GANT [GNT] część V

wszystko na temat spółek publicznych
luka_wawa
Starszy chorąży
Posty: 1083
Rejestracja: 12 paź 2005 22:36

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: luka_wawa » 21 sty 2006 22:40

Czyli ustaliliśmy, rozumiemiem.

Bierzemy Regana lub Cyps Albo Zyps, robimy zrzutkę, wynajmujemy lokal, stawiamy 5 kompów, router, neostradę i

atakujemy WILBO?
zaatakowac mozna:) czemu nie.... cos sie ostatnio obsuwa wiec inwestor zagraniczny bylby wskazany...

AHA
ale co z Chinczykiem? nikt nie zna jakiegos sensownie wygladajacego chinczyka zeby nie bylo wtopy jak z ela - sprzedawczynia ze skierniewic???:) Dla Polakow oni wszyscy niby tacy sami ale jak wylansuje sie jakas sierote to mniejsze jak widac zaufanie niz koles w garniaku...
chłopaki pomysł świetny, ale:
1. branża mało perspektywiczna (szproty w pomidorach) :lol:
2. szczegóły to chyba musicie na priva dogadać :wink:
CZEMU SZPROTY WCHODZIMY Z WILBO W BIO-PALIWA :lol: :lol: KONIEC Z RYBAMI :lol:
W deweloperke panowie to przyszlosc!! A kolega mowi ze szproty nie maja przyszlosci!?? A Rynek chinski to co??? 1,5mld glodnego narodu!! Polska szprota to bylby hit!

REKLAMA


mec_miecio
Chorąży
Posty: 741
Rejestracja: 20 paź 2005 13:49

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: mec_miecio » 21 sty 2006 22:40

Czyli ustaliliśmy, rozumiemiem.

Bierzemy Regana lub Cyps Albo Zyps, robimy zrzutkę, wynajmujemy lokal, stawiamy 5 kompów, router, neostradę i

atakujemy WILBO?
zaatakowac mozna:) czemu nie.... cos sie ostatnio obsuwa wiec inwestor zagraniczny bylby wskazany...

AHA
ale co z Chinczykiem? nikt nie zna jakiegos sensownie wygladajacego chinczyka zeby nie bylo wtopy jak z ela - sprzedawczynia ze skierniewic???:) Dla Polakow oni wszyscy niby tacy sami ale jak wylansuje sie jakas sierote to mniejsze jak widac zaufanie niz koles w garniaku...
ZNAM VIETNAMCZYKA CO KNAJPE PROWADZI FAJNY GOSC BO TRUDNO GO ZROZUMIEC CO MOWI NADAWAL BYY SIE NA BANK :lol: :lol: :lol:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Najbardziej lubię inwestycje w balony...

robo_33772
Porucznik
Posty: 33302
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: ZERNICA-ZERNIKI

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: robo_33772 » 21 sty 2006 22:42

Maniak Ty to masz łeb, dobrze, że to wszystko potrafiłeś do kupy poskładać bo nikt sam by na to w całości nie wpadł! ;-)

:lol: :lol: :lol: :lol:

;-)

az sie dziwie,ze spokojnie spalem majac 20% kapitalu w Gancie
a bylem spokojny jak dzidek po slowach InwestoraSA
tak sugestywnie mowil,co nie robo??

ale czlowiek byl glupi!!
ale chociaz zarobil :D :D
WIESZ MANIAK JA DO INWESTORA NAPRAWDE NIC NIE MAM.TYLKO DO RADY NADZORCZEJ PRUCHNIKA I INYCH SPOLEK ZE NIE SPRAWDZILI SYNA TEJ WIESNIARY NO I JEJ NIE SPRAWDZILI CO TO ZA LUDZIE

czarcik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2005 10:38

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: czarcik » 21 sty 2006 22:42

jak to dobrze że całe te oszustwa oraz naciągania "guru"ze skierniewic wyszły teraz a nie dopiero przy 55zł przynajmniej ludzie nie potracili jeszcse wszystkiego wyobrażcie sobie co by było gdyby gazeta nie zareagowała teraz tylko potraciło by pieniędzy a może i zdrowia -a propos -Już wtedy było podejrzane gdy ów Guru"nie pojaeił się naNWZA ijak zaczął opisywać swoje "ciężko"zarobione pieniądze w szwecji na farmie które potem_wierzycie_tak "lekko"włożył w giełdę i zrobił naturalnie milijony-co za mądry i przebiegły "student"-a ja myślałem -patrząc na to obecnie -że na sdudia to "chodzi"teraz 80 % *** a tu taki geniuszpo tym kursie ilu ludzi -tak ślepo wierzących temu naciągaczowi na usługach(we własnym interesuie)i interesie mafi-czytaj społdzielni-

czarcik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2005 10:38

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: czarcik » 21 sty 2006 22:43

jak to dobrze że całe te oszustwa oraz naciągania "guru"ze skierniewic wyszły teraz a nie dopiero przy 55zł przynajmniej ludzie nie potracili jeszcse wszystkiego wyobrażcie sobie co by było gdyby gazeta nie zareagowała teraz tylko potraciło by pieniędzy a może i zdrowia -a propos -Już wtedy było podejrzane gdy ów Guru"nie pojaeił się naNWZA ijak zaczął opisywać swoje "ciężko"zarobione pieniądze w szwecji na farmie które potem_wierzycie_tak "lekko"włożył w giełdę i zrobił naturalnie milijony-co za mądry i przebiegły "student"-a ja myślałem -patrząc na to obecnie -że na sdudia to "chodzi"teraz 80 % *** a tu taki geniuszpo tym kursie ilu ludzi -tak ślepo wierzących temu naciągaczowi na usługach(we własnym interesuie)i interesie mafi-czytaj społdzielni-

czarcik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2005 10:38

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: czarcik » 21 sty 2006 22:43

jak to dobrze że całe te oszustwa oraz naciągania "guru"ze skierniewic wyszły teraz a nie dopiero przy 55zł przynajmniej ludzie nie potracili jeszcse wszystkiego wyobrażcie sobie co by było gdyby gazeta nie zareagowała teraz tylko potraciło by pieniędzy a może i zdrowia -a propos -Już wtedy było podejrzane gdy ów Guru"nie pojaeił się naNWZA ijak zaczął opisywać swoje "ciężko"zarobione pieniądze w szwecji na farmie które potem_wierzycie_tak "lekko"włożył w giełdę i zrobił naturalnie milijony-co za mądry i przebiegły "student"-a ja myślałem -patrząc na to obecnie -że na sdudia to "chodzi"teraz 80 % *** a tu taki geniuszpo tym kursie ilu ludzi -tak ślepo wierzących temu naciągaczowi na usługach(we własnym interesuie)i interesie mafi-czytaj społdzielni-

czarcik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2005 10:38

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: czarcik » 21 sty 2006 22:43

jak to dobrze że całe te oszustwa oraz naciągania "guru"ze skierniewic wyszły teraz a nie dopiero przy 55zł przynajmniej ludzie nie potracili jeszcse wszystkiego wyobrażcie sobie co by było gdyby gazeta nie zareagowała teraz tylko potraciło by pieniędzy a może i zdrowia -a propos -Już wtedy było podejrzane gdy ów Guru"nie pojaeił się naNWZA ijak zaczął opisywać swoje "ciężko"zarobione pieniądze w szwecji na farmie które potem_wierzycie_tak "lekko"włożył w giełdę i zrobił naturalnie milijony-co za mądry i przebiegły "student"-a ja myślałem -patrząc na to obecnie -że na sdudia to "chodzi"teraz 80 % *** a tu taki geniuszpo tym kursie ilu ludzi -tak ślepo wierzących temu naciągaczowi na usługach(we własnym interesuie)i interesie mafi-czytaj społdzielni-

czarcik
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2005 10:38

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: czarcik » 21 sty 2006 22:43

jak to dobrze że całe te oszustwa oraz naciągania "guru"ze skierniewic wyszły teraz a nie dopiero przy 55zł przynajmniej ludzie nie potracili jeszcse wszystkiego wyobrażcie sobie co by było gdyby gazeta nie zareagowała teraz tylko potraciło by pieniędzy a może i zdrowia -a propos -Już wtedy było podejrzane gdy ów Guru"nie pojaeił się naNWZA ijak zaczął opisywać swoje "ciężko"zarobione pieniądze w szwecji na farmie które potem_wierzycie_tak "lekko"włożył w giełdę i zrobił naturalnie milijony-co za mądry i przebiegły "student"-a ja myślałem -patrząc na to obecnie -że na sdudia to "chodzi"teraz 80 % *** a tu taki geniuszpo tym kursie ilu ludzi -tak ślepo wierzących temu naciągaczowi na usługach(we własnym interesuie)i interesie mafi-czytaj społdzielni-

digger
Starszy chorąży
Posty: 1869
Rejestracja: 05 gru 2005 20:58

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: digger » 21 sty 2006 22:46

Maniak Ty to masz łeb, dobrze, że to wszystko potrafiłeś do kupy poskładać bo nikt sam by na to w całości nie wpadł! ;-)
:lol: :lol: :lol: :lol:
;-)

az sie dziwie,ze spokojnie spalem majac 20% kapitalu w Gancie
a bylem spokojny jak dzidek po slowach InwestoraSA
tak sugestywnie mowil,co nie robo??

ale czlowiek byl glupi!!
ale chociaz zarobil :D :D
szkoda mi tych co stracili...

ciekaw jestem, czy Sjoeblom z chłopakami coś będą próbowali odkręcać...

w sumie swoje na zaprzyjaźnionych rachunkach zarobili teraz ze spółek z dnia na dzień się nie ulotnią... a ratować kursów giełowych w cale nie muszą bo i po co...

natomiast Inwestor naganiał bardzo dobrze i pozytywnie ludzi nastawiał... ale nie przewidział takiego pasztetu... bo gdyby nie to, to naprawde byśmy zobaczli 5 dych na Gancie...

Tomek

luka_wawa
Starszy chorąży
Posty: 1083
Rejestracja: 12 paź 2005 22:36

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: luka_wawa » 21 sty 2006 22:47

Maniak Ty to masz łeb, dobrze, że to wszystko potrafiłeś do kupy poskładać bo nikt sam by na to w całości nie wpadł! ;-)

:lol: :lol: :lol: :lol:

;-)

az sie dziwie,ze spokojnie spalem majac 20% kapitalu w Gancie
a bylem spokojny jak dzidek po slowach InwestoraSA
tak sugestywnie mowil,co nie robo??

ale czlowiek byl glupi!!
ale chociaz zarobil :D :D
WIESZ MANIAK JA DO INWESTORA NAPRAWDE NIC NIE MAM.TYLKO DO RADY NADZORCZEJ PRUCHNIKA I INYCH SPOLEK ZE NIE SPRAWDZILI SYNA TEJ WIESNIARY NO I JEJ NIE SPRAWDZILI CO TO ZA LUDZIE
Czlonkow RN wybieraja wspolnicy a RN wybiera zarzad wiec...

maniak
Chorąży sztabowy
Posty: 5876
Rejestracja: 16 lis 2005 14:27
Lokalizacja: KRAKÓW

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: maniak » 21 sty 2006 22:48

Maniak Ty to masz łeb, dobrze, że to wszystko potrafiłeś do kupy poskładać bo nikt sam by na to w całości nie wpadł! ;-)

:lol: :lol: :lol: :lol:

;-)

az sie dziwie,ze spokojnie spalem majac 20% kapitalu w Gancie
a bylem spokojny jak dzidek po slowach InwestoraSA
tak sugestywnie mowil,co nie robo??

ale czlowiek byl glupi!!
ale chociaz zarobil :D :D
WIESZ MANIAK JA DO INWESTORA NAPRAWDE NIC NIE MAM.TYLKO DO RADY NADZORCZEJ PRUCHNIKA I INYCH SPOLEK ZE NIE SPRAWDZILI SYNA TEJ WIESNIARY NO I JEJ NIE SPRAWDZILI CO TO ZA LUDZIE

ja tez nie moge slowa zlego powiedziec na niego bo dal nam InwestorSA zarobic,
ale wlasnie,nie kazdemu dal zarobic......
Obrazek MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND

tecjon
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 05 sty 2006 14:50

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: tecjon » 21 sty 2006 22:48

i jeszcze to 55 zobaczymy
Człowiek jest zwierzęciem uwięzionym w pajęczynie znaczeń, którą sam uprządł - Clifford Geertz

vito
Kapitan
Posty: 43256
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: vito » 21 sty 2006 22:48

data: 3 sierpnia 2001r., źródło: Dziennik Łódzki

Gigantyczne oszustwo firmy spod Skierniewic - rodzinny duet nabrał
kilkadziesiąt firm w Polsce na ponad 16 milionów złotych

Nie zdążył zmienić twarzy...

W początkach lipca skierniewiccy policjanci zatrzymali matkę z synem,
podejrzanych o gigantyczne oszustwa i przywłaszczenia. Syn był trakcie
operacji plastycznej, zmieniającej twarz. - Bóg raczy wiedzieć, ile firm
zostało oszukanych - mówi Wiesława Balcerska, rzecznik Komendy Miejskiej
Policji w Skierniewicach.

50-letnia Renata i 26-letni Marcin N. z Tych w województwie śląskim w
ciągu trzech miesięcy zdołali oszukać kilkadziesiąt firm w Polsce na kwotę
przekraczającą 16 milionów złotych. Działali w Toruniu i pod
Skierniewicami - w pobliskim Strobowie zakładając spółkę "Karginta".

- Tu lody były produkowane - mieszkaniec Strobowa pokazuje porośnięty
zielskiem plac i zdewastowane budynki za ogrodzeniem z siatki. W hali
produkcyjnej na podłodze, wśród rozwłóczonych elementów maszyn, walają się
stosy naklejek: "Lody wyborowe rożek orzechowy", "Lody wodno-pomarańczowe
capri" i tekturowe pudła wafli.

- Miejscowych zatrudniali przy produkcji, stróż był też ze Strobowa -
opowiada przejeżdżający na rowerze mężczyzna. - A potem miejscowi rozkradli
co się dało.

Spółka "Karginta" ze Strobowa nie opierała swej oficjalnej
działalności na wyrobie lodów w kubeczkach i rożkach, choć przyjęła w
leasing kompletną linię do ich produkcji za prawie 3 miliony zł. Obracała
też rybami - firma Renaty i Marcina N. wyłudziła ich 600 ton, cały statek,
za które nigdy nie zapłacono, choć odsprzedano dalszym odbiorcom. W
zdewastowanych pomieszczeniach biurowych w Strobowie walają się dokumenty
firmy, stosy faktur. Można dowiedzieć się z nich kiedy, co, komu i za ile
"Karginta" sprzedawała.

Nim doszło do sterowanej przez właścicieli upadłości, firma prowadziła
działalność na szeroką skalę, wyłudzając towary ogromnej wartości: oprócz
statku z 600 tonami ryb, oszuści "kupili" m.in. profesjonalne komputery,
kości pamięci, specjalistyczne drukarki, telefony komórkowe, potem towary
sprzedając m.in. do USA, Finlandii, Łotwy, Litwy i Estonii. Pieniądze nigdy
nie zasiliły konta "Karginty", lecz prywatne konto Renaty i Marcina N.
Działalność pod Skierniewicami wspierali też oszustwami w Toruniu, gdzie
również mieli oficjalnie działającą firmę, założoną pod koniec października
1999. Na początku 2000 roku matka z synem zniknęli jak kamień w wodę.

9 lipca, po ponadpółtorarocznym ukrywaniu się w Józefowie pod
Warszawą, para została zatrzymana przez funkcjonariuszy sekcji kryminalnej
skierniewickiej KM Policji. W trakcie przeszukań willi policjanci znaleźli
m.in. walizkę z 350.000 zł, biżuterię, zestawy kina domowego, komputery.
Były także 2 pistolety walther 9 mm i niezidentyfikowana broń kalibru 6,35
mm (jeden z nich z tłumikiem) oraz ponad 100 sztuk ostrej amunicji.

- Mężczyzna próbował zmienić twarz. Poddał się już operacji
plastycznej i był po korekcie nosa oraz uszu - mówi Wiesława Balcerska.

50-letniej Renacie i 26-letniemu Marcinowi N. zostały przedstawione
zarzuty oszustw, przywłaszczeń mienia znacznej wartości, uszczuplania
swojego majątku w związku z groźbą niewypłacalności oraz celowe
doprowadzenie do upadłości i nielegalne posiadanie broni. Grozi im do 10 lat
pozbawienia wolności.

Sławomir Burzyński

robo_33772
Porucznik
Posty: 33302
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: ZERNICA-ZERNIKI

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: robo_33772 » 21 sty 2006 22:51

Maniak Ty to masz łeb, dobrze, że to wszystko potrafiłeś do kupy poskładać bo nikt sam by na to w całości nie wpadł! ;-)

:lol: :lol: :lol: :lol:

;-)

az sie dziwie,ze spokojnie spalem majac 20% kapitalu w Gancie
a bylem spokojny jak dzidek po slowach InwestoraSA
tak sugestywnie mowil,co nie robo??

ale czlowiek byl glupi!!
ale chociaz zarobil :D :D
WIESZ MANIAK JA DO INWESTORA NAPRAWDE NIC NIE MAM.TYLKO DO RADY NADZORCZEJ PRUCHNIKA I INYCH SPOLEK ZE NIE SPRAWDZILI SYNA TEJ WIESNIARY NO I JEJ NIE SPRAWDZILI CO TO ZA LUDZIE
Czlonkow RN wybieraja wspolnicy a RN wybiera zarzad wiec...
DOBRA ***** MI SIE TROCHE ALE NP GLOWNYM WLASCICIELEM GANTA JEST PAN ANTKOWIAK CIEKAWE CZY WIEDZIAL Z KIM SIE ZADAJE ???????

digger
Starszy chorąży
Posty: 1869
Rejestracja: 05 gru 2005 20:58

Odp:GANT [GNT] część V

Postautor: digger » 21 sty 2006 22:51

cała sprawa i tak dla ekipy skierniewickiej rozejdzie się po kościach,
pod warunkiem, że nie da im się udowodnić, że pirwsza kasa na giełdę była przekręcona.. swoją drogą niezły zbieg "okoliczności" trafili w totka... ktoś na innym wątku napisał jak to się pierze brudne pieniądze odkupując takie losy za kasę taką jak wygrana i odbierając nagrodę :-))

reszta była na legalu... no chyba, że niebrzydowski straszne wałki kręcił na innych rachunkach i sterował kursem... to co dostanie parenaście tys. kary??? :

"? Polskie sądy nie są merytorycznie przygotowane do orzekania w przypadkach skomplikowanych przestępstw gospodarczych ? uważa Leszek Koziorowski. ? KPWiG wielokrotnie zawiadamiała prokuraturę o podejrzeniu przestępstwa, ale sprawy z reguły umarzano z braku dowodów. Nawet jeśli zostaje wniesiony akt oskarżenia, postępowanie sądowe prowadzi donikąd. Sądy są przyzwyczajone do zeznań świadków i dowodów, a tu można mówić jedynie o poszlakach.

W rozpoznawaniu i orzekaniu spraw z tego zakresu występuje kilkuletnie opóźnienie: dopiero w sierpniu 2005 r. rozpoczął się proces w sprawie manipulacji kursem Szeptela w latach 1997 ? 1998. W ostatnich siedmiu latach sądy wydały cztery wyroki za ?manipulację?, z tego aż trzy ? w tym roku. Jest coś pocieszającego w tej dynamice. Niestety, dotkliwość kar pozostawia wiele do życzenia. Choć maksymalna sankcja za manipulację kursem wynosi 5 mln zł grzywny lub/i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do pięciu lat (za działanie w porozumieniu ? od 6 miesięcy do 8 lat), najsurowszy dotychczas wyrok opiewał na 1,5 roku pozbawienia wolności i 20 tys. zł kary.

? Sprawcy przestępstw związanych z obrotem giełdowym są praktycznie bezkarni ? skazania są nieliczne, a kary symboliczne ? uważa dr Justyn Piskorski z Instytutu Sobieskiego, współautor memorandum na rzecz wzmocnienia KPWiG. ? Osłabia to efektywność rynku i wiarygodność nadzoru nad rynkiem kapitałowym. W oczach obywateli potwierdza się przekonanie, że ?pierwszy milion należy ukraść?. "
Ostatnio zmieniony 21 sty 2006 22:52 przez digger, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości