KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

wszystko na temat spółek publicznych
OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: OSA » 12 paź 2022 10:24

04-06-2022,
Źródło: Puls Biznesu

Inflację opanujemy i mam nadzieję, że nie będzie to termin jakiś bardzo odległy. Musimy to uczynić i damy radę - mówił wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii. Zapowiedział także wsparcie dla osób, których może nie być stać na ogrzanie węglem domów.


https://www.pb.pl/kaczynski-opanujemy-i ... ly-1152347


Morawiecki i jego twórcy INFLACJI:
https://youtube.com/watch?v=mrcJugZe-Gs&feature=share

PIS to zakłamanie i hipokryzja :evil: :evil: :evil: :evil:

REKLAMA


dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: dochodzeniowy » 12 paź 2022 19:34

Napisz co to PO bo w moim słowniku rzeczy przyzwoitych nie ma na to słów. :lol:

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: OSA » 13 paź 2022 11:41

Chyba nikogo to już nie dziwi, bo w ten sposób obecna piSSowska władza działa przez ostatnie siedem lat. Jak zwykle idzie po bandzie, podlizując się swoim wyborcom, prowadząc ich jednocześnie w ślepą uliczkę. Przykładem jest dopłata do węgla. Zamiast wspierać tych, którzy zainwestowali w proekologiczne rozwiązania, rozdaje – zabrane Polakom w podatkach – pieniądze swojemu elektoratowi, bo jedynym ich celem jest przetrwanie do wyborów. PiS ma nadzieję, że zima będzie łagodna, że uda mu się ściągnąć trochę węgla z Kolumbii, Australii czy Indonezji. I liczą, że jakoś to będzie. W sytuacji nadzwyczajnej wyłączą ogrzewanie i prąd w biurach i szkołach, wychodząc z założenia, że przecież przyzwyczailiśmy się do funkcjonowania w trybie zdalnym. A jak coś pójdzie niezgodnie z obietnicami, to wiadomo, winni są Niemcy, Tusk i Unia Europejska. To jest marketing polityczny, ustawiony tak, by wyborcy nie zorientowali się, w jak czarnej dziurze jesteśmy. Działają dokładnie według credo, jakie Mateusz Morawiecki nakreślił przed laty w „Sowa i Przyjaciele”. To znaczy: obiecujemy wszystko, a potem wygaszamy oczekiwania. Ja nie wierzę w to, że znowu im się uda, i uważam, że tej zimy dojdzie do zderzenia z szarą rzeczywistością. Niestety, naszym kosztem.

Mieli dużo szczęścia. Trafili na okres ogromnej prosperity międzynarodowej. Na to nałożył się szczyt płynących do nas pieniędzy z Unii Europejskiej w ramach perspektywy budżetowej 2014–2020, wynegocjowanej jeszcze przez rząd poprzedniej kadencji. Podnosząc podatki i zadłużając państwo, zdobywali środki potrzebne im do przekupywania elektoratu, precyzyjnie kierując transfery do swoich wyborców. Nie przejmują się tym, że my za to wszystko będziemy musieli kiedyś zapłacić. Bieżące problemy przykrywane są nachalną propagandą w przejętych mediach. Ale nie da się realnych problemów gospodarczych w nieskończoność rozwiązywać przy użyciu drukarki. Szczególnie teraz, kiedy warunki zewnętrzne przestały sprzyjać.
Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem :oops: :oops: :oops:

Adikx
Chorąży sztabowy
Posty: 5564
Rejestracja: 02 maja 2007 16:03
Lokalizacja: ww

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: Adikx » 13 paź 2022 14:23

Napisz co to PO bo w moim słowniku rzeczy przyzwoitych nie ma na to słów. :lol:
od lat już rządzi nami poo na zmiane z piss, tak sie smiesznie składa

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: dochodzeniowy » 13 paź 2022 22:56

kosa takich cym bałów jak ty jest ponad 50% a jeszcze głupszych nastepne 25% . Oni wszyscy uwazaja ze Pis przekupuje swój elektorat , ale przecież PIS nie dzieli kasy i nie wypłaca jej swoim sympatykom tylko WYPŁACA WSZYSTKIM UPRAWNIONYM.
Jak obniżał wiek emerytalny to obniżył wszystkim po równo. Mężczyznom o 2 lata a kobietom o 7 lat PO RÓWNO. Węgiel też dzieli równo i dopłaty do wegla .
Natomiast PO by wprowadzilo rózne progi dochodowe , wypłaty zalezne od koloru włosów albo od długosci fujary.
Kosa mat ukło i tak Polacy skacza sobie do gardeł podjudzani przez takie obślizłe men dy z GW Onetu czy innych śzmatławych mediów jak sok z buraka itp.
najgorzej że częśc skacze i nie wie dlaczego , bo zamiast mózgu nie maja nic . Zadnych argumentów .
Zwykłe czepialstwo to żaden argument , w obecnej sytuacji .
Brak węgla na rynku nie jest przecież problemem rządu ale ludzi palacych weglem . Juz widze Hołownie jak zabezpiecza temat albo Kidabę . Nawet by ręka nie ruszyli tematu zasłaniając się rynkiem wolnym .
Bicie piany nad odsetkami od kredytów to następny spektakl pozal się Boże .
Dzis jeden ze znajomych powiedział ,że jeden z członków RPP naskoczył na Glapińskiego i zrobił mu awanturę . To sie pytam masz kredyt , a on ze nie ale jego syn ma i nie daje rady spłacać i trzeba mu pomagać . To mu dopiero wytłumaczyłem ze awantura polega na tym ,ze ONI chca podnosic stopy a Glapa NIE . Był bardzo zdziwiony i takich tłumoków jest jak wyzej napisałem wiekszość. Nie kojarzą prostych faktów , nie mówiąc by je sklejać i sa to przewaznie uposledzeni wyborcy platformy a wczęsniej SLD. :idea:

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: OSA » 04 sty 2023 23:29

Z niemal dwukrotnie wyższym wzrostem cen, niż wynosi cel inflacyjny NBP, mieliśmy do czynienia już w lutym 2020 roku, czyli nawet przed pandemią. Inflacja w Polsce była spowodowana wtedy, po czterech latach rządów PiS-u w czasie świetnej koniunktury, złą polityką finansową i gospodarczą. Wprowadzono lub podniesiono kilkadziesiąt danin, między innymi podatek handlowy, bankowy, cukrowy, deszczowy, galeryjny, oraz opłat: emisyjną, recyklingową, denną, mocową, przejściową itd. Ostrzegaliśmy, że wpłynie to na podniesienie cen i za wszystko zapłaci konsument. Oprócz tego od 2016 roku trwa zapaść w inwestycjach, ich udział w PKB dramatycznie spadł. Inwestorzy prywatni wycofywali się z powodu braku praworządności, nieprzestrzegania wyroków europejskich trybunałów, lęku przed niestabilnym otoczeniem prawnym. A do tego doszło życie na kredyt – w dobrym czasie dla gospodarki, który przekłada się na wysokie dochody budżetowe, PiS utrzymywało deficyt, bo kupowało wyborców, zamiast zadbać o poduszkę finansową na trudne czasy.



Prof. Marek Belka: „Inflacja jest winą rządu. A jej koszty ponoszą najmniej zamożni”


https://www.youtube.com/watch?v=ITtZsMzA4No

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: dochodzeniowy » 04 sty 2023 23:40

Dlaczego przy 17 % inflacji waluta Euro nie rośnie o 17% tylko o 2% ? Dlatego bo inflacja idzie ze strefy Euro. Wraz z rosnacymi cenami w Euro drożeje wszystko w Polsce.

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 07 sty 2023 22:49

a za brak inwestycji rozwojowych i przejadanie przeznaczonych na to pieniedzy zaplacimy w kolejnych latach, dekadach i pokoleniach

:-(
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8592
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: dryniol » 07 sty 2023 23:39

a za brak inwestycji rozwojowych i przejadanie przeznaczonych na to pieniedzy zaplacimy w kolejnych latach, dekadach i pokoleniach

:-(

Szczupak_Gieldowy mądre słowa, ale do takich jak dochodzeniowy to nie trafi :roll: On nie jest w stanie samodzielnie myśleć :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2666
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: Erudyta » 08 sty 2023 09:02

a za brak inwestycji rozwojowych i przejadanie przeznaczonych na to pieniedzy zaplacimy w kolejnych latach, dekadach i pokoleniach

:-(

Szczupak_Gieldowy mądre słowa, ale do takich jak dochodzeniowy to nie trafi :roll: On nie jest w stanie samodzielnie myśleć :roll:
Gen Różański has entered the chat :lol:

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 09 sty 2023 15:56

a za brak inwestycji rozwojowych i przejadanie przeznaczonych na to pieniedzy zaplacimy w kolejnych latach, dekadach i pokoleniach

:-(

Szczupak_Gieldowy mądre słowa, ale do takich jak dochodzeniowy to nie trafi :roll: On nie jest w stanie samodzielnie myśleć :roll:

Tez to zauwazylem :-(

Paru innych zreszta podobnie

Powielaja tylko "ichnie przekazy dnia"

:-(
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: OSA » 19 mar 2023 13:35

Premier zarabia na inflacji. Obligacje przyniosą mu w tym roku 350 tys. zł


Na inflacji w Polsce zarabia tylko polski rząd i polski premier.
Wszyscy pozostali ponoszą straty, najbardziej firmy i zwykli ludzie.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: dochodzeniowy » 19 mar 2023 15:35

Kosa zarabiaj na inflacji milion rocznie ,kto ci broni.

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2457
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: OSA » 19 mar 2023 21:37

Kosa zarabiaj na inflacji milion rocznie ,kto ci broni.


Morawiecki zapewniał ludzi ze inflacha będzie niska A sam w tym czasie kupil obligacje antyinflacyjne. To po pierwsze.
Po drugie zas. Szkopuł w tym, że Morawiecki zarabia na inflacji, która innych — nie posiadających milionowego majątku — dobija.

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KŁAMCZYNSKI...Opanujemy inflację. Mam nadzieję, że nie będzie to termin odległy

Postautor: dochodzeniowy » 19 mar 2023 21:57

Kosa zajmij się pomnażaniem swojego majątku a nie zaglądasz innym w talerz. Dla swojego dobra .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości