HUTMEN [HTM] cz. VI

wszystko na temat spółek publicznych
jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Postautor: jarek111 » 07 wrz 2006 21:39

a tak w ogole to powiem tak


...........
(choc per saldo mogl mi przyslac maila odnoscnie tego co sie dzis wydarzy :D )
Witam,

Powiem tak, jestem pod wrażeniem twojej wypowiedzi.

1. masz jaja zeby sie przyznac do swoich dzialań....

2. te osoby ktore cie krytykuja sa palantami no bo jak można krytykować kogoś kto podejmuje racjonalne decyzje ze swoimi pieniędzmi... :)

Poza tym, po takich wzrostach realizacja, (pewnie nie malych zyskow) to ROZSADEK a nie glupota...

pozdrawiam,

ps. oby bylo wiecej osob wypowiadajcych sie tak merytorycznie>> szczerze... :wink:
dzieki


witam. nie martw sie Madrala-nr6 nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem (czytaj :realizacja zyskow przed odpalem ). co ciekawe w tej spolce to ten aspekt ze nadal uwazam ze moze ona przeskoczyc zarowno Alch i Skota jesli chodzi o potencjal wzrostowy .tak jak piszesz 300 zl jest bardzo realne i tak naprawde podroz dopiero sie zaczela .po okresleniu nowej dzialalnosci Hutmena powstanie szereg pytan zwiazane z ta dziedzina rozwoju. majac natomiast takiego animatora jak pan R. nie ma innego wyjscia jak kierunek na polnoc .za jakis czas kurs moze byc po 300zl i wtedy dopiero mozesz sobie pluc w brode ze przegapiles taka okazje .nie ma wiec co sie zalamywac tylko powoli skupowac papier wykorzystujac ewentualne wahniecia na kursie .pozdrawiam


.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2006 21:45 przez jarek111, łącznie zmieniany 1 raz.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

REKLAMA


Energobioster

Postautor: Energobioster » 07 wrz 2006 21:42


energo, bartekk, kasm jak myslicie do ilu dociagnie hutek? przy jakiej kwocie ...
Pisanie o cenie docelowej jest nie na miejscu, to jak wróżenie z kart.
Czy ktoś poza dobrą, markową wróżką był i jest w stanie przewidzieć dokąd zmierza Skotan ?
Decyzję o wyjściu (bez względu na cenę) podejmę po tym, co usłyszę we wrześniu.
Przecież jeśli to będzie kopalnia diamentów w RPA - oczywiście że nie zrealizuję zysków i wejdę w emisję, a jeśli to będzie budowa dworca PKS -wywalę przy pierwszej nadarzającej się okazji :lol:
To oczywiście żart, miałem na myśli to, że decyzję podejmę po tym, gdy dowiem się co nam chce zaoferować Romek.

czarny28
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7331
Rejestracja: 11 mar 2006 11:31

Postautor: czarny28 » 07 wrz 2006 21:52


energo, bartekk, kasm jak myslicie do ilu dociagnie hutek? przy jakiej kwocie ...
Pisanie o cenie docelowej jest nie na miejscu, to jak wróżenie z kart.
Czy ktoś poza dobrą, markową wróżką był i jest w stanie przewidzieć dokąd zmierza Skotan ?
Decyzję o wyjściu (bez względu na cenę) podejmę po tym, co usłyszę we wrześniu.
Przecież jeśli to będzie kopalnia diamentów w RPA - oczywiście że nie zrealizuję zysków i wejdę w emisję, a jeśli to będzie budowa dworca PKS -wywalę przy pierwszej nadarzającej się okazji :lol:
To oczywiście żart, miałem na myśli to, że decyzję podejmę po tym, gdy dowiem się co nam chce zaoferować Romek.
Już ci sie wątki ***** to nie wątek Skotana naganiaczu :lol:
Najważniejsze w życiu jest czerpanie korzyści z porażek.Umiejętność ta wymaga inteligencji i odróżnia głupca od mędrca."

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 07 wrz 2006 21:55


energo, bartekk, kasm jak myslicie do ilu dociagnie hutek? przy jakiej kwocie ...
Pisanie o cenie docelowej jest nie na miejscu, to jak wróżenie z kart.
Czy ktoś poza dobrą, markową wróżką był i jest w stanie przewidzieć dokąd zmierza Skotan ?
Decyzję o wyjściu (bez względu na cenę) podejmę po tym, co usłyszę we wrześniu.
Przecież jeśli to będzie kopalnia diamentów w RPA - oczywiście że nie zrealizuję zysków i wejdę w emisję, a jeśli to będzie budowa dworca PKS -wywalę przy pierwszej nadarzającej się okazji :lol:
To oczywiście żart, miałem na myśli to, że decyzję podejmę po tym, gdy dowiem się co nam chce zaoferować Romek.
Już ci sie wątki ***** to nie wątek Skotana naganiaczu :lol:
naganiaczem by był jak by napisałe ze wchodzi w ciemno bo bedzie mega zysk ...

czyz nie ?

:lol:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Arthas101
Starszy chorąży
Posty: 1605
Rejestracja: 13 lut 2006 22:30
Lokalizacja: Gród Piasta i Smoka

Postautor: Arthas101 » 07 wrz 2006 21:56

Jena rzecz, naprawdę niewielka.

Za 2 lata będą robić 100 mln, ale poe emisji n owych akcji - czyli zyski trzeba przeliczyć na zwiekszoną liczbę akcji.

100 mln/ (8,5 mln + 17 mln) daje niecałe 4 zł na akcję - ZA 2 lata. P/E za 2 lata 35. To mało?
mało bo podali 100 mln nie uwzgledniajac nowego biznesu .....

dopiero po popdaniu nowego biznesu uwzglednia przyszłe zyski jeszcze raz juz z nowa działalnoscia ...
Chlopaki przeciez w artykule napisane bylo przy uwzglednieniu nowego biznesu :-k :-k :-k ... to byl jeden z 2 podstawowych powodow mojej decyzji (brak reakcji plus to, ze wielkosc 2 mld i rentownosc 5% obejmowala nowy biznes)
W sumie w artykule było, z tego co pamiętam, powiedziane że "co najmniej" 100 mln.
Pewnie bedzie tak jak z dotychczesowymi prognozami w przypadku htm - kilkakrotne podnoszenie kóre będzie w znaczący sposób wpływało na zachowanie kursu.

pozdr

czarny28
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7331
Rejestracja: 11 mar 2006 11:31

Postautor: czarny28 » 07 wrz 2006 21:59


energo, bartekk, kasm jak myslicie do ilu dociagnie hutek? przy jakiej kwocie ...
Pisanie o cenie docelowej jest nie na miejscu, to jak wróżenie z kart.
Czy ktoś poza dobrą, markową wróżką był i jest w stanie przewidzieć dokąd zmierza Skotan ?
Decyzję o wyjściu (bez względu na cenę) podejmę po tym, co usłyszę we wrześniu.
Przecież jeśli to będzie kopalnia diamentów w RPA - oczywiście że nie zrealizuję zysków i wejdę w emisję, a jeśli to będzie budowa dworca PKS -wywalę przy pierwszej nadarzającej się okazji :lol:
To oczywiście żart, miałem na myśli to, że decyzję podejmę po tym, gdy dowiem się co nam chce zaoferować Romek.
Już ci sie wątki ***** to nie wątek Skotana naganiaczu :lol:
naganiaczem by był jak by napisałe ze wchodzi w ciemno bo bedzie mega zysk ...

czyz nie ?

:lol:
No tak :wink: :lol:
Najważniejsze w życiu jest czerpanie korzyści z porażek.Umiejętność ta wymaga inteligencji i odróżnia głupca od mędrca."

Energobioster

Postautor: Energobioster » 07 wrz 2006 22:02

czarny28

Wysłany: Czw, 07 Wrz 2006, 21:59 Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Dodałeś tę osobę do Twojej Listy Ignorowanych. Kliknij TU aby obejrzeć ten post.


Skoro pojawił się czarny naganiacz (który od pół roku nagania na spadek Skotanu do ceny 19 zł),
to znaczy że będzie dobrze 8)
Bardzo dobrze :lol:

skippy
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 220
Rejestracja: 24 sie 2006 19:51

Postautor: skippy » 07 wrz 2006 22:18

Panowie, wrzucam dalej tekst pewnego wizjonera z innej części internetu.
Człowiek ma dar, jego przepowiednie BARDZO CZĘSTO są celne.
Nie komentujcie języka - jest specyficzny.
Czasem są to aluzje i przenośnie.

Wrzucam, żebyście rozebrali to w analizie, o co może chodzić.

===

W grupie p. Karkosika jest opracowana technologia zintegrowanaych opakowan laczacych cechy metalowej puszki oraz taniego korpusu z tworzyw sztucznych.
Oba asortymenty sa w zasiegu Hutmenu i jest od dosc dawna porozumienie miedzy nimi a Strzelcem......teraz byc moze pora finalizowac takie polaczenie.
Ta technologia wymaga reklamy ale nasz klient nasz Pan i idzie za modnymi i zdrowymi ekologicznymi rozwiazaniami.
Innowacyjne pomysly moga tez byc finansowane z programow Unii, wiec sadze, iz tu tez czeka Hutmen odpowiednie wsparcie.
Przy setkach milionow sztuk opakowan i eksporcie zyski ida przy pakowaniu plynow i dystrybucji w dziesiatki mln zl "od reki".
Oczywiscie to nadal tylko wyglaszane przypuszzczenie, ale jesli nie prawdziwe to inna dzaialnosc tylko wzmaga moj apetyt na Hutmen, obok Alchemii Skotana Drozaplou Srubexu i Kabli.
Ciekawe - ten portfel dzisiaj po raz kolejny dal zysk-tylko 1,59% ale zawsze. I tak juz od zeszlego tygodnia. Sadze iz jest nadal aktualny na nowy tydzien.

===

GALOPUJĄCY JEŻ
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2276
Rejestracja: 03 wrz 2006 18:58

Postautor: GALOPUJĄCY JEŻ » 07 wrz 2006 22:19

...
trrzeba przyznac, ze bywasz mezcacy, ale ... masz wyobraznie :D
Obrazek

chociaż trochę 8)

450exc
Chorąży
Posty: 956
Rejestracja: 21 paź 2005 23:34

Postautor: 450exc » 07 wrz 2006 22:20

Madrala: jestem z Toba! wywalilem troche. nie lubie jak wartosc akcji przekracza pewna sume. mam nadzieje, ze mi to przejdzie. zapakowalem sie w alc i czekam na dobra decyzje rzadu V RP.
Witam wszystkich,
troche sie usopkoilo nasze forum wreszcie.
Energo i Bart: w poniedzialek na pp skt okaze sie, ze warto zostac z Romanem na dluzej. Choc nie wykluczam, ze zrobi mala promocje i wposci kilku silnych inwestorow tylnymi drzwiami. Szczegoly sa pewnie b. tajne niz nowa dzialalnosc htm. :D
Kris i Mario: sprzedac akcje na 6 dni przed pp nie musi byc dobrym rozwiazaniem. dobrze jest wejsc w pp i sprzedac drogo stare akcje. polecam analize skt. :wink:
Vilewny: porownujac alc i htm mijasz sie z prawda. jak chcesz to rozwine temat.
Roman Mlotkowski: fajnie, ze udalo sie Cie namowic. Mam nadzieje, ze zwiekszysz zaangazowanie w htm. wiem, ze z nastepna goraca spolka RKK nie powtorzysz tego bledu. :idea:
Czarny28: jetes teraz tu. na skt nie bylo funkcji ignor - pamietaj o tym. :twisted:
Ciesze sie, ze na forum sa panie. Prosze przypomnijcie mi swoje nicki. Mam cos na priv. Cieszy mnie kilka nowych nickow, cieszy mnie mala ilosc ignorow.

GALOPUJĄCY JEŻ
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2276
Rejestracja: 03 wrz 2006 18:58

Postautor: GALOPUJĄCY JEŻ » 07 wrz 2006 22:29

DZIEKUJE WAM DZIEKUJE TYM CO ODDAWALI MI PO 118-119ZL DZIEKUJE !!!
Spodziewałem się wysypu tego typu postów, ale jak poszłoby na 110, to każdy by krzyczał, że współczuje leszczom, których dzisiaj ubrał po 118 - dziecinada. Zarabia się dla siebie a nie dla forum. Ale jak ktośna rachunku ma straty to przynajmniej tu się poczuje lepiej
To ty od wczoraj inwestujesz? Jak niebezpieczne jest pozbywanie się akcji hutmena było dzisiaj widać.

Teoretycznie można było zazdrościć osobom które sprzedały wczoraj po 127 czy 125 nawet. 5 minut i osoby które sprzedały musiały brać drożej, mimo tego, że miały zapas nawet 15 zł do odkupienia. Lekcja pokory się kłania.

Ja bym to raczej nazwał powtórką z rozrywki: pierwsza korekta też była dwudniowa na drugi dzień pod koniec sesji ściągnięcie mocniejsze do dołu. Trzeci dzień to otwarcie na minusie, ok. 10 wybicie i tak na niewielkim plusie, a pod koniec sesji... No właśnie a pod koniec sesji zapewne wyrawnie do góry, a jutro info po 17.00 i cały dzień :!: :?: :idea: :idea: :?: :!: zwyżki :?: :idea: :!: :?: :?: :idea: :?: :?:

Obrazek=Obrazek

Jeż rekinem? :?: :!:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2006 22:43 przez GALOPUJĄCY JEŻ, łącznie zmieniany 2 razy.

plomyk
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2951
Rejestracja: 13 lut 2006 16:16

Postautor: plomyk » 07 wrz 2006 22:40

Panowie, wrzucam dalej tekst pewnego wizjonera z innej części internetu.
Człowiek ma dar, jego przepowiednie BARDZO CZĘSTO są celne.
Nie komentujcie języka - jest specyficzny.
Czasem są to aluzje i przenośnie.

Wrzucam, żebyście rozebrali to w analizie, o co może chodzić.

===

W grupie p. Karkosika jest opracowana technologia zintegrowanaych opakowan laczacych cechy metalowej puszki oraz taniego korpusu z tworzyw sztucznych.
Oba asortymenty sa w zasiegu Hutmenu i jest od dosc dawna porozumienie miedzy nimi a Strzelcem......teraz byc moze pora finalizowac takie polaczenie.
Ta technologia wymaga reklamy ale nasz klient nasz Pan i idzie za modnymi i zdrowymi ekologicznymi rozwiazaniami.
Innowacyjne pomysly moga tez byc finansowane z programow Unii, wiec sadze, iz tu tez czeka Hutmen odpowiednie wsparcie.
Przy setkach milionow sztuk opakowan i eksporcie zyski ida przy pakowaniu plynow i dystrybucji w dziesiatki mln zl "od reki".
Oczywiscie to nadal tylko wyglaszane przypuszzczenie, ale jesli nie prawdziwe to inna dzaialnosc tylko wzmaga moj apetyt na Hutmen, obok Alchemii Skotana Drozaplou Srubexu i Kabli.
Ciekawe - ten portfel dzisiaj po raz kolejny dal zysk-tylko 1,59% ale zawsze. I tak juz od zeszlego tygodnia. Sadze iz jest nadal aktualny na nowy tydzien.

===
Skąd pochodzi ten tekst ?

Vilenwne
Starszy chorąży
Posty: 1071
Rejestracja: 20 lis 2005 18:38

Postautor: Vilenwne » 07 wrz 2006 22:41

...Vilewny: porownujac alc i htm mijasz sie z prawda. jak chcesz to rozwine temat.
..
Nie ma tam błędu.

Madrala-nr6
Podporucznik
Posty: 15379
Rejestracja: 02 sie 2006 23:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: Madrala-nr6 » 07 wrz 2006 22:41

...
trrzeba przyznac, ze bywasz mezcacy, ale ... masz wyobraznie :D
Obrazek

chociaż trochę 8)

CZY NIE MOGLES WKLEIC TEGO 3 DNI TEMU

Z NAPISEM - MADRALA NIE SPRZEDAWAJ :D :D :D

!Wypych
Starszy sierżant
Posty: 88
Rejestracja: 30 sie 2006 21:18

Postautor: !Wypych » 07 wrz 2006 22:44

PIEKNA SESJA OBY WIECEJ TAKICH NA NASZYM HUTMENIE


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości