WIG20-ZACZYNAJA SIE REKOMENDACJE S !!!

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 23 sie 2006 14:01

DM BZ WBK obniżył rekomendację dla akcji KGHM do "niedoważaj"

23.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 21 sierpnia
obniżyli rekomendację dla akcji KGHM do "niedoważaj" z "przeważaj"
oraz zmniejszyli 12-miesięczną cenę docelową dla walorów tej
spółki do 105 z
ł ze 120 zł.

W dniu wydania rekomendacji za papiery polskiego koncernu
miedziowego trzeba było zapłacić 112 zł, a w środę o godzinie
13.17 - 114 zł.

"Obniżamy naszą wycenę walorów spółki do 105 zł w związku ze
spadającymi prognozami dla cen miedzi. Rekomendujemy +niedoważaj+
z powodu niższych szacunków wyników spółki" - napisali analitycy w
raporcie. (PAP)
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 23 sie 2006 14:08

Credit Suisse obniżył dla PKO BP rekomendację do 'neutralnie', wycena 36,4 zł
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

dionizy1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3247
Rejestracja: 17 sie 2006 00:54

Postautor: dionizy1 » 23 sie 2006 14:18

To tez moze miec wpływ bezposredni na spólki paliwowe,a posredni na WIG20
cyt:
"Cena ropy może spaść poniżej 65 USD/b
(PAP, pb/23.08.2006, godz. 12:47)
Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku może w ciągu następnych 6 miesięcy spaść nawet do 65 USD za baryłkę, bo słabnąca amerykańska gospodarka powoduje spadek zapotrzebowania na paliwa - ocenia Hiroyuki Sato z Japan Energy Corp.

"W I kwartale 2007 baryłka ropy może być wyceniana na 65-68 USD, po możliwym spadku w IV kwartale 2006 do 68-70 USD" - ocenił Sato.

Amerykańska gospodarka, która zużywa ok. 1/4 światowych dostaw ropy, zwolniła w II kwartale tempo wzrostu do mniej niż połowy tego, co zanotowano w I kwartale.

"Spowolnienie może też dotrzeć do Chin, drugiego największego odbiorcy ropy na świecie, i do innych krajów, które sprzedają swoje towary do USA" - uważa Sato.

"W sytuacji słabnącej gospodarki USA ceny ropy na poziomie 80, 90 czy 100 dolarów za baryłkę są mało prawdopodobne" - dodaje.

W środę baryłka WTI na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym kosztowała wczesnym popołudniem czasu europejskiego 72,56 USD, o 54 centy mniej niż we wtorek na zamknięciu."
toktok klamczuch :^o :^o :^o
Pią, 25 Sty 2008, 17:03
drugi dzień w bezruchu na S
Pon, 28 Sty 2008, 19:36
otwierałem S w piątek na fixie to chyba nie mogłem starcić

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 23 sie 2006 16:40

moze ale dla jasnoscii ulatwienia-to lepiej tu cytujmy REkOMENDACJE NEGATYWNE I POGORSZONE,

(podobnie jak wyodrebnialem temat DYWIDEND i ich wplywu na indeks)
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 24 sie 2006 11:00

DI BRE podtrzymał rekomendację 'redukuj' dla PKO BP, wycena 32,20 zł
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 24 sie 2006 11:03

CHOC W TRESCI JEST RACZEJ 34,20-WIEC PEWNIE NA TYLE WYCENIA,
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 24 sie 2006 11:08

z Rzepy

Jest tak dobrze, że nie może być lepiej


W ostatnich dniach już druga renomowana instytucja finansowa zaleciła inwestorom, aby zmniejszyli zaangażowanie kapitału w naszym kraju.


Nowojorski bank inwestycyjny JP Morgan obniżył wczoraj rekomendację dla polskich akcji z "przeważaj" do "neutralnie". Powodem takiej decyzji jest przekonanie, że wyniki polskich spółek są na tyle dobre, że trudno im będzie utrzymać podobną dynamikę wzrostu jak w pierwszym półroczu. JP Morgan nie jest pierwszą instytucją finansową, która wydała taką opinię. W poniedziałek analitycy Citigroup również obniżyli rekomendację dla akcji notowanych na warszawskiej giełdzie, z "neutralnie" do "nie doważaj".

- Wyniki spółek rzeczywiście były znakomite i ja bym się z JP Morgan zgodził - mówi "Rz" Piotr Kuczyński, główny analityk firmy Xelion Doradcy Finansowi. Wskazuje on na słabnącą dynamikęwzrostu gospodarczego. W drugim kwartale polska gospodarka rozwijała się w tempie znacznie przewyższającym 5 proc., ale ekonomiści są zgodni, że na koniec roku wynik nie będzie już tak dobry, a w 2007 r. - według przewidywań Eurostatu - wyniesie 4,6 proc. - Ostatnie wskaźniki zaufania konsumentów wskazują ponadto, że koniunktura pogarsza się w Niemczech, a to jest przecież główny importer towarów z Polski - wskazuje Kuczyński.

W swoim raporcie JP Morgan szczególnie zaleca inwestorom, aby zredukowali swoje zaangażowanie w akcje polskich banków. Ich cena jest, zdaniem wydających rekomendację analityków, zbyt wysoka w porównaniu z innymi bankami w regionie. Jednak analityk z DM BZ WBK Marek Juraś zauważa, że ceny akcji polskich banków zawsze były wyższe niż ich konkurentów w regionie. - Jeżeli spojrzymy na tegoroczne stopy zwrotów z inwestycji w akcje polskich banków, to są one duże wyższe, niż w przypadku węgierskiego OTP, czeskiego Komercni czy austriackiego Erste. Dlatego ich papiery były wyceniane z premią i to się nie zmieni - uważa Juraś.

Po obniżeniu rekomendacji przez dwie renomowane instytucje finansowe pojawia się pytanie, czy zagraniczni inwestorzy zaczną wycofywać swój kapitał. - Z oceną "neutralnie" trudno jest trafić do inwestorów. Zwykle reagują oni na sygnały "sprzedaj" lub "kupuj" - uważa analityk Bankowego Domu Maklerskiego PKO BP Andrzej Powierża. Także raport Citigroup nie powinien wywołać większego poruszenia. - Zagraniczni inwestorzy nie mają specjalnie z czego się wycofywać, gdyż Polska jest i tak niedoważana przez zagraniczne fundusze inwestycyjne - mówi Marek Juraś. W zeszłym roku pojawiła się jedna rekomendacja, która wskazywała inwestorom, że powinni zdecydowanie zmniejszyć zaangażowanie w polskie akcje. Chodzi o raport brytyjskiego banku HSBC, który na początku października 2005 r. zalecił dla warszawskiej giełdy "zdecydowanie nie doważaj", podkreślając zbyt wysoką cenę akcji. Wprawdzie indeksy rzeczywiście w październiku traciły, jednak był to głównie wynik niepewnej sytuacji politycznej po wyborach. - Obawiam się tylko, że dwa kolejne raporty mogą wywołać owczy pęd - ostrzega Kuczyński. Jego zdaniem, gdyby następne banki zaczęły obniżać rekomendację dla Polski, dla warszawskiej giełdy byłyby to złe wieści.

i.mo.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

morszczuk
Chorąży
Posty: 915
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Wrocko

Postautor: morszczuk » 24 sie 2006 22:06

jesli chodzi o rekomendacje wydawane przez polskie banki to smieszy mnie sytuacja gdy z jednej strony mamy obnizenie rekomendacji dla duzych firm z w20 a z drugiej reklamy zachecające do funduszy inwestycyjnych . troche to sprzeczne ale ok :))
uwolnić rybki z puszek !!!

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 25 sie 2006 11:45

NIBY NIE MA ZBYTNIEGO ZWIAZKU Z REKOMENDACJAMI,ALE WKROTCE MOZE MIEC:

Prezes TP SA zostanie odwołany najdalej we wrześniu - media


Warszawa, 25.08.2006 (ISB) - Prezes Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) Marek Józefiak zostanie odwołany przez radę nadzorczą operatora na przełomie sierpnia/ września, według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Według "Pulsu Biznesu" RN może podjąć taką decyzję już w najbliższy poniedziałek, a najdalej - we wrześniu.


"Rz" podała, że rzecznik TP SA nie skomentował tych doniesień. Artur Tarnowski, dyrektor departamentu kontaktów z inwestorami TP SA, powiedział "PB", że jedyną pewną informacją jest to, iż kadencja Józefiaka upływa w marcu przyszłego roku.

"O dymisji Józefiaka mówi się już od dawna i raczej nie ma wątpliwości, że to się stanie. Miał odejść w kwietniu, potem była mowa o wrześniu" - powiedział "Rz" pracownik Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

"Rz" podaje, że zmiany w zarządzie nie skończą się tylko zmianą prezesa, odejść będą musieli także niektórzy członkowie zarządu.

"O zmianie szefa TP SA mowa jest co najmniej od chwili zwycięstwa PiS w wyborach parlamentarnych. Marek Józefiak kojarzony jest raczej z lewicą. Za rządów SLD narodowy operator nie miał większych kłopotów z regulatorem rynku. Dopiero nowa szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ostry sposób wzięła się za łamanie dominującej pozycji TP na rynku. Nowemu szefowi być może uda się lepiej porozumieć z rządzącą ekipą" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Według "Pulsu Biznesu", został już wybrany następca Józefiaka. Headhunterzy Egon Zehnder International szukali kandydata w sektorze finansowym.

"Mogę jedynie powiedzieć, że to dosyć młody, dobrze wykształcony menedżer, spoza branży telekomunikacyjnej. Studiował za granicą" - "PB" cytuje anonimowego polityka Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Największym akcjonariuszem TP SA jest France Telecom z 47,5% akcji uprawniających do tyluż z ogólnej liczby głosów na WZ. Skarb Państwa ma wciąż 3,87% akcji. (ISB)
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 25 sie 2006 11:48

I NIE CHODZI TYLE O TO CZY NOWY KANDYDAT BYLBY LEPSZY I/LUB MOGLBY "LATWIEJ SIE DOGADAC" ALE O TO,ZE JEDEN PODMIOT MAJACY 3,87% AKCJI NAWET TU PROBUJE RZADZIC :!: :evil:


NIBY NIE MA ZBYTNIEGO ZWIAZKU Z REKOMENDACJAMI,ALE WKROTCE MOZE MIEC:

Prezes TP SA zostanie odwołany najdalej we wrześniu - media


Warszawa, 25.08.2006 (ISB) - Prezes Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) Marek Józefiak zostanie odwołany przez radę nadzorczą operatora na przełomie sierpnia/ września, według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Według "Pulsu Biznesu" RN może podjąć taką decyzję już w najbliższy poniedziałek, a najdalej - we wrześniu.


Największym akcjonariuszem TP SA jest France Telecom z 47,5% akcji uprawniających do tyluż z ogólnej liczby głosów na WZ. Skarb Państwa ma wciąż 3,87% akcji. (ISB)
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Jot23
Kapitan
Posty: 55926
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 10 wrz 2006 15:19

CDM PEKAO-GENERALNIE
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości