HUTMEN [HTM] cz.XV

wszystko na temat spółek publicznych
bromba!
Podporucznik
Posty: 10279
Rejestracja: 29 gru 2005 13:39
Lokalizacja: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...

Postautor: bromba! » 01 gru 2006 13:23

Ludzie za moment będą wciągać, aby przesunąć płacenie podatków. A Hutek najlepiej się do tego nadaje.
I to jest najważniejsze info. Reszta przyjdzie później.
:wink:
To nie jest wcale takie pewne, pamietaj ze inne spolki tez maja PP. Hutmen wcale nie musi byc dla nich atrakcyjny.
Pewnie, że mają.
Tylko, że ich cena jest dużo niższa, a płynność jak kot napłakał.
Tu można to robić hurtowo. A ludzie trochę zarobili w tym roku.
jestes juz z nami :lol:
Za każdą wielką fortuną kryje sie przestępstwo

REKLAMA


kola
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 211
Rejestracja: 10 sie 2005 15:48

Postautor: kola » 01 gru 2006 13:33

Witam

są już jakieś przecieki o planowanej nowej działalności grupy Hutmen
wprowadza nowa srednice rury do oferty :wink:
Wiedziałem że cos się święci :D :D :D
buhahaha
no a najlepszy numer to taki ze one nie beda do niczego pasowaly, ale kazdy kupi z ciekawosci
hahahhaha :D

kasm_42266
Porucznik
Posty: 20484
Rejestracja: 21 lip 2005 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kasm_42266 » 01 gru 2006 13:35

Ludzie za moment będą wciągać, aby przesunąć płacenie podatków. A Hutek najlepiej się do tego nadaje.
I to jest najważniejsze info. Reszta przyjdzie później.
:wink:
To nie jest wcale takie pewne, pamietaj ze inne spolki tez maja PP. Hutmen wcale nie musi byc dla nich atrakcyjny.
Pewnie, że mają.
Tylko, że ich cena jest dużo niższa, a płynność jak kot napłakał.
Tu można to robić hurtowo. A ludzie trochę zarobili w tym roku.
jestes juz z nami :lol:
Dzisiaj dokupiłem resztę.
Teraz czekam na grzanie kursu. :lol: :lol: :lol:
Błogosławieni, którzy na nic nie liczą albowiem nie będą zawiedzeni.

ROJAM
Starszy chorąży
Posty: 1778
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Polsza

Postautor: ROJAM » 01 gru 2006 13:42

jesli ktos kupił Hutka pod "stratę "to nie jest potrzebne grzanie na wysokie poziomy gdyż wtedy po odcieciu pp kurs będzie wyższy co przełoży sie na mniejszą stratę-dlatego nie ma sensu na pompowanie hutka

kasm_42266
Porucznik
Posty: 20484
Rejestracja: 21 lip 2005 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kasm_42266 » 01 gru 2006 13:48

jesli ktos kupił Hutka pod "stratę "to nie jest potrzebne grzanie na wysokie poziomy gdyż wtedy po odcieciu pp kurs będzie wyższy co przełoży sie na mniejszą stratę-dlatego nie ma sensu na pompowanie hutka
To tylko przypuszczenia.
Uważam jednak, że wielu będzie chciało skorzystać z zakupu pod stratę. I peniw odkłada to na później. A czasu coraz mniej. Któregoś dnia chętnych może być znacznie więcej do zakupów.
Ale to tylko spekulacje.

:wink:
Błogosławieni, którzy na nic nie liczą albowiem nie będą zawiedzeni.

Ociapek
Starszy chorąży
Posty: 1105
Rejestracja: 03 sie 2006 18:08

Postautor: Ociapek » 01 gru 2006 13:49

jesli ktos kupił Hutka pod "stratę "to nie jest potrzebne grzanie na wysokie poziomy gdyż wtedy po odcieciu pp kurs będzie wyższy co przełoży sie na mniejszą stratę-dlatego nie ma sensu na pompowanie hutka
Właśnie o tym myślałem rano - sądzę, że nie będzie grzania przed pp, ale po, kiedy kurs szybko skieruje się w stronę aktualnego. To by mi pasowało do RK

ROJAM
Starszy chorąży
Posty: 1778
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Polsza

Postautor: ROJAM » 01 gru 2006 13:51

możliwe bo połowa moich znajomych czeka z zakupem na 8 grudnia w piatek - ale pewnie wtedy tez będą wyskakiwać Ci którzy nie chcą pp -tylko ktorych będzie więcej?
wiadomo tez że po odcieciu pp wiekszość bedzie chciała sprzedac aby zrealizowac stratę -- i ewentualnie zaraz odkupić (a może nawet sprzedac samemu sobie) w nadziei na wzrost akcji bez pp ---patrz przypadek Lentexu z 21 zł (bez pp) na 48 zł w kilkanaście dni

mario65
Starszy chorąży
Posty: 1680
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: Gory i Zima to piekna kraina !!

Postautor: mario65 » 01 gru 2006 14:01

Co do emisji nowych papierow to czytajcie wypowiedz mgreg z makler24 Cytuje ::::::Dla wszystkich zainteresowanych - oto odpowiedź na mój wczorajszy mail do zarządu Hutmenu:

Szanowny Panie,

Dziękuje za zaufanie, jakim obdarzył Pan naszą Spółkę, inwestując w jej akcje.

Odpowiadam na poszczególne pytania.

1)Czy jest Panu znany ten tekst - a bardziej czy potwierdza Pan informacje tam zawarte?

- Tak znam ten tekst. W zasadzie potwierdzam wszystkie zawarte w nim informacje, z zastrzeżeniem, że kwota wskazana jako część środków z emisji przeznaczona na spłatę zadłużenia wobec podmiotu dominującego jest wyliczeniem redakcji. Ponadto, Pańska wątpliwość dotycząca daty rozpoczęcia notowania praw poboru jako 12 grudnia, moim zdaniem nie znajduje potwierdzenia, gdyż w tekście obok tej daty użyto słowa „około”, co nie jest tożsame z tą datą, a więc może to być również 13 lub 14 grudnia.

2) Czy potwierdza Pan również daty umieszczone w potencjalnym harmonogramie - szczególnie mam na myśli kontrowersyjny zapis o 12 grudnia jako początkowej dacie notowań Praw Poboru.

O ile mi wiadomo 12 XII jest tzw. Dniem Prawa Poboru - więc dopiero po tej sesji mają one pojawić się na rachunkach akcjonariuszy. Czy zatem owa data jest chochlikiem redakcyjnym, czy też cała informacja - łącznie z prospektem jest wyssaną z palca kaczką dziennikarską.

- J.w. Ponadto, zdecydowanie protestuję wobec podejrzeń, że nasze informacje, a szczególności ta dotycząca prospektu emisyjnego mogłaby być „kaczką dziennikarską”! Jesteśmy poważnym przedsiębiorstwem, którego akcje są od wielu lat notowane na GPW. Jak byśmy mogli prowadzić dalszą działalność nie tylko jako Spółka giełdowa, ale również jako wiarygodny partner handlowy, po takim „numerze”?

3) Jeżeli prospekt jest już złożony, to kiedy w przybliżeniu można spodziewać się pojawienia nowych akcji na rynku (przy założeniu pełnego harmonogramu PP-PDA-asymilacja) - przy założeniu oczywiście, że prospekt zostanie rychło zatwierdzony w KNF.

- Prospekt został złożony do KNF w dniu 13 listopada. Zgodnie z wymaganiami zawiera on harmonogram emisji. Oczywiście realizacja tego harmonogramu jest uzależniona od decyzji KNF, kiedy i czy zatwierdzi nasz prospekt (uwagę dotyczącą ewentualności nie zatwierdzenia prospektu proszę potraktować jako wariant czysto teoretyczny). Jako graniczne daty zostały min. ustalone data rozpoczęcia notowań praw poboru (13.12.06) otwarcia subskrypcji (08.01.07)oraz data ostatecznego przydziału akcji (02.02.07). Jest jeszcze jedna niewiadoma, która determinuje zakończenie całej procedury emisyjnej, a jest nią data rejestracji sądowej podwyższenia kapitału zakładowego, co jest warunkiem zamiany PDA na akcje i wprowadzenia nowych akcji do obrotu. Tej daty nie możemy precyzyjnie określić (sąd jest niezawisły). Z naszej strony mogę zadeklarować, że wniosek do sądu złożymy w możliwie najkrótszym czasie.

4) Ponadto prezes Libold systematycznie twierdzi, że akcje są niedowartościowane (w ten sam sposób komentował cenę walorów oscylującą wokoł 120-130 zł). Jaka zatem Pana zdaniem jest godziwa wycena walorów spółki?

- To trudna odpowiedź. Aby prawidłowo wycenić wartość walorów należy wziąć pod uwagę wiele czynników, zarówno tych mierzalnych jak i tych mniej konkretnych (prognozy, perspektywy, doświadczenia itp.) Część inwestorów prezentuje zdanie, że akcje są niedowartościowane, część, że przewartościowane. Pan Prezes zgadza się z tymi bardziej optymistycznie nastawionymi. Jakże mógłby zająć inne stanowisko? Myślę, że Pan, będąc analitykiem, jest w stanie prawidłowo ocenić wartość naszych akcji i nie będzie miał Pan wątpliwości, która grupa inwestorów ma rację.



Myślę, że usatysfakcjonowałem Pana tymi odpowiedziami.

Życzę miłego dnia i udanych inwestycji.

Z poważaniem,

Mieczysław Wicherski

Kierownik Biura Zarządu

HUTMEN S.A.



-----Original Message-----
From: Grzegorz Wach [mailto:mgreg3@wp.pl]
Sent: Friday, December 01, 2006 1:37 AM
To: Wicherski Mieczysław
Subject: Emisja nowych akcji



Szanowny Panie



Jako jeden z drobnych akcjonariuszy spółki zwracam się z kilkoma pytaniami, które nasunęły mi się wraz z lekturą giełdowej gazety "Parkiet" sprzed kilku dni. Zawarte tam informacje dotyczące spółki, którą Pan reprezentuje zaskoczyły mnie pozytywnie, jednakże chciałbym uzyskać potwierdzenie ich u samego źródła w firmie - tym bardziej, że zawierają pewne nieścisłości merytoryczne:



Oto pełen tekst artykułu:



"07:24 28.11.2006 Nr 3198, kolumna 4

Hutmen Zarząd złożył prospekt w KNF

Podtrzymane prognozy

Michał Śliwiński





Wrocławska grupa kapitałowa produkująca wyroby z miedzi złożyła prospekt emisyjny i czeka na jego zatwierdzenie przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przedsiębiorstwo chce wyemitować 17 mln walorów z prawem poboru po 10 zł każdy. Cena emisyjna jest około 10 razy niższa od giełdowego kursu. Z naszych informacji wynika, że od około 12 grudnia mogą być notowane na giełdzie prawa poboru (jedno prawo poboru daje możliwość zapisania się na dwie nowe akcje). Będzie można nimi handlować kilka dni.



- Pieniądze z emisji zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec Impexmetalu (ok. 82 mln zł - przyp. red.), zasilenie kapitału obrotowego oraz na przejęcia i nowe projekty - mówi Andrzej Libold, prezes Hutmenu. Nie chce zdradzić, jakimi firmami się interesuje - czy polskimi, czy zagranicznymi. To, kogo może Hutmen kupić i jakie projekty rozpocząć, zależy w dużej mierze od nowej strategii Boryszewa i zależnego od niego Impexmetalu (są kontrolowane przez Romana Karkosika). Ta ostatnia spółka

jest wiodącym akcjonariuszem Hutmenu.



- Faktycznie to, w którym kierunku pójdzie Grupa Boryszewa, ma związek z naszymi planami. Nic nie mogę więcej powiedzieć. Na razie naszym celem jest utrzymanie wiodącej pozycji w Polsce w zakresie sprzedaży wyrobów miedzianych oraz dalsza restrukturyzacja - podkreśla prezes Libold. Potwierdza, że prognoza zysku netto grupy kapitałowej na ten rok w wysokości 40,2 mln zł jest niezagrożona. Należą do niej, poza spółką matką, Huta Metali Nieżelaznych "Szopienice" i Walcownia Metali "Dziedzice". -

W firmie i grupie wszystko idzie bardzo dobrze. W ciągu dwóch lat znacząco powiększymy zyski i rentowność. Pomogą nam w tym między innymi pieniądze ze sprzedaży nowych akcji - mówi A. Libold.



Kilka dni temu prezes spółki oraz osoba z nią powiązana kupiły blisko 2 tys. akcji po średniej cenie 98,5 zł. To już kolejny zakup papierów. - Uważam, że akcje są niedowartościowane - tłumaczy prezes Andrzej Libold."



W związku z tym artykułem mam kilka pytań.

1)Czy jest Panu znany ten tekst - a bardziej czy potwierdza Pan informacje tam zawarte?

2) Czy potwierdza Pan również daty umieszczone w potencjalnym harmonogramie - szczególnie mam na myśli kontrowersyjny zapis o 12 grudnia jako początkowej dacie notowań Praw Poboru.

O ile mi wiadomo 12 XII jest tzw. Dniem Prawa Poboru - więc dopiero po tej sesji mają one pojawić się na rachunkach akcjonariuszy. Czy zatem owa data jest chochlikiem redakcyjnym, czy też cała informacja - łącznie z prospektem jest wyssaną z palca kaczką dziennikarską.

3) Jeżeli prospekt jest już złożony, to kiedy w przybliżeniu można spodziewać się pojawienia nowych akcji na rynku (przy założeniu pełnego harmonogramu PP-PDA-asymilacja) - przy założeniu oczywiście, że prospekt zostanie rychło zatwierdzony w KNF.

4) Ponadto prezes Libold systematycznie twierdzi, że akcje są niedowartościowane (w ten sam sposób komentował cenę walorów oscylującą wokoł 120-130 zł). Jaka zatem Pana zdaniem jest godziwa wycena walorów spółki?

Doceniając pozytywne przemiany w spółce, restrukturyzację, uzyskanie rentowności i dalsze plany ekspansji postanowiłem zainwestować środki w oczekiwaniu na godziwą stopę zwrotu. Liczę na rozwianie choćby kilku z moich wątpliwości.

Z poważaniem

Grzegorz Wach

Analityk Klubu Inwestorów Giełdowych

Portal makler24.pl

Milej LEKTURY !!!!!!

kasm_42266
Porucznik
Posty: 20484
Rejestracja: 21 lip 2005 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kasm_42266 » 01 gru 2006 14:01

możliwe bo połowa moich znajomych czeka z zakupem na 8 grudnia w piatek - ale pewnie wtedy tez będą wyskakiwać Ci którzy nie chcą pp -tylko ktorych będzie więcej?
wiadomo tez że po odcieciu pp wiekszość bedzie chciała sprzedac aby zrealizowac stratę -- i ewentualnie zaraz odkupić (a może nawet sprzedac samemu sobie) w nadziei na wzrost akcji bez pp ---patrz przypadek Lentexu z 21 zł (bez pp) na 48 zł w kilkanaście dni
Tyle, że PP mają być notowane już chyba 12 grudnia. Czyli praktycznie bez mrożenia kasy. Kto zechce może opchnąć prawie natychmiast.

Zresztą życie zweryfikuje nasze spekulacje.

:wink:
Błogosławieni, którzy na nic nie liczą albowiem nie będą zawiedzeni.

GRZEG
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 244
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: GRZEG » 01 gru 2006 14:02

Ustalenie PP jest w dniu 12.12.2006.
Pytanie:
pierwsze notowanie akcji bez PP będzie 8.12 ?

kasm_42266
Porucznik
Posty: 20484
Rejestracja: 21 lip 2005 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: kasm_42266 » 01 gru 2006 14:08

Ustalenie PP jest w dniu 12.12.2006.
Pytanie:
pierwsze notowanie akcji bez PP będzie 8.12 ?
8 XII musisz je mieć na swoim koncie na zakończenie sesji.

:wink:
Błogosławieni, którzy na nic nie liczą albowiem nie będą zawiedzeni.

Haneczka
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 294
Rejestracja: 22 sty 2006 13:28
Lokalizacja: Sopot

Postautor: Haneczka » 01 gru 2006 14:09

Ustalenie PP jest w dniu 12.12.2006.
Pytanie:
pierwsze notowanie akcji bez PP będzie 8.12 ?
8 XII musisz je mieć na swoim koncie na zakończenie sesji.

:wink:
chyba jednak 7,12 na koniec sesji, 8.12 juz bez pp

mile
Podporucznik
Posty: 12833
Rejestracja: 22 kwie 2006 07:12
Lokalizacja: z biura Solorza

Postautor: mile » 01 gru 2006 14:16

Ustalenie PP jest w dniu 12.12.2006.
Pytanie:
pierwsze notowanie akcji bez PP będzie 8.12 ?
8 XII musisz je mieć na swoim koncie na zakończenie sesji.

:wink:
Wy tam na polnocy to z jakims opoznieniem dzialacie kolego, jednodniowym ale zawsze :wink:

bromba!
Podporucznik
Posty: 10279
Rejestracja: 29 gru 2005 13:39
Lokalizacja: to sa gorskie okolice to jest moje miasto...

Postautor: bromba! » 01 gru 2006 14:17

Ustalenie PP jest w dniu 12.12.2006.
Pytanie:
pierwsze notowanie akcji bez PP będzie 8.12 ?
8 XII musisz je mieć na swoim koncie na zakończenie sesji.

:wink:

musze jeszcze dokupic :lol: tylko kiedy :lol:
Za każdą wielką fortuną kryje sie przestępstwo

......
Młodszy chorąży
Posty: 409
Rejestracja: 23 lis 2006 21:46

Postautor: ...... » 01 gru 2006 14:18

co się nie zarobiło dziś na hutmenie, zarobiło sie na famie, prawda pitello ?
branża it kogoś interesuje ?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości