IDMSA [IDM] cz. VI

wszystko na temat spółek publicznych

Jaki będzie kurs IDM na koniec 2007r?

Czas głosowania minął 25 lis 2007 15:22

poniżej 10zł
13
24%
10-12zł
1
2%
12-14zł
4
7%
14-16zł
5
9%
16-18zł
4
7%
18-20zł
7
13%
20-22zł
9
17%
22-25zł
4
7%
powyżej 25zł
7
13%
 
Liczba głosów: 54

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

IDMSA [IDM] cz. VI

Postautor: Marios » 16 lis 2007 15:22

Zapraszam do dyskusji na nowym wątku. Pozwoliłem sobie go założyć bo brniemy trochę za daleko.

Czy to wątek PO KOREKCIE? Czas na kolejne rekordy? Zobaczymy. Zaczynamy od kursu ok. 14,80zł.

Oto link do poprzedniego wątku:

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... aefb986a07

Pozdrawiam wszystkich akcjonariuszy.

P.S. Pozwoliłem sobie na 9-dniową opcję ankiety - z pytaniem o kurs do końca roku 2007r. Czyli typowanie kończy się 25 listopada.
Zobaczymy czy dominują pesymiści czy optymiści...

REKLAMA


h_g_h
Chorąży sztabowy
Posty: 6108
Rejestracja: 05 sty 2007 15:52
Lokalizacja: W-wa

Postautor: h_g_h » 16 lis 2007 15:30

niech rośnie na zdrowie...

Gramy na akcjach, bądź inwestujemy w rozwój grupy kapitałowej IDM.

Dokładniej DM, Idea TFI, Electus, Electus Hipoteczny.

Grupa ma:
- wiodącą pozycję na rynku pierwotnym IPO i SPO
- przeciętny udział w obrotach na rynku wtórnym 2-3%
- dział rynków zagranicznych - hedging + platforma IDM Trader
- akcje/udziały w wielu spółkach portfelowych
- małe TFI
- niewielki dział asset management
- spółkę zajmującą się obrotem wierzytelnościami szpitali o wielkości porównywalnej do Magellana
- raczkujący obrót wierzytelnościami hipotecznymi
- kulę u nogi - Żak System

Grupa jest:
- w znacznym stopniu uzależnieniona od koniunktury na rynkach finansowych
- najlepsza w sprzedawaniu spółek na rynku pierwotnym
- zdolna do generowania wysokich stóp zwrotu z kapitału

W planach bliższych i dalszych mogą pojawić się:
- ekspansja krajowa: bank (inwestycyjny, private banking, consumer finance), pośrednicy finansowi
- ekspansja zagraniczna (GB, Ukraina, Indie)

Pozdrawiam, dzisiaj bez obrazków :wink:
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007 17:04 przez h_g_h, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapominamy o podstawach, gdy zagłębiamy się za bardzo w detale.

RekinRynku
Młodszy chorąży
Posty: 571
Rejestracja: 26 sty 2007 14:53
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: RekinRynku » 16 lis 2007 15:49

Melduje sie na watku - no to mamy co odrabiac :!:

zoomie
Chorąży
Posty: 975
Rejestracja: 23 maja 2006 09:42
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: zoomie » 16 lis 2007 15:51

i ja jestem obecny z nieuszczuplonym pakietem :D
GTN - ten papier uczy cierpliwości!!!

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Marios » 16 lis 2007 15:52

ja dzisiaj się wzbogaciłem po 13,31 niestety tylko o 100 akcji ;) typowa zabawa - na koniec dnia wywalam - będzie na dobrą whisky ;)

Zenolop
Starszy chorąży
Posty: 1924
Rejestracja: 18 gru 2005 19:20

Postautor: Zenolop » 16 lis 2007 15:55

ja dzisiaj się wzbogaciłem po 13,31 niestety tylko o 100 akcji ;) typowa zabawa - na koniec dnia wywalam - będzie na dobrą whisky ;)
o jakiej whisky mowisz ?

pozdr
Cicho Sza A Kysz , Bo Zginiesz Tysz !!! Pusz sie Draniu, Pusz Sie Pusz, Potem Hycniesz w Grob i Kusz !!!
Pragmatysta jest to zwykłe bydle, z tą różnicą, że teoretyzując swoje bydlęctwo, wmawia to innym jako jedyną filozofię.

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Marios » 16 lis 2007 16:06

ja dzisiaj się wzbogaciłem po 13,31 niestety tylko o 100 akcji ;) typowa zabawa - na koniec dnia wywalam - będzie na dobrą whisky ;)
o jakiej whisky mowisz ?

pozdr
poszło za grosze - 14,5.

po odliczeniu prowizji zostaje stówka z hakiem. Wystarczy na czarnego johnego - walkera. :)

gruby baton wisi w portfelu z ceną w okolicach 18, ale spokojnie, mam czas.

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Marios » 16 lis 2007 16:12

tak dla przypomnienia, by wiedzieć na czym stoimy i z czego rozliczać zarząd podczas tego wątku...
15:52 15.11.2007
IDMSA planuje inwestycje za granicą, może złożyć wniosek o licencję bankową

Warszawa, 15.11.2007 (ISB) - Dom Maklerski IDMSA złoży wniosek o licencję bankową w lutym-marcu 2008 roku, jeśli do tego czasu nie uda mu się kupić banku. Spółka będzie rozwijać działalność na rynku ukraińskim, brytyjskim oraz indyjskim i liczy, że jej wyniki w 2008 roku będą lepsze od tegorocznych, poinformował w czwartek prezes Grzegorz Leszczyński.


"Chcielibyśmy przejąć bank, ale najprawdopodobniej wystąpimy na przełomie lutego i marca przyszłego roku o wydanie licencji" - powiedział Leszczyński dziennikarzom.

Dodał, że oprócz świadczenia usług klientom segmentu private banking, inwestującym na rynku kapitałowym, bank będzie oferował wysokomarżowe usługi consumer finance.

Leszczyński powiedział, że IDMSA chce zwiększać udziały w spółce pośrednictwa A-Z Finanse, ale nie zamierza kupić pośrednika finansowego.

IDMSA ma również plany rozszerzenia działalności o rynek ukraiński. Ich realizacja mogłaby nastąpić najwcześniej w połowie przyszłego roku.

"Chcielibyśmy kupić udziały lokalnego biura maklerskiego za kilka milionów dolarów, a później je zwiększać. Mamy pomysł, aby utworzyć fundusz dedykowany na Ukrainę. Wytypowaliśmy sześciu, siedmiu brokerów i do ostatecznych rozmów zaprosimy jednego, dwóch" - powiedział prezes.

Dodał, że IDMSA chce budować rynek ukraiński od podstaw i czerpać korzyści z tych inwestycji w dalszej perspektywie. "Na tej giełdzie jest ponad 20 firm, nie ma obrotu, nie ma kapitału. Jest mnóstwo pracy do wykonania" - powiedział.

Leszczyński poinformował, że spółka otrzymała od brytyjskiego domu maklerskiego ofertę nabycia pakietu akcji. "Propozycja jest bardzo ciekawa i pozwoliłaby nam zdywersyfikować działalność w usługach maklerskich. Z początkiem roku wystartuje nasze anglojęzyczne biuro analiz i widziałbym tu spore efekty synergii" - powiedział prezes.

IDMSA zamierza także utworzyć rodzaj funduszu zamkniętego dedykowanego na rynek indyjski, który przeprowadzałby oferty pre-IPO. Ten projekt chce realizować z lokalnym partnerem.

"Na początek w pierwszej transzy zaangażowalibyśmy 15-20 mln USD. Po pół roku, jak zobaczymy efekty, będziemy wchodzili w kolejne" - powiedział prezes.

Leszczyński powiedział, że w związku z dynamicznym rozwojem spółki, IDMSA nie wypłaci dywidendy z tegorocznego zysku. "Na dywidendę w tym roku nie ma szans. Wszystko, co zarobimy, wydajemy na inwestycje. Rozmawiamy z bankami o kredytowaniu działalności" - wyjaśnił.

Prezes zaznaczył, że według podpisanych umów spółka ma bardzo dobry portfel na 2008 rok, a liczba ofert będzie porównywalna do tegorocznych.

W ciągu trzech kwartałów IDMSA przeprowadził 9 emisji IPO na łączną kwotę 782 mln zł., 11 emisji na rynku wtórnym na kwotę 830 mln zł oraz 4 pre IPO o łącznej wartości 170 mln zł. Od stycznia do końca września spółka dokonała 10 emisji obligacji na łączną kwotę 92,7 mln zł.

Do końca roku IDM przeprowadzi kilka emisji na rynku wtórnym, dzięki czemu wartość tych ofert przeprowadzonych w tym roku zwiększy się do ponad 2 mld zł wobec 830 mln zł po trzech kwartałach. W tym roku IDMSA zamierza wprowadzić jeszcze 3 spółki na GPW.

IDMSA spodziewa się, że przyszłoroczne wyniki finansowe będą lepsze od tegorocznych. "Mamy wiele projektów, rozwijamy się, myślę, że w czwartym kwartale wyniki też będą bardzo dobre. Przyszły rok będzie dużo lepszy od tego. Ta dynamika 5-6-krotnego wzrostu będzie trudna do utrzymania, ale będzie wysoka" - powiedział Leszczyński.

Po trzech kwartałach zysk netto grupy IDMSA wyniósł 117 mln zł, wobec 20 mln zł rok wcześniej, co oznacza sześciokrotny wzrost. Zysk jednostkowy IDMSA wzrósł do 102,4 mln zł wobec 19,7 mln zł. (ISB)

amo/tom

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Marios » 16 lis 2007 17:15

panowie nie śpimy:

mamy prezent na weekend!
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 72 / 2007
Data sporządzenia: 2007-11-16
Skrócona nazwa emitenta
DM IDM SA
Temat
Informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Domu Maklerskiego IDMSA, stosownie do treści art. 160 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (DZ. U. 2005 nr 183, poz. 1538) informuje, iż na sesji giełdowej w dniu 15 listopada 2007 r. Prezes Zarządu Domu Maklerskiego IDMSA Pan Grzegorz Leszczyński zawarł transakcję kupna 81 210 (słownie: osiemdziesiąt jeden tysięcy dwieście dziesięć) sztuk akcji DM IDMSA po średniej cenie 14,00 złotych każda.
:D :D :D

RekinRynku
Młodszy chorąży
Posty: 571
Rejestracja: 26 sty 2007 14:53
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: RekinRynku » 16 lis 2007 17:18

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 72 / 2007
Data sporządzenia: 2007-11-16
Skrócona nazwa emitenta
DM IDM SA
Temat
Informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Zarząd Domu Maklerskiego IDMSA, stosownie do treści art. 160 ust. 4 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (DZ. U. 2005 nr 183, poz. 1538) informuje, iż na sesji giełdowej w dniu 15 listopada 2007 r. Prezes Zarządu Domu Maklerskiego IDMSA Pan Grzegorz Leszczyński zawarł transakcję kupna 81 210 (słownie: osiemdziesiąt jeden tysięcy dwieście dziesięć) sztuk akcji DM IDMSA po średniej cenie 14,00 złotych każda.
_________________


1 melon 137 tysiakow ladnie !!! 8)

h_g_h
Chorąży sztabowy
Posty: 6108
Rejestracja: 05 sty 2007 15:52
Lokalizacja: W-wa

Postautor: h_g_h » 16 lis 2007 17:19

Co za Leszcz, 110k zebrał od sierpnia...
Zapominamy o podstawach, gdy zagłębiamy się za bardzo w detale.

Zenolop
Starszy chorąży
Posty: 1924
Rejestracja: 18 gru 2005 19:20

Postautor: Zenolop » 16 lis 2007 17:22

ja dzisiaj się wzbogaciłem po 13,31 niestety tylko o 100 akcji ;) typowa zabawa - na koniec dnia wywalam - będzie na dobrą whisky ;)
o jakiej whisky mowisz ?

pozdr
poszło za grosze - 14,5.

po odliczeniu prowizji zostaje stówka z hakiem. Wystarczy na czarnego johnego - walkera. :)

gruby baton wisi w portfelu z ceną w okolicach 18, ale spokojnie, mam czas.
jaska nie pije , moje minimum to

http://www.whisky.pl/macallan.htm

lub jezeli jestes poczatkujacym i masz kobiete to takie cos proponuje

http://www.whisky.pl/speyburn.htm

kup nie pozalujesz ...

pozdr
Ostatnio zmieniony 16 lis 2007 17:26 przez Zenolop, łącznie zmieniany 1 raz.
Cicho Sza A Kysz , Bo Zginiesz Tysz !!! Pusz sie Draniu, Pusz Sie Pusz, Potem Hycniesz w Grob i Kusz !!!
Pragmatysta jest to zwykłe bydle, z tą różnicą, że teoretyzując swoje bydlęctwo, wmawia to innym jako jedyną filozofię.

Zenolop
Starszy chorąży
Posty: 1924
Rejestracja: 18 gru 2005 19:20

Postautor: Zenolop » 16 lis 2007 17:24

Co za Leszcz, 110k zebrał od sierpnia...
kasy ma pod dostatkiem to moze kupowac, ale jest to pozytywny sygnal

pozdr
Cicho Sza A Kysz , Bo Zginiesz Tysz !!! Pusz sie Draniu, Pusz Sie Pusz, Potem Hycniesz w Grob i Kusz !!!
Pragmatysta jest to zwykłe bydle, z tą różnicą, że teoretyzując swoje bydlęctwo, wmawia to innym jako jedyną filozofię.

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Marios » 16 lis 2007 17:28

ja dzisiaj się wzbogaciłem po 13,31 niestety tylko o 100 akcji ;) typowa zabawa - na koniec dnia wywalam - będzie na dobrą whisky ;)
o jakiej whisky mowisz ?

pozdr
poszło za grosze - 14,5.

po odliczeniu prowizji zostaje stówka z hakiem. Wystarczy na czarnego johnego - walkera. :)

gruby baton wisi w portfelu z ceną w okolicach 18, ale spokojnie, mam czas.
jaska nie pije , moje minimum to

http://www.whisky.pl/macallan.htm

kup nie pozalujesz ...

pozdr
po ile to chodzi w sklepie?

Jak zaksięguję za rok lub trochę później porządne zyski na idm to kupię tego kilka skrzynek jak będzie dobre, lub beczkę, albo kilka mieszkań i co miesiąc all inclusive w różnych zakątkach świata, a whisky będzie podawała młoda rzyć w mini... ;)

Marios
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2442
Rejestracja: 15 wrz 2006 10:26
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Marios » 16 lis 2007 17:29

Co za Leszcz, 110k zebrał od sierpnia...
kasy ma pod dostatkiem to moze kupowac, ale jest to pozytywny sygnal

pozdr
to nie jest pozytywny sygnał...

to jest BARDZO POZYTYWNY SYGNAL...

Szczególnie jak w kolejnych dniach Leszczu zacznie z Abratankiem brać akcje na wyścigi...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości