, że od nikogo rozsądnego nie kupisz akcji PKP Cargo za obecny bezcen :roll:


https://www.nakolei.pl/zwiazkowcy-sytua ... -mobbingu/

MOŻE JESZCZE POWIESZ, ŻE SPREPAROWAŁEM TEN ARTYKUŁ...


Czens no i co w związki z tym artykułem :?: :roll: Mam się bać :?: :roll: Już pisałem wcześniej co o tym sądzę i nie będę
się powtarzał :roll: W poniedziałek PKP Cargo w górę i nie pomogą ani artykuły, ani Twoje czerwone duże literki :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Czens
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2314
Rejestracja: 09 kwie 2020 09:18

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: Czens » 06 sty 2023 23:09

A CO BĘDZIE 13 STYCZNIA I POTEM... JAK JUŻ SPRZEDASZ AKCJE..? Przeczytaj dokładnie ten artykuł. Pracownicy PKP CARGO NIE ŻARTUJĄ

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 06 sty 2023 23:54

A CO BĘDZIE 13 STYCZNIA I POTEM... JAK JUŻ SPRZEDASZ AKCJE..? Przeczytaj dokładnie ten artykuł. Pracownicy PKP CARGO NIE ŻARTUJĄ


Czens za to Kłamczyński ze swoją PiSuarową mafią zażartowali sobie 9 lat temu, że Tusk za półdarmo sprzedawał
te akcje po 68 złotych w IPO :lol:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=xQYO15L7lPA&feature=emb_logo
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 07 sty 2023 12:28

A CO BĘDZIE 13 STYCZNIA I POTEM... JAK JUŻ SPRZEDASZ AKCJE..? Przeczytaj dokładnie ten artykuł. Pracownicy PKP CARGO NIE ŻARTUJĄ


Czens jeszcze jedno forumowy mistrzu od dużych literek, żeby była jasność 8)
W ZEPAK też był strajk pracowników tej spółki :idea: Wiesz kiedy :?: Gdy kurs ZEPAK był po 7 zł :!: :lol: :lol: ....i ja właśnie wtedy kupowałem, a tacy jak Ty wklejali artykuły o strajku i mi sprzedawali :lol: :lol: .....a w 2022 roku Ci sami zachwycali się ZEPAK-em,
tyle że już powyżej 20 zł :lol: :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dochodzeniowy » 07 sty 2023 12:38

Durniol każe zakopać akcje na 10 lat a 10 lat temu PKP miało udział w przewozach ponad 50 % a dziś to jest ok 35% . Tego trendu nie da się zatrzymać bo konkurencja ma już 65%. Za 10lat PKP może mieć 20% udział . Przewoz węgla się kończy .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8591
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CO JUTRO WZROŚNIE +20%?

Postautor: dryniol » 07 sty 2023 14:16

Durniol każe zakopać akcje na 10 lat a 10 lat temu PKP miało udział w przewozach ponad 50 % a dziś to jest ok 35% . Tego trendu nie da się zatrzymać bo konkurencja ma już 65%. Za 10lat PKP może mieć 20% udział . Przewoz węgla się kończy .


dochodzeniowy koziołku ma.tolku ale ja nie miałem PKP Cargo 9, 8 czy 5 lat temu jak tracił udziały, tylko mam teraz, jak już je stracił i będzie odzyskiwał to co stracił z dużą nawiązką w kolejnych latach :lol: Ale taki koziołek ma.tołek i tak tego nie zrozumie :roll: To raczej Twoja Novita ma coraz cieńsze zyski, co zresztą przewidziałem prawie rok temu, a "laurkę" za inwestycje w 2022 roku masz wystawioną poniżej koziołku ma.tolku;

Konkurs specjalny :!: 8)
dryniol kontra dochodzeniowy

autor: dochodzeniowy » ndz, 09 sty 2022, 12:49
Mam wynik lepszy niż twoja portmonetka. I tak będzie na każdym etapie . :idea:

Trzyletnia Inwestycja; od 01.01.2022 do 31.12.2024;

Wyniki po IV Q 2022 roku;

dryniol; PKP Cargo (14,02 zł) - wkład 90.000 zł (6.420 akcji) - kurs po IV Q 2022 - 14,50 zł
WARTOŚĆ PORTFELA po IV Q 2022 - 93.090 zł (+3,43 %)

dochodzeniowy; Novita (164 zł) - wkład 90.000 zł (549 akcji) - kurs po IV Q 2022 - 92,40 zł
WARTOŚĆ PORTFELA po IV Q 2022 - 50.728 zł (-43,63 %)

Link do kwartalnych statystyk; viewtopic.php?f=1&t=251215&p=9447162#p9447162


Więc wracaj Ty lepiej do Pacanowa koziołku ma.tołku, bo znowu Ci nic nie wyszło :lol: :lol:
https://m.youtube.com/watch?v=1WlnpsXQ2wA
Swoją drogą tak chwalisz tą swoją PiSuarową sektę, a to właśnie przez 8 lat zarządzania PKP Cargo przez tą mafię, spółka straciła udziały w przewozach, ma.tole :!: :oops:
Ale dochodzeniowy koziołek ma.tołek jak zwykle patrzy się do tyłu, zamiast do przodu :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości