PARKIET CHALLENGE 2010 - V Mistrzostwa Polski Inwestorów

Forum o tematyce mistrzostw Parkiet Challenge
KALONLINE
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 29 sty 2010 14:02

Postautor: KALONLINE » 09 mar 2010 14:16

Mogłaby gielda z 5% spaść żeby znów mozna było wykorzystać okazje, no i przyblizyc sie choć troche to czołówki

REKLAMA


gekkorj
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2010 22:28
Kontakt:

ONI

Postautor: gekkorj » 09 mar 2010 21:39

Tak sobie pomyślałem, że......
W rywalizacji bierze udział 262 uczestników. 80 z nich może pochwalić się portfelem większym od tego, z którym zaczynała konkurs. Jest to zaledwie 34%, przy czym obliczając udział procentowy, brałem pod uwagę tylko 234 zawodników, którzy odważyli się brać udział w konkursie i zaangażować kapitał. Z tych 80 zawodników tylko 28 posiada kapitał większy niż 12k co stanowi niecałe 12% ogółu. Co dość wyraźnie mówi o zachowawczym postępowaniu uczestników (może to sprawka GUMKA). Wynika z tego jasno, iż znaczna większość uczestników straciła pieniądze podczas tego miesiąca zamagań. Ubierając to w liczby jest ich aż 154, co stanowi prawie 66% uczestników.
W teorii, żebym mógł zarobić, ktoś musi niestety stracić. To okrutne, ale jesteśmy dorośli i wiemy, że wchodzimy między wilki. Tylko dlaczego przegranych jest prawie dokładnie dwa razy więcej niż wygranych. A przecież w PC nie bierą udziału ludzie z pierwszej lepszej łapanki.
Kontrakty terminowe to ciężki kawałek chleba. Zarabiają tylko ONI. I na pewno nie są to hazardziści, bo po prostu nie mogą sobie na to pozwolić. (myśle, że to jest jakiś argument dla AgentaSmitha). Choć nadal nie wiem kim ONI są.

pierwsza100
Starszy chorąży
Posty: 1778
Rejestracja: 11 maja 2006 16:51
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: pierwsza100 » 09 mar 2010 22:24

Mogłaby gielda z 5% spaść żeby znów mozna było wykorzystać okazje, no i przyblizyc sie choć troche to czołówki
mi to nie na rękę narazie :lol:

Agent.Smith
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2454
Rejestracja: 03 sty 2007 00:02

Dzień 27

Postautor: Agent.Smith » 09 mar 2010 23:16

WIG20 2393,88 (-0,5%)
Spółki konkursowe
Największe wzrosty: MIL +0,7%, AGO +1,5%, CST +2,4%
Największe spadki: BRE -1,6%, GTC -2,4%, IPX -2,8%

AKCJE
MONTE najwyraźniej ma swoich naśladowców – dziś miało w tych akcjach i odnotowało największe straty około 30 zawodników.
O ile MONTE mógł sobie na taki luksus pozwolić i zostać na pierwszym miejscu, to już np. SŁAWEK z taką samą stratą procentową obsunął się z miejsca 7 na 15.

KONTRAKTY
Długo oczekiwany spadek najwyraźniej nie zaskoczył grających na kontraktach. Średni zysk wyniósł 2%, a pierwszej dziesiątki aż 7% (skład bez zmian, z lekkim przetasowaniem). Dziewięciu graczy wyszło dziś na plus, czyli przeszło z grupy poniżej do grupy powyżej 10 tys.

* * *

A na deser cytat z tematu Petrolinvest
Trader musi być jak dziki odyniec z wielkimi twardymi jajami i z oczami pełnymi nienawiści do tych którzy zajęli odwrotne pozycje. - Wtomak 2010
Obrazek

Agent.Smith
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2454
Rejestracja: 03 sty 2007 00:02

Dzień 28

Postautor: Agent.Smith » 10 mar 2010 21:04

WIG20 2412,18 (+0,76%)
Spółki konkursowe
Największe wzrosty: PGE +2,1%, PXM +2,2%, CST +2,9%
Spadek dziś tylko TVN -1,5%

AKCJE
Pierwsza dwójka bez zmian, za to BARBER awansował, dzięki trafionej pozycji na Cersanicie, o kolejne oczko i jest już na pudle.
Średni wynik 10 294 (+0,7%).

KONTRAKTY
Na kontraktach gra muzyka, a właściwie MUSIK – wczorajszy wicelider, który dziś przywdział żółtą koszulkę lidera dzięki 22% zarobku.
Brawo za to zagranie =D>

Dzisiejsze bujanie indeksem dało szanse na duże zarobki i też na duże straty. Przeważyły jednak te ostatnie – średnio gracze stracili 2,5% - obecny średni wynik to 8 207 zł.

Ponad 20% zarobiło dziś 7 graczy, a z nich najwięcej GREGORIO +28,5%, który awansował z miesca 9 na 4.

Straty powyżej 20% zaliczyło aż 35 zawodników!
Absolutnym rekordzistą strat był… niestety GUMEK, któremu ubyło 35,8% (teraz z kapitałem 5 294 na pozycji 183)
Obrazek

BITEk
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 20 kwie 2006 19:35

inwestor akcje

Postautor: BITEk » 11 mar 2010 14:45

a miałem w tym roku spróbować swoich szans ( akcje ) ale już postanowiłem że w przyszłym roku wezme udział ( przydałby się jakiś nowy car)

Agent.Smith
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2454
Rejestracja: 03 sty 2007 00:02

Dzień 29

Postautor: Agent.Smith » 11 mar 2010 20:12

WIG20 -0,4%
Najmocniejsze dziś: PGE+1,3%, PGN +3,1%, IPX +3,8%
Najsłabsze: AGO -1,1%, BRE -1,4%, CPS -1,6%

A na parkiecie i na forum największym zainteresowaniem cieszył się Petrolinvest, który wczoraj zyskał 26% i dziś blisko 15% po informacji o przyznaniu 50 mln kredytu przez EBOR.

Akcje
I stało się. Król MONTE, mimo dzisiejszego wyniku IPX został zdetronizowany. Dokonała tego NINA_WIELKA, której udało się dziś zarobić 5,9%.

Rekordzistą zarobku na dzisiejszej sesji został RUTEK. Z zyskiem 8,7% awansował z pozycji 27 na 6.


Największa dzisiejsza strata -5,4% (LEŚNIAK)
Średni wynik +0,4%.

Kontrakty
Na kontraktach bez większych fajerwerków, średni wynik +0,8%.
MUSIK, pomimo straty 11%, utrzymał się na pierwszym miejscu.
Obrazek

Agent.Smith
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2454
Rejestracja: 03 sty 2007 00:02

Dzień 30

Postautor: Agent.Smith » 12 mar 2010 20:14

WIG20 +0,5%

Poza dzisiejszym absolutnym rekordzistą Impexmetalem, który zyskał aż 8,7%, żadna spółka konkursowa nie wykonała ruchu powyżej 1,5% (w jedną czy drugą stronę).

Akcje
W czołówce zaroiło się od posiadaczy Impexmetalu, a MONTE po jednym dniu odzyskał prowadzenie.

Kontrakty
MUSIK grał dziś bardzo ambitnie i był wśród najlepiej zarabiających – zyskał 24% i ma na koncie 52,5 tys. Dzięki temu jego przewaga nad kolejnym zawodnikiem urosła do ponad 16 tysięcy.
Trwa czarna passa GUMKA. Dziś znów potężna strata – 25%. Największa strata dziś: PIOSY – 44%.
Obrazek

GrafZero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 341
Rejestracja: 18 mar 2007 00:54

Postautor: GrafZero » 13 mar 2010 19:07

gekkorj nie chce strzelac ale też nie chce mi się szukać... :lol: 8)

z tego co pamietam to w parkiet chalange 2 wprowadzono po raz pierwszy rozroznienie na akcje i kontrakty. Ktoś potem zrobił małe podsumowanie kategori kontrakty i wyszło ze 50% uczestników straciło ponad 50% kapitału lub zbankrutowało, wiec obecny konkurs nie jest wyjątkiem i chyba zmierza w podobna stronę.

A co do tego ze ludzie nie są pierwsi lepsi z łapanki... Troche jednak są....
Myśle że ponad połowa z tym co mają wiecej niż te 10-12k to takie same grajki jak ci co mają po 5k. Tylko poprostu ich "coin flip" wypadl lepiej i zarobili i jeszcze nie udało im się tego stracić.

Przykładem jest nie tylko Gumek który albo ma "pokerowego tilta" i juz w złości podejmuje decyzje, albo od samego początku poprostu miał mega farta.

Na potwierdzenie tych słów można zobaczyć gdzie są poprzedni profesjonaliści z poprzednich edycji. Dość daleko...

Wiec z tego wg mnie wynika że osob które traktuje konkurs powaznie i ma jakis plan gry na futach jest mniej niz 5%.
A jeszcze dodam ze wedlug mnie rynek w lutym i marcu nie był zbyt trudny do gry.
-----------------------------
http://solarisalphastation.spaces.live.com/
moje prace nad wykresami

BITEk
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 20 kwie 2006 19:35

investor

Postautor: BITEk » 14 mar 2010 10:00

zawsze patrząc w stecz można stwierdzić że rynek nie był trudny lub do przewidzenia i choćby przez cały tydzień np przyszły mielibyśmy hosse to i tak niektórzy postawią na spadki ( taka to już mentalność lub strategia kosztowna) niestety

gekkorj
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2010 22:28
Kontakt:

Postautor: gekkorj » 15 mar 2010 14:12

Myślę, że pierwsi lepsi z łapaniki nie dysponują 10k gotówki na przepuszczenie. :lol:
A jeśli chodzi o farta, to tak. Jak najbardziej się zgadzam, bez tego ani rusz :roll:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.kontrakty-terminowe.com

Pozdrawiam

Agent.Smith
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2454
Rejestracja: 03 sty 2007 00:02

Dzień 31

Postautor: Agent.Smith » 15 mar 2010 20:18

WIG20 2385,36 (-0,95%)

Spółki konkursowe
Największe wzrosty: PGE +0,7%, GTC +1,8%, IPX +2,5%
Największe spadki: BZW -1,8%, KGH -1,9%, CST-2,3%

Akcje
Po raz trzeci najwięcej zyskała spółka naszego lidera. Wierzchowiec MONTE wynosi go coraz wyżej – jest już na poziomie 15 tysięcy.
W pierwszej dziesiątce Impexmetal posiadało aż 7 graczy, ale wygląda na to, że dwóch z nich pożegnało się dziś z tym papierem (wyciągając ok. 0,5% więcej od pozostałych).
Średni wynik praktycznie bez zmian.

Kontrakty
Średni wynik +0,7%, a rozpiętość wyników poszczególnych graczy chyba typowa dla tego konkursu: od +30 do -30%.
Pierwsza trójka wzięła dziś na wstrzymanie i ma rezultaty bez zmian, ale gracze z kolejnych miejsc nie czekają: GROTFONTEJ (miejsce 4) i KAPITAN BOMBA (miejsce 6) zarobili dziś po 28%.
Obrazek

Agent.Smith
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2454
Rejestracja: 03 sty 2007 00:02

Dzień 32

Postautor: Agent.Smith » 16 mar 2010 19:45

Byki znowu górą: WIG20 +2,2%

Z naszych konkursowych spółek najmocniejsze były dziś:
PKN +3,2%, CPS +3,8%, AGO +4,6%

Żadna nie zanotowała spadku, kurs 3 najsłabszych się dziś nie zmienił: PGE, MIL, IPX

Akcje
Na akcjach straszna nuda jak na taką sesję.
Średni wynik wzrósł raptem o 0,7%.
Gorzej niż przeciętnie wyglądały dziś dokonania pierwszej dziesiątki. Nie zmienił się jej skład ani nawet kolejność, a jej średni wynik był na minusie: -0,15%.

Mam wrażenie, że wielu graczy (w tym na pewno ja) obstawiało dziś kontynuację spadków i nie wykorzystało dzisiejszych wzrostów.

Kontrakty
Również grający na kontraktach obstawiali na opak.
WIG20 +2,2%, a średni wynik -2,2%.
Piękna symetria.

Prawdziwe emocje grających widać jednak dopiero patrząc na ekstremalne wyniki.
Najlepsi dziś: UP 1989, PABIS, FRED i PIOSY zarobili 52 – 57%.
Popisał się też lider rankingu MUSIK, który zarabiając 29% znów odskoczył pozostałym. Ma na koncie blisko 68 tysięcy.



Na drugim biegunie znaleźli się DARIUSZ.J i KOKOSZKOWY, którzy stracili po 46%.
Przypomnę, że w rankingu na koniec lutego był na miejscu 6 z kwotą 25832, a pod koniec lutego przekroczył raz 33 tysiące. Dziś na miejscu 208 z kwotą 2 948.
Nie mogę zapomnieć też o GUMKU. Wczoraj zarobił 14%, dziś stracił 32% (z sumą 3 244 na pozycji 204 w rankingu 255 graczy).
Obrazek

gekkorj
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2010 22:28
Kontakt:

Postautor: gekkorj » 17 mar 2010 18:56

Gumek, Gumek. Ja także nie mogę o nim zapomnieć. Chłopak jest przynajmniej wytrwały w tym co robi. Ustalił, że rynek będzie spadał i tego się trzyma. Może jeszcze bedzie miał racje? Jednak pieniedzy na odrabianie zabraknie.
Na razie tonie razem z okrętem. Szkoda, ale wiem, że ciężko jest to sobie uświadomić.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
www.kontrakty-terminowe.com

Agent.Smith
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2454
Rejestracja: 03 sty 2007 00:02

Postautor: Agent.Smith » 17 mar 2010 20:16

Gumek, Gumek. Ja także nie mogę o nim zapomnieć. Chłopak jest przynajmniej wytrwały w tym co robi. Ustalił, że rynek będzie spadał i tego się trzyma. Może jeszcze bedzie miał racje? Jednak pieniedzy na odrabianie zabraknie.
Na razie tonie razem z okrętem. Szkoda, ale wiem, że ciężko jest to sobie uświadomić.
Samo podejście rozumiem - też od początku lutego zakładałem, że na rynku będą rządziły niedźwiedzie.
Fakt - boli utrata potencjalnych zysków wynikająca z zamknięcia pozycji na akcjach.

Nie mogę sobie jednak wyobrazić abym obstawiał z taką dźwignią finansową moje przekonania co do zachowania rynku.

W zupełności wystarczy mi konkurs na typowanie WIG20 prowadzony przez Trolejbusa na HP
:D

PS. Dziś tak niewielkie zmiany w rankingach, że nie będę bawił się w ich analizy.
Obrazek


Wróć do „Parkiet Challenge 2011”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość