FAM [FAM]

wszystko na temat spółek publicznych
mc_abdullah
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 20 gru 2005 14:04

Odp:FAM [FAM]

Postautor: mc_abdullah » 16 mar 2006 18:15

Rozumiem, ze kazdy oczekuje info, a co za tym idzie wzrostow. Chyba jednak pora rozejrzec sie dookola bo na forum jest niewielki ulamek akcjonariatu FAMu. Info z pewnoscia pojawi sie :), jednak wszystko w swoim czasie, co do cynkowni to jest juz w cenie(przy kursie 22 tez byla i co z tego :roll: ) co nie zmienia faktu, ze informacje nt. z podciagnal kurs.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2006 18:16 przez mc_abdullah, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


mc_abdullah
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 20 gru 2005 14:04

Odp:FAM [FAM]

Postautor: mc_abdullah » 16 mar 2006 18:22

powiem tak sama posiadam sporo akcji famu i wierzę żę da zarobić ale jednego nie rozumiem ,gdzie jest rżecznik prasowy firmy dlaczego nie reaguja na tak drastyczne spadki nie adekwatne do wartości firmy ,dlaczego nie potrafią zrobić ,,dobrego szumu wokól spółki,, fam na to zasługuje popatrzcie na skotan ,simple jeszcze nic nie robia ,żadnego zysku ,ledwo ***** o prognozach wyzssanych z kosmosu a chwalą się co pięc minut w emitencie podłogi trzeba tylko pogratulować specom firmy od medi?w że tak reagują ,tylko pogratulować .

Ula z calym szacunkiem, ale jestes zbyt sentymentalna i za bardzo przywiazalas sie do FAMu :). Spolka zasluguje na rozglos ?? To nie jest showbusiness :) !! Uwazam, ze jak beda wyniki to rynek z pewnoscia doceni spolke i podtrzymuje opinie, ze FAM pokaze :twisted: w najmniej oczekiwanym momencie. Pozdro

-.---ula
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 372
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:FAM [FAM]

Postautor: -.---ula » 16 mar 2006 18:32

wcale nie jestem przywiązana sama dziwię się ze tyle czasu trzymam fam prawie dwa tygodnie tylko nie mogę zrozumiec że pomimo jednostkowych zysków ,ale jak wysokich zarząd nie zrobił z tego atutu firmy tylko zła koniecznego , tak to wygląda strategia informacyjna firmy do bani , ja z giełdy żyję i poprostu wk. mnie to , tak nawiasem przyglądnijcie się dudzie , nowa strategia firmy .

mc_abdullah
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2674
Rejestracja: 20 gru 2005 14:04

Odp:FAM [FAM]

Postautor: mc_abdullah » 16 mar 2006 18:58

wcale nie jestem przywiązana sama dziwię się ze tyle czasu trzymam fam prawie dwa tygodnie tylko nie mogę zrozumiec że pomimo jednostkowych zysków ,ale jak wysokich zarząd nie zrobił z tego atutu firmy tylko zła koniecznego , tak to wygląda strategia informacyjna firmy do bani , ja z giełdy żyję i poprostu wk. mnie to , tak nawiasem przyglądnijcie się dudzie , nowa strategia firmy .
Ula skoro zyjesz z gieldy podobnie jak wielu na tym forum ;), to zrozum jeszcze, ze nie kazdy ma zbiezne oczekiwania z Twoimi. Co do zarzadu i info...hmm wiecej cierpliwosci.

ps1. Ula nie naganiaj ;)

ps2. DAAVIDF napisz cos bo kurs nam w miejscu stanal :lol: !! Moze jakies nowe teorie !!??

-.---ula
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 372
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:FAM [FAM]

Postautor: -.---ula » 16 mar 2006 19:04

pożyjemy zobaczymy ,odn. ps 1.

stonger1980
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2960
Rejestracja: 20 gru 2005 03:30

Odp:FAM [FAM]

Postautor: stonger1980 » 16 mar 2006 20:44

mimo, ze IDM wyrzucil 6.03 spory pakiecik to mimo wszystko w marcu IDM zwiekszyl stan posiadania akcji FAMu o 5252 sztuk. Nie chce sie upierac przy swoim, ale czuje ze szykuje sie cos wiekszego (mysle tu o emisji nowych akcji). Zakupy akcji przez czlonkow zarzadu, blokowanie kursu przez animatora na poziomie 22 zloty. Najbardziej dziwi mnie fakt wyrzucenia 13k akcji przez IDM na samym dolku (teoretycznie - glupota) po czym odkupienie paru kilo po wyzszej cenie. To wszystko daje do myslenia! Osobiscie uwazam, ze ktos "WIELKI" akumuluje caly czas akcje FAMu, a IDM w ramach prowadzonej polityki pomaga mu w tym!

IMPEXMET100
Starszy chorąży
Posty: 1691
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:FAM [FAM]

Postautor: IMPEXMET100 » 16 mar 2006 20:56

mimo, ze IDM wyrzucil 6.03 spory pakiecik to mimo wszystko w marcu IDM zwiekszyl stan posiadania akcji FAMu o 5252 sztuk. Nie chce sie upierac przy swoim, ale czuje ze szykuje sie cos wiekszego (mysle tu o emisji nowych akcji). Zakupy akcji przez czlonkow zarzadu, blokowanie kursu przez animatora na poziomie 22 zloty. Najbardziej dziwi mnie fakt wyrzucenia 13k akcji przez IDM na samym dolku (teoretycznie - glupota) po czym odkupienie paru kilo po wyzszej cenie. To wszystko daje do myslenia! Osobiscie uwazam, ze ktos "WIELKI" akumuluje caly czas akcje FAMu, a IDM w ramach prowadzonej polityki pomaga mu w tym!
Nawet jesli twoje teorie maja jakies pokrycie w rzeczywistości trzeba cierpliwie do tego doczekać może na sekundkę o famie zapomnieć żeby dotrzymać - małe obroty stwarzają powoli dogodny klimat do większych ruchów...
Those who fake, they break,
When they meet their 400 pound mate

rubik
Chorąży sztabowy
Posty: 4433
Rejestracja: 28 kwie 2005 11:42
Lokalizacja: Poznań

Odp:FAM [FAM]

Postautor: rubik » 16 mar 2006 23:14

Interesująca ta animacja:
Lp. Ilość KS Średnia cena Wartość Data transakcji
1 323 K 18,20_____ 5 878,60 06.03.2006
2 13 755 S 18,03__ 248 343,70 06.03.2006
3 2 330 K 18,05 ___42 056,50 08.03.2006
4 600 K 18,08_____ 10 845 09.03.2006
5 5 810 K 17,79___ 103 351,40 10.03.2006 ładna obrona...
tak jak już wcześniej pisałem IDM nie dopuści do trwałego spadku kursu poniżej 18 zł! W pn 6.03 ktoś robił większe zakupy i IDM grzecznie mu sprzedał trochę akcyjek...

Pokusiłem się o wysłanie zapytania do agensji support w kilku nurtujących mnie kwestiach. A że fajne zwas kumple i kumpele to się z Wami podzielę odpowiedzią. A więc do rzeczy:
1. pytanie o dotacje dla cynkowni ogniowych:
Otrzymaliśmy pismo z NFOś o zatwierdzeniu dotacji na "Montaż filtra odpylającego w Zakładzie Usług Cynkownicznych". W momencie składania wniosku ZUC był częścią Mostostalu Wrocław więc to MW był potencjalnym beneficjentem. Teraz w związku z wniesieniem ZUC do spółki celowej musi nastąpić zmiana beneficjenta na Cynkowanie Ogniowe. Nie powinno być z tym problemu ale czekamy na oficjalne stanowisko NFOŚ w tej sprawie. Podpisanie umowy o przyznaniu dotacji będzie poprzedzone wizytacją odpowiedniej komisji. Kwota wnioskowanej dotacji wynosi 113 tys zł (wartość całej inwestycji 380 tys zł). Dotacja uruchamiana jest po poniesieniu kosztów na realizację inwestycji. Nie istnieją podstawy prawne do publikacji komunikatu giełdowego, ze względu na kwotę dotacji, więc zapewne prześlemy na ten temat informację do prasy po rozstrzygnięciu kwestii zmiany beneficjenta.
dotacja niewielka ale pokazuje skuteczność dzialania!!
2. pytanie o prace przy inwestycji w podczyszczalnie ścieków:Prace przy projekcie podoczyszczalni przebiegają prawidłowo i terminowo.
3. pytanie o przejęcie cynkowni:
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przejęcie większości udziałów Cynkowania Ogfniowego przez FAM nastąpi do końca marca br.
4. pytanie o PR przejęcia
Na bieżąco utrzymujemy kontakt z dziennikarzami, jednak to do nich należy ostateczna decyzja czy opublikować materiał i jakim tytułem go opatrzyć. Z natury rzeczy media finansowe chętniej piszą o spektakularnych wydarzeniach, niż sprawnie przebiegającym procesie, o którym już wcześniej informowały. Niemniej jednak możemy zapewnić, że informujemy media na bieżąco o wszystkich wydarzeniach związanych ze spółką i na pewno poinformujemy dziennikarzy o wszystkich kwestiach związanych z przejęciem.
5. Pytanie o umowę z IDM - do kiedy animują ;):
Niestety informacje na temat warunków umów, które nie były podane do publicznej wiadomości ? w tym umowy z DM IDMSA, są objęte klauzulą poufności.
6. pytanie o "animację" IDM'u:
Rolą Domu Maklerskiego jako animatora, jest zapewnianie płynności kursu akcji, która w dłuższej perspektywie jest znacznie ważniejsza dla inwestorów niż krótkookresowe, nagłe wzrosty. Działania animatora dotyczą zarówno sporadycznych spadków, jak i nagłych, radykalnych wzrostów kursu akcji. IDMSA od długiego okresu dokonuje transakcji zakupu akcji FAM S.A. ? w maju spółka przekroczyła 5% (przy kursie rzędu 10,00 zł), a następnie 9% (przy kursie na poziomie 11,00 zł) w akcjonariacie FAM. Saldo transakcji zakupowych znacznie przeważa zatem nad sprzedażą. IDMSA informuje od pewnego czasu o przeprowadzanych transakcjach, ze względu na fakt, iż prezes DM IDMSA zasiada w Radzie Nadzorczej FAM. Niemniej jednak, mimo iż poprzednio nie ujawniane, transakcje stymulujące płynność kursu prowadzone były od listopada 2004 roku (wtedy kurs kształtował się na poziomie 13 zł).

Całkiem interesujące... reasumując wszystko idzie w dobrym kierunku! Jestem przekonany, że na Famie zarobię i to całkiem sporo :wink:
pozdrawiam
Moja strategia: wyszukać niedowartościwaną spółę, otworzyć dużą pozycje i cierpliwie czekać... http://www.gx160.pl/

kamill1
Chorąży sztabowy
Posty: 5796
Rejestracja: 25 lis 2005 13:04

Odp:FAM [FAM]

Postautor: kamill1 » 16 mar 2006 23:18

Interesująca ta animacja:
Lp. Ilość KS Średnia cena Wartość Data transakcji
1 323 K 18,20_____ 5 878,60 06.03.2006
2 13 755 S 18,03__ 248 343,70 06.03.2006
3 2 330 K 18,05 ___42 056,50 08.03.2006
4 600 K 18,08_____ 10 845 09.03.2006
5 5 810 K 17,79___ 103 351,40 10.03.2006 ładna obrona...
tak jak już wcześniej pisałem IDM nie dopuści do trwałego spadku kursu poniżej 18 zł! W pn 6.03 ktoś robił większe zakupy i IDM grzecznie mu sprzedał trochę akcyjek...

Pokusiłem się o wysłanie zapytania do agensji support w kilku nurtujących mnie kwestiach. A że fajne zwas kumple i kumpele to się z Wami podzielę odpowiedzią. A więc do rzeczy:
1. pytanie o dotacje dla cynkowni ogniowych:
Otrzymaliśmy pismo z NFOś o zatwierdzeniu dotacji na "Montaż filtra odpylającego w Zakładzie Usług Cynkownicznych". W momencie składania wniosku ZUC był częścią Mostostalu Wrocław więc to MW był potencjalnym beneficjentem. Teraz w związku z wniesieniem ZUC do spółki celowej musi nastąpić zmiana beneficjenta na Cynkowanie Ogniowe. Nie powinno być z tym problemu ale czekamy na oficjalne stanowisko NFOŚ w tej sprawie. Podpisanie umowy o przyznaniu dotacji będzie poprzedzone wizytacją odpowiedniej komisji. Kwota wnioskowanej dotacji wynosi 113 tys zł (wartość całej inwestycji 380 tys zł). Dotacja uruchamiana jest po poniesieniu kosztów na realizację inwestycji. Nie istnieją podstawy prawne do publikacji komunikatu giełdowego, ze względu na kwotę dotacji, więc zapewne prześlemy na ten temat informację do prasy po rozstrzygnięciu kwestii zmiany beneficjenta.
dotacja niewielka ale pokazuje skuteczność dzialania!!
2. pytanie o prace przy inwestycji w podczyszczalnie ścieków:Prace przy projekcie podoczyszczalni przebiegają prawidłowo i terminowo.
3. pytanie o przejęcie cynkowni:
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przejęcie większości udziałów Cynkowania Ogfniowego przez FAM nastąpi do końca marca br.
4. pytanie o PR przejęcia
Na bieżąco utrzymujemy kontakt z dziennikarzami, jednak to do nich należy ostateczna decyzja czy opublikować materiał i jakim tytułem go opatrzyć. Z natury rzeczy media finansowe chętniej piszą o spektakularnych wydarzeniach, niż sprawnie przebiegającym procesie, o którym już wcześniej informowały. Niemniej jednak możemy zapewnić, że informujemy media na bieżąco o wszystkich wydarzeniach związanych ze spółką i na pewno poinformujemy dziennikarzy o wszystkich kwestiach związanych z przejęciem.
5. Pytanie o umowę z IDM - do kiedy animują ;):
Niestety informacje na temat warunków umów, które nie były podane do publicznej wiadomości ? w tym umowy z DM IDMSA, są objęte klauzulą poufności.
6. pytanie o "animację" IDM'u:
Rolą Domu Maklerskiego jako animatora, jest zapewnianie płynności kursu akcji, która w dłuższej perspektywie jest znacznie ważniejsza dla inwestorów niż krótkookresowe, nagłe wzrosty. Działania animatora dotyczą zarówno sporadycznych spadków, jak i nagłych, radykalnych wzrostów kursu akcji. IDMSA od długiego okresu dokonuje transakcji zakupu akcji FAM S.A. ? w maju spółka przekroczyła 5% (przy kursie rzędu 10,00 zł), a następnie 9% (przy kursie na poziomie 11,00 zł) w akcjonariacie FAM. Saldo transakcji zakupowych znacznie przeważa zatem nad sprzedażą. IDMSA informuje od pewnego czasu o przeprowadzanych transakcjach, ze względu na fakt, iż prezes DM IDMSA zasiada w Radzie Nadzorczej FAM. Niemniej jednak, mimo iż poprzednio nie ujawniane, transakcje stymulujące płynność kursu prowadzone były od listopada 2004 roku (wtedy kurs kształtował się na poziomie 13 zł).

Całkiem interesujące... reasumując wszystko idzie w dobrym kierunku! Jestem przekonany, że na Famie zarobię i to całkiem sporo :wink:
pozdrawiam
My tak samo zarobimy sporo :D

SOLL
Młodszy chorąży
Posty: 458
Rejestracja: 26 lut 2006 22:20

Odp:FAM [FAM]

Postautor: SOLL » 17 mar 2006 07:59

powiem tak sama posiadam sporo akcji famu i wierzę żę da zarobić ale jednego nie rozumiem ,gdzie jest rżecznik prasowy firmy dlaczego nie reaguja na tak drastyczne spadki nie adekwatne do wartości firmy ,dlaczego nie potrafią zrobić ,,dobrego szumu wokól spółki,, fam na to zasługuje popatrzcie na skotan ,simple jeszcze nic nie robia ,żadnego zysku ,ledwo ***** o prognozach wyzssanych z kosmosu a chwalą się co pięc minut w emitencie podłogi trzeba tylko pogratulować specom firmy od medi?w że tak reagują ,tylko pogratulować .


ula spokojnie na famie zarobisz swoje . :roll:

Darusiek78
Młodszy chorąży
Posty: 534
Rejestracja: 12 sty 2006 15:13
Lokalizacja: SZCZECIN

Odp:FAM [FAM]

Postautor: Darusiek78 » 17 mar 2006 08:49

witka :wink:
wpadlismy w maly kanalik- poziom 17,90- 19,40...mysle ze konsolidacja w tych poziomach utrzyma sie do konca miesiaca( zostaly 2 tygodnie)....
...jesli sie pomyle -bo np. kurs zrobi up- to sie tym faktem nie zmartwie :wink:
pzdr.

stas
Chorąży sztabowy
Posty: 4599
Rejestracja: 12 gru 2005 21:42
Lokalizacja: GDYNIA

FAM [FAM]

Postautor: stas » 17 mar 2006 09:49

witam, w krotkim terminie dotacje czy przejeci cynkowni moze ruszyc kursem ale mysle ze nie o ten wzrost WAM chodzi,dopiero kolejna akwizycja czyli zwiekszenie wart ksiegowej obrotu zysku i ewentualna emisja z pipkami powaznie rusza kurs, a do tego czasu konsolidacje na coraz/ daj BOG/ wyzszych poziomach przez co najmniej 50 dni/ do konca kwietnia/........ oczywiscie jak zwykle nie wyklucza to zdazen nadzwyczajnych.
MOWA JEST SREBREM...MILCZENIE ZŁOTEM......

Zenolop
Starszy chorąży
Posty: 1924
Rejestracja: 18 gru 2005 19:20

Odp:FAM [FAM]

Postautor: Zenolop » 17 mar 2006 10:37

no i stalo sie , zapraszam na instalkr. Oglosili pierwszy kontrakt i beda nastepne
Fam poczeka :D
Cicho Sza A Kysz , Bo Zginiesz Tysz !!! Pusz sie Draniu, Pusz Sie Pusz, Potem Hycniesz w Grob i Kusz !!!
Pragmatysta jest to zwykłe bydle, z tą różnicą, że teoretyzując swoje bydlęctwo, wmawia to innym jako jedyną filozofię.

adamek
Chorąży sztabowy
Posty: 4569
Rejestracja: 23 paź 2005 17:13
Lokalizacja: TYCHY

FAM [FAM]

Postautor: adamek » 17 mar 2006 11:54

ladnie ktos sypie dzis famem

stonger1980
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2960
Rejestracja: 20 gru 2005 03:30

Odp:FAM [FAM]

Postautor: stonger1980 » 17 mar 2006 12:24

RUBIK well done! Wszystko idzie w dobrym kierunku!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości