.....90% katoli?.....kolejne watykańskie kłamstwo....look

Pomysły i uwagi dotyczące funkcjonowania forum oraz PARKIET.COM
czarnyZARAZUCH_617622
Starszy chorąży
Posty: 1091
Rejestracja: 14 sty 2012 22:38

.....90% katoli?.....kolejne watykańskie kłamstwo....look

Postautor: czarnyZARAZUCH_617622 » 16 mar 2012 23:06

Polacy chcą odpisywać podatki na Kościół? Sondaż.

Ponad połowa Polaków nie chce odpisywać 0,3% ze swoich podatków na Kościół - wynika z sondażu MB SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

Z sondażu wynika, że aż 59% Polaków nie jest skłonnych odpisywać 0,3% ze swoich podatków na Kościół. Zaledwie 38% badanych wyraża gotowość przeznaczenia na Kościół części swoich podatków.
Większość (64%) Polaków jest za możliwością przekazania kościelnego odpisu na konkretny cel: np. diecezję lub zakon. 32% badanych jest przeciwnego zdania.

65% badanych uważa, że państwo nie powinno przekazywać żadnych publicznych pieniędzy kościołom. Przeciwnego zdania jest 31% ankietowanych.

Zgodnie z propozycjami rządu prawo przekazywania części podatku na cele związane z misją publiczną Kościołów i związków wyznaniowych obowiązywałoby od 1 stycznia 2013 roku, natomiast usamodzielnienie płacenia składek miałoby nastąpić od 1 stycznia 2014 roku.

Według szacunków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji suma przekazywanego przez obywateli podatku na Kościoły i związki wyznaniowe osiągnęłaby kwotę ok. 100 mln zł rocznie, co - jak podkreśla MAC - odpowiadałoby dotychczasowym wydatkom państwa na te cele.

REKLAMA


wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 16 mar 2012 23:08

Gdzie leży prawda nie wiadomo. Jest sporo świadomych osób, wierzących ale w Boga a nie w instytucję kościoła. Najlepsze jest to, że wielu księży nie wierzy w Boga. Pokazują to ich codzienne działania i zaniechania.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

czarnyZARAZUCH_617622
Starszy chorąży
Posty: 1091
Rejestracja: 14 sty 2012 22:38

Postautor: czarnyZARAZUCH_617622 » 16 mar 2012 23:12

Gdzie leży prawda nie wiadomo. Jest sporo świadomych osób, wierzących ale w Boga a nie w instytucję kościoła. Najlepsze jest to, że wielu księży nie wierzy w Boga. Pokazują to ich codzienne działania i zaniechania.
zgoda za wyjątkiem pogrubionego.....świadomość jest przeciwstawna do wiary w boga, podobnie jak jest inteligencja.....i logika
:D

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 16 mar 2012 23:14

Gdzie leży prawda nie wiadomo. Jest sporo świadomych osób, wierzących ale w Boga a nie w instytucję kościoła. Najlepsze jest to, że wielu księży nie wierzy w Boga. Pokazują to ich codzienne działania i zaniechania.
zgoda za wyjątkiem pogrubionego.....świadomość jest przeciwstawna do wiary w boga, podobnie jak jest inteligencja.....i logika
:D

Świadomych swojej wiary, nieważne czy chrześcijańskiej, buddyjskiej :wink:
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

wizytator_576027
Starszy chorąży
Posty: 1799
Rejestracja: 04 gru 2011 09:39
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: wizytator_576027 » 16 mar 2012 23:16

jakie "wiary" są do wyboru ?
Obrazek
-----------------
siadaj kurduplu !

czarnyZARAZUCH_617622
Starszy chorąży
Posty: 1091
Rejestracja: 14 sty 2012 22:38

Postautor: czarnyZARAZUCH_617622 » 16 mar 2012 23:29

jakie "wiary" są do wyboru ?
no za bardzo wyboru nie ma.....tam gdzie sie urodzisz - taka wiara....rządzi geografia :wink:

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 16 mar 2012 23:38

jakie "wiary" są do wyboru ?
no za bardzo wyboru nie ma.....tam gdzie sie urodzisz - taka wiara....rządzi geografia :wink:

I to słuszna uwaga. Nurtowała mnie od dzieciństwa. Gdy zadawałem takie pytanie na katechezach z kościele to dostawałem burę. Cejrowski to tłumaczy w ten sposób, że ci dobrzy rodza sie w Polsce a inni gdzie indziej. Ostatnio oglądałem jego program o buddyzmie. Tragikomedia.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

wizytator_576027
Starszy chorąży
Posty: 1799
Rejestracja: 04 gru 2011 09:39
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: wizytator_576027 » 16 mar 2012 23:44

jakie "wiary" są do wyboru ?
no za bardzo wyboru nie ma.....tam gdzie sie urodzisz - taka wiara....rządzi geografia :wink:
a wolna wola, wolność wiary i wyznania ? :lol:
Obrazek
-----------------
siadaj kurduplu !

czarnyZARAZUCH_617622
Starszy chorąży
Posty: 1091
Rejestracja: 14 sty 2012 22:38

Postautor: czarnyZARAZUCH_617622 » 16 mar 2012 23:45

jakie "wiary" są do wyboru ?
no za bardzo wyboru nie ma.....tam gdzie sie urodzisz - taka wiara....rządzi geografia :wink:

I to słuszna uwaga. Nurtowała mnie od dzieciństwa. Gdy zadawałem takie pytanie na katechezach z kościele to dostawałem burę. Cejrowski to tłumaczy w ten sposób, że ci dobrzy rodza sie w Polsce a inni gdzie indziej. Ostatnio oglądałem jego program o buddyzmie. Tragikomedia.
uwielbiam gościa......i jego programy - są świetne, ale.....poglądy ma tragiczne - zacofanie, ZCHN, itp....powinien ograniczyć się do programów geograficzno-przygodowych i tyle....
generalnie było/jest kilku katoli, którym "bóg" nie odmówił rozumu....Tischner, Nowak, mam tez kilku błądzących przyjaciół.....
:wink:

wizytator_576027
Starszy chorąży
Posty: 1799
Rejestracja: 04 gru 2011 09:39
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: wizytator_576027 » 16 mar 2012 23:50

jakie "wiary" są do wyboru ?
no za bardzo wyboru nie ma.....tam gdzie sie urodzisz - taka wiara....rządzi geografia :wink:

I to słuszna uwaga. Nurtowała mnie od dzieciństwa. Gdy zadawałem takie pytanie na katechezach z kościele to dostawałem burę. Cejrowski to tłumaczy w ten sposób, że ci dobrzy rodza sie w Polsce a inni gdzie indziej. Ostatnio oglądałem jego program o buddyzmie. Tragikomedia.
lubię jego programy oglądać, ale przesadził, nawet jeżeli tak myśli i jezeli ja i wielu tak (podobnie) myśli to można to zrobic ....... sympatyczniej ....... lżej :?
Obrazek
-----------------
siadaj kurduplu !

ladypank
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 25 sty 2012 23:47

Re: .....90% katoli?.....kolejne watykańskie kłamstwo....loo

Postautor: ladypank » 17 mar 2012 00:03

Ponad połowa Polaków nie chce odpisywać 0,3% ze swoich podatków na Kościół - wynika z sondażu MB SMG/KRC dla "Faktów" TVN.
prawie 70% Polaków popiera przwyrócenie Kary Śmierci...
( MB SMG/KRC 12 luty 2012)

ponad 85% Polaków NIE CHCE sprzeciwia się dotowaniu z budżetu państwa
Partii Politycznych....
( MB SMG/ KRC 4 marzec 2012)

...

a to najciekawsze....

Archidiecezja Warszawska szacuje, że ponad 92% pogrzebów w 2011 r.
w Warszawie odbyło się w obrzędzie Katolickim...

:lol:

wizytator_576027
Starszy chorąży
Posty: 1799
Rejestracja: 04 gru 2011 09:39
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: wizytator_576027 » 17 mar 2012 00:09

większość Polaków ponownie wybrała PO by pilnowała ich interesów :D :D :D
Obrazek
-----------------
siadaj kurduplu !

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 17 mar 2012 00:14

jakie "wiary" są do wyboru ?
no za bardzo wyboru nie ma.....tam gdzie sie urodzisz - taka wiara....rządzi geografia :wink:

I to słuszna uwaga. Nurtowała mnie od dzieciństwa. Gdy zadawałem takie pytanie na katechezach z kościele to dostawałem burę. Cejrowski to tłumaczy w ten sposób, że ci dobrzy rodza sie w Polsce a inni gdzie indziej. Ostatnio oglądałem jego program o buddyzmie. Tragikomedia.
lubię jego programy oglądać, ale przesadził, nawet jeżeli tak myśli i jezeli ja i wielu tak (podobnie) myśli to można to zrobic ....... sympatyczniej ....... lżej :?


Szkoda, że po raz kolejny okazał się zwykłym tchórzem. Skoro ma takie mocne poglądy to czemu nie wziął ze sobą tłumacza, który na bieżąco przekazywałby wiernym w danej świątyni, że nasz rodak właśnie z nich polewa. Oczywiście "odważny inaczej" Wojtuś wybrał spokojną religię. Do islamistów raczej sie nie wybierze z takim programem. jeszcze przypadkowo mógłby trafić na gościa biegłego w języku polski a wtedy głowa odcięta jak nic. Na miejscu.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku

ladypank
Sierżant sztabowy
Posty: 100
Rejestracja: 25 sty 2012 23:47

Postautor: ladypank » 17 mar 2012 00:17

większość Polaków ponownie wybrała PO by pilnowała ich interesów :D :D :D
kłamiesz...
większość Polaków nie brała udziału w wyborach...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_par ... _2011_roku

oczywiście, gdyby Platforma Obywatelska powiedziała WTEDY prawdę, że każe Polakom pracować do 67 roku życia --- dziś PO zajmowaliby się tylko historycy...

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 17 mar 2012 00:23

A powiedźcie mi, tylko bez emocji jaki inny macie pomysł na to, by za te kilkanaście lat Polska nie zbankrutowała. Więcej dzieci to raz, aktywizacja na rynku pracy to dwa. Ale społeczeństwa starzeją się, żyjemy co raz dłużej. Chyba najlepszy jest system amerykański.

Tam tylko ci co wykonują niebezpieczne zawody (wojsko, policja, straż) mają gwarantowane emerytury po 20 latach a reszta zasuwa ile sie da. I tam jakoś nikt się nie burzy. Sam odkładasz i sam decydujesz kiedy zacząc korzystać ze zgromadzonych oszczędności. W marketach średnia wieku pracownika to ok. 60 lat. 70 letni pakowacz nie wzbudza sensacji. Ale nawet bogaci tyrają ile sie da.


A u nas od razu miesza sie do tego politykę. W Europie padają wszystkie systemy emerytalne. nawet w Niemczech kilka lat temu zaczęto wydłużac wiek.
TEN SYSTEM WYMiATA

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic.php?t=195143

cel 10000 % do końca roku
a już jest ponad 4720 % zysku


Wróć do „Uwagi i błędy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości