ELEKTRIM[ELE]CZĘŚĆ XXV

wszystko na temat spółek publicznych
replay@
Chorąży
Posty: 717
Rejestracja: 26 gru 2005 17:14

Postautor: replay@ » 13 kwie 2006 23:29

KOMUS ZALEZY ZEBY AKCJE BYLY JAK NAJDłUZEJ TANIE :lol:
ech ... :wink:

REKLAMA


wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 13 kwie 2006 23:29

Wniosek końcowy bez sensu, spekuła tu zleciała jak pszczoły do miodu.
Wprawieni mogą dużo zarobić.
Tak szybko to się nie uspokoi.



dla mnie wyjasnienie jest tylko jedno - dajcie spokoj wzrostom (przynajmniej na razie), akcje mają byc tanie (do czasu), i najlepiej zeby wielkiego obrotu na nich nie bylo.
Dlatego nas tak poniewierają, bysmy dali w koncu sobie siana.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2006 23:39 przez wtomek, łącznie zmieniany 1 raz.

king666
Starszy chorąży
Posty: 1573
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Bialystok

Postautor: king666 » 13 kwie 2006 23:30

Czy myslisz że ktoś zbierający setki tysiecy akcji pod pomyslne rozwiazanie da sie wyleszczyć takimi ruchami?? Jak na mój gust to są to ruchy pod drobnych - konkretnie pod wyciągnięcie kasy z "rozgrzanego oczekiwaniem na INFO tłumu"
wyciagniecie kasy aby uregulowac zobowiązania ?
Przestań - to przeciez bez sensu - zarabia gracz, a graczem nie jest spółka ELEKTRIM - a to spółka ELEKTRIM ma spłącać zobowiazania a nie gracz giełdowy!!!!!
NIE BARDZO MI SIE CHCE W TO WIERZYC ALE BYłA NIEDAWNO TAKA SYTUACJA NA BUDOPOLU.

MOSTOSTAL EXPORT DOM (MED) DROGO WYPRZEDAWAł SIE Z AKCJI POD INFO O EMISJI Z PP, NA NWZA NIE PRZEGłOSOWANO EMISJI A NA NASTEPNYM WALNYM OGłOSZONO EMISJę TYLKO DLA MEDu, A KASE MIELI OD LESZCZY Z GIEłDY.
TUTAJ MAM NADZIEJE SYTUASJA JEST INNA, ZRESZTA WYJADACZE NA PEWNO WIEDZą O CO CHODZI
Co innego jest kasa z emisji akcji spółki, a co innego kasa ugrana w chamski sposób na drobnych. Kasa ugrana na giełdzie należy do gracza a nie do spółki - i nie ma mowy o jakiejkolwiek spłącie kogokolwiek przez ELEKTRIM z tych pieniedzy. TO dojenie drobnych inwestorów - Pewnie GNOJE czytają to FORUM i sie cieszą! Może nawet zabierają głos. Ryzykują niewiele - dobre info tylko podbije wycene ich spekulacyjnych akcji.

Rady o zakupie i czekaniu bez patrzenia na kurs są bardzo dobre w takiej sytuacji - jeśli ELE ma rzeczywiście wyjść na prostą - a wszystko na to wskazuje że tak będzie! A jeśli nie - można mieć papierki nie warte nic. Trzeba tez pamiętać o możliwości takiego scenariuszu.
a widziales jakie paki szly jak wywalono przez dwa dni!-oj to nie byli drobni -obserwowalem uwanie i ktos wystawial jak zmora po 50k na s nawet po 9zyla.

Dr.Martens
Chorąży
Posty: 760
Rejestracja: 09 kwie 2006 14:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI - COS DLA NAS!!!

Postautor: Dr.Martens » 13 kwie 2006 23:31

W łódzkim sądzie zapowiada się precedensowy spór. Internauta został pozwany za to, co napisał na forum dyskusyjnym o pewnej firmie. "Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną", głosi ostrzeżenie na większości internetowych forów. Ale są internauci, którzy nic sobie z tego nie robią.


Źródło: Gazeta Wyborcza
Nie znalazlem tego na gazecie, podaj linka. [/list]

MIMI
Chorąży sztabowy
Posty: 5182
Rejestracja: 14 gru 2005 14:27
Lokalizacja: Z państwa bezprawia

Postautor: MIMI » 13 kwie 2006 23:31

Czy myslisz że ktoś zbierający setki tysiecy akcji pod pomyslne rozwiazanie da sie wyleszczyć takimi ruchami?? Jak na mój gust to są to ruchy pod drobnych - konkretnie pod wyciągnięcie kasy z "rozgrzanego oczekiwaniem na INFO tłumu"
wyciagniecie kasy aby uregulowac zobowiązania ?
Przestań - to przeciez bez sensu - zarabia gracz, a graczem nie jest spółka ELEKTRIM - a to spółka ELEKTRIM ma spłącać zobowiazania a nie gracz giełdowy!!!!!
NIE BARDZO MI SIE CHCE W TO WIERZYC ALE BYłA NIEDAWNO TAKA SYTUACJA NA BUDOPOLU.

MOSTOSTAL EXPORT DOM (MED) DROGO WYPRZEDAWAł SIE Z AKCJI POD INFO O EMISJI Z PP, NA NWZA NIE PRZEGłOSOWANO EMISJI A NA NASTEPNYM WALNYM OGłOSZONO EMISJę TYLKO DLA MEDu, A KASE MIELI OD LESZCZY Z GIEłDY.
TUTAJ MAM NADZIEJE SYTUASJA JEST INNA, ZRESZTA WYJADACZE NA PEWNO WIEDZą O CO CHODZI
Co innego jest kasa z emisji akcji spółki, a co innego kasa ugrana w chamski sposób na drobnych. Kasa ugrana na giełdzie należy do gracza a nie do spółki - i nie ma mowy o jakiejkolwiek spłącie kogokolwiek przez ELEKTRIM z tych pieniedzy. TO dojenie drobnych inwestorów - Pewnie GNOJE czytają to FORUM i sie cieszą! Może nawet zabierają głos. Ryzykują niewiele - dobre info tylko podbije wycene ich spekulacyjnych akcji.

Rady o zakupie i czekaniu bez patrzenia na kurs są bardzo dobre w takiej sytuacji - jeśli ELE ma rzeczywiście wyjść na prostą - a wszystko na to wskazuje że tak będzie! A jeśli nie - można mieć papierki nie warte nic. Trzeba tez pamiętać o możliwości takiego scenariuszu.
ALE NA BUDOPOLU WSZYSCY KUPOWALI BO MIAłA BYC EMISJA Z PP DLA WSZYSTKICH, A ZE NIE BEDZIE EMISJI MED WIEDZIAł JUZ WICZESNIEJ I NIE WMAWIAJ MI ZE TO KASA UGRANA BO PO PROSTU ZROBILI Z LUDZI WAłóW
...istotą świecy nie jest wosk, choć on zostawia ślady, ale jej światło.
A. de S.-E.

marcinecki_69537
Porucznik
Posty: 31543
Rejestracja: 14 mar 2006 18:28
Lokalizacja: Gdanisko

Postautor: marcinecki_69537 » 13 kwie 2006 23:32

Witam Inwestorów.

Zabawne jest to forum .
Euforia pomieszane z defetyzmem.
Wzrost to ele dobry, spadek -zły.
Nawet mi sie nie śniło , że dzisiaj bedziemy walić do góry.
Można to wszystko w buty wsadzić, dla mnie majestat elka skończył się z chwilą zejścia korekty poniżej 15zł .
Trudno to w tej chwili oceniać od strony fundamentalnej, prawdopodobnie nic się nie zmieniło od dawna.
Wystrzał pod info musiał być przygotowany ,to teraz nie ulega kwestii, papier stał się wyjątkowo spekulacyjny ale trzyma się zasad.
Na wzroście intra tworzyły sie kliny w dół i wychodziło się z nich górą, dzisiaj odwrotnie. Od razu intra stworzył się klin wznoszący jak go zobaczyłem to od razu przygotowałem się do wywalenia akcji. Ponieważ pewności 100% nigdy nie ma , więc emocji miałem sporo.
Potem już systematycnie było cały czas tak samo ,na końcu mieliśmy wyraźny kanał spadkowy.
Nie widzę powodu do darcia szat, jednemu wychodzi drugiemu nie.
Trend wzrostowy jest utrzymany ,można pograć ,można trzymać co komu wygodnie i jakie ma możliwosci.
Przypominam *** Universal nie zbankrutował tylko został wykluczony za niedotrzymanie obowiązków informacyjnch.
Potrafił stać pół roku i ruszał nagle w taniec.
Gorzej by sprawa wyglądała gdyby nagle obroty spadły, większy kapitał jednak też jest obecny , więc coś ma do zrobienia , pytanie tylko co?
Z obecnej tworzącej się formacji za szybko nie wyjdziemy ,spadnie trochę akcji z wysoka ,kupionych za nieswoje pieniądze, pożyczki, nierozliczone zaliczki, delegacje itp.
Bez wzgledu na to wszystko co się z elkiem stanie , jeżeli fatalne info nie nadejdzie ,to ruch powrotny w granicę 17-18 zł musi nastąpić.
Ja podejrzewam tu ostrą akumulację , poglądowo proponuję zapoznać się z wykresem TIN, tu jest dość podobna sytuacja techniczna, tylko zasięgi ruchu trochę mniejsze. W sumie jestem umiarkowanym optymistą.
No i tak jutro nudy...
Pozdrawiam .
dzięki wtomku.

a co do nudów, zastanawialem sie co bede jutro w pracy robil w związku z dniem wolnym od GPW :lol: :lol: :lol: moze popracuje ?

radekbyku
Chorąży
Posty: 911
Rejestracja: 05 kwie 2006 17:56

Postautor: radekbyku » 13 kwie 2006 23:32

Pragnę na wstępie Wszystkim złożyć Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Zaskakuje mnie niesamowita ilość postów pojawiających się na temat Elektrimu w przeciągu ostatniego miesiąca...

Emocje sięgają zenitu... od euforii ... do zupełnego przygnębienia...
Wahania kursu szokują inwestorów... raz Solorz i Jakubas kupuje... innym razem sprzedają... raz kupuje Vivendi... innym razem sprzedaje...
i jeszcze innym rozgrywa "jakaś" spółdzielnia... Ale pada pytanie jaka?... która jest w stanie przzeciwstawić się pieniądzom Solorza, jego dostepowi do informacji oraz ilościom akcji, którymi dysponuje jawnie i nie...

Ruchy ostatniego tygodnia dla jednych są DT... Tak, po części tak...
Ale na tych ruchach chodziło głównie o "wyrzucenie" z papierów większych graczy, dysponujących pakietami 100k, 200k, 500k, a przyplątało się ich kilkunastu może kilkudziesięciu na ruchu miedzy 3 a 8 zł. Oni nie mogli być wyrzuceni z papieru na ruchu do góry, ... lecz tylko w dół. Myślę, że ekipie Solorz/Jakubas udało sie to skutecznie...

Emocji nie braknie z pewnością i we wtorek po Świętach... Gra jeszcze nie skończona.
Dziś przed zamknięciem "czuło" się już naszego opiekuna, "przytulał" dyskretnie papiery. We wtorek będzie już bardziej widoczny... do południa odpuści... po południu nie przepuści...zostało mu wszak 9 sesji... i balanga...

Pozdrawiam Elefantów, życząc wiele spokoju na czas Świąt.
Czy myslisz że ktoś zbierający setki tysiecy akcji pod pomyslne rozwiazanie da sie wyleszczyć takimi ruchami?? Jak na mój gust to są to ruchy pod drobnych - konkretnie pod wyciągnięcie kasy z "rozgrzanego oczekiwaniem na INFO tłumu"
czemu 9 sesji?

misiek24
Starszy chorąży
Posty: 1265
Rejestracja: 08 kwie 2006 00:19

Re: DZIEWCZYNY I CHŁOPAKI - COS DLA NAS!!!

Postautor: misiek24 » 13 kwie 2006 23:33

W łódzkim sądzie zapowiada się precedensowy spór. Internauta został pozwany za to, co napisał na forum dyskusyjnym o pewnej firmie. "Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną", głosi ostrzeżenie na większości internetowych forów. Ale są internauci, którzy nic sobie z tego nie robią.


Źródło: Gazeta Wyborcza
Nie znalazlem tego na gazecie, podaj linka. [/list]
http://www.biznesnet.pl/pp/18553/Przed- ... owym-forum

tryt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3220
Rejestracja: 11 gru 2005 18:48

Postautor: tryt » 13 kwie 2006 23:33

Pragnę na wstępie Wszystkim złożyć Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych.

Zaskakuje mnie niesamowita ilość postów pojawiających się na temat Elektrimu w przeciągu ostatniego miesiąca...

Emocje sięgają zenitu... od euforii ... do zupełnego przygnębienia...
Wahania kursu szokują inwestorów... raz Solorz i Jakubas kupuje... innym razem sprzedają... raz kupuje Vivendi... innym razem sprzedaje...
i jeszcze innym rozgrywa "jakaś" spółdzielnia... Ale pada pytanie jaka?... która jest w stanie przzeciwstawić się pieniądzom Solorza, jego dostepowi do informacji oraz ilościom akcji, którymi dysponuje jawnie i nie...

Ruchy ostatniego tygodnia dla jednych są DT... Tak, po części tak...
Ale na tych ruchach chodziło głównie o "wyrzucenie" z papierów większych graczy, dysponujących pakietami 100k, 200k, 500k, a przyplątało się ich kilkunastu może kilkudziesięciu na ruchu miedzy 3 a 8 zł. Oni nie mogli być wyrzuceni z papieru na ruchu do góry, ... lecz tylko w dół. Myślę, że ekipie Solorz/Jakubas udało sie to skutecznie...

Emocji nie braknie z pewnością i we wtorek po Świętach... Gra jeszcze nie skończona.
Dziś przed zamknięciem "czuło" się już naszego opiekuna, "przytulał" dyskretnie papiery. We wtorek będzie już bardziej widoczny... do południa odpuści... po południu nie przepuści...zostało mu wszak 9 sesji... i balanga...

Pozdrawiam Elefantów, życząc wiele spokoju na czas Świąt.
Czy myslisz że ktoś zbierający setki tysiecy akcji pod pomyslne rozwiazanie da sie wyleszczyć takimi ruchami?? Jak na mój gust to są to ruchy pod drobnych - konkretnie pod wyciągnięcie kasy z "rozgrzanego oczekiwaniem na INFO tłumu"
czemu 9 sesji?
Bo Boh trojcu ljubit
Homo homini lupus est

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 13 kwie 2006 23:34

Takie sztuki są na wszystkich granych spółkach, nie odkrywasz ameryki .
Ważny jest kierunek i pewne granice.
Można się upierać, ważne , żeby mysleć...
Będę się upierał, że zlecenia kupna 20 000 akcji kilka pozomów poniżej aktualnego kursu i równoczesne sprzedaży kilka razy po 10 000 lub 5000 to ewidentne podpuchy mające podgrzać naiwnych, którzy natychmiast zaczynają rzucać pokace. Czytając wypowiedzi ze zdumieniem dowiedziałem się, że nie wszyscy mają notowania on line :shock: , nie mówiąc o wszystkich zleceniach K i S. Na co oni liczą? Na łut szczęścia? "*** leszcza" jest przeprowadzane wzorcowo. Dawców kapitału nie brakuje. W ciągu kilku dni wartość spółki zmienia się o ponad sto procent raz na plus raz na minus? Bez żadnej informacji? Naiwnych nie sieją. Naprawdę życzę posiadaczom akcji ELE kursu 50zł. Tylku ilu musi się na taką cenę zrzucić?

marcinecki_69537
Porucznik
Posty: 31543
Rejestracja: 14 mar 2006 18:28
Lokalizacja: Gdanisko

Postautor: marcinecki_69537 » 13 kwie 2006 23:35

TRZYMAJA NAS za RYJKI. :lol: :lol: :lol: :lol:
ale w sumie to ludzki Pan, bo czasem da powietrza złapać :lol: :lol: :lol:

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 13 kwie 2006 23:38

Czy myslisz że ktoś zbierający setki tysiecy akcji pod pomyslne rozwiazanie da sie wyleszczyć takimi ruchami?? Jak na mój gust to są to ruchy pod drobnych - konkretnie pod wyciągnięcie kasy z "rozgrzanego oczekiwaniem na INFO tłumu"
wyciagniecie kasy aby uregulowac zobowiązania ?
Przestań - to przeciez bez sensu - zarabia gracz, a graczem nie jest spółka ELEKTRIM - a to spółka ELEKTRIM ma spłącać zobowiazania a nie gracz giełdowy!!!!!
wicek, nie potrafie uwierzyc ze w Polsce istnieje kapital spekulacyjny potrafiący miotac jak szmatą akcjami spolki takiej jak ELEKTRIM.
to raz, a dwa - spekulacyjnie (jak juz pisano) mozna bylo spokojnie podniesc wartosc akcji duzo wyzej niz te 21 zetow.

dla mnie wyjasnienie jest tylko jedno - dajcie spokoj wzrostom (przynajmniej na razie), akcje mają byc tanie (do czasu), i najlepiej zeby wielkiego obrotu na nich nie bylo.
Dlatego nas tak poniewierają, bysmy dali w koncu sobie siana.
Powiem tak - ja tez jestem w szoku, bo nie spodziewałem sie takich jazd.

Co do akcji - oni zbierali (siali) jak ELE był po 4-5-6 PLN (wtedy sie zachwycaliśmy tym że ktoś łyknął 200k jednym zleceniem!!!) I nawet ostatnio przywoływaliśmy że co to jest 10k - dawniej inne pakiety latały!

Kwestia skali przy wyższej cenie - i tyle. Zasiali a teraz mają żniwa!

Co do spekuły - to przy takim zainteresowaniu spółką drobnych - wystaczy dostarczać impulsów - czasem jest do duże zlecenie kupna postawione 5 gr taniej niż kurs - to wystarczy - drobni kupują. Innym razem jest to zmeicenie kilku zapór, a dalej idzie już kapitał lawinowo. Opłąca sie - po 3 PLN drożej żenią te same akcje rozgrzanemu kapitałowi PKC.

Tyle zaobserwowałem wczoraj i dzisiaj. A na 3 sesjach spadków obserwowałem podcinanie lawiny - w kluczowych momentach ktoś dosypywał akcjami i siał popłoch.

I czułem że nei podejdą tym razem pod 20 - bo wiedzieli ze przy 19 zaczeło by sie sypanie drobnych którzy zostali ubrani w akacje w zeszłym tygodniu. Nikt sie nei spodziewał że tak tani zaczna sypac, każdy myslał że minie 16 PLN? Dlatego ze każdy tak myslal Oni wywalali juz przy 15-14 PLN. Oni i tak zarobili po 4-5 PLN/akcja! KUPA KASY!

O`Cellott
Chorąży sztabowy
Posty: 6618
Rejestracja: 05 sie 2005 14:04

Postautor: O`Cellott » 13 kwie 2006 23:38

barbapapa napisał:

O`Cellott Wysłany: Wto, 11 Kwi 2006, 17:18

Co ty bredzisz człowieku. Kurs idzie w dół po średniej, jak po sznurku, a ty piszesz, że AT sie nie sprawdza?? Tacy ignoranci, jak ty sa zmorą tej listy.


Poniewaz O`Cellott ma irytujacy sposob wykpiwania sie z wypowiedzianych stwierdzen wkleilem powyzej jego wspaniala analize sprzed 2 dni. Gdy pisalem żeby darowal sobie podchodzenie do Elka wg AT ten był uprzejmy napisac że bredze. Dzis wieczorem pisze ze Solorz jest sterowany przez pomagierów z SB a Elektrim to dno.
Kolego szanuję twoją wiedzę ale trzeba umieć się nią posłużyć i wiedzieć gdzie AT sie może sprawdzić a gdzie nie. Pisząc wklejony przeze mnie post z przedwczoraj i konfrontujac go z tym co piszesz dzis smiem twierdzic ze czasem i Tobie zdarzają się BREDNIE. :evil: Bez urazy.
Albo się kolego dopuszcasz manipulacji w stylu mistrza tej formy - vito, albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, bo o tym że masz blade pojęcie o istocie AT, jestem przekonany. Pisząc o interesach solorza miałem na mysli jego pierwotne interesy, które skrywa mgła niejasności i tajemniczości, jak choćby okoliczności w jakich dostał koncesję na TV. O tym, ze Elek to fundamentalnie dno pisze od kilku lat i wie o tym każdy kto mnie zna. Z punktu widzenia AT nie jest istotne, czy relacja między popytem a podaża jest sterowana przez jeden podmiot, czy też, jest efektem oddziaływania wielu podmiotów. AT sprawdza się zawsze, co nie jest jednoznaczne z tym, ze stosując AT zawsze się zarabia.

widly1
Starszy chorąży
Posty: 1101
Rejestracja: 30 mar 2006 11:17

Postautor: widly1 » 13 kwie 2006 23:38

przygotowac sie na 20 kwiecien - tam musi byc rozwiazanie
.

king666
Starszy chorąży
Posty: 1573
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Bialystok

Postautor: king666 » 13 kwie 2006 23:39

A najlepsze jest to ze jak nawet bedzie info : to elektrim moze sobie opoznic publikacje zbiarajac akcje w promocji a reszta zostanie wydymana ! A po dobrym infie (np splacie obligow) bedzie mozna zlapac pociag tylko bilety beda duzo drozsze a ilosc sladowa !-bo kto wtedy odda Ja na pewno nie!
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2006 23:45 przez king666, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: awaria_pociągu, daimond i 95 gości