Co zmieni decyzja FEDu!?

Energobioster

Postautor: Energobioster » 18 wrz 2007 23:39

chłe chłe
:shock: :roll:

REKLAMA


Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Postautor: Pandziora » 18 wrz 2007 23:41

Moim zdaniem jest to w stanie wpłynąć na wzrost PKB-w końcu więcej pieniędzy wpłynie do gospodarki :D
Najprostszą metodą zwiekszenia pieniądza w gospodarce jest dodruk :twisted:
Nie no to by było barbarzyńskie działanie
USA to kraj barbarzyńców :P
Skąd oni biorą tyle tych dolarów i dlaczego ciągle dolar spada, a ropa i złoto drożeje?
Pandzia widze nic nie kupiła pod cięcie stóp chłe chłe Znowu chciała być najmądrzejsza. Znowu Ben i rynki się pomyliły, a Pandzia ma rację chłe chłe
odpoczywam chłe chłe :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

pitello
Podporucznik
Posty: 15404
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pitello » 19 wrz 2007 00:10

Ja osobiście jestem zszokowany i może nie tyle obniżką tylko tym co zrobił Bernanke. Obniżył OBIE stopy i to o 0,5%, zapowiadając, że FED zrobi wszystko, żeby uratować rynki...

Poświęca gospodarkę dla krótkoterminowych ruchów na giełdach :shock: :shock: :shock:
Odwrotnie-wyciąga gospodarkę w dłuższym terminie aby krótkoterminowo i długoterminowo ratować rynki 8)
Istnieje coś takiego jak bańka spekulacyjna na rynkach nieruchomości na całym świecie i ona musi pęknąć, a ceny wrócić do jakichś poziomów akceptowanych przez rynek...

Stopy w USA niczego nie zmieniają dla przeciętnego Johna, ponieważ tam jest wolna amerykanka w regulacjach (np. nie podają tak jak u nas rzeczywistych kosztów kredytu)...

Moim zdaniem w tym aspekcie kula już ruszyła i nic już tego nie zmieni, a decyzja FEDu jest na rękę tylko i wyłącznie amerykańskim instytucjom finansowym...
z tą bańką spekulacyjną to troche przesada.
Prawda jest taka ,ze przeciętny dom w USA kosztuje obecnie taniej niz w Polsce.Co prawda standart tamtych budynkow jeśli chodzi o materiały z ktorych jest wykonany jest niższy ,ale mniejsza z tym.
Jeśli chodzi o Polskę to cena mieszkań jest lekko wywindowana ,ale jeśli spojrzysz na ceny dzialek oraz zwiekszające się koszty budowy to stwierdzisz ,ze żadnej bańki nie ma.
Sam zajmuje się deweloperką ,kupuje dzialki buduje na nich domy i potem je sprzedaje.Oczywiście staram się jak najbardziej minimalizować koszty ,oraz robic to jak najszybciej bo kapital musi przecież pracować i powiem ,ze 30 proc brutto z takiej inwestycji to jest max jaki mozna wyciagnąć.
Więc gdzie tutaj jest ta bańka?
Po prostu był okres w którym nieruchomosci były niedoszacowane ,a obecnie są godziwie wyceniane.
Inna sprawa ,ze wiele osób nie stać na nie ,więc się zadłuzają ,a potem mają problemy ze splatą kredytów.
Ja bym więc nie ryzykowal twierdzenia o bańce spekulacujnej na rynkach nieruchomości ,a raczej był bym sklonny nazwać bańką rynek kredytów hipotecznych
Obrazek

lubię uśrednianie w górę

robie_kase
Starszy chorąży
Posty: 1317
Rejestracja: 22 lut 2006 00:58

Postautor: robie_kase » 19 wrz 2007 00:25

Eeeee, tam ;)
Za bardzo to wszystko analizujecie, przez co demonizujecie i dramatyzujecie :roll: :shock:
TY JESTES NAJLEPSZY SPEC,INO LEKKI MINUS TO ***** Z PAPIERA,ALE DORADZI ZAWSZE KAZDEMU W KONCU MUNDRY GOSC ZARUBIONY PO PACHY NA SKOTANIE

robie_kase
Starszy chorąży
Posty: 1317
Rejestracja: 22 lut 2006 00:58

Postautor: robie_kase » 19 wrz 2007 00:26

Moim zdaniem jest to w stanie wpłynąć na wzrost PKB-w końcu więcej pieniędzy wpłynie do gospodarki :D
Najprostszą metodą zwiekszenia pieniądza w gospodarce jest dodruk :twisted:
Nie no to by było barbarzyńskie działanie
USA to kraj barbarzyńców :P
Skąd oni biorą tyle tych dolarów i dlaczego ciągle dolar spada, a ropa i złoto drożeje?
Pandzia widze nic nie kupiła pod cięcie stóp chłe chłe Znowu chciała być najmądrzejsza. Znowu Ben i rynki się pomyliły, a Pandzia ma rację chłe chłe
KOLEJNA MUNDRA PANDZIORKA JAK BIUSTER ELOKWENTNA MIESZCZANKA
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2007 00:29 przez robie_kase, łącznie zmieniany 1 raz.

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Martins_57614 » 19 wrz 2007 00:27

Moim zdaniem jest to w stanie wpłynąć na wzrost PKB-w końcu więcej pieniędzy wpłynie do gospodarki :D
Najprostszą metodą zwiekszenia pieniądza w gospodarce jest dodruk :twisted:
Tak ruble będą drukować :lol: :lol: :lol:
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

robie_kase
Starszy chorąży
Posty: 1317
Rejestracja: 22 lut 2006 00:58

Postautor: robie_kase » 19 wrz 2007 00:28

Moim zdaniem jest to w stanie wpłynąć na wzrost PKB-w końcu więcej pieniędzy wpłynie do gospodarki :D
Najprostszą metodą zwiekszenia pieniądza w gospodarce jest dodruk :twisted:
Nie no to by było barbarzyńskie działanie
USA to kraj barbarzyńców :P
Skąd oni biorą tyle tych dolarów i dlaczego ciągle dolar spada, a ropa i złoto drożeje?
Pandzia widze nic nie kupiła pod cięcie stóp chłe chłe Znowu chciała być najmądrzejsza. Znowu Ben i rynki się pomyliły, a Pandzia ma rację chłe chłe
odpoczywam chłe chłe :P
UODPOCZYWAJ DALEJ KARKOSIKOWA SZKAPINKO

Pepesza
Podporucznik
Posty: 11963
Rejestracja: 14 lis 2005 16:00

Postautor: Pepesza » 19 wrz 2007 07:46

Ja osobiście jestem zszokowany i może nie tyle obniżką tylko tym co zrobił Bernanke. Obniżył OBIE stopy i to o 0,5%, zapowiadając, że FED zrobi wszystko, żeby uratować rynki...

Poświęca gospodarkę dla krótkoterminowych ruchów na giełdach :shock: :shock: :shock:
Ty - niedzielny filozof makroekonom :lol: , skończ ***** :lol: Właśnie ratuje gospodarkę przed recesją, niskie stopy to wzrost gospodarczy. Masz klapy na oczach czy bóg cie przestał kochać. Rozśmieszają mnie dyletanci, po których mysli nie była decyzja FED, poczytali trochę komentarzy na bloombergu i jeden mądrzejszy ***** od drugiego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ty sobotni wieczorowy studencie po WUML-u ..Uwazasz ze pol % na stopach zazegna na dluzej niewydolnosc systemu bankowego???....Chwilowe oddalenie kolejnego potencjalnego zagrozenia w imie walki miedzy jedna a druga racja..
Tylko ze po takim zabiegu za jakis czas jak juz ta banka calkiem urosnie jak *****......e to nam wszystkim buty pospadaja.

SoloNurekŚwinie
Młodszy chorąży
Posty: 603
Rejestracja: 15 lis 2006 13:40

Postautor: SoloNurekŚwinie » 19 wrz 2007 07:47

sgrswgdgdsgsdd

Frank_de_Hossa
Podporucznik
Posty: 12749
Rejestracja: 04 lut 2006 23:36

Postautor: Frank_de_Hossa » 19 wrz 2007 07:50

Eeeee, tam ;)
Za bardzo to wszystko analizujecie, przez co demonizujecie i dramatyzujecie :roll: :shock:
=D> =D>

trzeba iść za rynkiem, w końcu się zgodziliśmy
ps. po znajomości polecam powrót na ABG i co najmniej obserwację B3System :) pozdr.
a przed nami większa kasa, a przed nami lepszy świat

Mr.Nobody
Starszy chorąży
Posty: 1255
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:31

Postautor: Mr.Nobody » 19 wrz 2007 07:51

Historia lubi się powtarzać, kiedyś też obniżyli a jebło chwile po tym "elegancko" !
Który to był rok ?

Pepesza
Podporucznik
Posty: 11963
Rejestracja: 14 lis 2005 16:00

Postautor: Pepesza » 19 wrz 2007 07:52

z trendem sie nie walczy..ale sie go obserwuje...

mustagh
Chorąży sztabowy
Posty: 5253
Rejestracja: 25 wrz 2006 15:55

Postautor: mustagh » 19 wrz 2007 07:59

FED ... wie co robi ... działa z wyprzedzeniem i taki przewidujący .. ciekawe tylko dlaczego został zaskoczony kryzysem kredytowym .. przecież tak wszystko dobrze przewidują .. teraz tez pewnie przewidzieli konsekwencje obnizki :roll:

dionizy1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3247
Rejestracja: 17 sie 2006 00:54

Postautor: dionizy1 » 19 wrz 2007 08:14

Ja osobiście jestem zszokowany i może nie tyle obniżką tylko tym co zrobił Bernanke. Obniżył OBIE stopy i to o 0,5%, zapowiadając, że FED zrobi wszystko, żeby uratować rynki...

Poświęca gospodarkę dla krótkoterminowych ruchów na giełdach :shock: :shock: :shock:
Ty - niedzielny filozof makroekonom :lol: , skończ ***** :lol: Właśnie ratuje gospodarkę przed recesją, niskie stopy to wzrost gospodarczy. Masz klapy na oczach czy bóg cie przestał kochać. Rozśmieszają mnie dyletanci, po których mysli nie była decyzja FED, poczytali trochę komentarzy na bloombergu i jeden mądrzejszy ***** od drugiego :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ty sobotni wieczorowy studencie po WUML-u ..Uwazasz ze pol % na stopach zazegna na dluzej niewydolnosc systemu bankowego???....Chwilowe oddalenie kolejnego potencjalnego zagrozenia w imie walki miedzy jedna a druga racja..
Tylko ze po takim zabiegu za jakis czas jak juz ta banka calkiem urosnie jak *****......e to nam wszystkim buty pospadaja.
tez mnie ten bezmiar glupoty w tym poscie poruszyl mialem juz odpisywac ale widze ze ty juz to zrobiles ,mam podobne zdanie
toktok klamczuch :^o :^o :^o
Pią, 25 Sty 2008, 17:03
drugi dzień w bezruchu na S
Pon, 28 Sty 2008, 19:36
otwierałem S w piątek na fixie to chyba nie mogłem starcić

mustagh
Chorąży sztabowy
Posty: 5253
Rejestracja: 25 wrz 2006 15:55

Postautor: mustagh » 19 wrz 2007 08:14

Oczywiście nie ma zadnej banki na nieruchomosciach ... kredyt ... 30 letni, 50 letni, dziedziczny!, kredyt na dowód ... bardzo naturalne relacje popyt-podaż ... miliony ludzi kupują coś na co ich absolutnie nie stać .. a wszysko oparte na jednym prostym założeniu .. nie będzie juz okresów dekoniunktury a cena nieruchomości będzie tylko rosła, rosła i rosła :lol:


Wróć do „Świat”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości