WINNDOW DRESSING

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

WINNDOW DRESSING

Postautor: Poznaniak » 11 gru 2005 15:34

Moim zdaniem wszyscy inwestorzy czekaja na "window dressing".
Ja zakładam, że są dwa warianyt zakończenia: pierwszy z nich zakłada dalszą konsolidajcę przy szczytach i dystrybucję przez zagranicę którą będą w dalszym ciągu odbierały OFE. Widać to dokładnie na Bux-ie gdzie nie ma kto kupować i gra odbywa się na kilku spółkach. Pod koniec roku OFE i TFI muszą wywołach choćby cień euforii tak aby również z początkiem roku mogli sprzedać swój nadmiar gorących papierów.

Drugi wariant zakłada: konsolidacja bez wyznaczenia nowych szczytów /możliwe są minimalne poprawy rekordów/ i jeszcze przed końcem roku spadki. Bez efektu stycznia i z wykreśleniem dużej formacji podwójnego szczytu.

Już od poniedziałku będzie można obstawiać który z wariantów będzie realizowany, moim zdaniem kierunek pokażą dane w USA publikowane już o wtorku dzień w dzień. Tak czy owak w perspektywie trzech miesięcy obstawiam na wyznaczenie dołka. Obrona kursu złotego przez rząd PiS nie pozwala się zorientować jak daleko z wyprzedaża są inwestorzy zagraniczni bo jak wiemy od nich wszystko zależy.

Czekam na komentarze... 8)


REKLAMA


morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: morszczuk » 11 gru 2005 17:25

ja mysle podobnie tzn zwaly chyba przed nowym rokiem nie bedzie bo po co zaniac sobie wyniki (fundusze) czekam na nowy rok i mysle o gruuuubym S po sylwestrze ...
uwolnić rybki z puszek !!!

-morfeusz-
Sierżant sztabowy
Posty: 112
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: w-wa

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: -morfeusz- » 11 gru 2005 21:15

wiecie w czym jest klopot, bardzo duzo ludzi tak mysli, wiec mysle ze ci cwansi zaczną juz sprzedawc papiery od poniedzialku wtorku, chyba ze chcą dowiesc te kursy do zakonczenia serii, to wtedy marazm caly tydzien z lekkim szarpnieciem do gory w czwartek i piątek (arbitraz bedzie w piątek kupowal akcje wiec moze wyciągnoc indeks nawet o 20 pkt). Pozatym sie z wami zgadzam ja juz zajolem pozycje krotkie na H (na tej dlugie trzymam do wygasniecia) i juz mam troche opcji marcowych, dolka wlasnie nalezaloby sie spodziewac w polowie marca a wiec seria h bedzie pewnie nalezala do niedzwiedzi. pozdrawiam

Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: Poznaniak » 11 gru 2005 21:56

Nie za szybko z tymi szortami w marcu? Do końca roku jeszcze jest troszkę czasu. Dla mnie najważniejszym dniem w przyszłym tygodniu jest środa i to głównie w Stanach. Obligacje 10y pokażą co robić dalej po posiedzeniu Fed. Po kursie złotego możemy się nic nie dowiedzieć. Również mam longi na grudzień ale chyba nie będę trzymał do końca!

Trollas
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2005 23:05

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: Trollas » 14 gru 2005 14:48

No to ile na WIG20 w piątek na close?
Ja obstawiam 2660.

Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: Poznaniak » 14 gru 2005 18:17

Cały czas podtrzymuję swoje zdanie. Zdobienie okienek na koniec roku to norma, później zjazd. Pytanie nie powinna być jak wysoko zajdziemy tylko, kto i kiedy "zgasi światło"?

2660 - to jest prawie magiczna liczba, co komentarz analityków czy maklerów to poziom 2660 przewija się notorycznie.


Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: Poznaniak » 27 gru 2005 17:15

No i widzicie. 2660 już padło. Do końca roku pozostały jeszcze 3 sesje.
Czy w nowym roku ktoś liczy na spadki. Coś mi się wydaje że połowa małych grająca na kontraktach. Pamiętajcie, że jeszcze jest jedno zaklęcie zwane "EFEKTEM STYCZNIA'.

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: Jot23 » 28 gru 2005 00:32

w 2005 roku to był DEFEKT STYCZNIA, bo przegrzali z window dressing w grudniu

A teraz jeszcze bardziej przegrzali :!:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: Poznaniak » 28 gru 2005 22:46

Nie był bym tego taki pewien... wszyscy to pamiętają. Jeśli zagranica nie wejdzie do gry to nic się nie będzie działo przez cały styczeń i podciąganie indeksu będzie dziecinnie proste. Jedynie zagranica może spowodować że giełda wróci do walki popytu z podażą. Ale wiecie co jest dla mnie zastanawiające, że sytuacja ta wszystkim pasuje.
Przecież fundusze zagranicznie nie są zmuszone do sprzedaży akcji, nasze fundusze również. Przeciętnemu Kowalskiemu jest to tym bardziej na rękę. Świeży pieniądz z ZUS-u musi być przecież gdzieś inwestowany a najlepszym sposobem jest giełda i zbieranie akcji z rynku.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Poznaniak
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2005 12:26

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: Poznaniak » 31 gru 2005 14:52

Windowanie cen zakończone. Wydaje się że większość niedzwiedzi to wytrzymała a byki od początku tygodnia zaczną realizować zyski. Zagranica w poniedziałek pokaże jaki kierunek będziemy mieli w pierwszym tygodniu stycznia.

pieetrek
Sierżant sztabowy
Posty: 146
Rejestracja: 13 paź 2005 14:15

Odp:WINNDOW DRESSING

Postautor: pieetrek » 31 gru 2005 17:01

bardzo ciekawie zapowiada sie pierwszy tydzien 2006
reakcja bazy byla odrobine zbyt nerwowa. z poziomu 25 pkt do 0. sadze ze to "my" w przekonaniu o nadejsciu bessy zaczelismy na wyscigi otwierac krotkie.

baza = 0
powszechne przekonanie o koncu wzrostow i rozpoczeciu fazy realizacji zyskow



Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości