PPWK [PWK]

wszystko na temat spółek publicznych
kartograf
Starszy chorąży
Posty: 1273
Rejestracja: 18 sty 2006 14:35
Lokalizacja: Poznan

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: kartograf » 20 sty 2006 11:27

biedne ppwk... czy pozbylismy sie juz z niego tych wszystkich, ktorzy zamiast szybkiego zysku zrealizowali szybka strate?? :)

REKLAMA


MARIO777777
Chorąży
Posty: 942
Rejestracja: 14 sie 2005 10:05

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: MARIO777777 » 20 sty 2006 11:42

Myslę , że warto przetrzymać na dłużej tzn. do ewentualnego przejęcia .PREZIO jest bardzo zdeterminowany i osiągnie cel. :lol: A RYNEK SOWICIE TO DOCENI :lol: :lol: :lol: :lol:
Aby sprzedać i dobrze zarobić to wcześniej należy to kupić

egdar
Starszy sierżant
Posty: 87
Rejestracja: 05 sty 2006 10:03

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: egdar » 20 sty 2006 11:44

biedne ppwk... czy pozbylismy sie juz z niego tych wszystkich, ktorzy zamiast szybkiego zysku zrealizowali szybka strate?? :)
:lol: Święte słowa, święte! Cieszą obroty i czmychanie myszy.
Mam nadzieję że historia Eli trochę otrzeźwi graczy?! Wszystkim życzę zysków na miarę ich oczekiwań, ale pamiętajmy że ktoś zawsze za to musi zapłacić!
Ps Piątek, chyba GPW w dół, może się pomylę. Trzymać kciuki z Tuska!

kartograf
Starszy chorąży
Posty: 1273
Rejestracja: 18 sty 2006 14:35
Lokalizacja: Poznan

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: kartograf » 20 sty 2006 11:47

ja cierplwie trzymam dalej. ludziom sie pomylilo, mysleli ze ppwk to spekulacyjny papier i zapomnieli sobie poczytac informacje:)

egdar
Starszy sierżant
Posty: 87
Rejestracja: 05 sty 2006 10:03

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: egdar » 20 sty 2006 12:27

ja cierplwie trzymam dalej. ludziom sie pomylilo, mysleli ze ppwk to spekulacyjny papier i zapomnieli sobie poczytac informacje:)
To jest nas już 2 a może 3! Sorry 4, zapomniałem o graczu z wczorajszych pakietówek! Brakuje jeszcze postu wyśmiewającego jego cenę zakupu! Jak on się pojawi tzn na spółce robi się bagno.
Dzisiaj wszystko ma odcień czerwony, ale po weekendzie ...!

Sputnik
Porucznik
Posty: 24456
Rejestracja: 20 sty 2006 12:59
Lokalizacja: Warszawa / Szczecin

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: Sputnik » 20 sty 2006 13:19

Witam

Rzadko pisuję na forum, jednak tym razem zdecydowałem się na to, po tym co widzę na dzisiejszych notowaniach PPWK.
Wystarczy przecież poczytać i pomysleć. Firma będzie miała ok. 21 mln zł na przejęcia lub ewentualny buyback. Prezes ma krótką listę 4 podmiotów z którymi zamierza rozmawiać. Możliwe że są to cąłkim ciekawe i rozwojowe spółki. Chyba warto poczekać te dwa i pół miesiąca, żeby zobaczyć co z tego wyniknie. Jeśli nawet nic wielkiego, to czeka nas buyback. Zarząd odgłosi NWZA z propozycją wezwania i wykupu 50 % akcji w cenie ok. 9 zł. Rynek bez refleksji odpowie na wezwanie. Trzej Panowie: Berliński, Radziwiłł i Mikołajczyk to wykozystają i nie odpowiedzą na nie. Wykupione akcje zostaną umorzone. Następnie dojdzie do obniżenia kapitału akcyjnego, co spowoduje że trzech Panów będzie miało w sumie ok. 99 - 100 % i przejmą całkowitą kontrolę nad spółką. Ogłoszą wezwanie, a następnie wycofanie spółki z giełdy będzie tylko formalnością. Wiec wydaje mi się że warto trochę poczekać, jeśli nie na przejęcia, to może na ciekawą sytuację podczas wezwania i po nim. Może ktoś się domysli o czym myślę...
Mam kilkanaście K tego waloru po 6,15 zł i nie zamierzam sprzedawać.
Chętnie wysłucham komentarzy na temat mojej prognozy. Pzw.
Dwoma najpotężniejszymi wojownikami są cierpliwość i czas.
( hr. Lew Tołstoj )

december
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2156
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: december » 20 sty 2006 17:47

Hmm myślałem że ta pakietówka jakoś przemówi pozytywnie i przemówiła na 15 minut, znowu zjazd, od 10 mamy już 20% w dół, ciekawe gdzie sie zatrzyma, byłem rzyć że nie sprzedałem, teraz trzeba siedzieć, mam to po 6,25, ale ten zjazd troche kłuje w oczy, zwlaszcza ze wczesniej sprzedalem polnord przed odpałem prawie 200% :/ Mam nadzieje ze tutaj bedzie lepiej!

ps. a skąd ta wycena 9zł w wezwaniu? Myśłę że mogą równie dobrze ustalić cene 7 zł, pewnie taka by wyszła średnia z ostatnich kilku miesiecy.
Październik?
Jeden z najbardziej niebezpiecznych miesięcy do inwestowania na giełdzie. Pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty.
Mark Twain

kartograf
Starszy chorąży
Posty: 1273
Rejestracja: 18 sty 2006 14:35
Lokalizacja: Poznan

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: kartograf » 20 sty 2006 17:56

nie ma sie co przejmowac, ci ktorzy dzisiaj oddawali tez mysleli tak jak Ty: "Duzy spadek i co ja biedny zrobie, jak spadnie znowu do 6"... No i w mysl tej zasady wywalil, zdaje sie, ze wiekszosc ze strata... Co mnie cieszy, bo pozbylismy sie ich, reszta posiadaczy wydaje sie byc bardziej zdeterminowana co do dalszego posiadania. i wydaje mi sie, ze nikt z nas nie trzyma 100 sztuk;)) buy back mi nie odpowiada, wole dywidende i sensowne przejecie. jesli maja troche rozumu w glowie powinni przeznaczyc te pieniadze na inwestycje, a nie odkupowanie wlasnych akcji. chyba, ze zalezy im na wycofaniu spoki z gpw za wszelka cene, ale jesli tak, to dlaczego?? bardziej sensowna wydaje mi sie dobra polityka inwestycyjna i dzieki temu coraz wyzsza wycena spolki.

Milano_53290
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 245
Rejestracja: 08 lis 2005 22:04

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: Milano_53290 » 20 sty 2006 20:44

Wszystko co przed 8 pakować do wora ! A prezo wynagrodzi cierpliwych!

egdar
Starszy sierżant
Posty: 87
Rejestracja: 05 sty 2006 10:03

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: egdar » 20 sty 2006 21:19

Mamy w końcu komunikat potwierdzający wpłatę kasy. Spółka stopniuje napięcie, teraz czas na kolejne informacje i bez problemu przekraczamy 10pln. Zachecam przy podejmowaniu decyzji solidnie się przygotować, wtedy żal nie ma prawa się pojawić - przeciez wiesz co robisz, nieprawdaż? Będzie dobrze, co to były za obroty?

december
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2156
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: december » 21 sty 2006 15:37

Macie racje, mamy ok 4 mln akcji i 25 mln zł, wychodzi 6 zł na akcję samej gotówki !

Tylko zastanawia mnie jedna opcja - jeśli by zdecydowali się wypłacić dywidendę, wartość spółki spadnie o wartość tej dywidendy czyż nie?
Gdyby to była dywidenda ze zysku na działalności operacyjnej to ok, ale zysk ze sprzedanej spółki to już chyba inna bajka?
Październik?
Jeden z najbardziej niebezpiecznych miesięcy do inwestowania na giełdzie. Pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty.
Mark Twain

kartograf
Starszy chorąży
Posty: 1273
Rejestracja: 18 sty 2006 14:35
Lokalizacja: Poznan

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: kartograf » 21 sty 2006 15:47

co masz na mysli mowiac, ze wartosc spolki spadnie? owszem, moze spasc o wartosc wyplaconej dywidendy, ale Ty w zamian za to zyskujesz wlasnie owa dywidende. poza tym spada ze wzgledu na jej wyplate, ale nie przed wyplata przeciez tylko po:)

december
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2156
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: december » 21 sty 2006 15:52

Moje rozumowanie jest proste.
Spółka ma kapitał. Dopóki jest to kapitał przynoszący zysk, spółka jest rentowna.
Jeżeli spółka sprzedaje cześć aktywów i zamienia je na gotówkę, jej wartość się nie zmienia(zwłaszcze jeśli zrobi dobry deal i sprzeda drożej niż spółka jest wyceniana).
JEżeli teraz spółka zrobi buyback lub zainwestuje tą kase (oby nie w futures 8) ) to spółka się rozwija i wszyscy są happy.
JEżeli jednak spółka wypłaca dywidendę, jej wartość spada bo kapitał który można było zainwestowąć zostanie przejedzony (dywidenda)
Żle myślę?
Październik?
Jeden z najbardziej niebezpiecznych miesięcy do inwestowania na giełdzie. Pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty.
Mark Twain

december
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2156
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: december » 21 sty 2006 15:54

Oczywiście spółka sioę rozwija w przypadku inwestycji nie buybacku :)
Za szybko piszę ;)
Październik?
Jeden z najbardziej niebezpiecznych miesięcy do inwestowania na giełdzie. Pozostałe to lipiec, styczeń, wrzesień, kwiecień, listopad, maj, marzec, czerwiec, grudzień, sierpień i luty.
Mark Twain

MARIO777777
Chorąży
Posty: 942
Rejestracja: 14 sie 2005 10:05

Odp:PPWK [PWK]

Postautor: MARIO777777 » 21 sty 2006 16:07

Ja myślę , że dywidenda dywideną choć napewno się łakomią na to najwięksi akcjonariusze bo jest na co , ale z drugiej strony ewentualne przejęcie spowoduje bardzo szybki wzrost wartości ich udziałów w spółce . Co będzie wkrótce się okaże , władze spółki na pierwszym planie raczej widzą dalszy rozwój spółki , czego dowodem może być , rozmowy dotyczące przejęcia innej firmy . Napewno coś się kroi i napewno warto mieć te akcje w swoim portfelu .
Aby sprzedać i dobrze zarobić to wcześniej należy to kupić


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: trader75 i 34 gości