Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: NiKtoś » 09 kwie 2024 09:19

ale 2500 jest . Specjalnie zdziwiony nie jestem. Automaty wypatroszyly Banane do skarpet. Teraz przypomina to takiego drgajacego Zombie ktory symuluje zycie :lol: :lol: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: Pandziora » 10 kwie 2024 11:09

65% obrotów robi zagranica. Oni przejęli większe spółki, a małymi nikt się nie interesuje. Drobni robią podobne obroty jak rodzime fundy. Teraz na bananie okładają się golddamny z jp morganami i bank of america, a nasi się przyglądają i nic nie robią... Ciekawe kto ten towar od zagranicy odbierze, bo jakoś nie widać chętnych na horyzoncie.. rodzimy leszcz woli lokatę założyć niż uprawiać hazard :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: NiKtoś » 10 kwie 2024 11:47

Ja tam widze mozliwości poprawy ale trzeba dac troche swobody.Nie wiem czy dalej zawiasy tak puszczaja jak bylo ze wisi to np po dwa dni albo max 40% dziennie wzrostu/ W USA jak spolka startuje +200% to punktualnie start giedly otwiera sie na +200% i nikt nie rozkminia czy inwestorzy maja sie zastanowic i czy to nie jakas pomylka czy wszystkie ryzyka sa uwzglednione. Bo to troche smieszne taka ochrona jak waly kreca kazdego dnia . Insiding kwitnie. Jak wolna amerykanka to tez na zarobki a nie tylko straty. Obroty sa przekomiczne na maluchach :mrgreen:
I ciagle postuluje utrudnienie albo zakaz handlu algorytmicznego. Czlowiek ma skladac zlecenie i nie jakies 4 cyfry po przecinku. Inaczej drobni nigdy nie wroca na mloconke automatow.. :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: Pandziora » 12 kwie 2024 16:07

Automaty to ZŁO, a teraz dodatkowo rzeźbią górkę i jeszcze gorzej to wygląda niż dotychczas i kre tyn izm przybrał na sile. :P Nie wszystkie programy mają 4 miejsca po przecinku jak Nol wypełnione zerami. Czy to taki problem programistyczny, żeby te puste zera polikwidować?

A jak tam inwestory ile ma być obniżek stóp w usa? Na początku roku w porywach zeszliście do 10x, potem 6x, potem 3x, teraz 2x i obawa że może być 0x :lol: Jak jesteście tacy rozchwiani to może 10 podwyżek dajcie- tak od bandy do bandy... To że FED od pół roku mówi 3x nie ma przecież znaczenia... I tak euro-zgnilizna pierwsza obniży stopy, bo szkopy już chyba z rok recesję mają, choć spoglądając na DAX trudno w to uwierzyć :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8604
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: dryniol » 13 kwie 2024 11:14

NiKtoś widocznie za krótko jeszcze żyjesz dzieciaku :P :lol: Hossa jak każda inna od 1991 roku :idea: Najpierw idą do góry te największe spółki (z czym mamy do czynienia właśnie teraz - wig20), potem pójdą do góry z jeszcze większą siłą średnie spółki, następnie małe, a na końcu hossy gnioty z NC :idea: Cykle są wieloletnie, a nie wielosekundowe, jak sobie to może wyobrażasz :P :lol:
Tak czy siak jesteśmy moim zdaniem na początku zaledwie trzeciej od 1991 roku hossy z prawdziwego zdarzenia na naszym ryneczku (pierwsza - za czasów Universalu, Wedla, Exbudu, Elektrimu, Ireny, Krosna, z finałem IPO po 3 akcje Banku Śląskiego na jedną osobę, i kilometrowych kolejek do biur maklerskich, druga- za czasów Ganta, Huty Oława, Polifarbu Cieszyn, Polifarbu Wrocław, PBG, Elektrobudowy, Zntk Łapy, Optimusa, ze zmianą na CD Projekt, i z finałem na gamingowym szaleństwie) :idea:
Uważam również, że ta hossa będzie największą z dotychczasowych, ale o tym przekonamy się za ponad 10 lat :idea:
Pamiętnik dryniola :arrow:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7432
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: NiKtoś » 13 kwie 2024 14:04

Takiej hossy juz nigdy nie bedzie u nas ze wzgledu na automaty i wały które zniszczyly baze inwestorską. Taki model to juz przeszlosc. Teraz hossa dotyczy juz tylko pojedynczych papierow albo grupy akurat modnych ktore maszyny sobie wytypuja a po wygasnieciu mody wracaja do bazy czyli na komicznie niskie poziomy... :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8604
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: dryniol » 13 kwie 2024 17:21

NiKtoś będzie, będzie, kwestia czasu. Tak to działa. Od skrajnego niedowartościowania, zniechęcenia i obrzydzenia akcjami oraz giełdą, do skrajnego przewartościowania, fascynacji i zauroczenia akcjami i giełdą :idea: Mogę się założyć i rozliczyć zakład za 10 lat (jak dam radę dożyć) :P Szkoda, że te cykle tak długo trwają, ale tak to działa i nic na to nie poradzisz ani Ty , ani ja 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trader75
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 368
Rejestracja: 17 maja 2020 17:43

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: trader75 » 14 kwie 2024 13:27


merlinxp
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3904
Rejestracja: 08 kwie 2006 12:41

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: merlinxp » 16 kwie 2024 12:34

Jest jeszcze jedna różnica - nieruchy. Podczas poprzednich hoss nie było na nie takiego odciągania kapitału. Teraz jak ktoś ma $ albo przynajmniej zdolność kredytową, to ładuje w apartament pod wynajem, albo nawet niech sobie stoi niezamieszkany ale przynajmniej kapitał pewnie ulokowany i coś tam sobie urośnie. No i jeszcze Bitcoin. Zrobiła się konkurencja odnośnie inwestowania.

Apacz
Podporucznik
Posty: 12175
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: Apacz » 16 kwie 2024 22:16

No i zebysmy zalezeli od fanaberii 2 ortodoksyjnie religijnych krajow z blisko-srodkowego wschodu (Middle East)

:shock:
No risk, no fun :-)

merlinxp
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3904
Rejestracja: 08 kwie 2006 12:41

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: merlinxp » 17 kwie 2024 09:57

My jesteśmy kontrolowani (i dojeni) przez bliskowschodnie mity już od tysiąca lat. :twisted:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8604
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Jak żyję nie widziałem takiej gófnianej hossy

Postautor: dryniol » 20 kwie 2024 14:50

Jest jeszcze jedna różnica - nieruchy. Podczas poprzednich hoss nie było na nie takiego odciągania kapitału. Teraz jak ktoś ma $ albo przynajmniej zdolność kredytową, to ładuje w apartament pod wynajem, albo nawet niech sobie stoi niezamieszkany ale przynajmniej kapitał pewnie ulokowany i coś tam sobie urośnie. No i jeszcze Bitcoin. Zrobiła się konkurencja odnośnie inwestowania.

merlinxp no tak, tylko wszystko się kiedyś kończy i zaczyna inny kierunek. Pamiętam jak sprzedawane były mieszkania, żeby załapać się na hossę i kupić akcje. Teraz jest odwrotnie, sprzedawane są akcje, żeby kupować mieszkania. Tyle że wszystko jest na odwrót, jak były tanie mieszkania, a drogie akcje, to tłum sprzedał mieszkania, a za to kupował akcje, bo myślał, że akcje będą wiecznie szły w górę. Teraz gdy akcje są tanie, a mieszkania drogie, to tłum kupuje mieszkania, bo myśli że będą one wiecznie rosły :roll: Ja spokojnie czekam na otrzeźwienie i ponowną zmianę trendów, która jest nieunikniona, bo tak po prostu działają rynki :idea: Dla mnie liczy się jedynie to, co jest w danym momencie tanie, a co drogie (nie owczy pęd), a na tą chwilę mamy sytuację, gdzie kryptowaluty są drogie, mieszkania są drogie, a akcje są tanie, a w niektórych sytuacjach nawet bardzo tanie :idea: Przepływy kapitałów były, są, i zawsze będą, więc jeśli chodzi o mnie, spokojnie czekam z tanio kupionym towarem, aż tłum ponownie zacznie sprzedawać mieszkania, żeby kupować akcje (albo fundusze akcyjne) :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 72 gości