W jakich krajach pracownicy mogą liczyć na solidną podwyżkę?

wizzy
Sierżant
Kontakt:

W jakich krajach pracownicy mogą liczyć na solidną podwyżkę?

Postautor: wizzy » 28 gru 2015 15:42

Według prognozy Korn Ferry Hay Group – wiodącej firmy doradczej w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim – rok 2016 ma przynieść istotne zwiększenie się płac w skali całego globu.

Raport Korn Ferry Hay Group wskazuje na 3 fakty:

najwyższy wzrost płac w skali globalnej od 3 lat,
płace realne wzrosną o 2,5% - po uwzględnieniu nominalnej podwyżki skorygowanej o inflację,
pracownicy w Azji będą największymi beneficjentami wzrostu płac pomimo spowolnienia w większości gospodarek tego kontynentu.

Perspektywy na przyszły rok są dobre, ze względu na niskie oczekiwania inflacyjne, przez co wzrost cen słabiej odciśnie się na dochodach.

Więcej tutaj: http://fxmag.pl/artykul/i/w-jakich-kraj ... a-podwyzke
fxmag.pl - profesjonalny magazyn i portal rynku Forex

paulina.mykacz
Starszy plutonowy

Postautor: paulina.mykacz » 19 cze 2017 11:36

no cóż... na pewnonie nasz kraj :P dlatego ja postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zakładam własną działalnosć. teraz jest dużo możliwości. właśnie sobie siedze i czytam jak nazwać firmę :)

ostrowiecc16
Starszy kapral

Postautor: ostrowiecc16 » 28 cze 2017 13:39

Myślę, że największe podwyżki będą w krajach najbogatszych. W Polsce pewnie będą dużo mniejsze.

Margaret1995
Szeregowy
Kontakt:

Re: W jakich krajach pracownicy mogą liczyć na solidną podwyżkę?

Postautor: Margaret1995 » 11 wrz 2017 14:42

Z pewnością nie w Bangladeszu

IzaB93
Starszy plutonowy

Postautor: IzaB93 » 25 wrz 2017 15:34

Północ Eurupy, czyli Norwegia i Szwecja, ale też trzeba pamiętać o tym, że tam "życie" jest bardzo drogie.

Babarmalik
Szeregowy

Postautor: Babarmalik » 27 wrz 2018 08:24

It depends on your skills. Many European countries are paying good wage to their employee based on their skills and experience. Poland and Hungary give high wages but does remember their lifestyle is also very much expensive and not easy. If you are earning good money then it will compensate for your lifestyles like car fuels, groceries, and accommodation. I have written some research papers on Poland when I was working as an academic Content writer in my university. Poland and their surrounding countries like Norway, Denmark pays good wages but they are considered to be expensive countries to settle.

elduc
Starszy szeregowy

Postautor: elduc » 11 paź 2018 10:49

No u nas nie ma co się spodziewać jakiejkolwiek poprawy. Niestety.

Salim
Szeregowy

Postautor: Salim » 18 paź 2018 00:04

Myślę, że w Japonii i Korei można liczyć na podwyżkę, jeśli jest się cennym pracownikiem i zaangażowanym

Wróć do „Świat”