Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

wszystko na temat spółek publicznych
trader75
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 368
Rejestracja: 17 maja 2020 17:43

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: trader75 » 17 mar 2024 19:43


REKLAMA


Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: Pandziora » 20 mar 2024 12:00

Czy któraś siec handlowa odważy(ła) się straszyć ludzi podwyżką VAT (tuż przed wyborami) i tym samym zachęcać do zakupów jeszcze w marcu? :P

I tak ludzie przed samymi wyborami zobaczą wyzsze ceny o równo 5% (inaczej być nie może, bo UOKIK patrzy) i może wtedy zmadrzeją :P A zapewniam, że cios otrzymany we własną d u p ę jest o wiele boleśniejszy niż jakiekolwiek hasełka propagandowe :twisted:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: NiKtoś » 20 mar 2024 12:45

Co maja zauwazyc ??.. 5% roznicy ?? Jakbys nie przeczytal gdzies to bys nic nie wiedzial. Jak inflacja spada i promki sa ?? Jakby skoczylo o 100% to moze by zauwazyli. Na szczescie taniuska karma z Ukrainy jest i w Biedrze tanio jak nigdy.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: Pandziora » 21 mar 2024 14:58

W Biedrze wcale nie jest tanio. Całą masę produktów podrożyli o 80-100% w przeciągu 2 lat. Teraz żeby kupić w uczciwej cenie, to trzeba na promocje polować. A VAT na cenach będzie wyraźnie wyszczególniony i prawidłowo naliczony równe 5%.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: Pandziora » 05 kwie 2024 23:30

Na szczescie nadal mam włączoną tarczę anty-Tuskową i lodówkę pełną taniej żywności 0% Vat oraz szafki poupychane tym czego nie trzeba chłodzic 8) :P Martwią mnie czasy późniejsze i dalsze rządy tego pana :evil:

Tezy, że sklepy wziely podwyżkę na siebie to bzdury!
Chleb z tradycyjnej piekarni cena +7%, a ziarno i drewno na opał tanieją.
Aldi jak dla mnie wszystko popodnosili okolo 5% czasem nawet 6%. Możliwe, ze coś da się znaleźć w lepszej cenie.
Biedra dali +5% na warzywa i owoce i chyba chleb. np. papryczka chilli zwyżka z 0,99 na 1,04. Reszta niby niepodniesiona, ale UWAGA promocje są gorsze, czyli realnie jest podwyżka np. makrela wędzona wcześniej kilka razy pod rząd była w promo po 20, a teraz jest po 20,9 (+4,5%).

innych sklepow nie mam czasu zwiedzac :P najpierw musze przejesc zapasy :P moze macie jakies przyklady cenowe z waszych sklepow?

ps i w zapowiedziach biedra i lidl mowia, ze zmian cen nie bedzie tylko w kwietniu. w maju mamy juz przerąbane :twisted:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3588
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: koordynator1 » 05 kwie 2024 23:51

Jakby to powiedział klasyk ,,kupować to trzeba umić .'' :twisted: :twisted:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: NiKtoś » 06 kwie 2024 09:22

Biedra serek wiejski Delikata. Przez podwyzka VAT 1,99 PLN a po podwyzce dzis 1,35 PLN . Nie tylko Obajtek potrafi cuda robic.. ( na krotko ) :lol: 8)
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

trader75
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 368
Rejestracja: 17 maja 2020 17:43

Re: Uwaga PIS podnosi VAT na żywność do 5%

Postautor: trader75 » 07 kwie 2024 20:55



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości