SANWIL cz. III (SNW)

wszystko na temat spółek publicznych
grrrringo
Chorąży sztabowy

Odp:SANWIL cz. III (SNW)

Postautor: grrrringo » 19 lut 2006 01:29

to właśnie cały czas wałkujemy :) wiemy, że powinno i dlaczego ale sami tego nie podciągniemy, nawet jeśli 10 osób z forum kupi po 50k ;)

wolisz jednak mieć po 1 zł i poczekać, w najgorszym wypadku się ewakuować, czy gonić potem?

Wacu
Starszy plutonowy

Postautor: Wacu » 19 lut 2006 01:58

No ja niby kupiłem troszeczkę akcji po 1,02 i czekam cały czas. Jak widzę wypowiedzi na forum to podejrzewam, że z tymi akcjami będę siedział przynajmniej z 0,5 roku
pzdr
Ostatnio zmieniony 19 lut 2006 01:59 przez Wacu, łącznie zmieniany 1 raz.

komatsanin
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: komatsanin » 19 lut 2006 04:09

Panowie nie przewidujmy kursu bo czasami to glupie piszac jaki to kurs bedzie za rok tego niewiemy zastanowmy se lepiej czy kurs ma szanse wyjsc z tej konsolidacji i jaka jest szansa na obronienie juz i tak od dlugiego czasu bronionego poziomu 1 zł At pokazuje ze sa szanse obronienia ale jak bedzie jakie moze byc wybicie w ciagu najblizszych kilku sesji i w ktorym kierunku....jesli w ogole mozemy mowic o jakis gornych poziomach to jest to max 2 zł jak w grudniu bedzie kurs po dwa zł to bedzie to mistrzostwo swiata ja jednak boje sie czego innego tego ze kurs moze sie obsunac i ustalic poziom rzy ktorym bezpiecznie wyjsc jak dla mnie byl by to poziom 0,95 zł..... pozdrawiam 8)
Giełda to cieżki kawal chleba :(

polskigosc
Młodszy chorąży

SANWIL cz. III (SNW)

Postautor: polskigosc » 19 lut 2006 13:25

Jezeli nie wiezycie w wzrost kursu to moze mi powiecie kto bral te pakietowki?

Jak myslicie co sie stanie z kursem jak ten ktos lub cos przekroczy prog 5 % i poda o tym komunikat?

Czy nie uwazacie, ze kurs jest trzymany w ryzach miedzy 1 a 1,10?

Jeszcze niedawno DT mial co robic ale teraz zrobilo sie za ciasno, to pokazuje, ze ryzyko nie odkupienia nizej jest coraz wieksze.

Dodaje ze sa to moje prywatne spostrzezenia i prosze sie nimi nie sugerowac przy zakupach.
Zawsze Badz Dobrej Mysli ...

marcel79
Młodszy chorąży

SANWIL cz. III (SNW)

Postautor: marcel79 » 19 lut 2006 13:35

Jak myslicie co sie stanie z kursem jak ten ktos lub cos przekroczy prog 5 % i poda o tym komunikat?

Jeszcze niedawno DT mial co robic ale teraz zrobilo sie za ciasno, to pokazuje, ze ryzyko nie odkupienia nizej jest coraz wieksze.

Dodaje ze sa to moje prywatne spostrzezenia i prosze sie nimi nie sugerowac przy zakupach.
Cześć. Takie samo mam zdanie na ten temat!
Ci co wystawiaja akcje na sprzedarz po 1,03 -1,07 to osoby, które zakupiły akcje jeszcze grubo poniżej 1 zł., moze nie chcą długo czekac i realizyują zyski(ja tak uważam). Natomiast to, że kurs był ostatnio pilnowany i szły spore pakiety to musi o czymś śwadczyć. :idea:
Pozdrawiam w tę słoneczną niedzielę.

-wicek-
Porucznik

Postautor: -wicek- » 19 lut 2006 13:37

Ja tez tak to oceniam, i mysle ze chetni na sprzedaż po 1 PLN są już na wyczerpaniu. Niedługo będziemy szli wyżej.

megalo
Starszy chorąży

Postautor: megalo » 19 lut 2006 14:21

... a póżniej jak już zacznie sobie z wolna rosnąć to może na spółkę wsiąść spekuła i kto wie czy w grudniu nie będzie 50zł.
pzdr
50 zł :lol: nie, żebym nie chciał ale jak się to ma do realizmu -

jeszcze kwartał temu kapitalizacja spółki wynosiła niecałe 40 mln zł (ok 100 mln akcji jest) obecnie kapitalizacja wynosi ok 100 mln

Wacu zakładasz rozumiem że jest mozliwa kapitalizacja w wysokości 5 mld zł. no gratuluje optymizmu
Ostatnio zmieniony 19 lut 2006 14:23 przez megalo, łącznie zmieniany 1 raz.

kodi
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: kodi » 19 lut 2006 15:19

2zł na koniec roku - to będzie bardzo dobra cena - będę zadowolony...
mam niewiele - 10% portfela - i zwiększać nie będę - bo, bez urazy - ale na Sanwilu za dużo bajkopisarzy i oszołomów siedzi...
spółka dobra - i jak całej GPW nie przytrafi się jakiś dramat w 2006 roku - to te swoje 2zł powinienem dostać...
a jak np. dzięki działaniom braci K. przyjdzie bessa - to wszyscy co dziś piszą o 10-20zł będą wywalać na wyścigi po 80gr... :lol:
Ostatnio zmieniony 19 lut 2006 15:23 przez kodi, łącznie zmieniany 1 raz.

mec_miecio
Chorąży

Postautor: mec_miecio » 19 lut 2006 16:12

Ciepliwości mi dotąd nie brakowało, ale zaczynam sie martwić, czy takiego bujania w przedziale 1,00 - 1,08 nie bedzie jeszcze długo. Ostatnie tygodnie są bardzo senne z tendencją do lekkiego osuwania.

W sanwilu mam 15% portfela, więc mu dobrze życze, ale miałem też dobrą i perspektywiczną spółeczkę - tella - który się bujał kilka miesięcy 50-53 zł. No i tam nie wytrzymałem...
Najbardziej lubię inwestycje w balony...

Wacu
Starszy plutonowy

Postautor: Wacu » 19 lut 2006 16:30

... a póżniej jak już zacznie sobie z wolna rosnąć to może na spółkę wsiąść spekuła i kto wie czy w grudniu nie będzie 50zł.
pzdr
50 zł :lol: nie, żebym nie chciał ale jak się to ma do realizmu -

jeszcze kwartał temu kapitalizacja spółki wynosiła niecałe 40 mln zł (ok 100 mln akcji jest) obecnie kapitalizacja wynosi ok 100 mln

Wacu zakładasz rozumiem że jest mozliwa kapitalizacja w wysokości 5 mld zł. no gratuluje optymizmu
Nie mówię, że wzrośnie na 50zł, ale jakieś tam prowdopodobieństwo jest. Nie muszę chyba wymieniać spółek, które zrobiły taki wyskok <i to nawet nie w przeciągu roku:D>

marcel79
Młodszy chorąży

Postautor: marcel79 » 19 lut 2006 20:51

Wystarczy jak SANWIL będzie szedł w góre tak jak skuteczność ZURAWSKIEGO - dzis strzelił tylko 4 bramki!!!
:)

inwestmen
Sierżant sztabowy

Postautor: inwestmen » 19 lut 2006 22:37

Witam,

muszę tutaj wtrącić swoje dwa zdania. Niektórzy piszą czemu 'Sanwil wzrośnie', 'Czemu wszyscy na forum się nim zachwalają'?? Oczywiście nie jestem specjalistą i nie mogę powiedzieć, że Sanwil wzrośnie na 5, 50 czy 200zł :] za rok. Musimy jednak pamiętać, że giełda to nie tylko analiza fundamentalna. Nie tylko dochody, przychody, zyski i straty się liczą. Moim zdaniem 70% tego jak zachowa się mniejsza spółka <Sanwil> zależy od tego jak się czują jej inwestorzy, czyli MY. Ważna jest psychologia rynku. Oczywiście analzując raporty, bardziej wtajemniczoni mogą zauważyć, że w IV Q wyniki mogły nie być tak dobre ze względu na zakup nowych maszyn. Tylko, że taką ocene <nie ma się co oszukwać> mogą wysunąć tylko troszeczkę bardziej doświadczeni inwestorzy, którzy bądź co bądź giełdą się interesują. A 'babcie', które sobie chodzą do DM bardziej pogawędzić niż inwestować, mogą tego nie zauważyć. Zmierzam do tego: żeby Sanwil skierował się na północ trzeba poczekać aż poważni inwestorzy się nim zainteresują<kto wie czy to się już nie stało <vel 'transakcje pakietowe'>>, a póżniej jak już zacznie sobie z wolna rosnąć to może na spółkę wsiąść spekuła i kto wie czy w grudniu nie będzie 50zł.

pzdr
Wiecie co ?

Dlatego mało już się udzielam na tym forum.
Chłopcze, czyli uważasz że GPW ... jest tylko loterią??
To jest niemądre opowiadanie...
Ty wolisz mówienie marzeniach ... czy je spełniać?
Widzę że jesteś młodszy ode mnie.... wiedz że cena akcji nie zależy od właścicieli... tylko od tego ile jest ona warta. Bo nikt normalny nie będzie płacił za fiata 126p równowartości mercedesa "s"
A uwierz mi ludzi normalnych jest więcej niż myślisz. Więc pomóż nam trzymać powagę na Tym forum i nie strzelaj jkimiś chorymi sumami.

Pozdrawiam
Każdego dnia umierają marzyciele...

Pysio_z_Lubartowa
Młodszy chorąży

Postautor: Pysio_z_Lubartowa » 19 lut 2006 23:30

Witam,

muszę tutaj wtrącić swoje dwa zdania. Niektórzy piszą czemu 'Sanwil wzrośnie', 'Czemu wszyscy na forum się nim zachwalają'?? Oczywiście nie jestem specjalistą i nie mogę powiedzieć, że Sanwil wzrośnie na 5, 50 czy 200zł :] za rok. Musimy jednak pamiętać, że giełda to nie tylko analiza fundamentalna. Nie tylko dochody, przychody, zyski i straty się liczą. Moim zdaniem 70% tego jak zachowa się mniejsza spółka <Sanwil> zależy od tego jak się czują jej inwestorzy, czyli MY. Ważna jest psychologia rynku. Oczywiście analzując raporty, bardziej wtajemniczoni mogą zauważyć, że w IV Q wyniki mogły nie być tak dobre ze względu na zakup nowych maszyn. Tylko, że taką ocene <nie ma się co oszukwać> mogą wysunąć tylko troszeczkę bardziej doświadczeni inwestorzy, którzy bądź co bądź giełdą się interesują. A 'babcie', które sobie chodzą do DM bardziej pogawędzić niż inwestować, mogą tego nie zauważyć. Zmierzam do tego: żeby Sanwil skierował się na północ trzeba poczekać aż poważni inwestorzy się nim zainteresują<kto wie czy to się już nie stało <vel 'transakcje pakietowe'>>, a póżniej jak już zacznie sobie z wolna rosnąć to może na spółkę wsiąść spekuła i kto wie czy w grudniu nie będzie 50zł.

pzdr
Wiecie co ?

Widzę że jesteś młodszy ode mnie.... wiedz że cena akcji nie zależy od właścicieli... tylko od tego ile jest ona warta. Bo nikt normalny nie będzie płacił za fiata 126p równowartości mercedesa "s"
A uwierz mi ludzi normalnych jest więcej niż myślisz. Więc pomóż nam trzymać powagę na Tym forum i nie strzelaj jkimiś chorymi sumami.

Pozdrawiam

pozdr.

Największy producent nicków:

Robercik2 - kopytko - norberto - LazariuszX - kamilosik - Rodzyn - Abryś79wawa- The Man With No Name - Rage AgaintstheMachine - ASS-BANDIT - AliBaba - quaaa!...... i jeszcze kilkadziesiąt innych nicków

taki forumowy wielonickowy naganiacz

bigbud
Sierżant sztabowy

Postautor: bigbud » 20 lut 2006 01:00

Wiecie co ?

Pozdrawiam
1. ciężko cię zrozumieć ... chodzi mi o stylistykę
2. przykład z fiatem 126p i mercedesem zupełnie nie trafiony. kupno zawsze jest podyktowane emocjami! ta decyzja nie jest tylko i wyłącznie rozsądną, wynikającą z logiki. zapewniam cię, że w pewnych okolicznościach możliwa byłaby sprzedaż "malucha" za cenę mercedesa!
3. giełda (w całości) jest podatna na emocje, doświadczeni inwestorzy nie! tych drugich jest dużo mniej dlatego emocje tak bardzo widoczne są na rynkach kapitałowych.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2006 01:02 przez bigbud, łącznie zmieniany 2 razy.

Borewicz
Młodszy chorąży

SANWIL cz. III (SNW)

Postautor: Borewicz » 20 lut 2006 08:59

Wiem, że to zupełnie inna spółka, ale TETA w grudniu kisiła się w podobny sposób (no teraz też się kisi ale na innych poziomach)
Cena była kontrolowana bardzo dokładnie i utrzymywana w widełkach - możliwe że jednak mamy tutaj to samo - jeśli tak to będziemy niedługo wiedzieć.
Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on też nie ma nic, czyli razem mamy akurat tyle żeby zrobić interes...

Wróć do „Akcje”