Mostostal Zabrze [ MSZ ] część XIII

wszystko na temat spółek publicznych
mega
Chorąży sztabowy
Posty: 4329
Rejestracja: 27 lis 2006 21:04
Lokalizacja: WYSPY BERGAMUTY
Kontakt:

Postautor: mega » 01 lis 2007 09:34

DOBRY WIECZÓR ...
ALI - CO TY MONOLOGI PROWADZISZ ? :lol: :wink:
Od jakiegoś czasu wygłaszam tu tyradę tylko do siebie, a to by wskazywało na zbliżający się odlot kursu :wink:
A... CO DO KURSU - TO JESTEM O TYM PRZEKONANY . :wink:

REKLAMA


mikowhy
Młodszy chorąży
Posty: 404
Rejestracja: 27 lut 2007 15:39
Lokalizacja: Zamość/Warszawa/Bruksela

Postautor: mikowhy » 01 lis 2007 16:04

(...)skonsolidowany raport kwartalny Mostostalu Zabrze-Holding S.A. zostanie przekazany do publicznej wiadomości w dniu 6 listopada 2007 r. a nie jak wcześniej podawano 14 listopada 2007 r.
Przyśpieszają :D

No i co, chyba raczej pozytywnie? 8) Coś się kroi na tej spółeczce
to teraz przed nami trzy sesje przyspieszania a nastepnie odlot w kosmos :D :wink:
oby oby, bo jak porownuje to z analogiczna sytuacja sprzed kilku miesiecy, to nie napawa to optymizmem. Utinam falsus vates sim!

1 sierpnia przed sesja MSZ podal info o przyspieszeniu publikacji raportu kwartalnego z 14 na 6 sierpnia, a kurs 3 dni przed i 3 dni po raporcie nie imponowal wzrostami (obecnie nie tylko, ze nie imponuje wzrostami, ale jeszcze obroty marne)

Obrazek

choc "na pocieszenie", byl to czas, gdy zaczynaly sie pojawiac pierwsze zwiastuny kryzysu w Stanach.

jakos mi sie nastepny tydzien nie widzi znow na MSZ, no ale zobaczymy, moze czeka na nas jakas niespodziajka :roll:

Polinezja
Młodszy chorąży
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2007 13:42

Postautor: Polinezja » 01 lis 2007 17:05

Powołanie prof. Wierzchowskiego, wróży przyspieszenie walki o Altus a, a jednocześnie wydłuża czas na rozstrzygnięcie tej sprawy. KB nie chciało pewnie zadośćuczynić MSZ w żądanej kwocie 78 mln i sprawa wraca na drogę sądową.

Prof Wierzchowski to:
RADCOWIE PRAWNI, SPÓŁKA PARTNERSKA
Kancelaria specjalizuje się w prawie gospodarczym(...)
Powołanie Wierzchowskiego może być wejściem spółki w kontrakty EURO oraz przygotowaniem spółki do wejścia w nową działalność w/g wizji nowego prezesa Juchniewicza, którą ma niebawem ogłosić. Energia... :?:

Prof. zw. dr hab. Marek Wierzbowski, partner, założyciel Kancelarii, przez szereg lat pełnił funkcje senior partnera warszawskich biur Weil Gotshal & Manges, a następnie Linklaters. Jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej działalności prawniczej prof. Wierzbowski kierował zespołami prawników obsługujących szereg wielkich transakcji, w tym sprzedaż akcji w ramach prywatyzacji Banku PKO S.A., PKN Orlen S.A., pierwszą ofertę publiczną Prokom Investment S.A., emisję obligacji zamiennych Banku BPH, Stalexport S.A., jak i wiele innych przedsięwzięć na rynku kapitałowym. Obsługiwał znaczącą część emisji GDR i ADR emitowanych w oparciu o akcje polskich spółek i wprowadzanych do obrotu na rynkach zagranicznych, w tym na Giełdzie Londyńskiej. Tworzył domy maklerskie (w tym pierwszy zagraniczny dom maklerski w Polsce, pierwszy dom maklerski, zajmujący się asset management, fundusze inwestycyjne, od początku funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce. Oprócz działalności w Kancelarii prof. Wierzbowski przewodniczył Radzie Giełdy Papierów Wartościowych (obecnie jest jej wiceprzewodniczącym), był doradcą Ministra Przekształceń Własnościowych, Ministra Skarbu Państwa oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a także wiceprzewodniczącym Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Prof. Wierzbowski jest także prezesem Sądu Izby Domów Maklerskich. Reprezentował Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisję Nadzoru Bankowego w postępowaniach przed NSA.
To raczej nieprawdopodobne, radzę zwrócić uwagę iż prof. Wierzbowski jest właśnie doradcą prawnym Sovereign Capital, który jest jakby po przeciwnej stronie w sprawie Altusa...

Zdaje się, iż Alibaba napisał, o wziętym psorze, on może jest i wzięty bo jest …bardzo tani.
Sovereign Capital z tego co wiem wziął go ze względu na …cenę, w praktyce to emitent przygotowuje prospekt a doradca prawny to kwiatek do kożucha.

Powiem więcej, tam gdzie ów psor mia coś do powiedzenia to nie widać aby spółki na tym zbyt dobrze wyszły, proponuję sprawdzić spółki gdzie był w składach rad nadzorczych. I to powie samo za siebie… M. Wierzbowski w RN znaczy sprzedaj :)
onGPWtoo

Coachman
Chorąży
Posty: 963
Rejestracja: 29 kwie 2005 17:35

Postautor: Coachman » 01 lis 2007 18:36

Polinezja

własnie! prof. Wierzbowski w RN Betacomu? muehehahahahahahahahahaha
Toz to za jego czasów *** mondrali ***** na 20 zet i niżej :lol: Taki sam los czeka MZ :wink: Zmykac z papiera lecimy na 9 :twisted:
W życiu piękne są tylko chwile. (Ryszard Riedel - DŻEM)
Obrazek

Coachman
Chorąży
Posty: 963
Rejestracja: 29 kwie 2005 17:35

Postautor: Coachman » 01 lis 2007 19:17

Moim zdaniem Wierzbowski to figurant w Radach Nadzorczych kilku, moze kilkunastu spólkach gieldowych. Jego dorobek naukowy nie podlega dyskusji, zatem gosciowi trza dać zarobić. Wiadomo - towarzystwo wzajemnej adoracji.
W życiu piękne są tylko chwile. (Ryszard Riedel - DŻEM)
Obrazek

fazownia
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 18 wrz 2007 14:06

Postautor: fazownia » 01 lis 2007 19:34

ale USA dzis ma ogromny spadek!!!

Coachman
Chorąży
Posty: 963
Rejestracja: 29 kwie 2005 17:35

Postautor: Coachman » 01 lis 2007 19:52

Noooooo to elek jutro dostanie po D*** :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
W życiu piękne są tylko chwile. (Ryszard Riedel - DŻEM)
Obrazek

AliBaba_18512
Podporucznik
Posty: 12297
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: moje podwórko to Szczecin

Postautor: AliBaba_18512 » 01 lis 2007 19:59

Po Waszych dzisiejszych postach widzę, iż jesteście jeszcze pod wrażeniem odwiedzin miejsc wiecznego spoczynku. :roll:
albo zyskObrazekalbo w pyskObrazek

Coachman
Chorąży
Posty: 963
Rejestracja: 29 kwie 2005 17:35

Postautor: Coachman » 01 lis 2007 20:01

Prowadz nas wodzu, jutro dzień zaduszny :wink:
pozdro :D
W życiu piękne są tylko chwile. (Ryszard Riedel - DŻEM)
Obrazek

Coachman
Chorąży
Posty: 963
Rejestracja: 29 kwie 2005 17:35

Postautor: Coachman » 01 lis 2007 20:08

Pije sobie cole z rumem, ale wydaje sie, iz to co napisałem 3ma sie kupy. Co mozna dobrego zrobic dla MZ skoro trzyma sie kilka srok za ogon (czyt. udzielać sie w RN kilku spólek)?
W życiu piękne są tylko chwile. (Ryszard Riedel - DŻEM)
Obrazek

AliBaba_18512
Podporucznik
Posty: 12297
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: moje podwórko to Szczecin

Postautor: AliBaba_18512 » 01 lis 2007 20:24

(...)Co mozna dobrego zrobic dla MZ skoro trzyma sie kilka srok za ogon (czyt. udzielać sie w RN kilku spólek)?
Ja myślę, iż nieco przeceniasz rolę członka rady nadzorczej w spółce, przecież jest to tylko ciało doradcze zarządu, które realizuje wizję akcjonariuszy, a jak wiemy w akcjonariacie MSZ (na razie) nic się nie zmieniło i kapitan jest ciągle ten sam.
Mostek się rozrasta, więc zachodzi też potrzeba ewolucji władz firmy w kierunku ludzi bardziej doświadczonych, i takim jest właśnie nasz profesor, który z pewnością ma większe doświadczenie niż poprzedni członkowie.

A jak się trzyma kilka srok za ogon, czyli jest się członkiem w radach nadzorczych kilku spółek, to z pewnością jest się bardziej trendy członkiem tych rad niż jak się siedzi tylko w jednej skostniałej radzie.
albo zyskObrazekalbo w pyskObrazek

AliBaba_18512
Podporucznik
Posty: 12297
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: moje podwórko to Szczecin

Postautor: AliBaba_18512 » 01 lis 2007 20:40

Ponadto, jeżeli chodzi o różne zmiany zachodzące ostatnio we władzach MSZ, to uważam, iż jest to bardzo pozytywne zjawisko, a powoływani nowi członkowie tych gremiów są profesjonalistami z wysokich półek.

Zauważcie, iż Zbychu ciągle dzierży ster w spółce, ale do władz wprowadza zawodowców, natomiast nie wkręca tam żony, teściowej, szwagra i innych swoich pociotków, którzy ssaliby kasę ze spółki i wprowadzali tam nieprofesjonalne bezhołowie.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2007 20:41 przez AliBaba_18512, łącznie zmieniany 1 raz.
albo zyskObrazekalbo w pyskObrazek

Coachman
Chorąży
Posty: 963
Rejestracja: 29 kwie 2005 17:35

Postautor: Coachman » 01 lis 2007 20:40

Niechaj zostanie na Twoim. Do pewnego stopnia mnie przekonałeś :wink:
pozdr
W życiu piękne są tylko chwile. (Ryszard Riedel - DŻEM)
Obrazek

AliBaba_18512
Podporucznik
Posty: 12297
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: moje podwórko to Szczecin

Postautor: AliBaba_18512 » 01 lis 2007 21:03

(...)
Zdaje się, iż Alibaba napisał, o wziętym psorze, on może jest i wzięty bo jest …bardzo tani.
(..)
Prof. zw. dr hab. Marek Wierzbowski, był doradcą Ministra Przekształceń Własnościowych, Ministra Skarbu Państwa oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki,
Ja podkreśliłem przede wszystkim powyższy akapit, aby zwrócić uwagę na fakt, iż istnieją powiązania zawodowe pomiędzy prezesem Juchniewiczem a profesorem Wierzbowskim, a więc prawdopodobnie powstał już nowy energetyczny plan rozwoju holdingu, który został zaakceptowany przez Z.O. właśnie nominacją profesora do RN, tak więc pewnie wkrótce i my go poznamy.
albo zyskObrazekalbo w pyskObrazek

AliBaba_18512
Podporucznik
Posty: 12297
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: moje podwórko to Szczecin

Postautor: AliBaba_18512 » 01 lis 2007 21:21

(...)jak porownuje to z analogiczna sytuacja sprzed kilku miesiecy, to nie napawa to optymizmem(..)
Nie porównywałbym obecnej sytuacji związanej z przyspieszeniem publikacji wyników do tej z poprzedniego kwartału, wówczas byliśmy w silnym trendzie spadkowym i w zasadnie to chyba tylko dobre wyniki MSZ spowodowały opamiętanie się inwestorów i zatrzymane zostało szaleństwo wyprzedaży.
albo zyskObrazekalbo w pyskObrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Rif1977 i 196 gości