Sytuacja na Ukrainie

wszystko na temat spółek publicznych
drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 17 lis 2022 22:33


REKLAMA


Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: Martins_57614 » 18 lis 2022 09:18

Ale to już nie ma takiego znaczenia czy była to rakieta S-300 czy też KH-101, ważne że to była rakieta Rosyjska. Mogli ją wystrzelić zarówno Ruscy jak i Ukraińcy. Jak Rosjanie wycofywali się z wielu terenów porzucali sprzęt bojowy, amunicję, w tym wszelkiej maści zestawy rakietowe. Ukraińcy są w posiadaniu wielu Ruskich rakiet i zestawów rakietowych.

Czy było to celowe działanie Ukrainy nie wiem, niech to rozstrzygną służby specjalne. To że mąci każda ze stron konfliktu to pewne.
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 18 lis 2022 09:58

Ale to już nie ma takiego znaczenia czy była to rakieta S-300 czy też KH-101, ważne że to była rakieta Rosyjska. Mogli ją wystrzelić zarówno Ruscy jak i Ukraińcy.
Błąd logiczny bo to ma zasadnicze znaczenie
Jezeli to byla S 300 to mogli ja wystrzelic tylko ukraincy bo ona ma krótki zasieg i z rosyjskkich czy bialoruskich(w tym dniu stamtad nie strzelali) pozycji nie dolecialby w to miejse

oczywiscie nik nie posadza Ukrainy o celowe dzialanie no moze poza ruskimi trolami

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: Martins_57614 » 18 lis 2022 10:20

Ale to już nie ma takiego znaczenia czy była to rakieta S-300 czy też KH-101, ważne że to była rakieta Rosyjska. Mogli ją wystrzelić zarówno Ruscy jak i Ukraińcy.
Błąd logiczny bo to ma zasadnicze znaczenie
Jezeli to byla S 300 to mogli ja wystrzelic tylko ukraincy bo ona ma krótki zasieg i z rosyjskkich czy bialoruskich(w tym dniu stamtad nie strzelali) pozycji nie dolecialby w to miejse

oczywiscie nik nie posadza Ukrainy o celowe dzialanie no moze poza ruskimi trolami
Na razie nie wiemy która dokładnie to była rakieta, są dwie teorie. To po pierwsze, po drugie przy wystrzeleniu 100 rakiet przez Ruskich Ukraińcy odpowiedzieli dronami i systemami przeciwrakietowymi. To że ktoś tam napisał, że akurat z Białorusi nie strzelali może być błędne. W prostej linii z Białorusi można wystrzelić bez problemu rakietę S-300 na Polską stronę. Obie strony mącą. Nie ma także pewności że to nie było celowe działanie Ukraińców.
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 18 lis 2022 12:17

Teoria oficjalna jest jedna ile spiskowych pewnie wiecej
na szczescie Ukraincow troche naprostowali ale niesmak pozostal

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 18 lis 2022 12:52

a tu niezla frontowa historia od 9.30 filmiki

https://www.sadistic.pl/ukraina-2022-te ... m#comments

"Okazuje się, że Ukraińcy ich otoczyli i Rosjanie poddawali się, ale rosyjski oficer, który wychodził ostatni, wyszedł z granatem i pistoletem. Korzystając z efektu zaskoczenia, ranił dwóch ukraińskich żołnierzy, a jednego zabił. Wszyscy poddający się Rosjanie zostali zabici na skutek wybuchu granatu i strzelaniny."

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: klaxon » 18 lis 2022 13:44

Błąd logiczny bo to ma zasadnicze znaczenie
Jezeli to byla S 300 to mogli ja wystrzelic tylko ukraincy bo ona ma krótki zasieg i z rosyjskkich czy bialoruskich(w tym dniu stamtad nie strzelali) pozycji nie dolecialby w to miejse
1. Zależnie od wersji S300 może mieć zasięg od 47 do nawet 200km https://pl.wikipedia.org/wiki/S-300P
2. Rakiety spadły dwie: jedna to S300, jakiego typu była druga która spadła daleko od zabudowań nie podano w przestrzeni publicznej (redaktor Lachowski twierdził powołując się na 2 niezależne źródła, że jedną z tych rakiet był KH-101)
3. Rząd polski w konsternacji czekał kilkanaście godzin z wydaniem oświadczenia mimo że już najpóźniej o godz. 19 miał pełną jasność jakiego typu rakiety spadły na terytorium RP i kto je wystrzelił. Oświadczenie zostało wydane po ustaleniu oficjalnej wersji medialnej przez sojuszników z USA i NATO (po tym jak obudził się prezydent Biden przebywający w tym czasie w Indonezji).
4. Prezydent Ukrainy uparcie twierdził że posiada dane iż na terytorium Polski spadła rakieta rosyjska do czasu aż został zdyscyplinowany przez sojuszników.
5. Niedługo po zdarzeniu gen. Mark Milley (szef Połączonych Sztabów USA) pilnie acz bezskutecznie próbował skontaktować się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Gierasimowem w sprawie "incydentu" w Przewodowie - jak rozumiem chciał pogadać o upadku ukraińskiej rakiety na terytorium NATO :lol:

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 18 lis 2022 14:30

gdzie jest slad po 2 rakiecie? nikt nie zrobił zdjecia czy filmiku na miejscu gdzie powinny byc wieksze zniszczenia ?


...no i te źródła Lachowskiego :lol:

Pytany o źródło tej informacji, powiedział iż są one dwa. Jedno to osoba spoza Ukrainy i Polski, wykładowca, który zajmuje się wojskowością a drugie to osoba związana z MON Ukrainy. 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... cy-kh-101/

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: klaxon » 18 lis 2022 14:37

gdzie jest slad po 2 rakiecie? nikt nie zrobił zdjecia czy filmiku na miejscu gdzie powinny byc wieksze zniszczenia ?
O właśnie, to jako pkt 6. Świadkowie zdarzenia mówią że były 2 rakiety, 2 świsty i dwa wybuchy, a zdjęcia z miejsca uderzenia i szczątków są tylko z jednego. Teren otoczony przez wojsko, nikt postronny nie ma wstępu. Pisze się tylko w mediach że druga rakieta spadła poza terenem zabudowanym, nic ponadto.

Ja nie kwestionuję tego, że ukraińska rakieta OPL spadła na terytorium Polski, ja się pytam o tę drugą rakietę którą ukraińska rakieta przechwyciła i spadła na pola.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022 14:45 przez klaxon, łącznie zmieniany 1 raz.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 18 lis 2022 14:44

ale lachowski mowil o jednej rakiecie i ta s300 mial byc byc tą kh 101 wiec nie manipuluj

Lachowski dodał, że nie jest w stanie określić, czy rakieta została wystrzelona w stronę Polski celowo

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: klaxon » 18 lis 2022 14:46

Od samego początku była w mediach mowa o DWóCH rakietach więc nie matacz.

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: dusigrosz » 18 lis 2022 14:47

kto wie..., moze i to ruskie przypadkowo strzelili, a zdyscyplinowano ukrow, ze jak beda sie dalej rzucac to koniec z dostarczaniem im broni.
Teraz zachod udaje glupa, ze sadza iz to ukraincy byleby nie rozpetywac III WS. Bo nie moznaby przejsc do porzadku dziennego gdyby oficjalnie przyznac, ze to ruskie.
Skoro o 19 juz wiedzieli, ze to ukrainski pocisk to po co ta pilna narada o 21?!

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 18 lis 2022 14:58

Od samego początku była w mediach mowa o DWóCH rakietach więc nie matacz.
"Rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, zabijając dwie osoby - podała AP, powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie. Rzecznik Pentagonu pytany o te doniesienia przekazał, że Stany Zjednoczone "nie posiadają żadnych informacji, które mogłyby potwierdzić te raporty".



duzo mowili i pisali w mediach ale licza sie FAKTY i DOWODY a poki co te pokazuje tylko jedna rakiete

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: klaxon » 18 lis 2022 15:38

"Drugi pocisk, o którym opowiadają mieszkańcy Przewodowa spadł na teren niezamieszkały, kilkaset metrów za zabudowaniami, dlatego nie wyrządził żadnych szkód"
https://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,487 ... brych.html

Może miejscowi zwidy mają i sami nie wiedzą co widzieli i słyszeli?

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 18 lis 2022 15:41

Mieszkam 300 metrów od miejsca wybuchu. Byłem na balkonie, nie widziałem, jak to leciało, ale usłyszałem wybuch: najpierw jeden, potem drugi. .....Część osób poszła w stronę wybuchu
....Głos zabrał także proboszcz z pobliskiej parafii. – Akurat przygotowywałem się do mszy. Usłyszałem wybuch. Gosposia mówi, że były dwa, ale ja rękę daję sobie uciąć, że jeden
...Usłyszałem wielki huk, to uderzyło około kilometr od mojego domu, przestraszyłem się, że to jest wojna

https://www.wprost.pl/kraj/10958650/swi ... ranie.html

z opowiesci tych świadków i filmiku wynika ze nawet jak byly 2 wybuchy to w tym samym miejscu


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości