Gdzie jestesmy? - fale Elliotta

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
trader-none
Starszy chorąży
Posty: 1220
Rejestracja: 22 cze 2007 14:51

Postautor: trader-none » 29 kwie 2009 10:39

Frodo, zastanawiałem się po co tak rozwlekać to 3?

Osobiście obstawiłem, że już mamy pierwszą pełną piątkę zrobioną w ((B)) Primary (czyli że ostatnie wzrosty to było (A) Intermediate). Czasowo by pasowało - to powinno trwać tygodniami/miesiącami. Teraz by pasowało (B) Intermediate czyli w dół - jeśli (A) miało circa 2 miesiące to (B) powinno trwać 3-5 tyg. Dlatego oczekuję ze teraz 1-2 tyg. down down... a potem kolejne 2-3 miesiące up...

Dopiero potem tąpnięcie czyli ((C)) Primary (~12-18 miesiecy dlugosci) i zakończenie haniebnego IV Cycle przed wspaniałym i euforycznym V

To moja wizja
re trader-none,
jezeli juz zakladasz koniec fali (A) w ((B)) to powiem szczerze nie wyobrazam sobie poziomow fali ((C)) primary - starch sie bac.
zdaje sobie sprawe ze amerykanski ideks rozpisuje b. pesymistycznie w przeciwienstwie do naszego - ale przyznasz ze amerykanskie fundamenty ( a raczej ich brak) nie napawaja optymizmem. u nas jak narazie nie jest tak zle - zakladam ze fala ((C)) bedzie miala duzo wspolnego z przyszlym kryzysem na rynku mieszkaniowym.
jak na razie rynek wykonuje ruchy ktore zalozylem:
1w5 juz jest. teoretycznie do poziomu 1640 mozna rozpisac fale 2 w5 - jezeli zlamia 1640 to faktycznie bedzie tak jak napisales - tylko ze wtedy to cale odreagowanie bedzie jakas ***** :wink: a nie odreagowaniem calej bessy o ile woogole to bedzie ((B)).

re lamerok,

nie mam pojecia ile bedzie trwalo odreagowanie , - tak jak napisalem wyzej jezeli piszemy o tym wlasciwym ((B)) to powinno byc piec soczystych widocznych fal z byczą silną 3 fala i niezalamana 5-ka - wg mnie.

z mojego archiwum, moze sie tobie przyda:

http://carolan.org/ - polecam
http://www.mcoscillator.com/Data.html - polecam
http://astrocycle.net/ -masz tyle dat ile dusza zapragnie - tutaj autor zaklada szczyt fali od ok 2 tyg (sledze na biezaco jego punkty zwrotne) - nietety pare razy zmienial juz oznaczenia fal - zreszta jak wiekszosc.

pozdrawiam
Zasięg (A) Intermediate może i nie powala na kolana, choć niektóre spólki z W20 w tym ruchu 100% wzrostu zrobiły (np. KGHM).

Natomiast:
- jeśli ostatni ruch od 1250 do 1810 to ok. 44% wzrostu.
- jeśli korekta (B) zniesie W20 do jakiś 1600pkt (38.2%)
- jeśli fala (C) liczona jako procentowy przyrost będzie 1.62 z tych 44% fali (A) Intermediate, czyli ok. 72%,
to:
- W20 w fali ((B)) Primary mógłby skończyć w okolicach 2750pkt.

Jeśli czasowo faktycznie ((B)) zmieściłoby się w 6 miesięcy, to mielibyśmy wzrost 120% od minimum w 6 miesięcy - jak dla mnie dosyć przekonujące odreagowanie. Wręcz euforyczne.

Natomiast faktycznie podzielam obawy o ((C)) Primary ...

[EDIT 29.04.2009]
PS. Dzisiejszego ruchu zupełnie się nie spodziewałem...
[/EDIT]

REKLAMA


Pietro
Chorąży sztabowy
Posty: 4081
Rejestracja: 04 kwie 2006 12:05

Postautor: Pietro » 30 kwie 2009 13:50


megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 30 kwie 2009 21:05

Obrazek

wykres 1h. a wlasnie tam przy niebieskim B jest oczywiscie znak zapytania "?"

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 04 maja 2009 11:23

wybicie fali B, oznacza ze jedziemy plaska. opor mamy na 43-58, powinna byc teraz fala C *

* czas pokaże czy to jest dobra prognoza.

aramiis
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 301
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: aramiis » 05 maja 2009 08:57

Obrazek

wykres 1h. a wlasnie tam przy niebieskim B jest oczywiscie znak zapytania "?"
Bardzo trafiona analiza jedna z lepszych w tgym temacie

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 05 maja 2009 12:50

1h wykres.
Obrazek

30 min wykres.
Obrazek

mam nadzieje ze to dobry scenariusz.

dzieki :)

frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 06 maja 2009 20:32

Obrazek

edit:
po sesji w usa...

troche za szybko zrealizowali scenariusz tzn. fale [ iii ]- tak wiec scenariusz dla wig20 ( ktory byl w tym poscie) jest nierealny- usunąlem go.

pozdrawiam

megason
Starszy sierżant
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2008 21:29

Postautor: megason » 07 maja 2009 08:24

witam, mysle ze troche trzeba poprawic wykresy ktore zamiescilem w ciagu tych kilku dni. Po sesji w japonii powinnismy przebic lokalny opor na poziomie ~1888 gdzie potencjalny koniec wzrostow ksztaltuje sie na poziomie ok. 1920-1960 pisze z telefonu, dlatego wykresy wrzuce wieczorem.
Pozdrawiam


Ale i tak czas pokaze czy to jest dobry scenariusz :D

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 07 maja 2009 08:40

Obrazek

edit:
po sesji w usa...

troche za szybko zrealizowali scenariusz tzn. fale [ iii ]- tak wiec scenariusz dla wig20 ( ktory byl w tym poscie) jest nierealny- usunąlem go.

pozdrawiam
szczerze? zaczyna mi sie nie podobac to co czynisz, starasz sie nas przekonac ze przepowiadasz odlegla przyszlosc,od konca spadkow indeksy tylko rosna a ty od tego czasu coraz nizej dajesz oznaczenia, kiedy to juz mowiles o fali 5 a tutaj indeksy 50% w gore i u Ciebie znowu tylko trzecia, jesli i to Ci nie wychodzi to wykresy kasujesz, pewnie za tydzien napiszesz ze to dopiero fala pierwsza, spojrz na innych, zobacz elliott pisze raz na kwartal i nie musi poprawiac, pisal ostatnio 17.02 w nocy a co bylo od 18.02 to chyba kazdy wie :lol: :lol: :wink:

frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 07 maja 2009 09:46

Obrazek

edit:
po sesji w usa...

troche za szybko zrealizowali scenariusz tzn. fale [ iii ]- tak wiec scenariusz dla wig20 ( ktory byl w tym poscie) jest nierealny- usunąlem go.

pozdrawiam
szczerze? zaczyna mi sie nie podobac to co czynisz, starasz sie nas przekonac ze przepowiadasz odlegla przyszlosc,od konca spadkow indeksy tylko rosna a ty od tego czasu coraz nizej dajesz oznaczenia, kiedy to juz mowiles o fali 5 a tutaj indeksy 50% w gore i u Ciebie znowu tylko trzecia, jesli i to Ci nie wychodzi to wykresy kasujesz, pewnie za tydzien napiszesz ze to dopiero fala pierwsza, spojrz na innych, zobacz elliott pisze raz na kwartal i nie musi poprawiac, pisal ostatnio 17.02 w nocy a co bylo od 18.02 to chyba kazdy wie :lol: :lol: :wink:

szczerze:
to nie mam zamiaru nikogo przekonywac....a juz na pewno nie ciebie!!!
nizsze oznaczenia? - czy ty woogole wiesz co komentujesz- to jest prawie gorka - brakuje ok 20 pkt....fala 5 na wig sie zrealizowala tyle ze byla fala wyzszego rzedu....wiec za nim cos napiszesz pomysl....
btw,
w przeciwienstwie do ciebie nie boje sie zamieszczac swoich prognoz - ktore raz sie sprawdza innym razem nie....
ale wiadomo ty i tobie podobni nie myla sie nigdy - mylic sie nie moga skoro nie przedstawia swoich prognoz, za to w krytyce (chociaz nie wiedza co krytykuja) sa pierwsi...

eot.

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 07 maja 2009 09:56

witam,

na wig20 mamy 5 fal - zakladam 1590 / badz falszywe wybicie z klina i 16xx - nastepnie korekta.
co do s&p
823 pkt - czyli 5w5 mamy juz za soba - co o tym sadzicie???

:wink:
widac niektorzy nie maja wstydu za grosz, zajrzalem tylko poltora miesiaca wstecz tj, 24.03 i co widze, juz wtedy miala byc 5 fala, wczoraj podawales o 3 na wigu20 ale jak piszesz po sesji w stanach te oznaczenia usunales, znowu ci wyszlo? pytam sie w takim razie czy ty wiesz o czym piszesz? moze zapomniales ze te piec fal to sa wzrostowe i nie ma sily 5 musi byc wyzej od 3, skoro na 1590 byl koniec piatej to jakim cudem wczoraj pisales przy 1900 o trzeciej? tylko nie pisz ze kolejny rzad bo wlasnie to zaczyna mnie nudzic, zastanow sie bo przejdzesz cala "hosse" z ta fala ktora stale bedziesz rozdrabnial, nie masz odwagi napisac ze sie pomyliles, ....jak zawsze,
Ja ci pokazalem posta w ktorym sie myliles a ty przykonaj mnie i wskaz taki ktory ci sie sprawdzil, ja sobie takiego nie przypominam
Ostatnio zmieniony 07 maja 2009 10:14 przez madraglowa, łącznie zmieniany 1 raz.

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 07 maja 2009 09:58

wydaje sie ze korekta na s&p dobiegla konca a o rozciagnietej fali 4 mozemy zapomniec.

double zigzac moim zdaniem zakonczony - kierunek 600 pkt. :wink:
kolejny "Wto, 17 Mar 2009, 0:36 "
Ostatnio zmieniony 07 maja 2009 10:17 przez madraglowa, łącznie zmieniany 1 raz.

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 07 maja 2009 10:06

...za to wiem ze dzisiaj usa dokoncza 4 fale i zaczna 5.....czyli w przyszlym tygodniu bedzie nizej....
wybacz ale nic Cie nie zrozumialem, pomijajac ten belkot z pierwszego zdania to i reszty tez nie kumam, dlaczego? otoz pisales o stanach spojrz do gory, a pokazujesz i udawadniasz mi ze jest zle u nas, trojkaty sie troche inaczej maluje, czy u Ciebie fala 4 jest fala spadkowa? skad wiesz jak sie skonczy? jestes pewny ze optymizm z niej nie przelozy sie na jutrzejsze notwania na swiecie? mowa o stanach bo o tym pisales w tym poscie, powtorze, jesli 4 jest fala wzrostowa a Ty mowisz ze musza ja jeszcze skonczyc (sam zakladasz wzrost) to skad wiadomo bedzie dla wiekszosci jesli np zrobia dzisiaj z 3% ze to jej koniec? i od nocy maja wszyscy na swiecie spadac, myslisz jak odpowiadasz?
problem polega na tym ze kazde zdanie zaczynasz...wybacz czegos tu nie rozumiem...
przedsatwilem tobie moje zdanie na temat usa a na dodatek wkleilem obraz indeksu bazy tak jak go postrzegam.....

skoro uwazasz ze bedzie roslo to wiesz jaka pozycje zajac...po po 25 miales idealna okazje odbilo sie od lini trendu...

bywaj....
tutaj masz kolejny dowod, to byla nasza wymiana zdan z Czw, 26 Lut 2009, 11:44 "wybacz" ze znowu mialem racje :wink: i przepraszam cie za to ze sie znowu pomyliles, nie chce juz wiecej zasmiecac tego watku wiec jesli u ciebie z pamiecia krucho to prosze zajrzyj sobie do postow ktore tutaj pisales, takze przed 26.02, po lekturze tych postow mozna smialo powiedziec bez cienia zlosliwosci ze nic ci nie wychodzi, zegnaj bo widze ze z toba nie mozna normalnie rozmawiac, na kazdy post reagujesz zloscia i klamstwem!

madraglowa
Starszy chorąży
Posty: 1851
Rejestracja: 27 paź 2008 18:28

Postautor: madraglowa » 07 maja 2009 10:24

w przeciwienstwie do ciebie nie boje sie zamieszczac swoich prognoz - ktore raz sie sprawdza innym razem nie....
ale wiadomo ty i tobie podobni nie myla sie nigdy - mylic sie nie moga skoro nie przedstawia swoich prognoz, za to w krytyce (chociaz nie wiedza co krytykuja) sa pierwsi...

eot.
klamiesz swiadomie z premedytacja!

frodo111
Starszy chorąży
Posty: 1484
Rejestracja: 01 cze 2007 08:21

Postautor: frodo111 » 07 maja 2009 10:29

w przeciwienstwie do ciebie nie boje sie zamieszczac swoich prognoz - ktore raz sie sprawdza innym razem nie....
ale wiadomo ty i tobie podobni nie myla sie nigdy - mylic sie nie moga skoro nie przedstawia swoich prognoz, za to w krytyce (chociaz nie wiedza co krytykuja) sa pierwsi...

eot.
klamiesz swiadomie z premedytacja!

skwituje jednym zdaniem....

widze ze zabolalo

pozdrawiam serdecznie.

ps.
pomyliles watki :wink:


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości