Historia Fw20

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
smoczek
Starszy sierżant
Posty: 98
Rejestracja: 30 mar 2007 11:57

Historia Fw20

Postautor: smoczek » 15 kwie 2012 11:56

Witam od jakiegoś czasu poszukuje historii notowań (przynajmiej 1M) sztucznego papieru Fw20 do backtestów w Metatrader,
niestety moje biuro bossa daje mi historie notowań od czasu podpisania umowy sic!

ogólnie to nigdzie nie moge znaleść danych, próbowałem wyciągać histore z Notowań3max ale zapisane są one bardzo chaotyczny jak dla mnie sposób

Chętnie tez wymienię sie również doświadczeniami z osobami grającymi poprzez Metatrader kontraktami Fw20 a szczególnie realizacja kodu w Mql4, Take_profit stop_loss Trailing_Stop do zleceń na gpw

REKLAMA


Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 15 kwie 2012 12:28

ale o co dokładnie chodzi :) Gram na FW20 poprzez Metatradera XTB i TMS, TMS udostępnia mi dane (wykres) od 1999 roku, XTB od 2005 roku.
Zlecenia typu TP, SL czy trailing oczywiście funkcjonują identycznie jak na wszystkich innych dostępnych do handlu instrumentach

smoczek
Starszy sierżant
Posty: 98
Rejestracja: 30 mar 2007 11:57

Postautor: smoczek » 15 kwie 2012 13:02

Kod: Zaznacz cały

Zlecenia typu TP, SL czy trailing oczywiście funkcjonują identycznie jak na wszystkich innych dostępnych do handlu instrumentach
przyznam się ze nie znam dokładnie oferty xtb, muszę sprawdzić (nie widziałem możliwości zleceń na gpw poprzez Meta trader )
ja korzystam z http://bossafx.pl/fx/narzedzia/bossafx-gpw/
[/code]

No nie widzę oprócz rynku forex i CFD, mogły kolega wskazać linka bo może trzeba zmienić zmienić brokera
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2012 13:16 przez smoczek, łącznie zmieniany 2 razy.

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 15 kwie 2012 13:05

nie widziałem możliwości zleceń na gpw poprzez Meta trader
to są CFD bazujące na kontraktach.
Pytasz o FW20 poprzez Metatradera, więc piszę jak to wygląda w moim przypadku.

smoczek
Starszy sierżant
Posty: 98
Rejestracja: 30 mar 2007 11:57

Postautor: smoczek » 15 kwie 2012 13:25

nie widziałem możliwości zleceń na gpw poprzez Meta trader
to są CDF bazujące na kontraktach
aha i wszystko jasne, przyznam się ze moja wiedza na temat CDF jest żadna i czym się to różni od FW20M12

Kod: Zaznacz cały

Zlecenia typu TP, SL czy trailing oczywiście funkcjonują identycznie jak na wszystkich innych dostępnych do handlu instrumentach
No niestety tu nie jest tak łatwo, można wysyłać zlecenia PKC, LimitAktywacji
itd, ale nie ma tego co w forex, ja realizuje tp, stoploss zapisując csv z cena i id zlecenia

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 15 kwie 2012 13:57

CFD niczym sie nie różnią od Wf20, może czasem jest przesunięcie kilka pkt w jedną albo drugą stronę. można ustawiac zlecenia z limitem aktywacji typu buy/sell limit czy buy/sell stop, można otwierać czy zamykać "od ręki" po bieżącej cenie albo poprzez ustawione poziomy TP albo SL. Moim zdaniem to bardzo prosta i przejrzysta forma inwestowania, do tego wielkość zleceń od 0,1 lota po kilka lotów (1 lot odpowiada 1 kontraktowi). Wszystko działa tak samo jak na parach walutowych czy surowcach. No i jest dostęp do handlu na kilkudziesięciu indeksach giełdowych z całego świata, a nawet do spółek typu Apple, GE, Google itp o walutach i surowcach nie wspominając.

PS
otwórz sobie w xtb rachunek wirtualny, ściągnij ich platformę Metatrater i pograj za wirtualne pieniądze, zobaczysz co i jak.

smoczek
Starszy sierżant
Posty: 98
Rejestracja: 30 mar 2007 11:57

Postautor: smoczek » 15 kwie 2012 14:09

No właśnie czytam o tym CDF i nie bardzo wiem kto jest po drugiej stronie ?
w przypadku future jest jeszcze dużo inwestorów indywidualnych, manualnych których jest dużo łatwiej ograć niż duże instytucje.
To samo na walutach, gdzie naprawdę trudno jest napisać coś zyskownego, właśnie przez mnogość instytucji i automatów.

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 15 kwie 2012 14:12

No właśnie czytam o tym CDF i nie bardzo wiem kto jest po drugiej stronie ?
w przypadku future jest jeszcze dużo inwestorów indywidualnych, manualnych których jest dużo łatwiej ograć niż duże instytucje.
To samo na walutach, gdzie naprawdę trudno jest napisać coś zyskownego, właśnie przez mnogość instytucji i automatów.
po drugiej stronie jest pewnie jakiś animator, może nawet sam broker. Płynność jest absolutna, nie ma mowy żeby w danym momencie był kłopot z otwarciem czy zamknieciem zlecenia. Mam Platformy u 2 niezależnych brokerów (TMS i XTB) i nie zauważyłem żeby ich kwotowania się rózniły (róznice wynoszą max 2 - 3 pkt), czyli brokerzy nie robią wałków. Różnica taka że TMS kończy sesję na GPW o 17:10 a xtb kwotuje do samego końca, do 17:20
PS
Handlując walutami, tez chodzi chyba o CDF, nie jest to bezpośrdeni dostęp do rynku tylko przez pośrednika (brokera albo większego brokera z którego usług korzysta nasz broker). W sumie nie wnikałem nigdy jak to dokładnie działa. Jesteś dobry to wygrywasz, popełniasz błąd to przegrywasz - tak samo jak granie akcjami na GPW

jacek-g
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 05 lis 2011 17:34

Postautor: jacek-g » 15 kwie 2012 19:57

otwórz sobie rachunek u bukmachera będzie podobnie

smoczek
Starszy sierżant
Posty: 98
Rejestracja: 30 mar 2007 11:57

Postautor: smoczek » 15 kwie 2012 20:34

Kod: Zaznacz cały

Jesteś dobry to wygrywasz, popełniasz błąd to przegrywasz - tak samo jak granie akcjami na GPW
Musze się nie zgodzić nie zawsze wygrywa lepszy tylko często sprytniejszy,szybszy mam na myśli grę na instrumentach pochodnych bo akcje to całkiem inna bajka, dziwie się ze kolega miesza akcje i pochodne a przy tym tak zachwala te CDF jakby sprzedawca :0 .Ja wole zostać przy swoim doświadczenie mnie nauczyło działać na dobrze znanych instrumentach.
A z tego co widze to bardzo mało osób korzysta z Metatrader do kontraktów wiekszość Amibroker czy Metastock. A co do historii notowań fw20 to baza w formacie Metastock też by mnie satysfakcjonowała byłbym wdzięczny gdyby ktos udostępnił przesłał na smoczekg@gazeta.pl

Okeanos
Młodszy chorąży
Posty: 647
Rejestracja: 19 sie 2011 11:32
Kontakt:

Postautor: Okeanos » 23 kwie 2012 21:06

CFD niczym sie nie różnią od Wf20, może czasem jest przesunięcie kilka pkt w jedną albo drugą stronę.
Gościu idź się doszkol. Różnica między CFD a kontraktami Futures jest zasadnicza.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości