BERNANKE CZY GREENSPAN - KTO MA RACJE ?

Który z nich ma racje

Ben Bernanke
24
56%
Alan Greenspan
19
44%
 
Liczba głosów: 43

jakub1012
Starszy chorąży
Posty: 1497
Rejestracja: 28 maja 2006 23:29

Postautor: jakub1012 » 28 lut 2007 22:26

Hmm... Pamiętajcie, że większośc się myli. Tym bardziej, że ta pomyłka jest wyraxnie życzeniowa. Nie doceniacie pana na G. Może stetryczały i schorowany ale widzi lepiej to co dzieje się z amerykańską gospodarką. Nie tylko on. USA zaczyna topić potworną kase w Iraku. Juz widać symptoy spowolnienia po wyraxnych wahaniach na tatejszym rynku nieruchomości. Wiem, że cięcie strat jest trudne, ciężkie. Ale... konieczne. Nadzieja nie da wam zarobku. :wink:

Jak cie nie lubie to wiem ze teraz napisałeś co s ciekawego oczywiście dla mnie bo 98% tego forum myśli ze jest wszystko ok
Mati masz moze nadzieje ze moze jeszcze jakies 2 miesiace obojedzie sie bez zjeby?

REKLAMA


mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mati 1 » 28 lut 2007 22:30

Hmm... Pamiętajcie, że większośc się myli. Tym bardziej, że ta pomyłka jest wyraxnie życzeniowa. Nie doceniacie pana na G. Może stetryczały i schorowany ale widzi lepiej to co dzieje się z amerykańską gospodarką. Nie tylko on. USA zaczyna topić potworną kase w Iraku. Juz widać symptoy spowolnienia po wyraxnych wahaniach na tatejszym rynku nieruchomości. Wiem, że cięcie strat jest trudne, ciężkie. Ale... konieczne. Nadzieja nie da wam zarobku. :wink:

Jak cie nie lubie to wiem ze teraz napisałeś co s ciekawego oczywiście dla mnie bo 98% tego forum myśli ze jest wszystko ok

Niestety nauczyłem sie tego na własnej skórze, na własnych błędach. Oni zrobia co chcą. Możliwości inwestowania jest wiele. Pewnie nie będzie to jeszcze bessa ale miejsca na głęboka korektę jest cholernie dużo. Niewielu pamięta o jednej istotnej prawidłowości akcje podczas hossy bez względu na realia dążą do przewartościowania by w bessie być cholernie niedowartościowane. Czy ktoś z was pamięta, że jedynie nieliczne spółki na GPW miała c/wk powyżej 1,5. popatrzcie teraz na to z innej strony. :roll:

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mati 1 » 28 lut 2007 22:32

Hmm... Pamiętajcie, że większośc się myli. Tym bardziej, że ta pomyłka jest wyraxnie życzeniowa. Nie doceniacie pana na G. Może stetryczały i schorowany ale widzi lepiej to co dzieje się z amerykańską gospodarką. Nie tylko on. USA zaczyna topić potworną kase w Iraku. Juz widać symptoy spowolnienia po wyraxnych wahaniach na tatejszym rynku nieruchomości. Wiem, że cięcie strat jest trudne, ciężkie. Ale... konieczne. Nadzieja nie da wam zarobku. :wink:

Jak cie nie lubie to wiem ze teraz napisałeś co s ciekawego oczywiście dla mnie bo 98% tego forum myśli ze jest wszystko ok
Mati masz moze nadzieje ze moze jeszcze jakies 2 miesiace obojedzie sie bez zjeby?
Chyba nie. Na razie będzie to korekta. Dla niektórych bolesna. Potem poprawa nastrojów ale potem czas przesiąść sie na futures, forex choć tam ryzyko jest nieporównywalnie większe. Pewnie będa spóły, które dadzą zarobic ale będzie ich niewiele.

Arthas101
Starszy chorąży
Posty: 1605
Rejestracja: 13 lut 2006 22:30
Lokalizacja: Gród Piasta i Smoka

Re: BERNANKE CZY GREENSPAN - KTO MA RACJE ?

Postautor: Arthas101 » 28 lut 2007 22:37

Stary ***** zamienia się już w kalafiora, a potwierdzeniem jest nierozważna wypowiedź która spowodowała spadki na miarę recesji na spokojnie. Chciał ostrzec przed spadkiem i sam doprowadził do katastrofy, nie trybi już, powinien być odizolowany od społeczeństwa, jeszcze coś chce powiedzieć ale już za późno już nie ten intelekt.
to jego wypowiedź spowodowała spadki :shock:

tyle tylko, że wywiad nie ukazał się wczoraj, ale przedwczoraj. I w dniu jego publikacji indeksy w USA spadły o ok. 0,1 %.

podobnie spadek w Chinach - według mnie był tylko impulsem a nie przyczyną spadków w stanach.
..gdyby nie istniał, znalezienie sensu było by niemożliwe..

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: BERNANKE CZY GREENSPAN - KTO MA RACJE ?

Postautor: mati 1 » 28 lut 2007 22:39

Stary ***** zamienia się już w kalafiora, a potwierdzeniem jest nierozważna wypowiedź która spowodowała spadki na miarę recesji na spokojnie. Chciał ostrzec przed spadkiem i sam doprowadził do katastrofy, nie trybi już, powinien być odizolowany od społeczeństwa, jeszcze coś chce powiedzieć ale już za późno już nie ten intelekt.
to jego wypowiedź spowodowała spadki :shock:

tyle tylko, że wywiad nie ukazał się wczoraj, ale przedwczoraj. I w dniu jego publikacji indeksy w USA spadły o ok. 0,1 %.

podobnie spadek w Chinach - według mnie był tylko impulsem a nie przyczyną spadków w stanach.



Dokładnie :wink:

drwal
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8321
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: BERNANKE CZY GREENSPAN - KTO MA RACJE ?

Postautor: drwal » 28 lut 2007 22:49

Stary ***** zamienia się już w kalafiora, a potwierdzeniem jest nierozważna wypowiedź która spowodowała spadki na miarę recesji na spokojnie. Chciał ostrzec przed spadkiem i sam doprowadził do katastrofy, nie trybi już, powinien być odizolowany od społeczeństwa, jeszcze coś chce powiedzieć ale już za późno już nie ten intelekt.
to jego wypowiedź spowodowała spadki :shock:

tyle tylko, że wywiad nie ukazał się wczoraj, ale przedwczoraj. I w dniu jego publikacji indeksy w USA spadły o ok. 0,1 %.

podobnie spadek w Chinach - według mnie był tylko impulsem a nie przyczyną spadków w stanach.
To jest jasne, że reakcja nie jest natychmiastowa, ale wypowiedź musi być analizowana i jeżeli jest ktoś zainteresowany zorganizować zjazd i jest na tyle mocny, to realizuje swój plan, reszta przekonana lub idąca z rynkiem robi to samo i jest korekta Chińska, na drugi dzień bo wcześniej było już nieczynne. Już od jutra, niektóre spółki nie przewartościowane zachowają się przyzwoicie, pozostałe trochę później, wszystko wróci do jakieś ogólnej normy choć niektóre balony mogą mieć problemy z rychłym powrotem. Tak sądzę.

ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 28 lut 2007 22:49

wysyp ankiet

Michoł
Starszy chorąży
Posty: 1689
Rejestracja: 28 lut 2007 08:36

Postautor: Michoł » 28 lut 2007 23:08

Widze ze Ben w ostatnim czasie troche stracil ale nadal na prowadzeniu :wink:

Nepalczyk
Podporucznik
Posty: 14267
Rejestracja: 01 lut 2006 00:18
Lokalizacja: Pochwały: milion pięćset/sto dziewięćset

Postautor: Nepalczyk » 28 lut 2007 23:11

Widze ze Ben w ostatnim czasie troche stracil ale nadal na prowadzeniu :wink:
Nie ma się co dziwić większość szacownych forumowiczów na papierach
Tylko natchnieni przez Bóstwo potrafią przepowiadać szczegóły. Ptolemeusz, Centiloquium 1

Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.
Terry Pratchett 'Maskarada'

maniak
Chorąży sztabowy
Posty: 5876
Rejestracja: 16 lis 2005 14:27
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: maniak » 28 lut 2007 23:26

Hmm... Pamiętajcie, że większośc się myli. Tym bardziej, że ta pomyłka jest wyraxnie życzeniowa. Nie doceniacie pana na G. Może stetryczały i schorowany ale widzi lepiej to co dzieje się z amerykańską gospodarką. Nie tylko on. USA zaczyna topić potworną kase w Iraku. Juz widać symptoy spowolnienia po wyraxnych wahaniach na tatejszym rynku nieruchomości. Wiem, że cięcie strat jest trudne, ciężkie. Ale... konieczne. Nadzieja nie da wam zarobku. :wink:

Jak cie nie lubie to wiem ze teraz napisałeś co s ciekawego oczywiście dla mnie bo 98% tego forum myśli ze jest wszystko ok
Mati masz moze nadzieje ze moze jeszcze jakies 2 miesiace obojedzie sie bez zjeby?
Chyba nie. Na razie będzie to korekta. Dla niektórych bolesna. Potem poprawa nastrojów ale potem czas przesiąść sie na futures, forex choć tam ryzyko jest nieporównywalnie większe. Pewnie będa spóły, które dadzą zarobic ale będzie ich niewiele.
MATI1, TY OCZYWISCIE WIESZ ZE JESTES JEDNYM NAJWIEKSZyCH SPAMEROW I FORUMOWYM NAGANIACZEM ORAZ OBŁUDNIKIEM NA TYM FORUM ,

prosze jakie piekne teksty i poematy nam tu sadzisz A wiesz tyle co i my hehehe o obecnej sytuacji..;-))))))

wiec nie kreuj sie na znawce, drugi Rysiu nam tu swoje przemyslenia objawia...oj ludzie ludzie:-)))))))))))))))))))

:lol: :lol: :lol:

JanekW
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8421
Rejestracja: 17 paź 2005 22:34

Postautor: JanekW » 28 lut 2007 23:37

PROGNOZY: Korekta na Wall Street odbije się czkawką
28.02.2007 17:41

/ AFP

Gospodarki krajów Europy Centralnej w latach 2007-2008 nadal będą w fazie wzrostu, a jej tempo zmniejszy się tylko nieznacznie, częściowo w reakcji na prognozowane przyhamowanie popytu w eurostrefie - uważają analitycy Economist Intelligence Unit (EIU).

"Rosnący poziom siły nabywczej ludności w regionie, a w przypadku Polski prężne inwestycje, dla których wsparciem są duże projekty finansowane ze środków unijnych i silny napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich, będą pobudzały popyt wewnętrzny" - napisali analitycy w skorygowanej wersji swojej prognozy za 2007 rok.


Od tego pozytywnego trendu odstawać będą Węgry, których wzrost PKB w latach 2007-2008 nie przekroczy 3,0 proc. z powodu cięć wydatków wymuszonych przez wysoki deficyt fiskalny. EIU uznaje Węgry za kraj najbardziej zagrożony w grupie tzw. europejskich wschodzących rynków.

"Umocnienie walut (krajów Europy Centralnej) ma jak dotąd ograniczony wpływ na dynamikę eksportu ich gospodarek, zwłaszcza że wydajność pracy nadal jest w nich wysoka, a popyt w eurostrefie ożywił się. Eksporterzy (w regionie) skutecznie uczą się penetrowania nowych rynków, zwłaszcza chińskiego" - dodają.

Kraje eurostrefy odnotują realny wzrost w br. o 2,1 proc., zaś gospodarka Niemiec o 2,0 proc. Gospodarka 27 krajów UE jako całość wzrośnie średnio o 2,4 proc., zaś nowych członków średnio o 3,7 proc.

Według EIU, globalny PKB wzrośnie w 2007 r. o 3,3 proc. wobec 3,9 proc. w 2006 r., a w latach 2008-11 ustabilizuje się na zbliżonym poziomie.

"Dziesięciolecie 2002-11, to dla światowej gospodarki bezprecedensowy okres wzrostu (...). Nadal jednak jest ona narażona na spowolnienie w USA i inne rodzaje ryzyka od operacji hedge funds po wydarzenia geopolityczne" - stwierdzają.

Ewentualna korekta na Wall Street w ocenie analityków miałaby reperkusje dla innych rynków finansowych, a jej możliwym skutkiem mogłaby być wyprzedaż na rynkach wschodzących podobna do tej, której rynki te doświadczyły w maju i czerwcu ub. r.

EIU przewiduje, iż gospodarka USA wzrośnie średnio o 2,5 proc. wobec 2,3 proc. zakładanych wcześniej. Tyle samo - 2,5 proc. wzrośnie gospodarka Japonii wobec przewidywanego wcześniej wzrostu o 1,9 proc.

OPINIA - W połowie tego roku można spodziewać się, że gospodarka USA będzie silniejsza - ocenił w środę szef Fed Ben S.Bernanke.

Szef Fed dodał, że spodziewa się umiarkowanego wzrostu gospodarczego.Odnosząc się do zawirowań na rynkach giełdowych w tym tygodniu Bernanke powiedział, że Fed uważnie monitoruje rozwój wydarzeń na rynkach, a rynki, jego zdaniem dobrze funkcjonują. Bernanke występuje w środę przed senacką komisją budżetową

(INTERIA.PL/PAP)
" W tym biznesie jesteś dobry, jeśli masz rację 6 na 10 razy. Nigdy nie ma się racji częściej."
Peter Lynch

izmachil
Młodszy chorąży
Posty: 637
Rejestracja: 14 lis 2008 11:09
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postautor: izmachil » 02 gru 2008 23:58

[-X


Wróć do „Świat”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości