Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 05 mar 2009 17:29

Dzis konczą w locie 5 (5w3w5) i zaczynją 4w5.
więcej pokory do rynku :lol:
skończą jak będą chcieli

Obrazek

nie ma jakiegoś wyraźnego układu falowego, ale może ten gartley ustawi dzisiejszą sesję
A wiec skocnzyli wczoraj 3w5 i teraz jada z A w4w5.
a teraz co jadą? więcej pokory wobec rynku :lol: :lol: :lol:
dadzą znac jak skończą - większa korekta powinna zacząc się jakąś piątką

REKLAMA


akkilles
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2837
Rejestracja: 04 lis 2008 12:07

Postautor: akkilles » 05 mar 2009 17:42

:oops: własciwie to teraz nie wiem co rysują, cos długa trójka :) az strach pomyslec co bedzie jak skoncza ostatnią 5w5. Poczekam do konca sesji i przyjrze sie wykresom. Poza tym cała sztuka zeby nie czekac ale przewidziec co bedzie w przyszlóści. Jak sie wyrysuje to po fakacie kazdy głupi moze oznaczenia postawic :) W kazym razie gdyby GPW grała jak WallStreet to bym troszke popłynał, ale ostatnio troche siły jest na GPW na szczescie.

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 05 mar 2009 19:13

:oops: własciwie to teraz nie wiem co rysują, cos długa trójka :) az strach pomyslec co bedzie jak skoncza ostatnią 5w5. Poczekam do konca sesji i przyjrze sie wykresom. Poza tym cała sztuka zeby nie czekac ale przewidziec co bedzie w przyszlóści. Jak sie wyrysuje to po fakacie kazdy głupi moze oznaczenia postawic :) W kazym razie gdyby GPW grała jak WallStreet to bym troszke popłynał, ale ostatnio troche siły jest na GPW na szczescie.
przecież chodzi o to, żeby zarobic a nie żeby złapac każdy dołek co do punkta
sprawdz po sesji, czy juz zaczeli większą korektę, czy jeszcze czegos brakuje :)

akkilles
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2837
Rejestracja: 04 lis 2008 12:07

Postautor: akkilles » 05 mar 2009 23:22

coz zabrakło obiektywizmu. Tak na szybko przeunałem sobie falki nizej i teraz tak widze fale 3:
Obrazek

Mam nadzieje ze w koncu skoncza 5w3

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 06 mar 2009 11:25

Obrazek

nasi wreszcie pokazali co robią, fale niższego rzędu potwierdzają taki układ, wygląda na to że będzie przynajmniej 200 pkt na shorcie do zgarnięcia

co do stanów, to dlaczego zmieniłeś układ fal? wydłużone 1 rzadko się zdarza na kasowym, a można to rozpisac wiarygodnie w inny sposób:
Obrazek

Obrazek

wygląda na to, że początek sesji w stanach to dobre miejsce na dołek u nich, ale jak będzie dowiemy się po sesji :lol:

Dowjones
Chorąży
Posty: 936
Rejestracja: 10 cze 2008 20:56

Postautor: Dowjones » 06 mar 2009 12:00

przyznam baton ze nie bardzo cie rozumiem, obstawiasz w stanach koniec czegos, 5? jednoczesnie u nas zakladasz ze mamy koniec 4? sadzisz ze znowu doswiadczymy takiej przeciwnosci jak teraz tyle ze odwrotnej? dopuszczasz taka wersje ze ten rynek ktory jest ewidentnie wstrzymywany przed euforia zachowaniem stanow, zacznie spadac jak oni beda rosli? pisalem ci juz kiedys ze moze czas zaczac szukac pierwszej fali impulsu i besse uznac za zakonczona lub przynajmniej uwazac obecny impuls za wreszcie oczekiwana duza fale B, zobacz na inne rynki EM one juz od dawna (chyba od pazdziernika 2008)tworza cos podobnego do nowego impulsu,(azja, brazylia) jezeli nie jest to zbytnim wysilkiem dla ciebie i wiekszosc pracy robi program to mialbym do ciebie prosbe zebys poszukal mozliwosci oznaczania od dolka z 18 lutego tego wszystkiego jako nowy impuls, taka alternatywa, zwroc uwage na zachowanie bovespa, gdy stany doluja ona robi to w mniejszym stopniu, gdy stany rosna ona to podwaja, czyli wyraznie robi wzor hossy, mniejsze dolki wyzsze gorki, surowce tez cos zaczynaja kreslic

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 06 mar 2009 12:18

to co bovespa kreśli od października, to ewidentnie nie jest impuls - wszystko tam na siebie zachodzi; jeśli miałbym obstawiac kto zaczął hossę/większą korektę to postawiłbym na shanghai

zachowanie fw20 od dołka z 18 lutego pasuje do korekty 3-3-5 i tego na razie będę się trzymał
liczę na jeszcze jeden dołek na dziennym

Dowjones
Chorąży
Posty: 936
Rejestracja: 10 cze 2008 20:56

Postautor: Dowjones » 06 mar 2009 12:46

to co bovespa kreśli od października, to ewidentnie nie jest impuls - wszystko tam na siebie zachodzi; jeśli miałbym obstawiac kto zaczął hossę/większą korektę to postawiłbym na shanghai

zachowanie fw20 od dołka z 18 lutego pasuje do korekty 3-3-5 i tego na razie będę się trzymał
liczę na jeszcze jeden dołek na dziennym
masz prawo upierac sie przy swoim, w takim razie zwroce uwage ze rowniez korekta 3-3-5 nie zawsze musi byc koncem korekty, sa przeciez korekty zlozone wiec rownie dobrze po 3-3-5 moze byc x i potem wszystko np 3-3-5 lub 5-3-5 czy trojkat, ja osobiscie nie wierze zeby usa skonczyly piatke a my nowe dno i to znaczne bo jesli to ma byc 5, :?

akkilles
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2837
Rejestracja: 04 lis 2008 12:07

Postautor: akkilles » 06 mar 2009 12:49

przyznam baton ze nie bardzo cie rozumiem, obstawiasz w stanach koniec czegos, 5? jednoczesnie u nas zakladasz ze mamy koniec 4? sadzisz ze znowu doswiadczymy takiej przeciwnosci jak teraz tyle ze odwrotnej? dopuszczasz taka wersje ze ten rynek ktory jest ewidentnie wstrzymywany przed euforia zachowaniem stanow, zacznie spadac jak oni beda rosli? pisalem ci juz kiedys ze moze czas zaczac szukac pierwszej fali impulsu i besse uznac za zakonczona lub przynajmniej uwazac obecny impuls za wreszcie oczekiwana duza fale B, zobacz na inne rynki EM one juz od dawna (chyba od pazdziernika 2008)tworza cos podobnego do nowego impulsu,(azja, brazylia) jezeli nie jest to zbytnim wysilkiem dla ciebie i wiekszosc pracy robi program to mialbym do ciebie prosbe zebys poszukal mozliwosci oznaczania od dolka z 18 lutego tego wszystkiego jako nowy impuls, taka alternatywa, zwroc uwage na zachowanie bovespa, gdy stany doluja ona robi to w mniejszym stopniu, gdy stany rosna ona to podwaja, czyli wyraznie robi wzor hossy, mniejsze dolki wyzsze gorki, surowce tez cos zaczynaja kreslic
Z analizy fal wynika ze jeszcze sapdkowej fali 5 brakuje, nie ma zmiłuj sie - byc moze wykorzystamy do tego fale B w korekcyjnej 4 w stanach. Aczkolwiek ma podbne odczucia do twoich trzeba moze raz luknac na WIG'a.

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 06 mar 2009 12:52

to co bovespa kreśli od października, to ewidentnie nie jest impuls - wszystko tam na siebie zachodzi; jeśli miałbym obstawiac kto zaczął hossę/większą korektę to postawiłbym na shanghai

zachowanie fw20 od dołka z 18 lutego pasuje do korekty 3-3-5 i tego na razie będę się trzymał
liczę na jeszcze jeden dołek na dziennym
masz prawo upierac sie przy swoim, w takim razie zwroce uwage ze rowniez korekta 3-3-5 nie zawsze musi byc koncem korekty, sa przeciez korekty zlozone wiec rownie dobrze po 3-3-5 moze byc x i potem wszystko np 3-3-5 lub 5-3-5 czy trojkat, ja osobiscie nie wierze zeby usa skonczyly piatke a my nowe dno i to znaczne bo jesli to ma byc 5, :?
stany skończą za niedługo 3 licząc od styczniowego szczytu, to jest raczej jasne
u nas może byc tak jak mówisz, czyli skończymy 3-3-5, jakis łącznik i kolejna częśc korekty w międzyczasie stany będą robic 4
to miałoby sens

akkilles
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2837
Rejestracja: 04 lis 2008 12:07

Postautor: akkilles » 06 mar 2009 13:32

...

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 06 mar 2009 14:11

...
:?:

akkilles
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2837
Rejestracja: 04 lis 2008 12:07

Postautor: akkilles » 06 mar 2009 17:03

...
:?:
nie juz nic, mialem cos napisac ale zrezygnowałem.

A tak swoją drogą to widze ze długa droga jeszcze przed usiakami

baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 09 mar 2009 01:23

...
:?:
nie juz nic, mialem cos napisac ale zrezygnowałem.

A tak swoją drogą to widze ze długa droga jeszcze przed usiakami
bardzo możliwe, że masz rację - zastanawiam się nad koncepcją jeszcze bardziej wydłużonej fali 3 w usa ( koncepcja z wątku ptasiora w hyde parku)
to pasowałoby mi do zwałowego scenariusza u nas

Dowjones
Chorąży
Posty: 936
Rejestracja: 10 cze 2008 20:56

Postautor: Dowjones » 09 mar 2009 14:43

...
:?:
nie juz nic, mialem cos napisac ale zrezygnowałem.

A tak swoją drogą to widze ze długa droga jeszcze przed usiakami
bardzo możliwe, że masz rację - zastanawiam się nad koncepcją jeszcze bardziej wydłużonej fali 3 w usa ( koncepcja z wątku ptasiora w hyde parku)
to pasowałoby mi do zwałowego scenariusza u nas
litosci, tylko mi sie nie zakiwajcie na smierc w przesciganiu sie w tych spadkach :wink: :lol: czy nikt nie zauwazyl jak sie stany skonczyly w piatek? jesli dzisiaj potwierdza ta formacje wzrostem to strach sie nie bac byc miskiem


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości