BBI Development NFI SA

wszystko na temat spółek publicznych
piotrekgracz
Starszy chorąży
Posty: 1923
Rejestracja: 08 gru 2006 12:03

BBI Development NFI SA

Postautor: piotrekgracz » 09 sty 2007 20:14

Od dzisiaj tak sie nazywa ta spółka i oby za tą zmianą poszły zmiany w PR i Relacjach Inwestorskich a i zachowanie kursu powinno się zmienić.


Chociaż jeśli ktoś rozpoczął przygode z tym funduszem razem z BBI przy poziomie ok 1zł przed emisją to nie może narzekać.

REKLAMA


jomat_43899
Podporucznik
Posty: 17197
Rejestracja: 29 cze 2005 00:24
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: jomat_43899 » 09 sty 2007 20:20

:shock: Jeszcze tam siedzisz?
Ja może wejdę w następną emisję....za pół roku :D

piotrekgracz
Starszy chorąży
Posty: 1923
Rejestracja: 08 gru 2006 12:03

Postautor: piotrekgracz » 09 sty 2007 20:39

Trzymam akcje cały czas -chociaż zmniejszyłem znaczaco stan posiadania i uzyskane środki wpakowałem w inne przyszłościowe spółki zwiazane z deweloperką.

piotrekgracz
Starszy chorąży
Posty: 1923
Rejestracja: 08 gru 2006 12:03

Postautor: piotrekgracz » 09 sty 2007 20:46

Chciałbym aby jak najwięcej forumowiczów pojawiło się na NWZA BBi Development NFI w dniu 25 stycznia tak aby im zabrakło miejsca w ich sali narad.

A poza tym trzeba troche pomaglowac zarząd-który rzekomo miał udzielac merytorycznych odpowiedzi na forum -a jak ja zadałem pytania to od razu człowiek od PR spółki zniknał z forum.

Sputnik
Porucznik
Posty: 24456
Rejestracja: 20 sty 2006 12:59
Lokalizacja: Warszawa / Szczecin

Postautor: Sputnik » 10 sty 2007 09:04

A mógłbyś cwaniaku podać stara nazwę funduszu .... tu nie wszyscy są tacy lotni jak ty ... ludzie myślcie !!!!

madzia1977
Starszy chorąży
Posty: 1532
Rejestracja: 17 wrz 2006 15:01

Postautor: madzia1977 » 10 sty 2007 09:08

a to napewno jakas nowa bardzo dobra firma :)

addab
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 368
Rejestracja: 06 cze 2005 11:13

Postautor: addab » 10 sty 2007 13:10

Stoi na stacji lokomotywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
Tłusta oliwa.

Stoi i sapie, dyszy i dmucha,
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!
Uff - jak gorąco!
Wagony do niej podoczepiali
Wielkie i ciężkie, z żelaza, stali,
I pełno ludzi w każdym wagonie,
A w jednym krowy, a w drugim konie,
A w trzecim siedzą same grubasy,
Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy,
A czwarty wagon pełen bananów,
A w piątym stoi sześć fortepianów,
W szóstym armata - o! jaka wielka!
Pod każdym kołem żelazna belka!
W siódmym dębowe stoły i szafy,
W ósmym słoń, niedźwiedź i dwie żyrafy,
W dziewiątym - same tuczone świnie,
W dziesiątym - kufry, paki i skrzynie,
A tych wagonów jest ze czterdzieści,
Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści.
Lecz choćby przyszło tysiąc atletów
I każdy zjadłby tysiąc kotletów,
I każdy nie wiem jak się wytężał,
To nie udźwigną, taki to ciężar.
Nagle - gwizd!
Nagle - świst!
Para - buch!
Koła - w ruch!
:)

tito
Chorąży
Posty: 998
Rejestracja: 02 lis 2005 15:36

Postautor: tito » 10 sty 2007 13:40

Mamy kolejną pozytywną wiadomość właśnie wydaną


Na miejscu kina Wars może powstać apartamentowiec
2007-01-10
--------------------------------------------------------------------------------


Na miejscu kina Wars może powstać trzypiętrowy apartamentowiec z podziemnym garażem - pozwolili właśnie miejscy urzędnicy. Protestują sąsiedzi inwestycji, bo budynek wyższy o dwie kondygnacje od ich domu zabierze im światło. Za 4,7 mln zł nieruchomość kupiła spółka Serenus powiązana z firmą Juvenes. Nowy właściciel zamierza zburzyć kino, a na jego miejscu zbudować apartamentowiec. W dawnych podcieniach chce ulokować punkty usługowe. Rzeczoznawca Ministerstwa Kultury dr inż. arch. Janusz Stępkowski zgodził się na rozebranie kina. Inwestorowi będzie jedynie musiał dokładnie zinwentaryzować budynek przed wyburzeniem. Z kolei biuro naczelnego architekta miasta pod koniec zeszłego roku wydało tzw. warunki zabudowy dla apartamentowca. W warunkach zabudowy urzędnicy ostrzegają, że tak rozbiórki kina Wars, jak i budowy nowego obiektu prawdopodobnie nie będzie można prowadzić z użyciem ciężkiego sprzętu. Po prostu nie przejedzie on przez wąskie, kręte uliczki nieobliczane na pojazdy o takiej masie. To oznacza, że na plac budowy nie wjedzie ani dźwig, ani betoniarka.

http://www.rnw.pl/index5.php?id=1&id_art=1051

Chodzi o ten projekt:

http://www.nfipiast.pl/pl/portfel_inwes ... projekt_2/

Wszystko wskazuje, że apartamentowiec będzie wyższy niż pierwotnie zakładano
Treść powyższa jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów RMF z dn 19.10.2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

piotrekgracz
Starszy chorąży
Posty: 1923
Rejestracja: 08 gru 2006 12:03

Postautor: piotrekgracz » 10 sty 2007 14:06

Ciekawe jak szybko mozna postawic budynek bez użycia tego sprzętu-chociaż we Wrocławiu na ul. Oławskiej też budowali bez takiego sprzętu i jakoś poszło>Obecnie zblizają się do stanu surowego zamkniętego.

Dzisiaj w Pulsie Biznesu jest opisany amerykański deweloper,który chce wejśc na WGPW i buduje galerie w mniejszych miastach-z inwestycji o wartości ok. 50 mln EURO uzyskuje zysk na poziomie 10-12 mln EURO.

Przeszczepiając to na BBi Development fundusz może uzyskać od na Supersamie -zakładając 50% udział w zyskach funduszu ok. 50-70 mln zł.

Tak samo wygląda sytuacja na inwestycji w hotel w Krakowie.


Ale o szczegóły bedziemy pytać na zblizającym się NWZA.

peterr
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2231
Rejestracja: 30 sty 2006 18:41
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękowody

Postautor: peterr » 10 sty 2007 14:46

zauważył ktoś że po nowej emisji będziemy mieli prawie identyczną ilść akcji co GTC? Jeśli tylko dwa najwieksze projekty tj projekt po supersamie w Warszawie i projekt hotelu w Krakowie uda im sie zakończyć w 2008r, to tylko z tych dwoch inwestycji moga wyjść z zyskiem rzedu 100mln pln, a pzreciez projektów jest więcej. Ciekawe jak wtedy akcje wyceni rynek?

Zygmunt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3168
Rejestracja: 02 wrz 2005 12:49
Lokalizacja: WARSZAWA

Postautor: Zygmunt » 10 sty 2007 14:55

Duża ilość tanich akcji zaleje rynek ...
Będzie powtórka z rozrywki jak jest teraz tylko będziemy na niższych poziomach.
Ja osobiście nie wchodzę w NE u mnie partacze z BBI maja szlaban na kasę, wolę zainwestować w spółki posiadające jasną i klarowną politykę informacyjną :evil:

piotrekgracz
Starszy chorąży
Posty: 1923
Rejestracja: 08 gru 2006 12:03

Postautor: piotrekgracz » 10 sty 2007 14:58

ja myśle,że rynek wyceni akcje BBi Development znacznie wyżej niz obecnie gdy te projekty faktycznie zostaną umiejscowione w funduszu-a nie tylko będa obiecanki.

Bo słów zarzadu cytuję "na dniach" już chyba nikt nie traktuje poważnie.

MorskieOko
Chorąży sztabowy
Posty: 4384
Rejestracja: 21 wrz 2006 15:52

Postautor: MorskieOko » 10 sty 2007 15:01

Jeżeli można w tytule wspomnieć starą nazwę, to było by to wskazane.

peterr
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2231
Rejestracja: 30 sty 2006 18:41
Lokalizacja: Chrząszczydrzewoszyce Powiat Łękowody

Postautor: peterr » 10 sty 2007 15:06

"na dniach" w tej branży nabiera innego znaczenia, używając tych dwóch słów mają na myśli miesiąc,dwa , także "na dniach" kurs BBI development powinien obrać jedyny i słuszny kierunek-północ!

tito
Chorąży
Posty: 998
Rejestracja: 02 lis 2005 15:36

Postautor: tito » 10 sty 2007 15:20

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, że w marcu kapitały własne BB I Development wzrosną dwukrotnie do poziomu około 115 mln zł + kolejne 30 mln zł z emisji obligacji a to już sporo na inwestycje.
Skala inwestycji będzie mieć decydujący wpływ na przyszłą wycenę spółki a tych planowanych inwestycji wciąż przybywa i będą sukcesywnie wprowadzane. Niebawem zapewne zacznie się też promowanie i budowanie wizerunku marki BB I Development, a w drodze jest ogłoszenie międzynarodowego konkursu architektonicznego na projekt po byłym Supersamie a to już nie pozostanie niezauważone na szerszym rynku. Inwestycja ta da rozgłos zarówno BB I Development jak i warszawskiej firmie Juvenes, która jest stroną między innymi w zabieganiu o wszelakie pozwolenia dotyczące poszczególnych projektów BB I Development
Treść powyższa jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów RMF z dn 19.10.2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości