Pytanie o etfa

wszystko na temat spółek publicznych
zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Pytanie o etfa

Postautor: zenek69 » 27 wrz 2022 19:38

Kupiłem dziś etfa na szort wig 20 i teraz pytanie jak walna atom na Ukrainie i wigunia poleci np minus 10 to jest szansa że zarobię? Czy przy takiej akcji spadnie wszystko włącznie z etefem szortujacym wig 20 i stracę? Pytam bo pierwszy raz kupiłem a widzę że ceny nie ustala popyt i podaż bo dziś np wig rosną plus 2.3 a ten short spadał tylko 1.2

REKLAMA


m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Pytanie o etfa

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 27 wrz 2022 19:40

ale co otworzyles
kontrakt na gpw czy na foreksie
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Pytanie o etfa

Postautor: zenek69 » 27 wrz 2022 19:46

Na GPW

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Pytanie o etfa

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 27 wrz 2022 19:52

no to panie zenku sprzedales takie cos

Obrazek

mam nadzieje ze takie cos
i jutro sobie roznice pomnoz przez 20 to bedzie twoj zarobek albo strata
a dzisiaj wejdz sobie na rachunek i zobacz tam ROZLICZENIE CRR bedziesz mial stan czyli ile plusa albo minusa
rozliczenie pojawia sie po 20-tej
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Pytanie o etfa

Postautor: zenek69 » 27 wrz 2022 19:55

BETA ETF WIG20short Portfelowy FIZ. To kupiłem to jak to wygląda w takiej sytuacji jak opisałem?

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Pytanie o etfa

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 27 wrz 2022 19:59

a takie cos

Obrazek

powiem szczerze ze nie mam pojecia co to jest
zadnych takich wynalazkow nie cwiczylem tylko aktualny kontrakt na wiga dwudziestego
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Pytanie o etfa

Postautor: zenek69 » 27 wrz 2022 20:00

Tak myślałem że kupię shorta i jak wig poleci to i tak stracę xD

Ty mumin poszedłeś na emeryturę a tu zaraz wojna atomową....tyle że coś pozyles... :mrgreen:

em_ka
Podporucznik
Posty: 16578
Rejestracja: 16 lis 2008 21:02
Lokalizacja: - , Trafione inwestycje: 4/5,

Re: Pytanie o etfa

Postautor: em_ka » 27 wrz 2022 20:11

Zenek co ty z tym atomem tak wieszczysz?

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Pytanie o etfa

Postautor: zenek69 » 27 wrz 2022 20:13

Zenek co ty z tym atomem tak wieszczysz?

Rosyjskie wojska w regionach Chersoniu i Zaporożu otrzymują jod, kombinezony przeciwchemiczne i inne leki przeciwko chorobie popromiennej

26 września po południu natychmiast dowiedzieliśmy się z kilku niepowiązanych źródeł w różnych jednostkach wojskowych zlokalizowanych w rejonie Chersoniu i w okupowanej części Zaporoża, że wojska zaczęły wydawać RZK (ubranie przeciwpromienne), jod i inne leki mające chronić przed promieniowanie.

Dowództwo zwraca uwagę dowódcom jednostek, że jest to spowodowane zbliżającym się ostrzałem elektrowni jądrowej w Zaporożu przez Siły Zbrojne Ukrainy. Podobno 44. brygada tarnopolska armii ukraińskiej ćwiczyła od kilku miesięcy z haubicami M777, a ostatnio otrzymała pociski Excalibur, które będą strzelać do elektrowni jądrowych. Starsi oficerowie, nie podnosząc brwi, twierdzą, że 21 września mieszkańcy Tarnopola strzelali już do elektrowni jądrowej. W dywizjach wierzy się dowódcom.

Według informacji oficerów Sił Zbrojnych Ukrainy 44. brygada zajmuje się rozwiązywaniem misji bojowych na różnych kierunkach i nie celuje w elektrownie jądrowe.
Emisja jodu i sprzętu ochronnego dla Sił Zbrojnych FR, naszym zdaniem, może oznaczać, że strona rosyjska albo przygotowuje sabotaż w elektrowni jądrowej, co spowoduje ograniczone szkody, ale doprowadzi do uwolnienia promieniowania (oczywiście zostanie on utożsamiony z ostrzałem ukraińskich M777). Albo dowództwo Sił Zbrojnych RF zamierza użyć taktycznej broni jądrowej. W tym przypadku, według jeszcze sowieckich kalkulacji, jednostki armii powinny być przygotowane do ofensywy przez strefę radioaktywnego rażenia. Aby nie odstraszyć własnych żołnierzy perspektywą wejścia do bitwy pod wpływem promieniowania, dowódcy przedstawili wersję o przygotowaniach UAF do ostrzału elektrowni jądrowej.

Biorąc pod uwagę, że RZK i jod są wydawane wojskom tylko w rejonie Chersoniu i Zaporożu, ataki mogą być przeprowadzane na cele w pobliżu.

W Federacji Rosyjskiej trwają od dwóch dni ćwiczenia sił odstraszania nuklearnego, reżim gotowości na stacjach śledzenia i kontroli kursu na północy kraju, w Zachodnim Okręgu Wojskowym, od dwóch dni mobilne wyrzutnie zdolne do odpalania rakiet z głowicami nuklearnymi zostały przeniesione z miejsca na miejsce.

Na tle tych wszystkich wydarzeń Federalna Agencja Medyczno-Biologiczna przeprowadza pilne zakupy jodu w wysokości 4 850 000 rubli, według kanału Protesty na świecie (https://t.me/worldprotest/23964).

Jeśli ćwiczenia sił odstraszania nuklearnego, przerzuty wyrzutni i zakup jodu mogą posłużyć do publicznego zastraszenia UE i Stanów Zjednoczonych, to wydawanie RZK i narkotyków żołnierzom na linii frontu raczej mówi o powadze o zamiarach Putina i jego generałów przekroczenia kolejnej linii. W możliwym scenariuszu rozwoju wydarzeń po 27 września to niestety pasuje idealnie.

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Pytanie o etfa

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 27 wrz 2022 20:17

zenek kondony i maski sa obowiazkowym wyposazeniem kazdego szweja
a i tam o ile jeszcze dobrze pamietam sa jakies ampulki
kto byl w monie to wie a teraz juz nie ma poboru to sie nie znacie
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

m|u|m|i|n|e|k
Chorąży sztabowy
Posty: 5335
Rejestracja: 19 kwie 2021 15:51

Re: Pytanie o etfa

Postautor: m|u|m|i|n|e|k » 27 wrz 2022 20:18

ja to sie moge martwic bo jeszcze mam karte mobilizacyjna
a moja specjalnosc to rozpoznawanie i likwidacja skazen
Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Pytanie o etfa

Postautor: zenek69 » 27 wrz 2022 20:42

ja to sie moge martwic bo jeszcze mam karte mobilizacyjna
a moja specjalnosc to rozpoznawanie i likwidacja skazen
W sumie w Fukushimie do likwidacji skażeń brało takich starych dziadków to kto wie


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości