CAPITAL XIV [CPA]

wszystko na temat spółek publicznych
Mietko_52246
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3333
Rejestracja: 25 paź 2005 15:23

Postautor: Mietko_52246 » 01 lip 2006 20:29

W chwili obecnej forum capka stał się bardzo brzydki. A z tego co się czyta to większośc, którzy się wypowiadają chcieli by w ciągu tygodnia lub dwóch zarobić 100 czy więcej procent. Nie tędy droga panowie
Gdy stracisz, co ci fortuna udzieli, dopiero poznasz czy masz przyjaciół
http://i575.photobucket.com/albums/ss19 ... qn4hlv.gif

REKLAMA


merida2
Starszy chorąży
Posty: 1240
Rejestracja: 22 kwie 2006 11:36

Postautor: merida2 » 01 lip 2006 21:14

Mietko ,zgadzam sie z Toba.Z capitalem jestem od stycznia i jestem wiernym akcjonariuszem.Raz sprzedalem okolo 18 stycznia ,ale jak na tamte czasy mialem ogromna ilość akcji /14k/Od tamtej pory po wejsciu w nowa emisje zwiekszalem zaangazowanie i zwiekszam je nadal.pomimo zlosliwosci G.A.Dudzia czy tez innych psychopatów.Po ostrej korekcie zamknalem pozycje na Biotonie trzymajac 500k pln w rezerwie.Wczoraj wszedlem w KGHM bo trzeba by być i*** aby nie skorzystaC z oferty dywidendy.Caly czas zwiekszam zaangazowanie w Capital ,ktory jako number one jest inwestycja dlugoterminowa obok Piasta i być może Leasco.KGHM jest forma odreagowania na wirtualne spadki.Mam nadzieje ,ze moje nastawienie zostanie zdyskontowane.Nie mam natomiast zadnych watpliwosci co do trafności inwestycji w Capital na dlugi okres czasu.Od stycznia obserwuje rozwoj firmy i jestem pelen podziwu dla Bali i Korobowicza.Ten ostatni jest mi bliski o tyle ,ze jego ojciec mial ze mna zajecia z Historii Państwa i Prawa.Wielce oryginalny facet.O ile sprowokowalem Fredka do odpowiedzi jakie to maja byc zyski to mialem na mysli potrzebe stepienia jego jednoznacznych wycen akcji na koniec czerwca czy tez na koniec roku.Osobiście trzymam sie uzasadnienia wyceny "klasyka" Vila i boleje nad tym że nas ostatnio zaniedbuje.Ale jak sadze czeka na konkrety aby dalej nas i siebie podtrzymac na duchu.Kończac twierdza ,ze Capital ma fundamentalne podstawy do duzych wzrostow wbrew przypadkowym i nieprzypadkowym sceptykom.

xceed
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3311
Rejestracja: 16 gru 2005 10:09

Postautor: xceed » 01 lip 2006 21:36

Nie mam natomiast zadnych watpliwosci co do trafności inwestycji w Capital na dlugi okres czasu.Od stycznia obserwuje rozwoj firmy i jestem pelen podziwu dla Bali i Korobowicza.
Myslisz ze powrot na 30 zl jest realny do wrzesnia?

abrahim
Starszy chorąży
Posty: 1765
Rejestracja: 27 cze 2006 22:03
Lokalizacja: szczecin

Postautor: abrahim » 01 lip 2006 23:23

Ja was nie jarze pytania typu myslisz czy kapital bedzie do wrzesnia 30 sa nie na miejscu i bez sensu tego kolego nikt nie wie a co myslisz tu nie ma znaczenia
ja powiem tak CApital BEDZIE na 100% procent idaje za to glowe 60 zl za akcje ale nikt nie wie kiedy lecz jak ciebie interesuje cena 30 to czekaj az bedzie te 30 i sprzedaz mnie interesuje 50 i czekam az bedzie 50 a kiedy mam to w D*** wazne ze bedzie i to mnie trzyma zainvestowalem oszczendnosci i czekam 200% nie zarobie nigdzie a juz napewno na zadnym funduszu typu arka wiec jak bede musial czekac 1 rok to i tak jestem do przodu dosc sporo zeby nie tracic czasu i uczyc sie gieldy i gry przeznaczylem na to 15k i gram na DT strace trudno lecz mnie to duzo uczy CAPITAL i tak da mi wyrownanie a jak narazie z 15k zrobilem 21.500 wiec jest dobrze gram od stycznia i nie narzekam
pozdr

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

miedziowy balon :)

Postautor: Pandziora » 01 lip 2006 23:59

Wczoraj wszedlem w KGHM bo trzeba by być i*** aby nie skorzystaC z oferty dywidendy.[..]
KGHM jest forma odreagowania na wirtualne spadki.Mam nadzieje ,ze moje nastawienie zostanie zdyskontowane.
Pozwole sobie sie nie zgodzic. Wedlug mnie idiotyzmem jest wlasnie kupowanie KGHM w piatek. Nie zauwazyles ze spolka wzrosla w 5 dni 22% (pkn "tylko" +14%)? Teraz ma z czego spadac. Co da ci ta dywidenda? Chyba tylko to ze od razu od niej podatek zaplacisz i nie bedziesz go mogl rozliczyc w picie. :roll:
Co do drugiego zdania - ćwicz psychike, ale nie w taki sposób.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

cap

Postautor: Pandziora » 02 lip 2006 00:05

Myslisz ze powrot na 30 zl jest realny do wrzesnia?
Trudno powiedziec. Czerwcowe 30zl wyglada tak jak grudniowe Fredkowe 30zł na Elku :)
Zalezy kiedy przebijemy 3000 na W20. Moze podczas rajdu świetego mikolaja :) Z tym ze do tego czasu mozemy sie znacznie oddalic od tych 3000 :| Nawet jak podpisza umowe z Novatekiem (silny impuls wzrostowy), to produkcja i dostawy LNG rusza dopiero za jakis czas. Ludzie musza zobaczyc kase na koncie Capitala czyli zysk netto, dopiero wtedy uwierza :| Na 2 kwartal szykuja sie zyski z przeprowadzenia ofert Swissmeda i eCarda. 3mln zl ze sprzedazy akcji eCard pojdzie juz na 3 kw. Niewiele, ale na szczescie raporty jednostkowe beda "ukryte" w skonsolidowanych :)
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

merida2
Starszy chorąży
Posty: 1240
Rejestracja: 22 kwie 2006 11:36

Postautor: merida2 » 02 lip 2006 00:12

Pańdziora.Dywidenda to pewne uproszczenie i swego rodzju wentyl bezpieczeństwa.trzeba ja widziec w powiazaniu z aktualna sytuacja spolki ,najbliższymi perspektywami no i cena miedzi.Na krotko to dobra -moim zdaniem-inwestycja.Psychika to nie miesnie i ćwiczyć jej sie nie da.Inna sprawa ,ze nie dostrzegam zwiazku pomiedzy zdaniem drugim a psychika.Niemniej za troskedziekuje.Natomiast nastroj poprawic mi moze to samo co Tobie i wielu na tym forum.I na to coś wszyscy czekamy ze swiadomoscia ,że taki moment przyjdzie.A na jakim poziomie i kiedy to juz inna sprawa.

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Postautor: Pandziora » 02 lip 2006 00:26

Pańdziora.Dywidenda to pewne uproszczenie i swego rodzju wentyl bezpieczeństwa.trzeba ja widziec w powiazaniu z aktualna sytuacja spolki ,najbliższymi perspektywami no i cena miedzi.Na krotko to dobra -moim zdaniem-inwestycja.Psychika to nie miesnie i ćwiczyć jej sie nie da.Inna sprawa ,ze nie dostrzegam zwiazku pomiedzy zdaniem drugim a psychika.Niemniej za troskedziekuje.Natomiast nastroj poprawic mi moze to samo co Tobie i wielu na tym forum.I na to coś wszyscy czekamy ze swiadomoscia ,że taki moment przyjdzie.A na jakim poziomie i kiedy to juz inna sprawa.
Powiedzmy ze dostaniesz dywidende 02.08.2006. Co zrobisz jak KGH spadnie wiecej niz 10zl? Kurs odniesienia bedzie 10zl nizszy. Gdzie tu zabezpieczenie. Chyba ze chodzi ci oto ze mozna miedz w kazdej chwili sprzedac w duzej ilosci.

Psychika to są twoje reakcje na rozne czynniki. Ćwiczenie polega na doskonaleniu podejmowania decyzji. W drugim zdaniu napisales ze kupiles KGH, zeby miec spolke ktora rosnie (w przeciwienstwie do Capitala). No wlasnie co sie stanie jak przestanie rosnac. Nawet jesli tak nie bedzie przemysl we srode po sesji ten zakup i ocen dlaczego bylo/nie bylo warto.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

merida2
Starszy chorąży
Posty: 1240
Rejestracja: 22 kwie 2006 11:36

Postautor: merida2 » 02 lip 2006 00:54

Po pierwsze akcje KGHM moge juz sprzedac w srode .Zakladam ,ze z zyskim uwzgledniajacym dywidende.Po drugie zakladam,ze kurs KGHM moze rosnac dalej bo jest koniunktura na miedz ,najnizsze zapasy od pol roku.Prognozowane zyski za drugi kwartal maja być rekordowe a rekordowe byly juz za I kwartal.Zakladam,ze Ameryka wraca na gielde dopiero w srode po poludniu ,a zatem przez trzy dni nasza gielda bedzie autonomiczna ,i ze wlasnie akcje kghm WZROsna .Wreszcie gdybym jakichś zalozeń nie czynil to nie bawilbym sie w gielde.Capital natomiast to zupelnie inna historia.I ja i Ty byliśmy swiadkami ostrego spadku wartosci akcji.Wiara w spolke oparta na dotychczasowych dokonaniach i konsekwentne zmierzanie do realizacj znanych planow sprawia ,ze spadek wartosci akcji boli ,ale jednoczesnie daje wiare ze w przyszlości ta spolka wynagrodzi cierpliwych.Z KGHM rozstane sie w srode lub piatek .Nie wiem .Ale wiem ,ze z Capitalem zostane jeszcze bardzo dlugo..

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Postautor: Pandziora » 02 lip 2006 01:04

ok czas pokaże
jeszcze kilka dni i zobaczymy kto mial racje
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

xceed
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3311
Rejestracja: 16 gru 2005 10:09

Postautor: xceed » 02 lip 2006 01:06

200% nie zarobie nigdzie a juz napewno na zadnym funduszu typu arka
I tu sie mylisz. Na arce mozna bylo zarobic jak nie 200% to grubo ponad 100% przez 2-3 lata. Oczywiscie odpowiednio wczesnie sprzedajac.

xceed
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3311
Rejestracja: 16 gru 2005 10:09

Postautor: xceed » 02 lip 2006 01:10

Po pierwsze akcje KGHM moge juz sprzedac w srode .Zakladam ,ze z zyskim uwzgledniajacym dywidende.
Nie wiem czy wliczyles w ten zysk fakt ze od ceny akcje odjete zostanie 10 zl.

merida2
Starszy chorąży
Posty: 1240
Rejestracja: 22 kwie 2006 11:36

Postautor: merida2 » 02 lip 2006 01:14

xceed.Wliczylem.Poniewaz kupilem po 109 to uwzgledniajac dywidenede margines rentownosci jest na 99 zlotych.Ale zakladam /byc moze jestem w bledzie/,ze kurs w poniedzialek i wtorek wzrosnie pod wplywem innych czynnikow niz dywidenda.Pozdrawiam i zycze dobrej nocy.

Drzejson
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 317
Rejestracja: 27 mar 2006 16:59

Postautor: Drzejson » 02 lip 2006 10:22

Osobiście trzymam sie uzasadnienia wyceny "klasyka" Vila i boleje nad tym że nas ostatnio zaniedbuje.Ale jak sadze czeka na konkrety aby dalej nas i siebie podtrzymac na duchu.
Vil nie ma po co się odzywać chyba tylko po to żeby wrzucić swoje obliczenia. Ostatnio mieliśmy dosyć informacji żeby każdy mógł sobie sam pomyśleć czy warto w tej spółce mieć pieniądze czy nie... Moim zdaniem warto
Każdy ma swoją cenę...

lukaszenkoGPW_18412
Podporucznik
Posty: 13013
Rejestracja: 28 lip 2005 00:22
Lokalizacja: Wall Street
Kontakt:

Postautor: lukaszenkoGPW_18412 » 02 lip 2006 10:25

Osobiście trzymam sie uzasadnienia wyceny "klasyka" Vila i boleje nad tym że nas ostatnio zaniedbuje.Ale jak sadze czeka na konkrety aby dalej nas i siebie podtrzymac na duchu.
Vil nie ma po co się odzywać chyba tylko po to żeby wrzucić swoje obliczenia. Ostatnio mieliśmy dosyć informacji żeby każdy mógł sobie sam pomyśleć czy warto w tej spółce mieć pieniądze czy nie... Moim zdaniem warto
Najlepiej poczekać do wyników zapisów na e-card!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości