zapamiętać: futures gra nie dla każdego

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Tylko dla idiotów

Postautor: wtomek » 03 lis 2016 20:11

Czasem czytam z nudów te androny analityków Parkietu i szlag mnie trafia j.








Obrazek

REKLAMA


wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 03 lis 2016 22:05

spadają niby po trochu , ale tu widać ,że na rosnących obrotach




Obrazek

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 04 lis 2016 09:13

Sytuacja już jakoś ograna , ale obowiązuje zasada zmienności , coś się wydarzy
niby niespodziewanego dla propagandy.








Obrazek

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 04 lis 2016 18:16

Dojechałem m z tym do dzisiejszego poranka i na szczęście się udało , w ubiegły piątek otwierałem ze średnią 20 gr wyższą niż dzisiejsze zamknięcie .

Tu najlepiej widać jaki problem stanowi szybki zamknięcie kilku sztuk fut na akcjach w tej samej cenie .
Wyszło inaczej niż sądziłem , zakładałem trzymanie indeksu , a spadek KGH po kolejnej mocnej rekomendacji S, tym razem od od WBK .

A tu indeks się praktycznie nie podniósł po środowym łomocie , a KGH prawie powróciło do poziomu z poniedziałku.
Owszem , na KGH mają wpływ notowania miedzi , a jak wiemy , raz KGH idzie z nimi w zgodzi , a raz zupełnie na odwrót , w zależności od " zapotrzebowania"na indeksie WIG20.

Tym razem trwa wygniatanie S na miedzi , a nadarzyła się okazja w postaci mocnego osłabienia dolara .
Nie zgadzam się z analizą sprawozdawcy ze STOOQ odnośnie przyszłych notowań Cu , formacje tworzą się wszędzie te sama , a gramy jednak w prostokątach najczęściej , trójkąty są fazą przejściową .

Dolar jest skazany na umocnienie , tak sądzę , a surowce na osłabienie dalsze.
Watro prześledzić na wykresach jakie były poziomy na surowcach przed uruchomieniem kolejnych programów luzowania w USA.

Gry propagandowe służą do przeganiania drobnicy pomiędzy dwoma frontami
gdzie stoją odpowiednio poustawiane wyrzutnie ziemia -ziemia -leszcz w krzakach .
W dalszym ciągu straszą Trumpem , skąd to przyzwyczajenie do PIS-u u nas ?

Rozczarowujące komentarze odnośnie zachowania GPW , mamy swoich Trumów , o co im chodzi?

:lol: :lol: :lol: :lol:





Obrazek

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

tam są chyba wszyscy pijani

Postautor: wtomek » 05 lis 2016 18:22

a za chwilę kolejny kwiatek



Obrazek



zdjęcie oznaczone numerem dwa było zdublowane i umieszczone na miejscu oznaczonego nr 1. Teraz zdublowano zdjęcie nr.1
To nie może robić ktoś trzeźwy.


Obrazek

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 06 lis 2016 19:33

Co by się nie stało w USA w kwestii wyborów , to nie sądzę ,że wyniesie GPW
po za obszar ostatnio używanej zmienności , mam na myśli ostanie 12 miesięcy.

W USA może się wydarzyć kolejna niespodzianka , dla "znawców od manipulacji " ludzi mają już po dziurki w nosie kłamstw w propagandzie , potrzebują zmian , już im wszystko jedno jakich , byle odeszły stare ograne twarze .
Tak mi się wydaje , u nas pasywna postawa zmęczonych PO , pozwoliła wygrać PIS -owi . W sumie to nie bardzo wiadomo jeszcze jak to się wszystko zakończy . Widać na horyzoncie kościelną inkwizycję , ponure czasy ucisku religijnego i światopoglądowego , ale kasa dla mas jak na razie działa , gorzej dopiero się stanie , jak z tą kasą przestaną nadążać.
Wszystko znowu przed nami , ku uldze durnych analityków widać przedsionek końca deflacji ... ciekawy jestem jak będą zwalczać nadmierną inflację .

Tylko durnie i i*** nie widzą ,że wszystko w kółko to samo się kreci .



Obrazek



Obrazek

i jeszcze jedna ciekawa sytuacja


Obrazek

horianek
Podporucznik
Posty: 11257
Rejestracja: 26 kwie 2010 21:26

Postautor: horianek » 06 lis 2016 20:38

Co by się nie stało w USA w kwestii wyborów , to nie sądzę ,że wyniesie GPW
po za obszar ostatnio używanej zmienności , mam na myśli ostanie 12 miesięcy.

W USA może się wydarzyć kolejna niespodzianka , dla "znawców od manipulacji " ludzi mają już po dziurki w nosie kłamstw w propagandzie , potrzebują zmian , już im wszystko jedno jakich , byle odeszły stare ograne twarze .
Tak mi się wydaje , u nas pasywna postawa zmęczonych PO , pozwoliła wygrać PIS -owi . W sumie to nie bardzo wiadomo jeszcze jak to się wszystko zakończy . Widać na horyzoncie kościelną inkwizycję , ponure czasy ucisku religijnego i światopoglądowego , ale kasa dla mas jak na razie działa , gorzej dopiero się stanie , jak z tą kasą przestaną nadążać.
Wszystko znowu przed nami , ku uldze durnych analityków widać przedsionek końca deflacji ... ciekawy jestem jak będą zwalczać nadmierną inflację .

Tylko durnie i i*** nie widzą ,że wszystko w kółko to samo się kreci .



..a ja znowu widze że bredzisz. Rysuj rysuj, wyrysuj wybory w USA, zachowanie USD itd wysteruj to wszystko rysujac kreske z podpisem - tak to bedzie wygladało. Wyrysuj jeszcze inkwizycje i ucisk religijny.

Na razie od miesiaca wrzucasz brednie za bredniami, jak spadków nie ma tak nie było. Czekasz tydzień za sesją spadkowa i wrzeszczysz ze tak miało być. Twoja trafność jest na poziomie 20% a taki szympans ciebie pobije na głowe mając szansę 50/50
"bandyty nie ma" - Cymcyk
10 pkt

S 7371 Anglik S7431
S 5227 francuz

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 06 lis 2016 21:05

Co by się nie stało w USA w kwestii wyborów , to nie sądzę ,że wyniesie GPW
po za obszar ostatnio używanej zmienności , mam na myśli ostanie 12 miesięcy.

W USA może się wydarzyć kolejna niespodzianka , dla "znawców od manipulacji " ludzi mają już po dziurki w nosie kłamstw w propagandzie , potrzebują zmian , już im wszystko jedno jakich , byle odeszły stare ograne twarze .
Tak mi się wydaje , u nas pasywna postawa zmęczonych PO , pozwoliła wygrać PIS -owi . W sumie to nie bardzo wiadomo jeszcze jak to się wszystko zakończy . Widać na horyzoncie kościelną inkwizycję , ponure czasy ucisku religijnego i światopoglądowego , ale kasa dla mas jak na razie działa , gorzej dopiero się stanie , jak z tą kasą przestaną nadążać.
Wszystko znowu przed nami , ku uldze durnych analityków widać przedsionek końca deflacji ... ciekawy jestem jak będą zwalczać nadmierną inflację .

Tylko durnie i i*** nie widzą ,że wszystko w kółko to samo się kreci .



..a ja znowu widze że bredzisz. Rysuj rysuj, wyrysuj wybory w USA, zachowanie USD itd wysteruj to wszystko rysujac kreske z podpisem - tak to bedzie wygladało. Wyrysuj jeszcze inkwizycje i ucisk religijny.

Na razie od miesiaca wrzucasz brednie za bredniami, jak spadków nie ma tak nie było. Czekasz tydzień za sesją spadkowa i wrzeszczysz ze tak miało być. Twoja trafność jest na poziomie 20% a taki szympans ciebie pobije na głowe mając szansę 50/50
znowu masz kiepskie dni ?

a jaki był tern tydzień ?

normalny jesteś?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 06 lis 2016 21:55

ci goście niewiele mają sobie do powiedzenia
po co tam pojechał?




Obrazek

horianek
Podporucznik
Posty: 11257
Rejestracja: 26 kwie 2010 21:26

Postautor: horianek » 07 lis 2016 07:56

Co by się nie stało w USA w kwestii wyborów , to nie sądzę ,że wyniesie GPW
po za obszar ostatnio używanej zmienności , mam na myśli ostanie 12 miesięcy.

W USA może się wydarzyć kolejna niespodzianka , dla "znawców od manipulacji " ludzi mają już po dziurki w nosie kłamstw w propagandzie , potrzebują zmian , już im wszystko jedno jakich , byle odeszły stare ograne twarze .
Tak mi się wydaje , u nas pasywna postawa zmęczonych PO , pozwoliła wygrać PIS -owi . W sumie to nie bardzo wiadomo jeszcze jak to się wszystko zakończy . Widać na horyzoncie kościelną inkwizycję , ponure czasy ucisku religijnego i światopoglądowego , ale kasa dla mas jak na razie działa , gorzej dopiero się stanie , jak z tą kasą przestaną nadążać.
Wszystko znowu przed nami , ku uldze durnych analityków widać przedsionek końca deflacji ... ciekawy jestem jak będą zwalczać nadmierną inflację .

Tylko durnie i i*** nie widzą ,że wszystko w kółko to samo się kreci .



..a ja znowu widze że bredzisz. Rysuj rysuj, wyrysuj wybory w USA, zachowanie USD itd wysteruj to wszystko rysujac kreske z podpisem - tak to bedzie wygladało. Wyrysuj jeszcze inkwizycje i ucisk religijny.

Na razie od miesiaca wrzucasz brednie za bredniami, jak spadków nie ma tak nie było. Czekasz tydzień za sesją spadkowa i wrzeszczysz ze tak miało być. Twoja trafność jest na poziomie 20% a taki szympans ciebie pobije na głowe mając szansę 50/50
znowu masz kiepskie dni ?

a jaki był tern tydzień ?

normalny jesteś?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jesteś bredzącym hipokrytą. Po przekroczeniu 1800 powinienes gdakac o wzrostach ? Teraz bredzisz ze miały byc spadki. Poczytaj sobie twoje wypociny 2 strony wczesniej. Chyba ze twoje wpisy maja sie w ten sposób ze ma spadac - czyli kazda sesja spadkowa oznacza ze dobrze zakreskowałes i nie ważne czy to będzie z poziomu 1720, 1850 czy 2100 - obowiazuje teza ma spadac :roll:
"bandyty nie ma" - Cymcyk
10 pkt

S 7371 Anglik S7431
S 5227 francuz

horianek
Podporucznik
Posty: 11257
Rejestracja: 26 kwie 2010 21:26

Postautor: horianek » 07 lis 2016 08:12

U nas straszono przed wyborami PIS-em , niby z powodu wygranej Dudy i PIS-U giełda straciła to co straciła,
nic się nie zmieniło ,a nagle gra się na powrót w okolice 1900 -górne ograniczenie zielono namalowanego kanału .
Co na to może leszcz ? ano nic , grac to co mu wychodzi z kresek i nie przejmować się z tym co wygadują analitycy i politycy , jedni i drudzy nadają się do analnego pomiędzy sobą ...

Straszą Trumpem w Ameryce , nie mam pojęcia w czym jest gorszy od żony byłego prezydenta , który miał otwartą procedurę usunięcia z urzędu !
Gdyby tak podobna sytuacja byłaby gdziekolwiek na świecie , albo w Rosji ?
Powietrza by nie mogli złapać tyle by gdakali wszyscy.

W piątek na wieść o wycenie KGH , przyjąłem 6 szt. futa na S.
Wyceny mówią o 55 -45 zł , to jest w granicach 2000 na kontrakt od ceny dzisiejszego zamknięcia .
Niech się dzieje co ma być, Tramp , PIS w jednym stali worku.

:lol: :lol: :lol:




rl]
i dowiedziałes sie o tym w poniedziałek ? ..ja pi..le
"bandyty nie ma" - Cymcyk
10 pkt

S 7371 Anglik S7431
S 5227 francuz

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 07 lis 2016 09:31

Otwarcie niby po byczej myśli , jak czekam na kasowy

dobrym oporem chwilowo może być właśnie 1792
ale to za blisko jest ....by wytrzymało cały dzień głupotę na PZU

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





mój post z 28 października , wtedy pompowali PZU , teraz trudno będzie pompować pod Clinton
bo to jest mniej niż niepewne

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

będzie trzymanie do USA , a jutro niewykluczony 3 x mocniejszy rewers
:lol: :lol:

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 07 lis 2016 09:41

totalnie mało wiarygodne podbicie na Cu .
Trzeba tu i na dolarze wyłapać poziomy odejścia



Obrazek

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 07 lis 2016 09:51

mają praktykę w utrzymywaniu trendu intra horyzontalnego

na dzisiaj szkoda wchodzić na rynek przed zamknięciem , a na jutro kombinować z rzutem monetą





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Obrazek

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: wtomek » 07 lis 2016 14:34

uuu , tu nawet nie ma komu trzymać tego w horyzoncie ,

a LOP znowu rośnie , jesteśmy 100 pkt nad wsparciem

:lol: :lol: :lol: :lol:


a to może oznaczać ,że bez względu na wynik wyborów w USA , przywitamy się ze wsparciem.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2016 14:38 przez wtomek, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości