Pytanie o forex

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
Elegancko
Sierżant sztabowy
Posty: 139
Rejestracja: 13 sty 2012 16:03

Pytanie o forex

Postautor: Elegancko » 14 lut 2012 14:44

Mam zainstalowane dwie platformy forex.. na jednej gralem i kurs wystrzelil mi zdejmujac stopa, odpaliem druga platforme i na tym samym instrumencie takiego wystrzalu nie bylo, swiece roznia sie.. i ogolnie mimo, ze wykresy wydaja sie podobne to roznia sie np wielkoscia korpusow, dlugoscia cieni itp...

czy to jest normalne i kazdy broker tak sobie gra zeby nas golic z kasy czy trafilem na krzaki ?

REKLAMA


sena9_75732
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3080
Rejestracja: 24 kwie 2006 20:39

Re: Pytanie o forex

Postautor: sena9_75732 » 14 lut 2012 18:13

Mam zainstalowane dwie platformy forex.. na jednej gralem i kurs wystrzelil mi zdejmujac stopa, odpaliem druga platforme i na tym samym instrumencie takiego wystrzalu nie bylo, swiece roznia sie.. i ogolnie mimo, ze wykresy wydaja sie podobne to roznia sie np wielkoscia korpusow, dlugoscia cieni itp...

czy to jest normalne i kazdy broker tak sobie gra zeby nas golic z kasy czy trafilem na krzaki ?
jak masz brokera MM to normalka, oni robią co chcą, grasz przeciw niemu wiec za długo nie pociągniesz, a jacy to brokerzy?

Elegancko
Sierżant sztabowy
Posty: 139
Rejestracja: 13 sty 2012 16:03

Postautor: Elegancko » 14 lut 2012 18:28

Okazalo sie, ze roznice to normalka ze wzgledu na strefy czasowe i wykresy H4 i dzienne sie roznia ;-) na H1 wszsttko bylo ok.

paolo123
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3696
Rejestracja: 07 mar 2007 19:49

Postautor: paolo123 » 17 lut 2012 01:48

Miej pewność, że foreks to już jest zautomatyzowana, zaprojektowana na dużą skalę, maszyna do krojenia frajerów! :lol:

wisniewski.inwestycje
Podporucznik
Posty: 13604
Rejestracja: 22 lut 2012 12:28
Lokalizacja: Warsaw nasza piękna

Postautor: wisniewski.inwestycje » 22 lut 2012 12:32

Ale znajdują się również tacy co zarabiają i to całkiem nieźle. nawet potentata udaje się ograć. Czasami do czasu ale i tu można osiągać regularne, satysfakcjonujące zyski.

sitting_bull
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3620
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: sitting_bull » 22 lut 2012 14:55

Okazalo sie, ze roznice to normalka ze wzgledu na strefy czasowe i wykresy H4 i dzienne sie roznia ;-) na H1 wszsttko bylo ok.
u różnych brokerów godzina rozpoczęcia świecy może się różnić, zwłaszcza dla indeksów giełdowych w BOSSA to będzie 08.00-12.00 a w XTB 08.05-12.05

ale to wiedza ogólnie dostępna.

a teksty o tym jacy to niedobrzy MM i jak kroją klyentów rysujac im wykresy cen nie mające odniesienia do rynku realnego to wpisy frustratów nie mających pomysłu na grę, liczących na łatwy, prosty i bezryzykowy zarobek, zwykle wielokrotnie zerujący swoje konta...

kasa płynie od aktywnych do cierpliwych....

Elegancko
Sierżant sztabowy
Posty: 139
Rejestracja: 13 sty 2012 16:03

Postautor: Elegancko » 22 lut 2012 19:14

Hehe ja nie narzekam na MM, tylko jak zobaczylem rozne wykresy to tak o tym pomyslalem, ale glupi nie wzialem pod uwage stref czasowych :-)

jacky1
Starszy chorąży
Posty: 1487
Rejestracja: 22 kwie 2011 23:52

Postautor: jacky1 » 24 lut 2012 21:17

Hehe ja nie narzekam na MM, tylko jak zobaczylem rozne wykresy to tak o tym pomyslalem, ale glupi nie wzialem pod uwage stref czasowych :-)
strefy czasowe nie mają nic do rzeczy OSOBNE STANDARDY, REGULAMINY BORKERÓW MM są niezbędne do krojenia ulicy - to nie mit to fakt

leopold victoria
Chorąży
Posty: 808
Rejestracja: 01 lut 2012 16:47
Lokalizacja: uwaga na EEX

Postautor: leopold victoria » 26 lut 2012 16:47

BOOSAFX to porażka i tyle.Wystarczyło podglądać konkurs forexowy z 2011 i ich wałki
EKO EXPORT C/WK - 7,37 a tutaj zbiór niewygodnych faktów o tym balonie, CZYTAJCIE
http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 44#7224344

122
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2012 11:45

Postautor: 122 » 27 mar 2012 13:06

daj se spokoj chlopie


:lol:

wujaszek
Starszy sierżant
Posty: 82
Rejestracja: 02 kwie 2006 01:59
Lokalizacja: Polska

Postautor: wujaszek » 10 wrz 2012 17:39

A co powiecie o XTB, poszukajcie postów z przeszłości to zobaczycie co oni robili, żaden problem wystrzał w jedną czy drugą stronę i później anulowanie transakcji, stopów, profitów itd.

hangseng
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7138
Rejestracja: 30 maja 2006 19:23

Postautor: hangseng » 14 wrz 2012 21:28

nie lepiej oanda, gft, IB?
Forex: Szczęścia chodzą parami :) | "To nie GTI(Grupa Trzymająca Indeks) ale NRR(Niewidzialna Ręka Rynku) wydymała Cię..." | Koniec WGI, początek GWI (Grupa Wykorzystująca Informacje).

piotrek26
Sierżant sztabowy
Posty: 124
Rejestracja: 25 paź 2007 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Postautor: piotrek26 » 19 wrz 2012 01:35

Ja tam polecam XTB


---
Banki

Carlito_15
Sierżant sztabowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 cze 2013 13:32

Postautor: Carlito_15 » 14 cze 2013 13:48

testował ktoś forex w BZ WBK?

Xerxes
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2013 05:08

Re: Pytanie o forex

Postautor: Xerxes » 23 cze 2013 05:29

Mam zainstalowane dwie platformy forex.. na jednej gralem i kurs wystrzelil mi zdejmujac stopa, odpaliem druga platforme i na tym samym instrumencie takiego wystrzalu nie bylo, swiece roznia sie.. i ogolnie mimo, ze wykresy wydaja sie podobne to roznia sie np wielkoscia korpusow, dlugoscia cieni itp...

czy to jest normalne i kazdy broker tak sobie gra zeby nas golic z kasy czy trafilem na krzaki ?
Czesc kolego.
Siedze w tym temacie juz prawie dekade w 3 roznych krajach i mam dla ciebie zla informacje:

kazdy typowy broker Forex "oszukuje" klienta. Sek w tym ze platformy Forex sa rynkiem OTC (nie sa regulowane na najnizszym poziomie) i kazdy(tego typu) broker w rzeczywistosci NIE JEST podlaczony do globalnej sieci zlecen miedzybankowych - lecz rozlicza wszystkie transakcje lokalnie. Jest to wiec de'facto fikcyjny rynek gdzie nie masz ani dostepu do tebeli ofert, zlecenia sa wirtualne, a cala gra jest ustawiona podobnie jak w kasynie - by na dluga mete broker zawsze wygrywal. Co najgorsze: to jest legalne i wlasnie w tym celu zaprojektowane.

Jesli interesuja cie spekulacje walutowe to istnieja tylko dwie sensowne drogi:

1. Kontrakty, opcje na waluty notowane na prawdziwej gieldzie (GPW, CBOT, NYSE)

2. Minimum tak zwany "level 2 access" (ECN/STP)do rynku Forex. 99% brokerow go nie oferuje - gdyz jest to wlasnie ten prawdziwy rynek - z prawdziwa tablica zlecen, wolumenem, popytem i podaza. I co najwazniejsze - jest to regulowane.

Wiekszosc brokerow ma tak w rzeczywistosci dostep do ECN - ale wlasnie oto chodzi by broker mial ta przewage nad klientem - dzieki czemu moze skuteczniej analizowac rynek(prawdziwy) i manipulowac rynek/zlecenia na wirutalnym rynku dla klientow.


Forex to jeden wielki rak. Osobiscie (najwiekszy polski broker) doswiadczylem sytuacji w ktorej potrafili oni zawiesic totalnie handel danym instrumentem gdy dzieki duzej zmiennosci rynku (kukurydza i soja w 2007) mozna bylo zarabiac dziesiatki tysiecy zlotych dziennie bez wiekszego ryzyka. I to pomimo iz na CBOT (tam notwane byly kontrakty na kukurycze) istnialy limity dziennych wahan cenowych. Tak wiec przy tym przewalki dotyczace kwotowania cen - nie dziwia mnie zupelnie.

ps. Nie naganiam nikogo na gpw, ale serio koledzy - dowiedzcie sie jak ten foreksowy rynek OTC dziala od srodka, to sami uciekniecie :)

ps2. Na Forex da sie zarobic - do czasu gdy twoj broker cie nie przewali - i wszystko zgodnie z prawem. Wg. prawa broker foreksowy nie musi nawet rozliczac danego kontraktu: moze go anulowac i mozesz mu skoczyc. Gdyby na NYSE albo GPW nie chcieli ci rozliczyc kontaktu albo opcji - to bylaby afera :)

ps3. Handel walutami to piekna sprawa. Ja tylko przestrzegam przed brokerami (99%) ktorzy rozliczaja transakcje wirutalnie w swoim pit'cie nie puszczajac ich na rynek.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości