giełdy w UE dziś dramatycznie spadają, bo Grecja odrzuci

Jaś Wędrowniczek
Chorąży
Posty: 829
Rejestracja: 11 lut 2011 11:09

Postautor: Jaś Wędrowniczek » 01 lis 2011 18:07

powinni im nadrukowac biliony drachm zamienic na euro i oddac. smiec za smiec :lol:

REKLAMA


mar78
Chorąży sztabowy
Posty: 4837
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mar78 » 01 lis 2011 18:12

powinni im nadrukowac biliony drachm zamienic na euro i oddac. smiec za smiec :lol:


dokładnie, niech sobie darmozjazdy płaca drahmami , gołodupce, gieldy sie wala, bo gracy nie cha pomocy a to kij im w du..... w czym problem

Aga Grodzka
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 12 paź 2011 14:41

Postautor: Aga Grodzka » 01 lis 2011 18:15

[quote="instynkt"]w czwartek
'europa uratowana' ... 'euforia na rynku'

a dziś

'europie grozi załamanie' ... 'krach na giełdach'

:oops: :lol:
Europie nic się nie stanie,
była, jest i będzie...

co najwyżej upadnie kilka/kilkanaście banków
i
rozsypie się sztuczny twór zwany "Unia Europejska"...

--

Hitler zapowiadał, że zjednoczy Europę i III Rzesza będzie trwać 1000 lat,
rozsypało się po kilku latach

teraz podobnie z tym sztucznym tworem zwanym "Unia Europejska"
rozsypuje się szybciej niż najwięksi optymiści to przewidywali

:lol:
a to racja tyle, że dopóki problem tkwi w zapisie cyfrowym ( dług ) to problem jakoś nie jest zbyt istotny ( nie dorozwiązania?)


zobacz ile mieli już czasu na wycofanie? kasy i ile przez ten rok grecy zapłacili karnych odsetek?

banki mogą sobie wydłużać czas aż do momentu w którym darowanie 40% długu w dniu dzisiejszym oznacza tak naprawdę 10% w dniu wczorajszym


odpuszczą 40% a pytanie ile tak naprawdę pierwotnie pożyczyli ? 8)

przeciętny grek się nie zgodzi bo tak jak w pl z tej kasy korzystała tylko budżtetówka i kasty !!!

dlatego jak balcerek ustawia tablicę z długiem to ja mu mówię, ze to nie mój dług bo ani grosika nie brałem (nawet pośrednio)

w polsce tak jak w grecji dług też rośnie ale ludzie z tego nie korzystają to niby dlaczgo mają się godzić na spłatę choćby 10% zadłużenia?
oczywiście, że brałeś
cały czas bierzesz
praktycznie codziennie
nic nie brałem ... nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa !!!

niech spier.... i odpowiedzialnością spłaty obciążą tych co korzystali

brałeś kaskę z ue? ile ? 100 tys? ok spłacaj a ty ?

pracowałeś w budżetówce

spłacaj

itd

tak uważam, że długi powinno się oddawać ale niech wierzyciele udają się do tych co brali

dług jest nie mój
jesteś polakiem, obywatelem i właśnie cię informuję, że jest odpowiedzialność zbiorowa. na tym polega idea państwa
policja cię ochranie, służba zdrowia leczy, drogowcy łatają dziury, straż pożarna zdejmuje twojego kota z drzewa itd itp
policja dostaje pensje, ale dzięki temu możesz sobie iść wieczorem na spacer - też korzystasz ale pośrednio
poza tym twoja postawa jest pretensjonalnie egoistyczna.
a ja ci oznajmiam, że nie

policja i służba zdrowia ochraniają z podatków ( na bieżąco co roku ) ale jak ktoś miał ekstra wydatki to nie mój problem

rozumiesz

nie mój i tyle
niestety nikogo to nie obchodzi
urodziłeś sie w polsce jesteś polakiem masz obywatelstwo a w związku z tym przywileje i obowiązki wynikające z konstytucji i szeregu ustaw
niestety możesz się wściekać a jak będzie potrzeba to i tak zabulisz, albo pójdziesz na front albo zrobisz inną rzecz która ci każą
a jak nie zrobisz to pójdziesz siedzieć za uchylanie się od obowiązków wynikających z powyższych ustaw
nie jest lekko kolego
życie kopie w tyłek
ale ja cię zapeniam, że nie brałem i nie oddaje niczego za kogoś

nie umiem zrozumieć jednego

jak mam coś spłacać skoro to nei mój dług ?
ależ twój
żyjemy w demokracji w którym władza jest reprezentantem narodu
dług zaciąga w twoim imieniu bo sami władzę wybraliśmy
a nawet jak nie głosowałeś na władzę to mamy ustawy które każą się podporządkować władzy wybranej przez większość
bo jak się nie podporządkujemy to idziemy do więzienia lub podporządkowujemy się władzy innego kraju
jak nie patrzeć rzyć zawsze z tyłu
an jak sie to ma do tego ze ta władza kłamie naród? przecież Grecy nie zadłużyli sie z dnia na dzień.byli okłamywani przez szereg lat.tu nie są winni Grecy tylko banki które udzielały pożyczek i rząd . niech płacą banki (bankrutują).
po za tym co to za pozyczka? drukują puste papierki i je pozyczają bezczelnosc.
Jak pozyczam komus kase i niema mi oddac to czy mu pozyczam dalej?[/quote]

rzyć tam grecy byli okłamywani.
nie mozna tak upraszczac
dugi maja wszyscy.
polska tez i tez niespłacalne.
niemcy , francja i inne.
praktycznie cały swiat jest zadłuzony.
To jest wina ekonomistów , liberalizmu i pseudodemokracji.Wexmy taki kraj jak polska i ostatnie wybory.
Praktycznie nikt nie gadał o długu a rzad który najbardziej zadłuzył kraj bedzie rzadzic dalej i pozyczac. To wina ludzi. mając w D*** gospodarke kierujac sie rownouprawnieniem pederastów, krzyzem w sejmie i róznorakimi innymi rzeczami daje przyzwolenie władzy.
Tak jest na całym swiecie bo taka jest pseudodemokracja.
Np u nas za ostatnie długi i te przyszłe w ciagu 4 nastepnych lat odpowiadaja wyborcy PO i tych gdy bedzie kryzys trza bedzie wsadzać w pierwszej kolejnosci do więżienia

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: samu L » 01 lis 2011 18:20

teoretycznie wszyscy macie rację
to jest diabelnie niesprawiedliwe
tylko, że władza ma to w du.ie
taka jest rzeczywistość
władza zadłuża my spłacamy
co ma powiedzieć taki niemiec, który spłaca greka
to dopiero niesprawiedliwe
tylko tak jak wspomniałem wyżej
władza ma to w du.ie

pies_łańcuchowy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3114
Rejestracja: 11 paź 2007 10:45
Lokalizacja: z Giełdowej

Postautor: pies_łańcuchowy » 01 lis 2011 18:20

98,9% z głosujących w ostatnich wyborach Polaków opowiedziało się za dalszym zwiekszaniem deficytu budżetowego, i konsekwentnym zwiększaniem regulacji i administracji.

Kiedy w 1991 roku UPR , będąc w Sejmie, zaproponował wpisanie ZAKAZU DEFICYTU do konstytucji, sala RYKNEŁA ŚMIECHEM.


Więc teraz 98,9% Polaków może zamknąć ryje i być zadowolonym z dokonanego przez siebie arcytrudnego 'wyboru' między PO/PIS/SLD i PSL.
:lol: :lol: :lol:


trochę o 'długu publicznym' wg Michalkiewicza;
Szczególnym rodzajem kradzieży podstępnej jest dług publiczny, który dochodzi właśnie do wysokości 900 miliardów złotych, powiększając już z szybkością już co najmniej 8 tys. złotych na sekundę, zaś koszty jego obsługi w roku 2011 wzrosły do sumy ponad 39 miliardów złotych. W tym przypadku przedmiotem kradzieży jest nie tyle mienie ruchome obywateli, co sami właściciele tego mienia, to znaczy - sami obywatele. Dług publiczny polega bowiem na tym, że rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy, pożycza je u lichwiarskiej międzynarodówki pod zastaw przyszłych podatków, a więc siłą rzeczy - przyszłych dochodów obywateli. Zatem dług publiczny tak naprawdę polega na tym, że rząd podstępnie sprzedaje swoich obywateli lichwiarskiej międzynarodówce w coraz głębszą niewolę - bo zastawiając ich przyszłe dochody, zmusza ich do oddawania lichwiarzom coraz to większej części bogactwa, jakie swoją pracą w przyszłości wytworzą. To zaś stanowi istotę niewolnictwa. Obywatele, ma się rozumieć, nie wiedzą, że są sprzedawani lichwiarzom w niewolę - zarówno oni, jak też ich dzieci i wnuki. Przeciwnie - ogłupieni demokratyczną retoryką przez rozmaitych panów redaktorów Adamów Michników, sądzą, że są suwerenami, którzy wedle swego uznania wybierają sobie Umiłowanych Przywódców. Tymczasem Umiłowani Przywódcy nie są żadnymi reprezentantami nieszczęsnych obywateli, tylko ich nadzorcami, pilnującymi, by niewolnicy wywiązali się terminowo ze swoich zobowiązań wobec panów lichwiarzy.
you were doing pretty good until the fight started

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: samu L » 01 lis 2011 18:23

[quote="instynkt"]w czwartek
'europa uratowana' ... 'euforia na rynku'

a dziś

'europie grozi załamanie' ... 'krach na giełdach'

:oops: :lol:
Europie nic się nie stanie,
była, jest i będzie...

co najwyżej upadnie kilka/kilkanaście banków
i
rozsypie się sztuczny twór zwany "Unia Europejska"...

--

Hitler zapowiadał, że zjednoczy Europę i III Rzesza będzie trwać 1000 lat,
rozsypało się po kilku latach

teraz podobnie z tym sztucznym tworem zwanym "Unia Europejska"
rozsypuje się szybciej niż najwięksi optymiści to przewidywali

:lol:
a to racja tyle, że dopóki problem tkwi w zapisie cyfrowym ( dług ) to problem jakoś nie jest zbyt istotny ( nie dorozwiązania?)


zobacz ile mieli już czasu na wycofanie? kasy i ile przez ten rok grecy zapłacili karnych odsetek?

banki mogą sobie wydłużać czas aż do momentu w którym darowanie 40% długu w dniu dzisiejszym oznacza tak naprawdę 10% w dniu wczorajszym


odpuszczą 40% a pytanie ile tak naprawdę pierwotnie pożyczyli ? 8)

przeciętny grek się nie zgodzi bo tak jak w pl z tej kasy korzystała tylko budżtetówka i kasty !!!

dlatego jak balcerek ustawia tablicę z długiem to ja mu mówię, ze to nie mój dług bo ani grosika nie brałem (nawet pośrednio)

w polsce tak jak w grecji dług też rośnie ale ludzie z tego nie korzystają to niby dlaczgo mają się godzić na spłatę choćby 10% zadłużenia?
oczywiście, że brałeś
cały czas bierzesz
praktycznie codziennie
nic nie brałem ... nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa !!!

niech spier.... i odpowiedzialnością spłaty obciążą tych co korzystali

brałeś kaskę z ue? ile ? 100 tys? ok spłacaj a ty ?

pracowałeś w budżetówce

spłacaj

itd

tak uważam, że długi powinno się oddawać ale niech wierzyciele udają się do tych co brali

dług jest nie mój
jesteś polakiem, obywatelem i właśnie cię informuję, że jest odpowiedzialność zbiorowa. na tym polega idea państwa
policja cię ochranie, służba zdrowia leczy, drogowcy łatają dziury, straż pożarna zdejmuje twojego kota z drzewa itd itp
policja dostaje pensje, ale dzięki temu możesz sobie iść wieczorem na spacer - też korzystasz ale pośrednio
poza tym twoja postawa jest pretensjonalnie egoistyczna.
a ja ci oznajmiam, że nie

policja i służba zdrowia ochraniają z podatków ( na bieżąco co roku ) ale jak ktoś miał ekstra wydatki to nie mój problem

rozumiesz

nie mój i tyle
niestety nikogo to nie obchodzi
urodziłeś sie w polsce jesteś polakiem masz obywatelstwo a w związku z tym przywileje i obowiązki wynikające z konstytucji i szeregu ustaw
niestety możesz się wściekać a jak będzie potrzeba to i tak zabulisz, albo pójdziesz na front albo zrobisz inną rzecz która ci każą
a jak nie zrobisz to pójdziesz siedzieć za uchylanie się od obowiązków wynikających z powyższych ustaw
nie jest lekko kolego
życie kopie w tyłek
ale ja cię zapeniam, że nie brałem i nie oddaje niczego za kogoś

nie umiem zrozumieć jednego

jak mam coś spłacać skoro to nei mój dług ?
ależ twój
żyjemy w demokracji w którym władza jest reprezentantem narodu
dług zaciąga w twoim imieniu bo sami władzę wybraliśmy
a nawet jak nie głosowałeś na władzę to mamy ustawy które każą się podporządkować władzy wybranej przez większość
bo jak się nie podporządkujemy to idziemy do więzienia lub podporządkowujemy się władzy innego kraju
jak nie patrzeć rzyć zawsze z tyłu
zapewniam cię, że gdy przyjdzie sąsiad do mnie bym mu pomógł spłacić kredyt to mu nie pomogę !!!
choćby powoływał się na konstytucję i nie wiem jakie zapisy prawne

dla mnie istotne jest czy brałem czy nie


ty kombinuj jak możesz by mnie skubać a ja będę kombinował tak byś mnie jednak nie skubał 8)[/quote]
zapewniam cię, że jak przyjdzie urząd skarbowy to zapłacisz
jak ci rząd podniesie akcyzę to zapłacisz
wat też zapłacisz
itd
a jak ci urządzi Argentynę i zajmie twoje oszczędności w banku to nic nie zrobisz
kiedyś balcerek urządził nam hiperinflację
wszyscy wszystko stracili
ot władza

Jaś Wędrowniczek
Chorąży
Posty: 829
Rejestracja: 11 lut 2011 11:09

Postautor: Jaś Wędrowniczek » 01 lis 2011 18:25

to jest własnie tak jak sie drukuje pusty pieniądz bez pokrycia.ile ludzi w fabrykach musi pracowac na jedna gaże takiego aktora holywodzkiego jednego z dugim :D :lol: czy on zarabiałby tyle gdyby pieniądz miał pokrycie w złocie np?

leszczyk_mniejszy2
Młodszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 14 paź 2011 13:29

Postautor: leszczyk_mniejszy2 » 01 lis 2011 18:31

Wszyscy macie rację.
Rację ma też rząd, że robi to co robi, bo postępuje racjonalnie.
Rację mają Grecy, że się sprzeciwiają zaciskaniu pasa.
Rację mają Niemcy, że się sprzeciwiają sprzeciwianiu Greków.
Rację mają rynki finansowe, że próbują na tych wahaniach zarobić.
Rację mają okupujący wall-street, że się sprzeciwiają rynkom finansowym.

Wszyscy macie rację, bo wszyscy postępujecie racjonalnie.
Racjonalnie dla grup społecznych, które reprezentujecie w zaistniałej sytuacji.

Zły jest po prostu system ---> trzeba zrobić taki system aby racjonalne działania jednostek nie powodowały globalnej katastrofy.

pies_łańcuchowy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3114
Rejestracja: 11 paź 2007 10:45
Lokalizacja: z Giełdowej

Postautor: pies_łańcuchowy » 01 lis 2011 18:31

to jest własnie tak jak sie drukuje pusty pieniądz bez pokrycia.ile ludzi w fabrykach musi pracowac na jedna gaże takiego aktora holywodzkiego jednego z dugim :D :lol: czy on zarabiałby tyle gdyby pieniądz miał pokrycie w złocie np?
głąbie jeden nie milionerzy są przyczyną, tylko złodziejskie rządy i odejście od zdrowego pieniądza. zawiść przesłania ci rozum. I owszem, zarabiał tyle kiedy pieniądz miał pokrycie w złocie (to było wcale nie tak dawno i Holywood juz miało się świetnie)
you were doing pretty good until the fight started

Aga Grodzka
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 12 paź 2011 14:41

Postautor: Aga Grodzka » 01 lis 2011 18:41

brak pokrycia w złocie amerykańskiego dolara to nie przyczyna a skutek
samo pokrycie w złocie juz jest czymś co powoduje emisje pustego pieniadza czyli zadłużanie sie .
wczesniej nawet gdy operowano monetami złotymi to i tak psuto je domieszkami, choc było to nie na taka skale.
Władza po prostu lubi kraść.
jakby tak powiesili jednego z drugim premiera, czy tez prezydenta za kradziez to moze by sie inni zmotywowali i nie dodrukowywali co chwile dla banków i na marnotrawienie

Jaś Wędrowniczek
Chorąży
Posty: 829
Rejestracja: 11 lut 2011 11:09

Postautor: Jaś Wędrowniczek » 01 lis 2011 18:47

to jest własnie tak jak sie drukuje pusty pieniądz bez pokrycia.ile ludzi w fabrykach musi pracowac na jedna gaże takiego aktora holywodzkiego jednego z dugim :D :lol: czy on zarabiałby tyle gdyby pieniądz miał pokrycie w złocie np?
głąbie jeden nie milionerzy są przyczyną, tylko złodziejskie rządy i odejście od zdrowego pieniądza. zawiść przesłania ci rozum. I owszem, zarabiał tyle kiedy pieniądz miał pokrycie w złocie (to było wcale nie tak dawno i Holywood juz miało się świetnie)
czy ja cie nazwałem głąbem? ***.
po drugie o tym napisałem o dodruku pustego pieniadza.i nie zawisc mi przesłania oczy. chodzi o to ze wartosc pracy byłaby bardziej mierzalna.
bardziej bys sie zastanowił płacac mu 5 lilogramami złota czy 5milionami ***
Ostatnio zmieniony 01 lis 2011 18:56 przez Jaś Wędrowniczek, łącznie zmieniany 4 razy.

drwal
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8321
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: drwal » 01 lis 2011 18:47

Jak to dobrze że mamy PiS, i jest ktoś rozgarnięty co nas od Euro uratował. Za to ich cenię, oby ich Eurokibuc nie wykończył bo Donald Nas przegra na Orliku.

Aga Grodzka
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 12 paź 2011 14:41

Postautor: Aga Grodzka » 01 lis 2011 18:59

98,9% z głosujących w ostatnich wyborach Polaków opowiedziało się za dalszym zwiekszaniem deficytu budżetowego, i konsekwentnym zwiększaniem regulacji i administracji.

Kiedy w 1991 roku UPR , będąc w Sejmie, zaproponował wpisanie ZAKAZU DEFICYTU do konstytucji, sala RYKNEŁA ŚMIECHEM.


Więc teraz 98,9% Polaków może zamknąć ryje i być zadowolonym z dokonanego przez siebie arcytrudnego 'wyboru' między PO/PIS/SLD i PSL.
:lol: :lol: :lol:


trochę o 'długu publicznym' wg Michalkiewicza;
Szczególnym rodzajem kradzieży podstępnej jest dług publiczny, który dochodzi właśnie do wysokości 900 miliardów złotych, powiększając już z szybkością już co najmniej 8 tys. złotych na sekundę, zaś koszty jego obsługi w roku 2011 wzrosły do sumy ponad 39 miliardów złotych. W tym przypadku przedmiotem kradzieży jest nie tyle mienie ruchome obywateli, co sami właściciele tego mienia, to znaczy - sami obywatele. Dług publiczny polega bowiem na tym, że rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy, pożycza je u lichwiarskiej międzynarodówki pod zastaw przyszłych podatków, a więc siłą rzeczy - przyszłych dochodów obywateli. Zatem dług publiczny tak naprawdę polega na tym, że rząd podstępnie sprzedaje swoich obywateli lichwiarskiej międzynarodówce w coraz głębszą niewolę - bo zastawiając ich przyszłe dochody, zmusza ich do oddawania lichwiarzom coraz to większej części bogactwa, jakie swoją pracą w przyszłości wytworzą. To zaś stanowi istotę niewolnictwa. Obywatele, ma się rozumieć, nie wiedzą, że są sprzedawani lichwiarzom w niewolę - zarówno oni, jak też ich dzieci i wnuki. Przeciwnie - ogłupieni demokratyczną retoryką przez rozmaitych panów redaktorów Adamów Michników, sądzą, że są suwerenami, którzy wedle swego uznania wybierają sobie Umiłowanych Przywódców. Tymczasem Umiłowani Przywódcy nie są żadnymi reprezentantami nieszczęsnych obywateli, tylko ich nadzorcami, pilnującymi, by niewolnicy wywiązali się terminowo ze swoich zobowiązań wobec panów lichwiarzy.
dodam tylko
że dług publiczny jest oddawany za darmo
bo w skali swiata nie ma takich pieniedzy
otóz gwarantują je banki, które pozyczaja od banków centralnych czyli od rzadów kasiore i za to kupuja od tych rzadów długi.W konsekwencji rzady po prostu płaca bankom odsetki od kapitału fikcyjnie pozyczonego.
banki przejmuja realny majątek za kasiore włascicieli tego majątku.
To juz jest najnormalniej ordynarne złodziejstwo.

eryk7
Kapitan
Posty: 43126
Rejestracja: 06 cze 2006 12:36
Lokalizacja: Galicja,piękne strony!

Postautor: eryk7 » 01 lis 2011 19:00

an jak sie to ma do tego ze ta władza kłamie naród? przecież Grecy nie zadłużyli sie z dnia na dzień.byli okłamywani przez szereg lat.tu nie są winni Grecy tylko banki które udzielały pożyczek i rząd . niech płacą banki (bankrutują).
po za tym co to za pozyczka? drukują puste papierki i je pozyczają bezczelnosc.
Jak pozyczam komus kase i niema mi oddac to czy mu pozyczam dalej?

DODAJ JESZCZE ŻE WŁADZA WŁADZĄ A ŻE SĄ LENIAMI PATENTOWANYMI JAK I WŁOSI TO INNA KWESTIA POPYTAJ POLAKÓW KTÓRZY TAM BYLI

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą.
Nie doradzam,mam swoje zdanie.
Kontrowersje są porównaniem ludzkich umysłów.
Nigdy nie wiesz co przyniesie los.
Polityka to syf !

paq

Postautor: paq » 01 lis 2011 19:02

an jak sie to ma do tego ze ta władza kłamie naród? przecież Grecy nie zadłużyli sie z dnia na dzień.byli okłamywani przez szereg lat.tu nie są winni Grecy tylko banki które udzielały pożyczek i rząd . niech płacą banki (bankrutują).
po za tym co to za pozyczka? drukują puste papierki i je pozyczają bezczelnosc.
Jak pozyczam komus kase i niema mi oddac to czy mu pozyczam dalej?

DODAJ JESZCZE ŻE WŁADZA WŁADZĄ A ŻE SĄ LENIAMI PATENTOWANYMI JAK I WŁOSI TO INNA KWESTIA POPYTAJ POLAKÓW KTÓRZY TAM BYLI

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :wink:

jak w każdym kraju na świecie... są *** i geniusze :lol:
a tym czasem sp 500 - minus 10 :lol: :lol: :lol:


Wróć do „Świat”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości