Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
Marsjanin
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2295
Rejestracja: 11 sty 2006 00:25

Postautor: Marsjanin » 07 kwie 2009 16:33

dziś była extremalnie mocna obrona poziomu 1650 na koniach... coś panowie szlachta po dzisiejszym dniu obstawiacie?

z przymenością sie was czyta i się uczy analizy .....
http://e-lokaty.pl
http://fundusze-lokaty.pl

Ranking lokat - portale o lokatach bankowych. Czasem warto lepiej na chwile inwestować w bezpieczne lokaty i przeczekać spadki bez akcji

REKLAMA


madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 08 kwie 2009 11:29

wydaje mi sie ze wszystko jest pod kontrola :lol: po dynamicznej 1 czas na 2 i dopoki nie przejdzie ten impuls szczytu to mozna go nazywac 2,jezli nawrocimy to potem to juz chyba czas na dlugie 3, ale ja sie za dobrze nie znam moze kto madrzejszy w tym temacie potwierdzi lub zaprzeczy?

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 09 kwie 2009 02:00

Co bardziej dociekliwi i prawdomówni jeszcze podczas hossy latem 2007 r. uprzedzali, że źle się kończy dmuchanie wielkiego balonu. W tym czasie inni przez wiele miesięcy twierdzili, wbrew wszelkim regułom profesjonalizmu i uczciwości, że polskie akcje są niedowartośc[/b]iowane, że ceny akcji i mieszkań będą rosły w 2008 r. o 20 – 30 proc.
byli i tacy co juz w kwietniu 2007 nie widzieli zbyt duzo miejsca na dalsze wzrosty, tez bywali zakrzykiwani, przewaznie przez dzieci hossy 2003-2007
coz eliot, jako jeden z nielicznych tutaj na forum przewidziales te spadki za nim sie one zaczely, dzis sytuacja zgola odmienna , choc troche podobna. dzisiaj nikt nie wierzy we wzrosty, na wig20 padaja juz cyfry 2200, 1800, niedlugo ponizej 1000 zejdziemy, tak jak kiedys wszyscy widzieli tylko wzrosty tak teraz tylko spadki, wtedy byl hurrraoptymizm teraz placz i lamet, zaczyna sie szukac winnych, jak bedzie czas pokaze

pozdrawiam
rowniez pozdrawiam i ufam ze jednak do ostatnich dolkow w najblizszym czasie nie wracamy, w przeciwnym wypadku bede sie musial niezle nagimnastykowac zeby odszukac ta inna wlasciwa droge :?
Witaj Eliott,

ugh, oj trzeba się chyba nagimnastykować nad nowymi oznaczeniami,
Jakieś koncepcje? Dla szerokiego rynku to dopiero teraz dotarło i przebiło niestety 36000 a WIG 20 swoimi prawami się rzadzi...

Pozdrawiam
witam
na razie jest jeszcze wszystko pod kontrola, wig 20 raczej trzeba odpuscic natomiast wig na razie to jeszcze nie przebil tych 36k(close) lecz niestety poglebil dolek z lipca i to zarowno linie jak i swiece
Moze wczesniej nie wyrazilem sie jasno wiec sprobuje wyjasnic pare rzeczy.
Dla mnie fundamentalna sprawa jest dolek z 06.2006 i tu juz moga byc niescislosci, otoz ten dolek mial dwie wartosci, dla wykresu liniowego 36020 lecz dla swiec, barow to bylo az 34768 a ze w swojej analizie jeszcze z wiosny 2007 przyjalem ten dolek jako dno fali 4 wyzszego rzedu lecz nie najwiekszego, najwiekszego wlasnie tworzymy teraz, wiec jeszcze nie ma najgorzej dopoki nie przejdziemy tego dolka z 06.2006,przyznaje ze nie spodziewalem poglebienia dolka z lipca tego roku, dlaczego? gdyz konsolidacje z okresu styczen-maj uznalem jako fale czwarta w spadku tworzona w trojkacie i nastepujace po nim oczekiwane wybicie jako fale piata, wydawalo mi sie ze jej juz nic nie brakuje dlatego uwazalem ze do kolejnego dolka nie dojdzie, niestety fala ta sie jednak wydluzyla i nie jestem obecnie przekonany czy juz na tym koniec, dopoki jest nie pokonany dolek z 06.2006 to mozna korzystac z reguly ktora mowi ze jesli fala piata jest fala wydluzona(to ta od 06.2006 do 07.2007) to nastepujaca korekta powinna zatrzymac sie na dnie fali czwartej nizszego rzedu, wiec 36020 czy 34782, tak przynajmniej bylo w lutym 1995 roku z dokladnoscia do 3 punktow
Jesli natomiast dojdzie do znacznego przebicia tego dolka ( łacznie z filtrem 3%) to pozostaje tylko jedna regula:fala czwarta nie powinna zachodzic na fala pierwszą, czyli 20760,
Ajey, jak sobie wyobrazam? nie wyobrazam sobie, ale czy w stanach musi dojsc do mega krachu? czy nie moze byc tak jak bylo po mega hosie w japonii z lat 80-tych? przeciez na rynku jest ciagla walka chciwosci i strachu wiecrownie dobrze tam moze byc np trend horyzontalny nawet z lekkim opadaniem, czy nie mamy do czynienia z taka sytuacja w japonii od 1990? gwaltowna przecena(to moze juz bylo) a potem boczniak, mimo to rynki swiatowe w tym azjatyckie doswiadczyly pare niezlych hoss, ze przypomne tylko wartosci hangsenga z 1997 chyba 3k czy bowespa rowniez 3k czy wreszcze rts mial kolo 120 punktow a gdzie skonczyl? podobnie malezja korea itp, wiec rownie moze podobnie byc i obecnie, potegi drepcza w miejscu szarpane na zmiane chciwoscia, strachem a my sie bedziemy wspinac wyzej opadac rowniez powyzej poprzednich dolkow(definicja hossy) , powiesz anale wszedzie trabia ze najpierw musza tuzy powstac a dopiero potem mali, ale czy te anale nie karmily nas do samego konca hossy ze bedzie tylko lepiej?
och zasiedzialem sie dzisiaj do nocy czytajac prawie caly watek ale warto bylo, gosciu jest zajebisty, pisal w dniu Nie, 28 Wrz 2008, 18:47 ze wig powinien zatrzymac sie na 20760 i co sie dzieje? otoz wig 18 lutego tego roku dochodzi na sesji do 20370 by skonczyc sesje na 21300, naprawde jestem pod wrazeniem, Ajey to co bylo wtedy niewyobrazalne dzisiaj jest juz historia
=D> =D> =D>

lamerok
Chorąży sztabowy
Posty: 4195
Rejestracja: 16 cze 2007 20:47
Lokalizacja: Wealth Vision Factory

Postautor: lamerok » 13 kwie 2009 21:10

"Dear Members,
After July 2008 commodity crash, now second round of commodity crash is on the way so be careful, never over buy if you see price falling down sharply or when technical charts give buying indications.

I will write more on this coming crash in my next week newsletter.

FALL IN METALS,
FALL IN OIL
FALL IN GRAIN AND SOFT.


Thanks & God Bless
Mahendra Sharma
"

lamerok
Chorąży sztabowy
Posty: 4195
Rejestracja: 16 cze 2007 20:47
Lokalizacja: Wealth Vision Factory

Postautor: lamerok » 15 kwie 2009 19:15

Obrazek

:?:

Cytat: "W roku 1999 zakończył się trend wzrostowy stopnia Wielkiego Supercyklu, rozpoczęty wraz z powstaniem USA w roku 1776.
Jest to scenariusz mniej prawdopodobny z uwagi na bardzo krótki czas formowania się potencjalnej fali piątej (1982 – 1999, czyli 17 lat) w porównaniu choćby do czasu trwania poprzedzającej ją fali płaskiej (53 lata) oraz faktu, że nowe historyczne maksimum utworzone przez tę falę znajduje się niewiele powyżej wierzchołka fali b fali płaskiej.
Za tym scenariuszem przemawia długość trwania Wielkiego Supercyklu, czyli niemal dokładnie 233 lata (liczba Fibonacciego): 1776 + 233 = 2009 (drugi wierzchołek) oraz fatalna sytuacja makroekonomiczna USA."

frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 16 kwie 2009 13:21

wrozenie z fusow:
Obrazek

Obrazek

u nas na bazie brak sygnalow sprzedazy (potencjal do wzrostow moim zdaniem jest)- moze sie uda....
jak nie to 870 i korekta

pozdrawiam

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 16 kwie 2009 21:29

wrozenie z fusow:
Obrazek

Obrazek

u nas na bazie brak sygnalow sprzedazy (potencjal do wzrostow moim zdaniem jest)- moze sie uda....
jak nie to 870 i korekta

pozdrawiam
siedzisz dalej na krotkich?

trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 22 kwie 2009 18:54

ja nie baton ale wydaje mi sie ze sie mylisz, ABC to nie korekta calej bessy lecz jej kontynuacja czyli fala czwarta ktora wedlug tych oznaczen powinna byc ku koncowi i potem juz tylko fala 5(spadkowa, dla jasnosci), tak sadze ze wlasnie ten rysunek i to oznaczenie o tym nam mowi
Moim zdaniem robimy ((B)) w stopniu Primary. Również moim zdaniem, trochę za długi ten ruch w górę jak na falę (4) Intermediate. Po fali ((B)) należy spodziewać się fali ((C)) która może (choć nie musi) przebić dołek z lutego (na WIG problemem przy przebijaniu jest zachodzenie fal)

Pozdrawiam,
TN

PS. Jak pisalem... to tylko moim zdaniem

frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 26 kwie 2009 13:11

baza

Obrazek
sapina

Obrazek

tak widze najblizsza przyszlosc :)

pozdrawiam

lamerok
Chorąży sztabowy
Posty: 4195
Rejestracja: 16 cze 2007 20:47
Lokalizacja: Wealth Vision Factory

Postautor: lamerok » 26 kwie 2009 14:44

Filip, zatem jaki zakres czasowy przewidujesz dla ukończenia B, koniec maja?

lamerok
Chorąży sztabowy
Posty: 4195
Rejestracja: 16 cze 2007 20:47
Lokalizacja: Wealth Vision Factory

Postautor: lamerok » 27 kwie 2009 07:40


aramiis
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 301
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: aramiis » 27 kwie 2009 10:51

Teoria to nie zasada - ona nie mówi ona teoryzuje :lol:

trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 27 kwie 2009 22:09

baza

Obrazek
sapina

tak widze najblizsza przyszlosc :)

pozdrawiam
Frodo, zastanawiałem się po co tak rozwlekać to 3?

Osobiście obstawiłem, że już mamy pierwszą pełną piątkę zrobioną w ((B)) Primary (czyli że ostatnie wzrosty to było (A) Intermediate). Czasowo by pasowało - to powinno trwać tygodniami/miesiącami. Teraz by pasowało (B) Intermediate czyli w dół - jeśli (A) miało circa 2 miesiące to (B) powinno trwać 3-5 tyg. Dlatego oczekuję ze teraz 1-2 tyg. down down... a potem kolejne 2-3 miesiące up...

Dopiero potem tąpnięcie czyli ((C)) Primary (~12-18 miesiecy dlugosci) i zakończenie haniebnego IV Cycle przed wspaniałym i euforycznym V :)

To moja wizja

SMS2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8174
Rejestracja: 28 lis 2007 08:10

Postautor: SMS2 » 28 kwie 2009 12:12

baza

Obrazek
sapina

Obrazek

tak widze najblizsza przyszlosc :)

pozdrawiam
naprawde zal mi cie, moze ty i tej wiedzy az nadto skonsumowales ale przelozenia tego na twoja osobista wiedze to nie widac, co sie odezwiesz to rynek robi dokladnie odwrotnie serwujac ci za kazdym razem niezly *****, grasz jeszcze real czy juz tylko teoryzujesz?
Wysłany: Pią, 03 Kwi 2009, 10:08
przy 1689 spruboje przekrecic sie na S (chwilowo)

frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 29 kwie 2009 00:38

Frodo, zastanawiałem się po co tak rozwlekać to 3?

Osobiście obstawiłem, że już mamy pierwszą pełną piątkę zrobioną w ((B)) Primary (czyli że ostatnie wzrosty to było (A) Intermediate). Czasowo by pasowało - to powinno trwać tygodniami/miesiącami. Teraz by pasowało (B) Intermediate czyli w dół - jeśli (A) miało circa 2 miesiące to (B) powinno trwać 3-5 tyg. Dlatego oczekuję ze teraz 1-2 tyg. down down... a potem kolejne 2-3 miesiące up...

Dopiero potem tąpnięcie czyli ((C)) Primary (~12-18 miesiecy dlugosci) i zakończenie haniebnego IV Cycle przed wspaniałym i euforycznym V

To moja wizja
re trader-none,
jezeli juz zakladasz koniec fali (A) w ((B)) to powiem szczerze nie wyobrazam sobie poziomow fali ((C)) primary - starch sie bac.
zdaje sobie sprawe ze amerykanski ideks rozpisuje b. pesymistycznie w przeciwienstwie do naszego - ale przyznasz ze amerykanskie fundamenty ( a raczej ich brak) nie napawaja optymizmem. u nas jak narazie nie jest tak zle - zakladam ze fala ((C)) bedzie miala duzo wspolnego z przyszlym kryzysem na rynku mieszkaniowym.
jak na razie rynek wykonuje ruchy ktore zalozylem:
1w5 juz jest. teoretycznie do poziomu 1640 mozna rozpisac fale 2 w5 - jezeli zlamia 1640 to faktycznie bedzie tak jak napisales - tylko ze wtedy to cale odreagowanie bedzie jakas ***** :wink: a nie odreagowaniem calej bessy o ile woogole to bedzie ((B)).

re lamerok,

nie mam pojecia ile bedzie trwalo odreagowanie , - tak jak napisalem wyzej jezeli piszemy o tym wlasciwym ((B)) to powinno byc piec soczystych widocznych fal z byczą silną 3 fala i niezalamana 5-ka - wg mnie.

z mojego archiwum, moze sie tobie przyda:

http://carolan.org/ - polecam
http://www.mcoscillator.com/Data.html - polecam
http://astrocycle.net/ -masz tyle dat ile dusza zapragnie - tutaj autor zaklada szczyt fali od ok 2 tyg (sledze na biezaco jego punkty zwrotne) - nietety pare razy zmienial juz oznaczenia fal - zreszta jak wiekszosc.

pozdrawiam


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości