Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
baton kokosowy
Starszy chorąży
Posty: 1097
Rejestracja: 03 wrz 2008 00:48

Postautor: baton kokosowy » 26 mar 2009 17:51


w pędzącej c nie zachodzi na a dla ścisłości :wink: o ile pamiętam to może byc płaska nieregularna
z resztą, nazewnictwo nie ma większego znaczenia
nie bardzo rozumiem, to jest wlasnie to co sie u nas skonczylo przypadek 2, spojrz na strone 37 (opis) i na diagram 1.41 wyzej wymienionej lektury
masz rację, prechter klasyfikuje to jako biegnącą, zasugerowałem się neelym:
Obrazek

edit:
skoro już mam założenie, że trwa płaska fala 4, to sprawdziłem w literaturze, jak to prawdopodobnie będzie wyglądac
wg Neely'ego jeśli B przekracza 138% A, to nie ma szans na to, że fala C przebije szczyt fali A (jeśli tak się stanie, to prawdopodobnie formuje się trójkąt)

więc skoro mamy już nakreślone 5 - to można oczekiwac nowych dołków, jeśli po korekcie tej piątki będzie nowy szczyt, to prawdopodobnie będzie szeroka konsolidacja do końca roku

biorąc pod uwagę wyłącznie wykres dzienny to potwierdzenie byłoby po przebiciu dołka przy 1430, patrząc na godzinowy, wystarczy 1530
ciekaw jestem jak to się potoczy :)

REKLAMA


frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 26 mar 2009 21:15

Obrazek

baton, czy dobrze cie zrozumialem, piszesz o czyms takim jak powyzej. ( brak ostatnich swieczek)

gdzie A=C=203pkt / dla s&p to 870 - mialem rowniez taka wersje oczywiscie poszla do kosza :oops:

to by oznaczalo ze fale 4 skonczymy 30 marca....

jezeli to sie potwierdzi to bedzie nowe dno.

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 26 mar 2009 21:27

brawo chlopaki widze ze temat bardzo posuneliscie do przodu, to ma rece i nogi, gdyby to bylo grane to podejrzewam ze ta piata fala ktora nadchodzi bedzie fala dosyc dluga taka na wykonczenie wielu nawet najbardziej zacietrzewionych byczkow, male spadki ale ciagle az prawie wszyscy juz zwatpia w jakikolwiek wzrost, czegos takiego wlasnie brakuje mi w obecnej bessie

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 26 mar 2009 21:36

Obrazek


Witam to moja AT, zamieszczona na tym forum 9.02 :D

Pozdrawiam :)

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 26 mar 2009 21:44

Obrazek


Witam to moja AT, zamieszczona na tym forum 9.02 :D

Pozdrawiam :)
to chyba ta zielona 4 z poczatku roku bedziesz musial przenies znacznie w lewo, bo chyba jednak dalej jest robiona czworka a nie jak sugerujesz w tym opisie 5? czy to a(bc) brazowe w calosci wyczerpuje obecna besse? i jaka to jest fala w calosci gieldy? psaikrew ale ta wielka korekta (B) naprawde byla wielka w tej bessie :wink:

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 26 mar 2009 21:55

Obrazek


Witam to moja AT, zamieszczona na tym forum 9.02 :D

Pozdrawiam :)
to chyba ta zielona 4 z poczatku roku bedziesz musial przenies znacznie w lewo, bo chyba jednak dalej jest robiona czworka a nie jak sugerujesz w tym opisie 5? czy to a(bc) brazowe w calosci wyczerpuje obecna besse? i jaka to jest fala w calosci gieldy? psaikrew ale ta wielka korekta (B) naprawde byla wielka w tej bessie :wink:
to nie koniec bessy, zakladam besse jako A B C
5(3)-3-5
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 mar 2009 22:07 przez megason, łącznie zmieniany 1 raz.

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 26 mar 2009 22:05

Obrazek


Witam to moja AT, zamieszczona na tym forum 9.02 :D

Pozdrawiam :)
to chyba ta zielona 4 z poczatku roku bedziesz musial przenies znacznie w lewo, bo chyba jednak dalej jest robiona czworka a nie jak sugerujesz w tym opisie 5? czy to a(bc) brazowe w calosci wyczerpuje obecna besse? i jaka to jest fala w calosci gieldy? psaikrew ale ta wielka korekta (B) naprawde byla wielka w tej bessie :wink:
to nie koniec bessy, zakladam besse jako A B C
5(3)-3-5
wrzuce AT, ale troche pozniej
dobra, choc przyznaje ze sadzilem ze te Twoje (A) (B) i prawdopodobnie (C) na koncu tej piatki ktora przed nami to wlasnie jest A B C bessy, czy temu zygzakowi bedze jeszcze cos brakowac, oprocz wspomnianej wczesniej przeze mnie ubogiej fali (B)? jesli ten pierwszy czlon bessy czyli A zniesie wig ponizej 20 tys a wig20 ponizej 1200 to gdzie skonczy w przyszlosci C jesli korekta A B C bedzie zygzakiem? :oops: :roll: :(

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 26 mar 2009 22:12

Obrazek


Witam to moja AT, zamieszczona na tym forum 9.02 :D

Pozdrawiam :)
to chyba ta zielona 4 z poczatku roku bedziesz musial przenies znacznie w lewo, bo chyba jednak dalej jest robiona czworka a nie jak sugerujesz w tym opisie 5? czy to a(bc) brazowe w calosci wyczerpuje obecna besse? i jaka to jest fala w calosci gieldy? psaikrew ale ta wielka korekta (B) naprawde byla wielka w tej bessie :wink:
to nie koniec bessy, zakladam besse jako A B C
5(3)-3-5
wrzuce AT, ale troche pozniej
dobra, choc przyznaje ze sadzilem ze te Twoje (A) (B) i prawdopodobnie (C) na koncu tej piatki ktora przed nami to wlasnie jest A B C bessy, czy temu zygzakowi bedze jeszcze cos brakowac, oprocz wspomnianej wczesniej przeze mnie ubogiej fali (B)? jesli ten pierwszy czlon bessy czyli A zniesie wig ponizej 20 tys a wig20 ponizej 1200 to gdzie skonczy w przyszlosci C jesli korekta A B C bedzie zygzakiem? :oops: :roll: :(

Masz racje, i nic nie przychodzi mi do glowy. Jezeli bessa ma byc zygzakiem, a ja widze tutaj 5 podfal to co w takim razie?!

ewentualnie jezeli zamiast A B dac odpowiednio 4 i 5 oraz zamiast (1) (2) i (3) odpowiednio ( A ) ( B ) ( C ) to wyglada na to ze zaczynamy nowy trend, ale czy to mozliwe?!

Obrazek

Pozdrawiam

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 26 mar 2009 22:33

megason
:roll: :roll: :roll:
zadziwiasz mnie kolejny raz, sadzilem ze po tym rysunku ktory dzisiaj wskazales a ktory byl podobno opublikowany tutaj 10.02,09 a szczegolnie po tym opisie ktory jest tam przy fali 4 zaskakujesz mnie teraz tym rysunkiem, sadzilem ze ty rowniez zakladasz to co dzisiaj baton pokazal, przynajmniej tak sugerujesz w opisie tego rysunku z 10.02. nawet Ci wczesniej napisalem zebys zielona 4 przesunal w lewo do dnia dzisiejszego i wszystko sie bedzie zgadzac ze wczesniejszym opisem, przeciez tam wlasnie o tym pisales, przeanalizuj to jeszcze raz i wrzuc rysunek w ktorym skonczyla sie dzisiaj fala 4 zielona i zaczyna sie ostatnia piatka zielona tej bessy, wiem ze nie przepadasz za b.k ale sprobuj moze jednak ten jego dzisiejszy rysunek pasuje do Twoich oznaczen, przeciez ta ostatnia zielona fala 5 jest w trojce wiec to nie moze byc fala 5! pozdro

Klaudiusz
Starszy chorąży
Posty: 1664
Rejestracja: 03 paź 2007 18:59

Postautor: Klaudiusz » 26 mar 2009 22:38

panowie dajcie sobie siana i porzuccie mysli o spadakch zadnej fali piatej nie bedzie, przynajmniej w najblizszym polroczu, przed chwila polskie guru gield P. Kuczynski powiedzial w TVN ze nie przewiduje w tym czasie nowego dolka to wiec jak chcecie osiagnac te nowe dno bez jego zgody? chyba nie za pol roku bo ilez by ta fala musiala trwac :wink: :lol: :wink:
"Mówić trzeba prosto, a myśleć w sposób skomplikowany..."

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 26 mar 2009 22:48

Obrazek

no racja to ma 3 podfale, chociaz tak spojnie to wygladalo :D

btw. dlaczego nie przepadam za batonem kokosowym :?:
Gdyby nie on to dzisiajbym tutaj nie pisal. Pozdrawiam!

hehe Klaudiusz, jak kuczyn mowi ze nie bedzie dolka, to ja juz nie wiem co mam myslec hahahha :lol:

akkilles
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2837
Rejestracja: 04 lis 2008 12:07

Postautor: akkilles » 26 mar 2009 22:51

Obrazek

btw. dlaczego nie przepadam za batonem kokosowym :?:
Gdyby nie on to dzisiajbym tutaj nie pisal. Pozdrawiam!

hehe Klaudiusz, jak kuczyn mowi ze nie bedzie dolka, to ja juz nie wiem co mam myslec hahahha :lol:
Kuczyn jest dla mnie antywskaznikiem, ale kto wie moze teraz ma racje ;)

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 26 mar 2009 22:52

Obrazek

btw. dlaczego nie przepadam za batonem kokosowym :?:
Gdyby nie on to dzisiajbym tutaj nie pisal. Pozdrawiam!

hehe Klaudiusz, jak kuczyn mowi ze nie bedzie dolka, to ja juz nie wiem co mam myslec hahahha :lol:
Kuczyn jest dla mnie antywskaznikiem, ale kto wie moze teraz ma racje ;)
hmm trzeba byc elastycznym. Ta fala C moze jeszcze pojsc up, wiec trzeba czekac i byc cierpliwym

pomywaczka.
Starszy chorąży
Posty: 1491
Rejestracja: 22 gru 2007 18:47
Lokalizacja: Ze zmywaka

Postautor: pomywaczka. » 26 mar 2009 22:56

Odpowiem tak ... może jeszcze jutro około 0 albo minus ale do końca miesiąca kończymy przy maxsach ..

To moja wersja ... a to dlatego aby na miesięcznym wyszło objęcie hossy !!

i pod to gram :D:D

A czy sie sprawdzi się okaże.. moze nei będzie całkiem czyste jak objecie bessy w 2007 :D:D
FX ...to jest czad :D:D:D
dwa stare a ...:D:D

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 27 mar 2009 10:38

Obrazek

no racja to ma 3 podfale, chociaz tak spojnie to wygladalo :D

btw. dlaczego nie przepadam za batonem kokosowym :?:
Gdyby nie on to dzisiajbym tutaj nie pisal. Pozdrawiam!

hehe Klaudiusz, jak kuczyn mowi ze nie bedzie dolka, to ja juz nie wiem co mam myslec hahahha :lol:
teraz to pieknie wyglada, dlaczego c mialo by jeszcze pojsc? wg batona ktory gdzies tam wyczytal ze jesli b przekroczy 138% a to c nie powinno przejsc a, wiec jakby co to C jest w piatce spelnione i tylko czekac konca fali V
:lol: :lol:


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości