Strona 1 z 14

Lista przebojów. Jakie typy na maj 2013?

: 02 maja 2013 12:09
autor: Moderator01
Jedenastu analityków technicznych typuje spółki giełdowe na maj
02-05-2013, ostatnia aktualizacja 02-05-2013 12:00

Michał Krajczewski analityk Raiffeisen Brokers Kruk

Kurs akcji Kruka znajduje się od początku kwietnia w zwężającej się konsolidacji. Przedłużające się wahania w obrębie długiej białej świecy z 2 kwietnia zwiększają prawdopodobieństwo wybicia kursu w górę i kontynuacji trendu wzrostowego trwającego od początku roku. Układ taki daje równocześnie korzystny stosunek zysku do ryzyka. Ustawiając stop-loss na poziomie poprzedniego wsparcia na 57,5 zł, a zlecenie take-profit na 74 zł (trzykrotność szerokości konsolidacji) osiągamy relację wynoszącą 3,3:1.

STOP 57,5 zł

CEL 74 zł

Poprzedni typ: Millennium

Kupno: 4,74 zł

Sprzedaż: 4,4 zł (stop loss)

Krzysztof Borowski katedra bankowości SGH Farmacol

Cena utrzymuje się w trendzie bocznym, po wcześniejszej fali wzrostowej. Najważniejszym wsparciem jest luka hossy z drugiej połowy marca tego roku. W najbliższym czasie trend powinien „wypchnąć" cenę w górę – przebicie oporu na 52,5 zł otworzyłoby drogę ku nowym maksimom cenowym. Silnym wsparciem jest poziom 41,5 zł. Wskazania widoczne na wskaźnikach i oscylatorach, podobnie jak układ średniej ruchomej 13-sesyjnej, potwierdzają lokalny trend boczny (korekta po fali wzrostowej). Wskaźnik akumulacja/dystrybucja uwidacznia równowagę na rynku tego waloru.

STOP 41,2 zł

CEL 55,77 zł

Poprzedni typ: Farmacol

Kupno: 47,98 zł

Sprzedaż: 44,8 zł (stop loss)

Wojciech Woźniak analityk DM Millennium Impexmetal

Po kilku spadkowych sesjach z rzędu na wykresie została utworzona świeca z zerowym korpusem oraz długim dolnym i górnym cieniem świadcząca o niezdecydowaniu inwestorów i kończącej się przewadze podaży na rynku. Następna długa biała świeca w połączeniu ze zwiększonymi obrotami mogą świadczyć o próbie odwrócenia niekorzystnego trendu. Wskaźnik Stochastic wygenerował sygnał kupna, bliskie tego są również MACD oraz RSI. Pierwszy poziom realizacji zysków wyznacza ostatnia krótka konsolidacja. Ustanowienie nowych minimów w cenie zamknięcia będzie sygnałem sprzedaży.

STOP 1,84 zł

CEL 2,6 zł

Poprzedni typ: Benefit Systems

Kupno: 238 zł

Sprzedaż: 250,4 zł (w portfelu do końca kwietnia)

Piotr Neidek analityk DI BRE Banku Kruszwica

Od wybicia ze średnioterminowej formacji odwrócenia trendu, czyli oG&R (odwrócona głowa z ramionami) minęły już prawie dwa miesiące i na razie postępująca korekta do linii szyi nie generuje sygnałów mogących zanegować oczekiwania ruchu do 44 zł. Dzienne EMA (wykładnicze średnie kroczące) utrzymują sygnał kupna, wskaźniki impetu przemawiają na korzyść dalszych wzrostów, zaś brak dystrybucji po marcowym silnym przerzucie akcji sugeruje dalszy wzrost kursu. Po listopadowej pułapce bessy na wybicie czeka sierpniowy szczyt, co oznaczałoby jednocześnie wybicie linii trendu spadkowego i kontynuację wzrostów.

STOP 28,97 zł

CEL 43 zł

Poprzedni typ: Zremb

Kupno: 0,42 zł

Sprzedaż: 0,41 zł (w portfelu do końca kwietnia)

Piotr Kaźmierkiewicz analityk CDM Pekao TP

Po przełamaniu linii krótkoterminowego trendu spadkowego podczas sesji 12 kwietnia sytuacja techniczna spółki wygląda obiecująco. Konsolidacja notowań po wybiciu pozwala oczekiwać trwałej zmiany tendencji w średnim terminie i testu tegorocznych maksimów w niedługim czasie. Poniedziałkowa sesja przyniosła pierwszą próbę opuszczenia konsolidacji górą. Mimo niepowodzenia, warto zwrócić uwagę na obrót, który towarzyszył tej próbie. Jest on podstawą do tego, by sądzić, że atak wkrótce będzie ponowiony. Utrzymująca się trzeci tydzień relatywna siła notowań w stosunku do pozostałych spółek z indeksu WIG20 potwierdza te oczekiwania.

STOP 6,37 zł

CEL 7,38 zł

Poprzedni typ: ekspert nie brał udziału w budowie poprzedniego portfela

Mariusz Truchan analityk Efix DM PZU

Podtrzymuję swój typ z kwietnia. Kurs akcji od początku roku jest w trendzie horyzontalnym. Obecnie cena jest blisko jego górnego ograniczenia. Oczekując w maju odreagowania na WIG20, typuję jednego z głównych udziałowców tego indeksu jako lidera zwyżek. Za odwróceniem trendu na głównym indeksie przemawia wyhamowanie spadków przy istotnym zniesieniu Fibonacciego (61,8 proc.) dla fali wzrostowej rozpoczętej w maju 2012 r., oraz liczne dolne długie cienie przy ostatnich świecach. Obecny trend boczny na wykresie PZU można traktować jako przystanek po 6-miesięcznej fali wzrostowej z ubiegłego roku, a przebicie oporu 440 zł (w cenie zamknięcia) umożliwi kontynuację wzrostu.

STOP 392 zł

CEL 480 zł

Poprzedni typ: PZU

Kupno: 406,6 zł

Sprzedaż: 430,5 zł (w portfelu do końca kwietnia)

Tomasz Jerzyk analityk DM BZ WBK TP

Kurs akcji znajduje się w silnym trendzie spadkowym, który sprowadził notowania do poziomu 6,23 zł. Na wykresie doszukuję się formacji klina zniżkującego oraz możliwej formacji odwróconej głowy z ramionami. Obydwa wzory zaliczane są do struktur zapowiadających zmianę trendu. Istotnym oporem dla zwyżek jest 6,8 zł, a jego przebicie powinno otwierać drogę do wzrostu do 7,02 zł lub też 7,37 zł. W bardziej optymistycznym wariancie celem powinien być poziom 7,37 zł lub też 7,58 zł. Wsparciem jest z kolei pułap 6,55 zł oraz minimum na 6,23 zł. Kupowałbym akcje po 6,75 zł, a poziom docelowy wyznaczam na 7,37 zł. Zlecenie stop-loss postawiłbym na 6,44 zł.

STOP 6,44 zł

CEL 7,37 zł

Poprzedni typ: KGHM

Kupno: 155,5 zł

Sprzedaż: 150,8 zł (stop loss)

Agata Filipowicz- -Rybicka analityk BM BPH LPP

Cena akcji od ponad miesiąca konsolidowała się w okolicach swoich maksimów. Ostatnie dni kwietnia przyniosły dynamiczny atak na poziom 6150 zł, co przyniosło nowy historyczny szczyt notowań na poziomie 6500 zł. Pojawienie się w układzie graficznym dwóch białych świec wraz z luką wzrostową w momencie pokonywania oporu, a także wygenerowana pozytywna dywergencja pomiędzy RSI i jego filtrem Composite Index sugerują możliwość kontynuacji wybicia. Potencjalny zakres ruchu może sięgnąć 7000 zł. Wzrostowy scenariusz zostanie zanegowany w momencie zejścia poniżej ostatniego dołka. Potencjalny techniczny stop loss to 5750 zł, a take profit to 7000 zł.

STOP 5750 zł

CEL 7000 zł

Poprzedni typ: ekspert nie brał udziału w budowie poprzedniego portfela

Krzysztof Ojczyk analityk Noble Securities TP

Zwyżka z pierwszej sesji tygodnia dopełniła budowaną od końca marca formację oRGR (odwrócona głowa z ramionami) z linią sygnalną położoną na wysokości 6,8 zł. Formalnie do wybicia górą jeszcze nie doszło, ale na taki rozwój wydarzeń wskazuje zachowanie siły relatywnej, wyraźnie rosnącej w trakcie formowania prawej części głowy i ramienia. Po oczekiwanym opuszczeniu formacji górą, celem sugerowanym przez jej wysokość stanie się poziom 7,35 zł – to będzie take profit. Wstępny stop loss to 6,54 zł, zaś po przekroczeniu linii sygnalnej przez kurs zamknięcia zostanie on podniesiony do 6,79 zł.

STOP 6,54 zł

CEL 7,35 zł

Poprzedni typ: TVN

Spółka nie weszła do portfela, bo nie zostały spełnione warunki kupna

Katarzyna Płaczek analityk DM IDMSA Eurocash

Korekta na Eurocashu okazała się być prostokątem, a więc formacją kontynuacji trendu, a nie jak mogło się wydawać pierwotnie – potrójnym szczytem. Poniedziałkowa sesja przyniosła wybicie w górę wraz z pokonaniem poziomu 56,05 zł, co stanowi sygnał kupna z potencjałem wzrostu do 62,45 zł. Wygenerowany sygnał kupna jest potwierdzony przez oscylator RSI(14), który złamał linię negatywnej dywergencji. To mocna przesłanka za podjęciem ryzyka. Take profit to 62,45 zł. Stop loss wyznaczam na 55 zł, ale wraz z pokonaniem 62 zł należy go podnieść do tego poziomu.

STOP 55 zł

CEL 62,45 zł

Poprzedni typ: Midas Kupno: 0,7 zł

Sprzedaż: 0,72 zł (w portfelu do końca kwietnia)

Przemysław Smoliński analityk DM PKO BP Komputronik

Po silnych spadkach z lutego i marca, przez ostatnie tygodnie kurs akcji poruszał się horyzontalnie. Najbliższe sesje mogą jednak przynieść przełamanie górnego ograniczenia konsolidacji na poziomie 4,75 zł, co oznaczałoby pojawienie się sygnału kupna. W takim przypadku zlecenie zabezpieczające (na koniec sesji) należałoby ustawić na poziomie 4,58 zł, a zlecenie realizacji połowy zysku na 5,22 zł. Po jego osiągnięciu zlecenie stop należy podnieść do 4,82 zł (na zamknięcie sesji), a pozostałą część pozycji zamknąć na poziomie 5,54 zł.

STOP 4,58 zł

CEL 5,54 zł

Poprzedni typ: Enel-Med

Kupno: 5,07 zł

Sprzedaż: 5,05 zł (w portfelu do końca kwietnia)

www.parkiet.com/artykul/7,1317963-11-an ... a-maj.html

Która giełdowa spółka najwięcej zyska w maju?
Jakie są Twoje typy?

: 02 maja 2013 12:12
autor: Szakal_260428
a forumowicz mówi na maj
Global Energy i ADD Dragowski
pozdrawiam :wink:

: 02 maja 2013 12:12
autor: Bartekkk
czy jeest tu moze robo ?

: 02 maja 2013 12:12
autor: Spamer Dynamunko
ekogroszek :lol: :lol: :lol:

: 02 maja 2013 12:13
autor: QUANTITAVEEASING
MOJE TYPY TO DEPEND i WINDMOBIL :arrow: dlaczego co i gdzie to trzeba poczytać i posiadać prawdziwą kasę :!:

: 02 maja 2013 12:13
autor: Wojtas_PL
MOBILE FACTORY S.A. (!!!)

NewConnect: Intensywny miesiąc w Mobile Factory S.A.
30.04.2013 20:30 NewConnect

NewConnect: Intensywny miesiąc w Mobile Factory S.A.
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, które napłynęły z początkiem kwietnia tego roku, mijający miesiąc był dla Mobile Factory gorący w wydarzenia. Byliśmy świadkami mocnych przetasowań w akcjonariacie spółki oraz kilku ważnych komunikatów od informacji o zawartych lock-upach po parafowanie kluczowych umów.

W akcjonariacie Mobile Factory pojawiły się dwie nowe spółki. Pierwszą z nich jest Promosalons Polska Sp. z o.o. firma z ponad 15-letnią tradycją w branży targów, konferencji i szkoleń. Promosalons Polska to polska delegatura Komitetu Promocji Francuskich Imprez Targowych za Granicą stowarzyszenia, które założono w roku 1967 w Paryżu i którego misją jest szeroko rozumiana promocja branżowych imprez targowych organizowanych we Francji. Obecnie organizacja obejmuje paryską centralę oraz delegatury działające w ponad 60 krajach świat.

Co ciekawe inwestycja ze strony Promosalons Polska ma obustronny charakter, bo w jednym z ostatnich komunikatów Mobile Factory poinformował o przedwstępnym nabyciu 49% udziałów w Promosalons Polska (obecnie przeprowadzany jest proces due-diligence). Dzięki temu spółka ma pozyskać nowe rynku zbytu oraz uzyska możliwość wykorzystania bazy kontrahentów do zaoferowania swoich usług m.in. w zakresie e-szkoleń, e-konferencji oraz e-learningu, a także innych produktów i usług komplementarnych dla branży międzynarodowych konferencji, targów i szkoleń.

Drugą spółką, która zainwestowała w pokaźny pakiet akcji Mobile Factory jest Instytut Biznesu Sp. z o.o. Firma znana m.in. z inwestycji w pierwszego polskiego smartwatcha o nazwie Boddie wykonywanego przez Rearden Technology S.A. Jak informuje zarząd Mobile Factory trwają przymiarki do rozmów i przedstawienia oferty w sprawie wyłączności na tworzenie autorskiego oprogramowania, które byłoby dedykowane smartwatchowi Boddie.

Warto dodać, że obydwaj większościowi akcjonariusze podpisali ze spółką umowę ograniczającą sprzedaż wszystkich posiadanych przez siebie akcji. W przypadku gdyby do tego doszło spółki muszą zapłacić karę równą cenie sprzedaży akcji. Umowy lock-up wygasają dopiero 31 maja 2014 i posiadają opcję przedłużenia na kolejne miesiące.

Mobile Factory planuje także zdywersyfikować swoją działalność o coraz bardziej popularny handel algorytmiczny. Tak należałoby rozumieć komunikat o parafowaniu warunkowej umowy zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Umową objęte są wartości niematerialne i prawne w zakresie wiedzy dotyczącej budowy automatycznych systemów transakcyjnych przeznaczonych na rynki giełdowe (akcje, instrumenty pochodne) oraz rynki pozagiełdowe typu OTC (waluty, surowce, kontrakty CFD), prawa autorskie do systemów inwestycyjnych i transakcyjnych oraz know-how dotyczące projektowania, programowania i wdrażania automatycznych systemów transakcyjnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

http://inwestycje.pl/new_connect/NewCon ... 304;0.html

: 02 maja 2013 12:15
autor: hajdi
"sell in may" bedzie miało najlepsze wyniki

: 02 maja 2013 12:25
autor: tom-reds
PMI


:lol: :lol: :lol:

: 02 maja 2013 12:26
autor: Guliiiiiier
Obrazek

: 02 maja 2013 12:29
autor: Szakal_260428
dobry typ :D

: 02 maja 2013 12:32
autor: Marcus_301628
Obrazek
Raczej dołem wyjdzie :lol:

: 02 maja 2013 12:39
autor: Guliiiiiier
Obrazek

: 02 maja 2013 12:43
autor: Tony. Halik
Tylko SPÓŁKI PATROWICZA :roll:


Po fonie kolejne wezwania w drodze :roll:

: 02 maja 2013 12:44
autor: Guliiiiiier
Obrazekalbo???
Obrazek

: 02 maja 2013 12:48
autor: Spamer Dynamunko
czy jeest tu moze robo ?
wal na priv do Bolenia :lol: :lol: :lol: :wink: wrocil do kobity to moze nie pije juz :oops: :lol: