Rynek NC -dywagacje plusy i minusy.

dyskusja o tym co nas czeka na rynkach
Consierge
Starszy chorąży
Posty: 1714
Rejestracja: 03 sty 2013 19:26
Lokalizacja: Rycerz Fortuny

Rynek NC -dywagacje plusy i minusy.

Postautor: Consierge » 08 wrz 2013 11:11

zapraszam do dyskusji typow spoleczek wolnych wnioskow

Notowania
http://www.newconnect.pl/index.php?page=notowanie


Obrazek

kasa z glownego z MWIG I SWIG albo odplynie z polskiego rynku albo po czesci spekulanci przejda na NC,pamietam analogicznie byla na chinskiej gieldzie z indeksem sse380 male nieznane spoleczki rosly po ......kilkadziesiat tysiecy procent osiagajac zawrotne kapitalizacje.
za NC przemawia wiele czynnikow
-w sumie slaba kontrola
-NISKA KAPITALIZACJA wielu spoleczek
-czesto ciekawe nowatorskie biznesy
przewiduje ze za niedlugo na NC pojawia sie fundy i Kowalscy a index NC bedzie liczony w tysiacach.
kto kupi dobra spoleczka zakopie bedzie mial swoj fundusz emerytalny.
Obrazek
chcesz polecic mi jakas społeczke?PRIV;)

REKLAMA


Marcus_301628
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2201
Rejestracja: 23 kwie 2010 17:21

Postautor: Marcus_301628 » 08 wrz 2013 11:53

Trudno się z kolegą niezgodzić, ale ponad połowa spółek na NC nie jest warta złamanego grosza. Te mocne fundamentalnie i wartościowe, właśnie zaczeły odbijać, więc nie ma co naganiać tylko kupować póki tanio :wink:

Hydrozagadka
Chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 04 mar 2013 17:54
Lokalizacja: staryznajomy 6666/99999999

Postautor: Hydrozagadka » 08 wrz 2013 12:35

ja polecam spoleczke CWPE zajmuje sie funduszami EU
http://www.cwpe.pl/

ciekawe zwlaszcza w odniesieniu do kasa jaka ma naplynac do POLSKI w latach 2014-2020

ja tam trzymam do kilku zlotych.
8)

instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Re: Rynek NC -dywagacje plusy i minusy.

Postautor: instynkt » 08 wrz 2013 13:33

...
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2013 18:42 przez instynkt, łącznie zmieniany 1 raz.

Noddy
Starszy chorąży
Posty: 1834
Rejestracja: 27 wrz 2012 14:43

Postautor: Noddy » 08 wrz 2013 14:22

jakie spolki z nc polecicie? :lol:

DarkoZZZ
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3314
Rejestracja: 19 wrz 2006 16:47
Lokalizacja: London

Postautor: DarkoZZZ » 23 wrz 2013 13:23

jakie spolki z nc polecicie? :lol:
Jak interesują Cie stabilne spółki, które osiągają realne dochody, publikują dane, to ja polecam Agroligę. Firma co roku podwaja zysk netto, więc dynamika jest spora. Do tego utrzymują standardy relacji z inwestorem takie jak na głównym parkiecie GPW, mimo iż na NC się tego nie wymaga. No i jeszcze niskie C/Z ... wynoszące ok 3, a w dodatku przechodzą na przełomie 2013/2014 na główny parkiet.

mAndrzej
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 01 paź 2013 09:43

Postautor: mAndrzej » 01 paź 2013 10:29

jakie spolki z nc polecicie? :lol:
Jak interesują Cie stabilne spółki, które osiągają realne dochody, publikują dane, to ja polecam Agroligę. Firma co roku podwaja zysk netto, więc dynamika jest spora. Do tego utrzymują standardy relacji z inwestorem takie jak na głównym parkiecie GPW, mimo iż na NC się tego nie wymaga. No i jeszcze niskie C/Z ... wynoszące ok 3, a w dodatku przechodzą na przełomie 2013/2014 na główny parkiet.
A możesz polecić coś o niższym kursie niż Agroliga, a podobnym stabilnym wzroście? Szukam kilku tanich spółek na pierwszą inwestycję. Uciułałem kilka groszy :D Co powiecie na STEMCELLS?

DarkoZZZ
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3314
Rejestracja: 19 wrz 2006 16:47
Lokalizacja: London

Postautor: DarkoZZZ » 11 lis 2013 23:10

jakie spolki z nc polecicie? :lol:
Jak interesują Cie stabilne spółki, które osiągają realne dochody, publikują dane, to ja polecam Agroligę. Firma co roku podwaja zysk netto, więc dynamika jest spora. Do tego utrzymują standardy relacji z inwestorem takie jak na głównym parkiecie GPW, mimo iż na NC się tego nie wymaga. No i jeszcze niskie C/Z ... wynoszące ok 3, a w dodatku przechodzą na przełomie 2013/2014 na główny parkiet.
A możesz polecić coś o niższym kursie niż Agroliga, a podobnym stabilnym wzroście? Szukam kilku tanich spółek na pierwszą inwestycję. Uciułałem kilka groszy :D Co powiecie na STEMCELLS?
Stem Cells to wg mnie ruletka - firma ma bardzo mała kapitalizację, a wartości C/Z i C/WK astronomicznie wysokie. Wysoka cena jak np na Agrolidze 150 zł, nie jest problemem skoro na każdą akcje przypada wysoki zysk ok 50 zl i wysoka wartość księgowa ...też 150 zł. Ta firma na siebie po prostu zarabia.
Jeżeli jednak szukasz czegoś tańszego to polecam MODECOM, niskie C/Z, wzrost zysku ok 3 krotny w stosunku do 2012 i do tego działają na szybko rozwijającym się rynku tabletów.


Wróć do „Prognozy”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość