DROZAPOL [DPL] CZ.V

wszystko na temat spółek publicznych
katabad
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

DROZAPOL

Postautor: katabad » 18 gru 2006 19:38

27 XII jest ostatnim dniem, którego trzeba mieć akcje żeby nabyć prawa poboru

za 2 akcje dostaniemy 1 prawo poboru za 1zł

czy ktoś wie o ile zostanie skorygowany kurs po 27

REKLAMA


euzebiusz7
Sierżant sztabowy
Posty: 108
Rejestracja: 16 lis 2006 10:33

Postautor: euzebiusz7 » 18 gru 2006 20:22

na 7

konrado24
Chorąży sztabowy
Posty: 6024
Rejestracja: 26 kwie 2006 10:42
Lokalizacja: kurdystan

Re: DROZAPOL

Postautor: konrado24 » 18 gru 2006 20:31

27 XII jest ostatnim dniem, którego trzeba mieć akcje żeby nabyć prawa poboru

za 2 akcje dostaniemy 1 prawo poboru za 1zł

czy ktoś wie o ile zostanie skorygowany kurs po 27
jeszcze nie wiadomo, bo nie wiadomo po ile bedzie nowa akcja, chyba ze cos przeoczylem, ale powinno byc cos kolo 3zl. :wink:
Niech zyje wolna Polska!

katabad
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: katabad » 18 gru 2006 20:39

dzięki za infrormacje

właściwie z tym 1 zł to niestety infromacja z forum
szukałam gdzieś wzoru jak się liczy kurs odniesiania bez pp
bo zastanawiam się czy wchodzić w pp mam
akcje po 8,8

ostatnio PROJPRZEM po pp w ciągu 3 dni doszedł do kursu z przed pp
miałam akcje ale nie weszłam w pp

zastanawiam się jak to będzie z Drozkiem

marauder2002
Chorąży
Posty: 807
Rejestracja: 25 sty 2006 01:52

Postautor: marauder2002 » 18 gru 2006 20:49

dzięki za infrormacje

właściwie z tym 1 zł to niestety infromacja z forum
szukałam gdzieś wzoru jak się liczy kurs odniesiania bez pp
bo zastanawiam się czy wchodzić w pp mam
akcje po 8,8

ostatnio PROJPRZEM po pp w ciągu 3 dni doszedł do kursu z przed pp
miałam akcje ale nie weszłam w pp

zastanawiam się jak to będzie z Drozkiem
Cena emisyjna jeszcze nie jest znana. Wiemy tylko, ze z nowej emisji chca pozyskac kilkadziesiat mln zl. Jesli 10 to nie kilkadziesiat ( :wink: ), to cena emisyjna bedzie wyzsza niz 1 zl.
Jesli cen emisyjna bedzie wynosic X, to po odcieciu PP cena akcji powinna wynosic (2xC + X)/3
C = cena przed odcieciem PP
3 = 2 stare akcje + 1 nowa akcja (emisja 2:1)

Czyli jesli cena emisyjna nowych akcji wynosilaby 10 zl, to prawie nic by sie nie zmienilo: (2x10,... + 10)/3 = 10
Jesli cena emisyjna nowych akcji wynioslaby 3 zl, to
(2x10 +3)/3= 7,66
Ostatnio zmieniony 18 gru 2006 21:39 przez marauder2002, łącznie zmieniany 1 raz.
Bytka abo ne bytka to je zapytka

katabad
Sierżant
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: katabad » 18 gru 2006 20:56

dziękuje za wzór

wydaje mi się że wejście w pp w takim razie jest opłacalne
ma nadzieję że cena akcji po pp szybko wróci na obecny poziom
no i w prezencie bedą jeszcze akcje za około 3 zł

dann13066
Chorąży sztabowy
Posty: 5162
Rejestracja: 10 maja 2006 12:55

Postautor: dann13066 » 18 gru 2006 21:18

Wysypuja sie CI co kupili pod pp tylko zwrocie uwage jak ktos to ladnie odbiera.Byc moze w krotkim terminie bedzie zjazd ale uwazam ze to bedzie promocja ostatnia w tym roku :)
promocja bedzie na bank - jesli wywala w ostatnim dniu, to zysk liczy sie juz na nowy rok, wiec powinno byc megasypanie za tydzien w srode i na to wlasnie licze i czekam :lol: wystarczy popatrzec na dude co sie dzialo - a spolka tez ma fundamenty i to moze nawet lepsze od drozka. mam nadzieje, ze ktos mi wrzuci do wora po 9 :lol:

p.s.
jak widac moja teoria o trendzie bocznym sprawdzila sie w 100% - pisalem, ze beda lekkie wyskoki, ale o 14zl nie bylo mowy. a teraz bedzie trzepanie leszcza i zostana tylko najwytrwalsi. i chyba znow mialem racje... :wink:


nie pieprz mozna bylo obrocic papierem 4 razy i dobrze zarobic a to ze nie osiegnelismy 14 zl to Twoje przewidywania mozna o dupe rozbic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DarkoZZZ
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3314
Rejestracja: 19 wrz 2006 16:47
Lokalizacja: London

Postautor: DarkoZZZ » 18 gru 2006 21:23

Dann ma racje, kto obracał akcjami zarobił nawet 50%, a kto siedział z papierem, zarobił więcej niż na lokacie :D

bauc
Starszy chorąży
Posty: 1187
Rejestracja: 12 lip 2006 18:02

Postautor: bauc » 18 gru 2006 21:25

Drozapol to ostatnie spółka w tym roku na której mozna zrobic stratę podatkową, więc może byc ciekawie (jesli się mylę co do tej straty to mnie poprawcie).

dann13066
Chorąży sztabowy
Posty: 5162
Rejestracja: 10 maja 2006 12:55

Postautor: dann13066 » 18 gru 2006 21:26

Dann ma racje, kto obracał akcjami zarobił nawet 50%, a kto siedział z papierem, zarobił więcej niż na lokacie :D
i wchodze w PP a ty?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 18 gru 2006 21:31

Wysypuja sie CI co kupili pod pp tylko zwrocie uwage jak ktos to ladnie odbiera.Byc moze w krotkim terminie bedzie zjazd ale uwazam ze to bedzie promocja ostatnia w tym roku :)
promocja bedzie na bank - jesli wywala w ostatnim dniu, to zysk liczy sie juz na nowy rok, wiec powinno byc megasypanie za tydzien w srode i na to wlasnie licze i czekam :lol: wystarczy popatrzec na dude co sie dzialo - a spolka tez ma fundamenty i to moze nawet lepsze od drozka. mam nadzieje, ze ktos mi wrzuci do wora po 9 :lol:

p.s.
jak widac moja teoria o trendzie bocznym sprawdzila sie w 100% - pisalem, ze beda lekkie wyskoki, ale o 14zl nie bylo mowy. a teraz bedzie trzepanie leszcza i zostana tylko najwytrwalsi. i chyba znow mialem racje... :wink:
ale głupoty konrado opowiadasz.

akcje można wysypać w dowolnym dniu po pp a i tak księgowane to już będzie w nowym roku, więc jaki sens miało by sypanie????
kompletna bzdura.
Tutaj nikt nie wejdzie w pp dla straty podatkowej (a wtedy jest właśnie sypanie starymi akcjami po odjęciu pp) , ale dla tanich akcji bardzo dobrej spółki.

a dodatkowo wiemy, że w każdym dniu stycznia może być info o przejęcieu CYNK MALA - to by chyba trzeba być idiotą, by wtedy sprzedać akcje.

Myślę, że ta emisja może być wyjątkowa - bo gdyby po niej podali info o cynk malu, to cena starej podskoczy na tyle po odjęciu pp, że za same zyski będzie można wykupić nowe akcje z pp. Tym bardziej, że fundy bedą już wtedy zapakowane i nikt nie będzie trzymał kursu, wprost przeciwnie.

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 18 gru 2006 21:36

Drozapol to ostatnie spółka w tym roku na której mozna zrobic stratę podatkową, więc może byc ciekawie (jesli się mylę co do tej straty to mnie poprawcie).
nie mozna tu zrobić straty podatkowej - nie sprzedaż bowiem acji w starym roku -zaksięgowane to bedzie w nowym - tu cała mądrość prezesa Rybki - dzięki temu nie będzie wodospadu :!:

DarkoZZZ
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3314
Rejestracja: 19 wrz 2006 16:47
Lokalizacja: London

Postautor: DarkoZZZ » 18 gru 2006 21:39

Dann ma racje, kto obracał akcjami zarobił nawet 50%, a kto siedział z papierem, zarobił więcej niż na lokacie :D
i wchodze w PP a ty?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Chyba też, chociaż na razie DPL, to tylko 15% mojego portfela. Jeżlei DPL spadnie to dobieram i raczej będę trzymać do pp.

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 18 gru 2006 21:39

Dann ma racje, kto obracał akcjami zarobił nawet 50%, a kto siedział z papierem, zarobił więcej niż na lokacie :D
dokładnie - dla małych i średnich graczy to idealna spółka na zarabianie na DT, dla długoterminowców również - bo firma realizuje strategię krok po kroku a jeszcze dodaje prezenty i to jakie !!! :D :!: :D


Obrazek

wspópraca na grube miliony i do tego plany kooperacji na rynkach zagranicznych - czego chcieć więcej 8)

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 18 gru 2006 21:56

tak tez mi to przemknelo w pierwszej chwili przez makowke, ale zadalem sobie pytania
1. czy DPL zrobil malych dotychczas w balona (szczegolnie odnosze do tego roku)?
2. czy rybki moga sypac a w zasadzie czy maja czym sypac?
3. *** ze jakies tam szczatki by znalezli do wysypania to jaki to mialoby sens w swietle checi opchania ich pp fundom o czym to otwarcie mowili,
4. pierwotnie pipki mialy byc przyznane w grudniu, rybki przesunely to na 2.01 i zaczynam rozumiec dlaczego. pytanie tylko kto im taki pomysl podsunal i tu widzialbym role animatora emisji. w koncu zawodowcy. pozatym zwroc uwage jak sie bedzie ksztaltowac ich wynagrodzenie.
5. a po piate przez dziesiate na szczescie RK ma tyle wspolnego z DPL co ja z... niewazne

o powodzenie emisji DPL jestem spokojny. ta emisja jak rozna w porownaniu z emisjami ze stajni nowego fana speedwaya. tu i parytet inny i cele zdefiniowane. czy ci co wchodzili w pipki HTM wiedza na co pojdzie kasa (oprocz splaty zadluzenia wobec IPX co jako szlachetne niewiele wnosi do rozwoju firmy)?
co ty vivi na to iz ludziska umeczeni walkami P.Sz. oraz sypaniem dotychczasowych moznych tej gieldy RK's (wyszedl mi niezly tandem hehe) poszukaja spolek gdzie malych sie szanuje... to kapital i jak narazie tez drozapolka.
ja nie wiem jak sie bedzie ksztaltowal kurs DPL do i po przyznaniu pp... moze i faktycznie efekt grudniowych pp HTM ale i DUD odbije sie pewna czkawka na DPL. choc osobiscie nie sadze. zeby bylo jasne nie licze na zadne odpaly. malo tego zyczylbym sobie "powolnych wzrostow"... ale gdzies juz pisalem ze finalnie niewielkie to ma znaczenie. liczy sie to co chociazby za 6 miechow... obecnie nie ukrywam ze podoba mi sie droga ktora DPL zmierza. odnosnie relacji inwestorskich u mnie ma kredyt zaufania ... tym wiekszy im wieksze walki wychodza na innych spolkach. i teraz to tylko od rybek zalezy czy tego nie spieprza. mysle ze nie, a jak bedzie obaczym.
pzdr to cytat z investstock
dokładnie ))
sama podawałam tu przykłady emisji na innych spółkach , zaznaczając jednak, że za wcześnie na ocenę.

Na PJP wejście w pp okazalo się jednak opłacalne, pp można było sprzedać ponad 250 drożej! a kto nie sprzedał akcji, szybko nadrobił, a zarobi jeszcze więcej, bo wczoraj było info o zakupie gruntów pod developerkę a dziś informacja o kolejnym kontrakcie budowlanym dla LG w Kobierzycach :D .NA WYSYP POZYTYWNYCH INF LICZĘ TEŻ PO PP DROZAPOLU 8) na dudzie były przed pp i zostały w cenie.

Z Dudą inny problem - Ukraina jednak nie zniosła embarga i jest kłopot, do tego właściciele posypali. Ale długoterminowcy narzekać nie mogą - wzrosty na spółce były silne od długiego czasu.

A co do hutka- narazie fatalnie, ale kto wie, czy nie powtórzy się scenariusz lentexu - ktoś przecież te wywalone akcje przejął. Zobaczymy - nie sadzę jednak, by Karkosik podcinał gałąź na której sam siedzi 8) . Nadal ma masę akcji hutka i pp HTM. I planuje kolejne emisje - ciekawe, kto by w nie wszedł, jakby hutek okazał się niewypałem.
Poczekajmy z oceną jakiś czas. Już on dobrze wie, co robi :wink: .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blah8760 i 217 gości