Sytuacja na Ukrainie

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 02 kwie 2024 14:48

Nie jest zle.. Budynek od tylu rozjepany. mam nadzieje ze troche rosjan siedzialo w tych biurach... Niech qurfy nie mysla ze sa bezpieczni na zapleczu,.,.. :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 08 kwie 2024 10:47

ciekawy i smutny wywiad z ostatnim "homstelczykiem"

...Dlaczego nie zdecydowałeś się iść do jednostek międzynarodowych?

Zaczęli formować ten legion, ale ja tam nie do końca chciałem trafić.

Dlaczego?

W armii już długo współpracowaliśmy z Amerykanami, z Brytyjczykami. I to nie są goście, z którymi można pojechać na pełnoskalową wojnę. Można z nimi pojechać na „safari” w Afganistanie czy Iraku. Tam ty masz wszystko a przeciwnik nie ma niczego....

...Potem przerzucili nas na Kliszczyiwkę, gdzie staliśmy półtora miesiąca. W tym czasie „wspaniała” 47. Brygada straciła Sołedar. W Kliszczyjiwce zmienili nas potem Azowcy z „3. Nie szturmowej”, Tik-tok wojska…

Tik-tok armia? To nie tylko na Kadyrowców tak się mówi?

Przejęli od nas pozycję, nasi przewoźnicy ich zaprowadzili, pokazali, nasza piechota wyszła… Ale jak wyjeżdżaliśmy, to auta Azowa nas wyprzedzały. Oddali w jeden dzień wieś, którą utrzymywaliśmy 1,5 miesiąca. Z Czeczenów śmieją się, ale ci są nie lepsi. U nich jest wszystko, bo mają swój brand. Reklama dźwignią handlu. Wszyscy umieją wszystko, a roboty nie robią

...Bachmut pokazał brak elastyczności wyższego dowództwa, które żądało obrony za wszelką cenę.
Ale najgorsze jest to, że przygotowali większość tych dziewięciopiętrowych bloków do wysadzenia. Założyli w każdy blok po 100-150 min przeciwczołgowych. Wiesz, ile wysadzili? Jeden. Tylko, żeby sprawdzić czy tyle min wystarczy.

A potem wszystkie pozostałe bloki oddali nienaruszone. Czemu? Bo mieliśmy bronić się do ostatniego. Najlepiej żebyśmy się jeszcze wysadzili razem z budynkami. Coś, co było przygotowane do planowego odwrotu nie zostało w ogóle wykorzystane. Tam nasza elitarność obumarła, a później dobiła ją 17. Brygada Pancerna, do której nas przydzielili potem. Przez cztery miesiące bez rotacji trzymaliśmy naprzeciwko Bachmutu ostatnie wzgórze przed Iwaniwskim. To wzgórze miało wysokość czwartego, piątego piętra. A te niewysadzone 9-piętrowe bloki po prostu nad nami górowały. Przez cztery miesiące mieliśmy problem ze snajperami...

...Mam wrażenie, że Rosjanie upieką trzy pieczenie na jednym ogniu. Pierwsza rzecz: z tego co widzę spokojnie mogliby przerwać front już z obecnymi zasobami, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Wolą ciężkie walki na wyniszczenie. Oni doszli do tego, że nie chcą tylko zająć terenu, ale chcą zniszczyć ukraińską armię i populację. To takie ludobójstwo żołnierzy ukraińskich na froncie. Kim to się odbywa? Tymi z republik, tymi „niepotrzebnymi”. To druga pieczeń. Młodzi, silni ludzie z republik, którzy mogliby być niebezpieczni, rzucani są do maszynki do mielenia mięsa....

....Jesteś dwa lata na wojnie, sytuacja jest jaka jest… Czy planujesz powrót?

Tak, pomału się zbieram. Po prostu nie bardzo widać sens tej roboty. Trzeba wracać i naszych ogarniać, żeby choć trochę byli gotowi…

https://defence24.pl/wojna-na-ukrainie- ... -ja-wywiad

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 08 kwie 2024 13:04

Fajny slang, duzo ciekawostek z frontu. nie ma chyba nic co by nas zdziwilo, wszyscy czekaja na amerykanskie wsparcie bo jak zawsze wojna duzo kosztuje.. Rosja wrecz sypie petrodolrami jak Glapinski obligami a zachod i USA probuja psim swedem za pare groszy prowadzic pelnoskalowa wojne.. No tak sie nie da z Waniuszą.. i to bylo wiadome od poczatku. Nie ma szmalu , nie ma balu. Troche gosc zgorzknial od ciaglych starc , ale ja czekam na jednak lepsze dni. W zadnym razie nei wierze ze Putler to wygra. Po prostu trzeba zakasac rekawy i rozwijac wojskowa produkcje.. Ochotnikow na wojaczke jak bedzie szmal i wyposaznienie sie zgadzalo nigdy nie zabraknie.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 09 kwie 2024 02:29

ale ja czekam na jednak lepsze dni. W zadnym razie nei wierze ze Putler to wygra. Po prostu trzeba zakasac rekawy i rozwijac wojskowa produkcje.. Ochotnikow na wojaczke jak bedzie szmal i wyposaznienie sie zgadzalo nigdy nie zabraknie.
Niestety teraz to wygląda źle. NATO przespało słabość kacapow i teraz moze być już za późno na pomoc. Jedyna szansa to jakieś niestandardowe działania (ale niby kto i jak?) lub czarny łabędź u orków

Rosjanie niszczą systemy Patriot. "Powietrzna tarcza pęka"
https://wiadomosci.wp.pl/rosjanie-nokau ... 746289376a

a do wojska nie ma już chętnych, a ci z łapanki niewiele pomogą
https://wiadomosci.wp.pl/stawka-jest-lo ... 234722144a

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 11 kwie 2024 11:15

i coraz gorzej to wygląda: kacapy całkowicie zniszczyły dużą elektrownie pod Kijowem

https://twitter.com/Tendar/status/1778341445490856122

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 19 kwie 2024 09:50

Rosyjski Tu-22M3 został zestrzelony w odległości około 300 kilometrów od Ukrainy – Główny Zarząd Wywiadu Ukrainy

„Jeden z bombowców dalekiego zasięgu Tu-22M3, który w nocy 19 kwietnia przeprowadził atak rakietowy na Ukrainę , został zestrzelony w wyniku operacji specjalnej Głównego Zarządu Wywiadu we współpracy z Siłami Powietrznymi. Wrogi samolot Tu-22M3 został zestrzelony w odległości około 300 kilometrów od Ukrainy, tymi samymi środkami, które trafił wcześniej. rosyjski samolot wykrywający i kontrolujący dalekiego zasięgu A-50 w wyniku trafienia bombowiec mógł polecieć w rejon Stawropola, gdzie spadł i rozbił się. Należy zauważyć, że jest to pierwsze udane zniszczenie bombowca strategicznego w powietrzu podczas wypadu bojowego podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę

https://twitter.com/nexta_tv/status/1781224703492788513

https://twitter.com/Tendar/status/1781179824888787307

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 19 kwie 2024 10:32

Jedno pewne ze sie rozbil, bo obie strony podaja rozne przyczyny. Toczyc krew z ruskiego niedźwiedzia, Pomoc militarna USA w koncu ma byc poddana pod glosowanie. republikanie przeforsowali ze ma byc to pozyczka nie darwizna tak jak chcial Trump. Miejmy nadzieje ze legislacja teraz pojdzie korzystnie. Z humoresek nadzwyczajne wydatki wojskowe Hiszpani ktore podnosza procent PKB na wojsko z 1,2 do ...1,3% :mrgreen: Hiszpanie czuja sie bezpiecznie.. oby sie nie zdziwili bo im tam Berberowie pukaja od dolu :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 21 kwie 2024 15:44

Po pół roku blazenady przeszła ustawa o pomocy Ukrainie. Ronald Reagan musi sie w grobie przewracac jak republikanie skarleli w swoich ambicjach globalnych... :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5332
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: mistrzsardu » 21 kwie 2024 19:48

Ronald Reagan musi sie w grobie przewracac jak republikanie skarleli w swoich ambicjach globalnych... :mrgreen:
Reagan to szczyt potęgi USA pod każdym względem. To se ne wrati. Teraz to nie te Stany....
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: hr-aabia » 21 kwie 2024 20:26

Tak się zastanawiam, dlaczego bronicie/ stawiacie się za banderowskie qrwy. Nie są nic lepsi lub nawet gorsi od Ruskich. Niech się tłuką i krwawią, dla nas to najlepsza opcja, bo zawsze będzie kosa między nami. Genów nie oszukacie. Na końcu zostanie banderland na zachodzie UA, który będzie skorumpowanym, biednym nacjonalistycznym państwem, będący buforem. Dopóki stoją tam pomniki bandery i suchewycza, a nasi rodacy pomordowani na Wołyniu, leżą niepochowani w studniach, rowach, w dołach razem z padliną zwierząt gospodarskich, są mi obojętni. Mam duzo więcej współczucia dla Gazy, niż do tych turańsko-banderowskich idiotów na usługach Anglosasów.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 21 kwie 2024 23:26

turańsko-banderowskich idiotów na usługach Anglosasów.
juz cie o to ostatnio pytalem kiedy serwowałeś nam tu przekaz z russia today,
wyemigrowałeś do swojej kacapii.... czy jednak w kierunku znienawidzonych Anglosasów?

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: hr-aabia » 22 kwie 2024 20:07

turańsko-banderowskich idiotów na usługach Anglosasów.
juz cie o to ostatnio pytalem kiedy serwowałeś nam tu przekaz z russia today,
wyemigrowałeś do swojej kacapii.... czy jednak w kierunku znienawidzonych Anglosasów?
To cię boli banderowski pomiocie, że niczym się od ruskich nie różnisz. Ja stoję po stronie naszych rodaków, pomordowanych tam w okrutny sposób przez twoich banderowskich sqrwesynów.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: hr-aabia » 22 kwie 2024 20:09

turańsko-banderowskich idiotów na usługach Anglosasów.
juz cie o to ostatnio pytalem kiedy serwowałeś nam tu przekaz z russia today,
wyemigrowałeś do swojej kacapii.... czy jednak w kierunku znienawidzonych Anglosasów?
To cię boli banderowski pomiocie, że niczym się od ruskich nie różnisz. Ja stoję po stronie naszych rodaków, pomordowanych tam w okrutny sposób przez twoich banderowskich sqrwesynów.
lokalizacja Wrocław, wszystko w temacie. żegnam.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 23 kwie 2024 08:30

kacapie nie jesteś w stanie mnie obrazić
i dlaczego onuco nie stoisz np po stronie wymordowanych w Katyniu czy choćby tu:

Masowy mord na Polakach w sowieckiej Rosji w latach 1937-1938 był jednym z największych ludobójstw w historii naszego narodu - uważa historyk i politolog PAN prof. Wojciech Materski. W wyniku działań NKWD mogło wówczas zginąć nawet 140 tys. Polaków.
https://dzieje.pl/aktualnosci/prof-mate ... ys-polakow

a wiem.. nie masz takiego przekazu z russia today

i ja sie nie wstydze gdzie mieszkam w przeciwienstwie do ciebie milosniku putina, ktory nie ma jaj by napisać skąd nadaje

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 23 kwie 2024 13:20

..i w sumie nie ma znaczenia ze kacapie mieszkasz na południu Niemiec

hr-aabia » pt, 02 maja 2014, 17:31

... Putin ma w 100% racji. Krym, wschód dzisiejszej Ukrainy,a nawet i Kijów to tereny Rosyjskie. Granice Ukrainy sa sztuczne i utworzone były przez Sowietów, nigdy nie było państwa Ukraińskiego tylko Republika Rad. Granice Ukrainy muszą się na nowo utworzyć i nie wolno nikogo zmuszać do bycia Ukraińcem czy Rosjaninem. Polską racją stanu jest by USA nie wywołały następnej wojny, która tym razem może zahaczyć o POlskę. Bierzmy przykład z Czechów, Słowaków i Węgrów i dbajmy o b. dobre stosunki z Niemcami.

od 10 lat siejesz tu ruską imperialną propagande a wiec krótko i tresciwie: WON za DON


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości