WSKAŹNIKI- PROSZE O POMOC

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

WSKAŹNIKI- PROSZE O POMOC

Postautor: rupi » 26 cze 2006 17:11

na kontraktach jestem od niedawna. mam pytanie do doswiadczonych graczy: przy grze DT jakimi wskaznikami najczesciej sie kierujecie, jakiego przedzialu czasu uzywacie?? dzieki za odpowiedz.
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

REKLAMA


piiotr
Sierżant
Posty: 61
Rejestracja: 13 mar 2006 11:16

Postautor: piiotr » 26 cze 2006 19:52

Witaj.

Przy DT osobiście korzystam prawie wyłącznie z RSI. Jednak nie przykładam dużego znaczenia do linii 30/70 czy 20/80. Raczej jako potwierdzenie i uproszczenie sytuacji na wykresie.
Wydaje mi się jednak, że każdy ma swój ulubiony wskaźnik. Czy to STS, czy MACD, CCI (Woodi się kłania), cz też ADX. I pewnie każdy jest równie dobry, i ma też swoje zalety i wady.

*Jednak i tak najważniejszy jest dla mnie sam wykres ceny.

Jeśli idzie o okres w DT to 1/2h (słupkowy) na WIG20. 15 min a tym bardziej 5 minutówki są dla mnie zbyt irytujące. Pozwala mi to na zawieranie 1 transakcji na 3/4 dni. Pewnie się część zapyta to gdzie ten DT? :)

Jeszcze rozwinięcie tematu. Ponieważ nie jestem zwolennikiem czystego DT więc często przetrzymuję zyskowną pozycję.
Jeśli się chcesz czegoś dowiedzieć więcej to polecam chyba jedyną pozycję po polsku: J Bernstein "Inwestor jednosesyjny", lub "zakręcony" wspomniany "Woodies Pattern" oparty na CCI - do przeczytania na polskim podforum woodiego. Ewentualnie mam go w PDFie (15 str podstawy).

pzdr.
piiotr

Tadosek
Młodszy chorąży
Posty: 587
Rejestracja: 18 paź 2005 19:54
Lokalizacja: Zakopane

Postautor: Tadosek » 26 cze 2006 20:41

Witam.


Ja również - tak jak kolega - głównie posługuję się rsi,ale wspomagam go dodtkowo macd.

Pozdro

rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rupi » 26 cze 2006 20:49

Witam.


Ja również - tak jak kolega - głównie posługuję się rsi,ale wspomagam go dodtkowo macd.

Pozdro
jakich ustawien dla macd i rsi uzywasz, jaki wykres ??
wlasnie siedze, przegladam wykresiki i rozne wskazniki i staram sie jakas taktyke wypracowac... ehh.. ciezka sprawa :?

dzieki za odpowiedzi, pozdro 8)
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

slalom
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3720
Rejestracja: 08 cze 2006 18:55

Re: WSKAŹNIKI- PROSZE O POMOC

Postautor: slalom » 26 cze 2006 22:14

na kontraktach jestem od niedawna. mam pytanie do doswiadczonych graczy: przy grze DT jakimi wskaznikami najczesciej sie kierujecie, jakiego przedzialu czasu uzywacie?? dzieki za odpowiedz.
Ameryki nie odkryję, że różnicy między akcyjnymi a kontraktowymi w normalnej grze nie ma.
Mam jednak kilka własnych które pragnę podrzucić Ci do wykorzystania lub do kosza:
Zasady:
1/Gram jak idzie tzn. tarfiam w rytm.
2/Jeżeli nie idzie - idę na lody czy piwo.
3/Nigdy nie odgrywaj się - to niemożliwe. Dodatkowo pędzony chęcią odegrania się gubisz właściwy obraz sytuacji.
5/Jestem poza rynkiem kontraktów około 9 miesięcy, a poza rynkiem opcji około 6 miesięcy.Ciągnie, ale i tu da się życ
Pozdr.

Tadosek
Młodszy chorąży
Posty: 587
Rejestracja: 18 paź 2005 19:54
Lokalizacja: Zakopane

Postautor: Tadosek » 27 cze 2006 18:33

Witam.


Ja również - tak jak kolega - głównie posługuję się rsi,ale wspomagam go dodtkowo macd.

Pozdro
jakich ustawien dla macd i rsi uzywasz, jaki wykres ??
wlasnie siedze, przegladam wykresiki i rozne wskazniki i staram sie jakas taktyke wypracowac... ehh.. ciezka sprawa :?

dzieki za odpowiedzi, pozdro 8)

Witam

macd jak i rsi używam na wykresie 5 min, czesem dokładam jeszcze średnią 5 sesyjną. Moim zdaniem dają dobre efekty.


Pozdrawiam

rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rupi » 27 cze 2006 18:51

dzieki. ja wlasnie kombinuje z 3 srednimi- 4,9 i 20 sesyjna na wykresie 30 minutowym. i parabolic sar. wyglada dosc obiecujaco. teraz szukam jakiegos wskaznika, co by eliminowac bledne sygnaly. i nic nie moge znalezc pewnego :evil: :evil: :evil:
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

piiotr
Sierżant
Posty: 61
Rejestracja: 13 mar 2006 11:16

Postautor: piiotr » 27 cze 2006 20:20

dzieki. ja wlasnie kombinuje z 3 srednimi- 4,9 i 20 sesyjna na wykresie 30 minutowym. i parabolic sar. wyglada dosc obiecujaco. teraz szukam jakiegos wskaznika, co by eliminowac bledne sygnaly. i nic nie moge znalezc pewnego :evil: :evil: :evil:

i nie znajdziesz.
pzdr.

rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rupi » 27 cze 2006 23:57

dzieki. ja wlasnie kombinuje z 3 srednimi- 4,9 i 20 sesyjna na wykresie 30 minutowym. i parabolic sar. wyglada dosc obiecujaco. teraz szukam jakiegos wskaznika, co by eliminowac bledne sygnaly. i nic nie moge znalezc pewnego :evil: :evil: :evil:

i nie znajdziesz.
pzdr.
ano chyba nie znajde. ale system z 3- srednimi wyglada dosc obiecujaco.. zobaczymy 8)

hehe.. ciekawie wyglada to z RSI z 2-sesji :shock: :shock:
CCI i ROC tez daja jakis filtr.... dalej bedziem szukac 8) :lol:
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

grrrringo
Chorąży sztabowy
Posty: 4629
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: 3miasto

Postautor: grrrringo » 03 lip 2006 23:06

Używam 2 wykresów jednocześnie:
1. na kontrakty 1-minutowy linia do tego RSI i MACD i muszę przyznać, ze RSI z MACD dają praktycznie bezbłędny sygnał, ale...nie wiadomo na jak długo. Czasem kilka, czasem kilkadziesiąt pkt. Dlatego trzeba być szybkim, czasem to kwestia kilkudziesięciu sekund.
2. WIG20 5 minutowy świece do tego RSI, choć tylko poglądowo - jak do tej pory żaden wskaźnik na WIG20 mnie nie przekonał a, o dziwko!, na kontrakty owszem.

Do tego patrzę na rozłożenie sił - 5 najlepszych ofert na 5 najważniejszych spółkach i patrzę na rozwój sytuacji... :)

pozdro

HZRrrrrrr
Sierżant
Posty: 61
Rejestracja: 28 cze 2006 08:51

Postautor: HZRrrrrrr » 04 lip 2006 08:35


Biaggi
Chorąży sztabowy
Posty: 4091
Rejestracja: 04 wrz 2005 16:55
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Biaggi » 04 lip 2006 09:35

co za kretyn, myslalem, ze tutaj tacy nie zagladaja :evil:
nastepny cesarz (a moze to on_ :x

rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rupi » 04 lip 2006 13:26

co za kretyn, myslalem, ze tutaj tacy nie zagladaja :evil:
nastepny cesarz (a moze to on_ :x
do kogo piejesz :?: :?: :evil:
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

Biaggi
Chorąży sztabowy
Posty: 4091
Rejestracja: 04 wrz 2005 16:55
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Biaggi » 04 lip 2006 18:01

co za kretyn, myslalem, ze tutaj tacy nie zagladaja :evil:
nastepny cesarz (a moze to on_ :x
do kogo piejesz :?: :?: :evil:
hehehehe, nie do Ciebie, chodzi mi o tego *** co powklejal 1 link w kilkudziesieciu tematach

rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rupi » 04 lip 2006 23:23

co za kretyn, myslalem, ze tutaj tacy nie zagladaja :evil:
nastepny cesarz (a moze to on_ :x
bywaja tacy, no coz, dla kazdego jest miejsce na ziemi 8)
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości