Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
darko
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2008 17:14

Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

Postautor: darko » 31 paź 2008 17:18

Witam.
Jestem nowy jeśli chodzi o inwerstowanie. Mam pytanie. Kupiłem 10000 praw do akcji pewnej spółki. Notowania PDA tej spółki zostały zakończone na giełdzie, jednak ja poprostu ich nie sprzedałem. Teraz mam pytanie:
1. czy istnieje jakaś możliwość pozbycia się ich? Nawet po każdej cenie? Poprostu chcę się ich pozbyć, nie chcę wymieniać na akcje.
2. czy prawa do akcji należą do instrumentów pochodnych?

EDIT:
Dodam że zapisy na akcje zostały już zakończone.

Pozdrawiam

REKLAMA


MART
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3885
Rejestracja: 17 lip 2006 21:34

Re: Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

Postautor: MART » 31 paź 2008 20:38

Witam.
Jestem nowy jeśli chodzi o inwerstowanie. Mam pytanie. Kupiłem 10000 praw do akcji pewnej spółki. Notowania PDA tej spółki zostały zakończone na giełdzie, jednak ja poprostu ich nie sprzedałem. Teraz mam pytanie:
1. czy istnieje jakaś możliwość pozbycia się ich? Nawet po każdej cenie? Poprostu chcę się ich pozbyć, nie chcę wymieniać na akcje.
2. czy prawa do akcji należą do instrumentów pochodnych?

EDIT:
Dodam że zapisy na akcje zostały już zakończone.

Pozdrawiam
Ja się nie znam, ale
http://www.google.co.uk/search?sourceid ... o+do+akcji

Piotr_P
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2170
Rejestracja: 26 lip 2006 15:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

Postautor: Piotr_P » 30 lis 2008 19:59

Witam.
Jestem nowy jeśli chodzi o inwerstowanie. Mam pytanie. Kupiłem 10000 praw do akcji pewnej spółki. Notowania PDA tej spółki zostały zakończone na giełdzie, jednak ja poprostu ich nie sprzedałem. Teraz mam pytanie:
1. czy istnieje jakaś możliwość pozbycia się ich? Nawet po każdej cenie? Poprostu chcę się ich pozbyć, nie chcę wymieniać na akcje.
2. czy prawa do akcji należą do instrumentów pochodnych?

EDIT:
Dodam że zapisy na akcje zostały już zakończone.

Pozdrawiam
Mam nadzieję, ze nie chodzi ci o PRAWA POBORU :wink:

Prawa do akcji to nic innego jak własnie PRAWA do akcji, ale jeszcze nie akcje. Jezeli zapiszesz się na akcje nowej emisji, to dostajesz własnie prawa do akcji, które bedą kiedys akcjami. Są notowane wraz ze zwykłymi akcjami. Ich notowanie się kończy, kiedy zbliża się ASYMILACJA akcji z prawami do akcji. Jezeli ich nie sprzedałes na początku, to źle, bo zwykle wartosc i PDA i akcji spada, szczególnie przed asymilacją, kiedy rynek dyskontuje ROZWODNIENIE kapitału.
Oczywiscie mozesz je sprzedać juz jako zasymilowane akcje, czyli zamiast PDA bedziesz miał juz nowe, pełnowartościowe akcje danej spólki, które mozesz sprzedać normalnie na rynku.
Ja nauczony doswiadczeniem będe zawsze sprzedawał PDA zaraz po ich wejsciu do notowań i kupował akcje w dzień asymilacji!

Oczywiscie PDA nie nalezą do pochodnych :!:

dl1330
Starszy chorąży
Posty: 1309
Rejestracja: 29 paź 2008 19:36
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

Postautor: dl1330 » 01 gru 2008 11:59

Witam.
Jestem nowy jeśli chodzi o inwerstowanie. Mam pytanie. Kupiłem 10000 praw do akcji pewnej spółki. Notowania PDA tej spółki zostały zakończone na giełdzie, jednak ja poprostu ich nie sprzedałem. Teraz mam pytanie:
1. czy istnieje jakaś możliwość pozbycia się ich? Nawet po każdej cenie? Poprostu chcę się ich pozbyć, nie chcę wymieniać na akcje.
2. czy prawa do akcji należą do instrumentów pochodnych?

EDIT:
Dodam że zapisy na akcje zostały już zakończone.

Pozdrawiam
Mam nadzieję, ze nie chodzi ci o PRAWA POBORU :wink:

Prawa do akcji to nic innego jak własnie PRAWA do akcji, ale jeszcze nie akcje. Jezeli zapiszesz się na akcje nowej emisji, to dostajesz własnie prawa do akcji, które bedą kiedys akcjami. Są notowane wraz ze zwykłymi akcjami. Ich notowanie się kończy, kiedy zbliża się ASYMILACJA akcji z prawami do akcji. Jezeli ich nie sprzedałes na początku, to źle, bo zwykle wartosc i PDA i akcji spada, szczególnie przed asymilacją, kiedy rynek dyskontuje ROZWODNIENIE kapitału.
Oczywiscie mozesz je sprzedać juz jako zasymilowane akcje, czyli zamiast PDA bedziesz miał juz nowe, pełnowartościowe akcje danej spólki, które mozesz sprzedać normalnie na rynku.
Ja nauczony doswiadczeniem będe zawsze sprzedawał PDA zaraz po ich wejsciu do notowań i kupował akcje w dzień asymilacji!

Oczywiscie PDA nie nalezą do pochodnych :!:

ja mysle ze mu chodzi jednak o pp

bo z pda na akcje to sie juz zapisow nie robi

jackes
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2006 13:17

Re: Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

Postautor: jackes » 04 lip 2011 10:54

dzięki za podpowiedź sprzedałem dzieki temu przed asymilacją midasa na otwarciu i jestem spokojny - jutro pewnie bedzie asymilACJA TO PODKUPIE POZDRO DLA RZESZOWIAKA

sena9_75732
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3080
Rejestracja: 24 kwie 2006 20:39

Re: Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

Postautor: sena9_75732 » 07 lip 2011 08:59

Witam.
Jestem nowy jeśli chodzi o inwerstowanie. Mam pytanie. Kupiłem 10000 praw do akcji pewnej spółki. Notowania PDA tej spółki zostały zakończone na giełdzie, jednak ja poprostu ich nie sprzedałem. Teraz mam pytanie:
1. czy istnieje jakaś możliwość pozbycia się ich? Nawet po każdej cenie? Poprostu chcę się ich pozbyć, nie chcę wymieniać na akcje.
2. czy prawa do akcji należą do instrumentów pochodnych?

EDIT:
Dodam że zapisy na akcje zostały już zakończone.

Pozdrawiam
jak to pp- prawo do akcji, to już nic nie zrobisz, zostanie tobie na pamiątkę a pda przechodzi na zwykłe akcje po rejestracji w sądzie, pp nie jest pochodną jakiegokolwiek instrumentu, pp jest notowane przez określony czas a potem jest przydział pda na nie, czasami jest tak że pp nie jest notowane

broxb
Sierżant sztabowy
Posty: 148
Rejestracja: 12 lip 2007 13:43
Lokalizacja: Rep.Bananowa Nagrody 6/5 Wyróżnienia 7/5

Postautor: broxb » 13 paź 2011 15:13

Spróbuj na Allegro wystawić :lol: :lol:

Marek B.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2425
Rejestracja: 10 lut 2012 15:50

Re: Prawa do akcji jak sprzedać niesprzedane?

Postautor: Marek B. » 07 kwie 2012 09:00

darko
Szeregowy

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 1


Ostrzeżenia: 0/5
Zdecydowanie częściej powinieneś zadawać pytania, bo 3,5 roku na giełdzie to dłużej ode mnie, powienieneś się co nieco nauczyć. :roll: :lol:

MROCZEK___HERMAN_693378
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2012 13:16

Postautor: MROCZEK___HERMAN_693378 » 10 kwie 2012 13:18

wykolejeniec


:lol:


dobre
sprzedam 30 000 akcji HERMAN po 10 zł
akcje kupowanie 13 styczeń 2012 - 31 styczeń 2012 w średniej 2,8 zł
i
założenie tego nicka = 10 kwiecien 2012 celem promocji HERMANA

olimpzeusowy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3750
Rejestracja: 05 lis 2010 05:12

Postautor: olimpzeusowy » 24 kwie 2012 19:52

gdzieś Ty zapisał loginy, żeś ich nie zagubił .. :D

miroclaw
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2012 10:05
Lokalizacja: Świat finansów
Kontakt:

Postautor: miroclaw » 09 maja 2012 10:21

Po prostu założył konto bo chciał, był po prostu obecny, czytał, ale nie dyskutował. Na każdym forum jest mnóstwo takich osób. To nic dziwnego.
Jak świadomie myśleć o finansach - mój blog - klik >>>

Obszczymurek
Starszy plutonowy
Posty: 33
Rejestracja: 12 kwie 2012 13:04

Postautor: Obszczymurek » 16 maja 2012 15:05

no i ?


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości