LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

wszystko na temat spółek publicznych
Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2322
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: Rif1977 » 18 gru 2022 06:29

Dalej próbujecie dyskutować z tym bankierowym naganiaczem? Jak zobaczyłem jak kłamliwie i wrednie tam nagania, to od razu widać z.kim się ma doczynienia. Pieniądzem na pewno nie śmierdzi.

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 18 gru 2022 07:11

Dalej próbujecie dyskutować z tym bankierowym naganiaczem? Jak zobaczyłem jak kłamliwie i wrednie tam nagania, to od razu widać z.kim się ma doczynienia. Pieniądzem na pewno nie śmierdzi.


Rif1977 ma.tole :!: bo inaczej się nie da :evil:
Zacytuj mnie z bankiera, a nie bezpodstawnie obrażasz, tak jak wcześniej incoqnito :roll:
Tyle że On okazał się Gościem z charakterem i przynajmniej mnie oficjalnie tutaj przeprosił :idea:
Dodatkowo wprowadzasz na tym forum celowo wszystkich w błąd, a to jest kur....z twojej strony
gno.ju :!: :evil:
Nikt ci nie każe też czytać moich postów, ani ze mną tutaj dyskutować, a inni robią to co chcą, i na pewno nie takie 'zero" jak ty, będzie im mówiło co mają robić, forumowy tu.manie :evil:
Już nie pamiętasz naszego zakładu z początku 2021 roku, kiedy to pisałem (w okolicach bodajże 300 zł), że CD Projekt będzie spadał i w tamtym roku będzie gorszy od Taurona, a
ty mi odpisałeś, że pośmiejesz się za rok z glu.pka :?: :evil: Mam Ci przypomnieć gno.ju :?: :evil: Tyle że to ty zostałeś tym gł.upiem na koniec 2021 roku, bo Tauron szedł wtedy na 4 zł, a CD Projekt lecial na pysk przez cały 2021 rok, i jeszcze przez dużą część 2022 roku :idea: Teraz tylko potwierdzasz, że jesteś forumowym glu.pkiem, a do tego zostałeś jeszcze kłamliwym gno.jem :evil:
Ostatnio zmieniony 18 gru 2022 08:05 przez dryniol, łącznie zmieniany 2 razy.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2322
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: Rif1977 » 18 gru 2022 07:54

Wklejalem już jak naganiasz "inwestorze". Myślisz, że jak dałeś mądrą ksywkę, nikt nie rozpozna stylu, łącznie ze swoim przemądrzałym "chłopcze". Nawet w tym rynsztoku mają z ciebie bekę.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 18 gru 2022 08:17

Wklejalem już jak naganiasz "inwestorze". Myślisz, że jak dałeś mądrą ksywkę, nikt nie rozpozna stylu, łącznie ze swoim przemądrzałym "chłopcze". Nawet w tym rynsztoku mają z ciebie bekę.
Rif1977 ma.tole to że ktoś coś napisał na bankierze i użył podobnego słowa, i tylko dlatego jesteś pewny, że to bylem ja, to tylko świadczy o twoim dodatkowym upośledzeniu ma.tole :evil: Na bankierze jeżeli coś pisałem, to było to bardzo dawno na wątku Rank Progress i prowadziłem wtedy merytoryczną dyskusję z comtraderem jako dryniol :idea:
Już podsumowałem wyżej twój giełdowy "kunszt", udający tutaj mądrego, klamliwy gno.ju :!: :evil:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 18 gru 2022 08:56

Żeby była jasność dla wszystkich forumowiczów :!: Jeżeli dwóch największych ma.tołów tego forum, udających tutaj mądrych, czyli Rif1977 i dochodzeniowy nie będą mieli odwagi obraz honoru, żeby podjąć w konkursie ze wszystkimi uczestnikami uczciwą oraz na równych warunkach rywalizację (czyli typy z rozliczeniem zysków/strat po roku kalendarzowym 2023), to utworzę dla nich konkurs specjalny (coś na zasadzie 3-letniego konkursu dryniol kontra dochodzeniowy), żeby pokazać wszystkim jacy są słabi w te giełdowe klocki :idea:
Wiem co mają, bo cały czas naganiają tutaj na swoje nadmuchane już balony, więc nie będzie problemu z konkursem specjalnym dla dwóch ma.tołów udających na forum mądrych :idea:
A żeby było jeszcze więcej smaczku w tej specjalnej rywalizacji z dwoma ma.tałami, to dam im handicap (bo dochodzeniowy baz żadnego handicapu wypada w tej 3-letniej rywalizacji ze mną masakryczne słabo, a z roku na rok będzie wyglądał jeszcze gorzej, więc uznałem że jakiś handicap musi być dla dwóch "mądrych"), czyli wytypuję w tym konkursie stworzonym dla nich, jedną spółkę spoza mojej stopki, i jedną ze stopki, żeby po roku rywalizacji rozliczyć zysk/stratę ich spółkek z moją spółką, ale nie tą lepszą, tylko tą gorszą (bo jestem niemal pewny, że obie będą lepsze od ich baloników w roku kalendarzowym 2023) :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dochodzeniowy » 18 gru 2022 13:01

Ja mam swoją grę tak jak każdy . Nie narzekam bo od 20 lat nie mam strat a to jest podstawa. Najważniejsza sprawą to nie dać się zrobić w balona. Robię bardzo mało ruchów. W tym roku jeden . Kupno akcji. Od kilku lat nie dostaje pitów bo akcji nie sprzedaje. Kiedyś sprzedawałem kupowałem i zawsze z tego wychodziło g.....
Każdy robi to co chce . Osobiście jeżdżę na walne zgromadzenia , a kto tu jeździ ?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 18 gru 2022 16:10

Ja mam swoją grę tak jak każdy . Nie narzekam bo od 20 lat nie mam strat a to jest podstawa. Najważniejsza sprawą to nie dać się zrobić w balona. Robię bardzo mało ruchów. W tym roku jeden . Kupno akcji. Od kilku lat nie dostaje pitów bo akcji nie sprzedaje. Kiedyś sprzedawałem kupowałem i zawsze z tego wychodziło g.....
Każdy robi to co chce . Osobiście jeżdżę na walne zgromadzenia , a kto tu jeździ ?

dochodzeniowy no to wyobraź sobie, że ja też od 20 lat jestem gruuuuubo na plusie, i nawet w takim roku jak ten mam spory zysk, a Ty niestety masz stratę w tym roku jak spoglądniesz na swój rachunek i porównasz stan konta z rokiem 2021 :roll: Jasne że każdy robi co chce, ale ja już teraz widzę, że nie masz za bardzo pojęcia o giełdzie, mimo tak dużego doświadczenia, i kiepske są Twoje ruchy na giełdzie, a w zasadzie ich brak :roll: Giełdy i poszczególne spółki falują i trzeba wykorzystywać na niej skrajne zachowania, czyli jak jest euforia to sprzedawać drogo na szczycie hossy, a jak jest panika to kupować tanio w dołku bessy i wtedy można ponownie trzymać wiele lat :idea: Już wiele było eforycznycjh zachowań na naszej giełdzie. I np. jak się wszyscy podniecali swego czas Gantem powyżej 100 zł i śmiali się ze mnie, że nie kupuję "perły" powyżej 100 zł, tylko Lotos po 7 zł, a po kolejnych latach ten kiepski Lotos poszedł do góry ponad 1.000%, a ta "perła" Gant zbankrutowała :roll: Podobnie było w 2016 roku np. z CD Projekt, którym się wtedy wszyscy fascynowali, a ja kupowałem wtedy w samym dole po 70 groszy Mirbud, a nijaki klaxon śmiał się wtedy ze mnie, że kupuję Titanica zamiast Projektowej perły :roll: A policz sobie obecnie, jeśli ktoś kupił tak jak Ty, np. na 10 lat spółkę, to kto teraz ma lepszą stopę zwrotu od 2016 roku, ten który trzymał przez 7 lat Titanica, czy ten który trzymał przez 7 lat Projektową "perłę" :?: :roll:
Od najwyższych notowań do dołka bessy spółki spadają zazwyczaj ponad 90%, i dziwię się, że po tylu latach na giełdzie jeszcze tego nie wyczaiłeś :roll: Więc podejrzewam, że Twoja Novita spadnie poniżej 20 zł, i módl się tylko, żeby w tym czasie nie zbankrutowała jak Grant, PBG, Elektrobudowa i wiele innych, którymi się podniecali na szczytach hossy zamiast realizować potężne zyski :oops:
Z jednym się z Tobą zgodzę; nigdy nie zarobi więcej spekulant, niż długoterminowy inwestor, ale pod jednym warunkiem; że wykorzysta on skrajne zachowania akcji do realizacji potężnych zysków na szczycie hossy, albo do kupowania za bezcen w panice :idea: Także nie śmiej się kolego z innych, gdy sam jesteś "d.... wołowa" na giełdzie :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dochodzeniowy » 18 gru 2022 23:46

zawsze mozna wybrać dowolny okres na potwierdzenie swoich tez. Tylko mało prawdopodobne ,zebys tak trafiał ciagle kupując tanio i sprzedając na górce. Ba to jest niemożliwe nawet grając drobnymi . Szczególnie grając spółkami w wieloletnich trendach spadkowych .
10letnie stopy zwrotu
tpe - minus 50%
eng -minus 50%
ena -minus 58%
kgn minus 64%
pkp minus 80%
lwb minus 64%
att minus 24%
zep plus 14%
rnk minus 82%

NOVITA plus 542%
wystarczy za komentarz o twoich 10 letnich sukcesach.
cdr +2 148.83%

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 19 gru 2022 19:00

dochodzeniowy ma.tołeczku ile razy mam ci tłumaczyć, że mnie nie interesują 10 letnie stopy zwrotu na tych spółkach,
bo 10 lat temu nie miałem ani jednej z tych spółek :roll: 10 lat temu jak ty się kisiłeś na Novicie, ja zarabiałem na Lotosie
kupowanym po 7 zł, czy Amice kupowanej po 3,50 zł, a potem na Mirbudzie kupowanym po 70 groszy :P
Mnie będą interesowały stopy zwrotu spółek z mojej stopki od 2021 do np. 2030 roku :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 26 gru 2022 20:16

Zapraszam do typowania :!: :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5329
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: mistrzsardu » 26 gru 2022 21:01

Cloud 10 000
Woodpecker 10 000
Xtpl 10 000
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: Pandziora » 29 gru 2022 11:34

Dobry wieczór my z Ukrainy :P
Wojna trwa i możliwa ofensywa zarówno ukraińska jak i ruska. Ponoć ruskie szkolą koło 150k z 300k poborowych, ale ja w te liczby nie wierzę i stawiam na milion luda. Zakładam atak ruskich piechurów wspomaganych cywilnymi samochodami osobowymi :P Mówi się, że Ukraińcy powinni pierwsi zaatakować (bo czas działa na ich niekorzyść), więc ruski atak będzie niejako odpowiedzią, by związać siły. Zakładam, że skończy się to wszystko jeszcze w tym roku odwrotem w stylu roku 1920. Główne ryzyko to użycie jakiś "brudnych bomb" i skażenie terenu. Jako uzupełnienie portfela daje obligacje zerokuponowe- akurat te, bo łatwo je podsumować, gdyż nie wypłacają kuponu odsetkowego. Wystarczy policzyć różnicę w cenie po 12 miesiącach. Na teraz wystawione na S po 90,5. Te 6% powinny wzrosnąć. Większa różnica cen będzie w papierach o dłuższej zapadalności.

Portfel dzielę na 3 równe części:

1/3 Astarta
1/3 Kernel
1/3 OK0724
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 29 gru 2022 12:26

Dzięki za typy Pandziora, i zapraszam kolejnych chętnych do udziału w wieloletnim konkursie :P Jeszcze dodam, że to jest konkurs związany z typowaniem akcji notowanych na naszej giełdzie. Akcje z rynków zagranicznych i obligacje odpadają. Więc jak nic nie zmienisz w swoich typach Pandziora, to będziesz miał w konkursie 15k Astarta oraz 15k Kernel :!: :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: Pandziora » 29 gru 2022 13:48

W takim razie zmieniam na coś stosunkowo bezpiecznego i mułowatego :P, żeby nie mieć w 100% w Ukrainie, bo to za duże ryzyko.


1/3 Astarta
1/3 Kernel
1/3 Torpol
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: LIGA INWESTORÓW - Sezon 2023

Postautor: dryniol » 29 gru 2022 14:26

W takim razie zmieniam na coś stosunkowo bezpiecznego i mułowatego :P, żeby nie mieć w 100% w Ukrainie, bo to za duże ryzyko.


1/3 Astarta
1/3 Kernel
1/3 Torpol

Dzięki. Myślę że to dobre typy, i że będziesz w czołówce rankingu po 2023 roku 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fango i 99 gości