LENTEX [LTX] - CZ. XIX

wszystko na temat spółek publicznych
ajey
Podporucznik
Posty: 15225
Rejestracja: 18 lis 2005 23:16

Postautor: ajey » 07 sie 2006 22:31

Na inwestycje zgodnie ze strategią potrzeba im 70 mln. Sprzedaż wykładzin tylko przyspieszy rozwój rentownych dziedzin. Kasa z emisji ma pójść w pierwszym rzędzie na zakup i instalację dwóch linii do produkcji włóknin. Wycofanie się z emisji nie byłoby dobrze przyjęte , procentowe zaangażowanie pozostaje niezmienne , zwiększa się płynność papieru a od nadmiaru kasy jeszcze żadnej firmy głowa nie bolała. Może Moska wykorzysta ją do poszerzenia działalności LTX zgodnie z tym co zamierza robić Lubawa ( np. nieruchomości ??? ) . O zagospodarowanie kapitału byłbym spokojny , Moska byłby chory gdyby leżała na koncie bezużytecznie :wink:
Dokładnie tak jak napisałes tez rozmawiałem z jednym gosciem. Powiedział mi to samo.
Jedni z Was kupowali przed pojawieniem sie informacji o Wegrzech i inni pod te info.
Ta pierwsza grupa wie jakie są mozliwosci lentexa i jego wiekszosciowych akcjonariuszy.
Podobne informacje odnosnie pp Moska rowniez deklarował, wowczas wielu pisalo ze robi to w celu ratowania kurs lub pod wyjscie, no coz zawsze takie glosy beda sie pojawiały. Jak wiem Moska dalej jest w lubawie.
Podobnie wielu ludzi sie smialo jak moska mowil ze wyprowadzi LZPS-a z kryzysu no i zrobił, a ze obecnie kurs tego papiera jaki jest trudno, moze kiedys ktos zauwazy, ale jedno jest pewne wyprowadził LZPS-a na zysk.
Nastepnie jednym z art. jesionowski powiedział
Jakich wyników Lubawy możemy się spodziewać w tym roku?
Podtrzymuję wcześniejsze szacunki na poziomie 6-7 mln zł zysku netto dla grupy kapitałowej. Jeśli uda nam się zrealizować wszystkie planowane przejęcia, to oczywiście zyski mogą być większe.Dziękuję za rozmowę.
Natomiast Moska powiedział:
Jeśli akwizycje się powiodą, skonsolidowany zysk netto Lubawy przekroczy w 2006 roku 10 mln zł - twierdzi Krzysztof Moska. Prezes Jesionowski na razie podtrzymuje wcześniejsze prognozy zysku na poziomie 6-7 mln zł.
W piatek wyniki beda na Lubawie zobaczymy kto bedzie blizejna półmetku wg Jesionki powinno byc ok. 3,5mln a wg Moski 5mln zysku!!!

Odnosnie dzisiejszego infa. moze oni dwaj inni wiedza wiecej i dlatego juz deklaruja objecie pp, moze zaczna skupowac akcji i powiekszac swoje pakiety.
My tylko mozemy snuc teorie a oni wiedza o miesiac wczesniej:) Wiec warto poczekac kto niechce to coz mowimy dowidzenia. Albo wygrac Wy albo My. ja stawiam na nas:)

ayej a czy dzis akcje hutmena reagowały na zachowanie USA, koncz hossy i spadkow wiga. Jesli ludzie widza zysk i fundamenty i zostanie podane odp. info na ktore czekaja kupuja i nie patrza na ww.
porownanjie z hutmenem nie jest wlsciwe bo
1. hutmen zaskoczyl wszystkich wynikami o ktorych bylo b cicho.
2. karkosik ma z 8,5mln 5,6mln akcji, wiec moze zrobic z kursem co tylko ze chce.

REKLAMA


mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 07 sie 2006 22:32

Mam wiarygodne wiadomośći.
dla mnie jestes tak wiarygodny jak hossa przez jedno s

toktok_76553
Podporucznik
Posty: 18614
Rejestracja: 02 maja 2006 13:18

Postautor: toktok_76553 » 07 sie 2006 22:34

Mam wiarygodne wiadomośći.
dla mnie jestes tak wiarygodny jak hossa przez jedno s
:lol: :lol: :lol:

późno sie zrobiło
Do jutra :)

Perlikan
Chorąży sztabowy
Posty: 5666
Rejestracja: 21 lut 2006 20:59

Postautor: Perlikan » 07 sie 2006 22:43

ayej hutmen to był tylko przyklad ze co ma urosnac urosnie niezaleznie od innych czynikow.

orangutan te cytaty dotyczą Lubawy nie Lentexu, zobaczymy czy Moska buja w oblokach piszac pół roku temu ze Lubawa osiagnie zysk rzedu 10mln, w piatek wyniki półroczne to zobaczymy, czy ma facet racje.
Jest to na tyle istotne, gdyz jesli tam potrafił dokonac zmian to rowniez na lentexie tego dokona.

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 07 sie 2006 22:48

ayej hutmen to był tylko przyklad ze co ma urosnac urosnie niezaleznie od innych czynikow.

orangutan te cytaty dotyczą Lubawy nie Lentexu, zobaczymy czy Moska buja w oblokach piszac pół roku temu ze Lubawa osiagnie zysk rzedu 10mln, w piatek wyniki półroczne to zobaczymy, czy ma facet racje.
Jest to na tyle istotne, gdyz jesli tam potrafił dokonac zmian to rowniez na lentexie tego dokona.
Lubawa juz wstepnie informowala o wynikach z tego co pamietam i padla tam kwota, ktora jakos wstepnie swiadczyla o nieoderwaniu tej prognozy

orangutan
Starszy chorąży
Posty: 1415
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: orangutan » 07 sie 2006 22:52

ayej hutmen to był tylko przyklad ze co ma urosnac urosnie niezaleznie od innych czynikow.

orangutan te cytaty dotyczą Lubawy nie Lentexu, zobaczymy czy Moska buja w oblokach piszac pół roku temu ze Lubawa osiagnie zysk rzedu 10mln, w piatek wyniki półroczne to zobaczymy, czy ma facet racje.
Jest to na tyle istotne, gdyz jesli tam potrafił dokonac zmian to rowniez na lentexie tego dokona.
ja wiem, ze Tobie chodzilo o Lubawe.
ale ja smialem sie z czego innego. toktok zażartował, ze różnica pomiedzy tym co mowi moska (10 mln) a jesionowski (7 mln), czyli 3 mln to bedzie zysk lubej z inwestycji w akcje lenia. a ja policzylem i napisalem dla jaj, ze jesli ta roznica (te 3 mln) ma byc ze wzrostu kursu lenia to musialby kosztowac 75 zeta zeby tak bylo :D :D :D

ps. jak chcesz obliczenia przesle na priva :D

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 08 sie 2006 06:36

dzien dobry,

proponuje nominowac kogos z "twardego" akcjonariatu do otwarcia kolejnej czesci watku, z gory informuje ze nie ja sie nie podejmuje ( jeszcze nie tym razem) tak odpowiedzialnego zadania. I niech to nie bedzie przypadek.

Perlikan
Chorąży sztabowy
Posty: 5666
Rejestracja: 21 lut 2006 20:59

Postautor: Perlikan » 08 sie 2006 07:19

Pozwolilem sobie otworzyc nowa czesc XX
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=39412

Wiec dzis jest 8.8.2006r. moze to dobry znak dla akcjonariuszy:)

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 08 sie 2006 07:22

Pozwolilem sobie otworzyc nowa czesc XX
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=39412

Wiec dzis jest 8.8.2006r. moze to dobry znak dla akcjonariuszy:)
data jak data, kazdy jest o jeden dzien starszy niz wczoraj :lol: :lol: :lol:

cukier1973
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2203
Rejestracja: 26 paź 2005 15:14

Postautor: cukier1973 » 08 sie 2006 07:44

Pozwolilem sobie otworzyc nowa czesc XX
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=39412

Wiec dzis jest 8.8.2006r. moze to dobry znak dla akcjonariuszy:)

ale spokojnie dopiero 148 :lol: :lol: :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości