Pytanie o vol WIG20

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
zyciowyparkiet
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2017 01:11

Pytanie o vol WIG20

Postautor: zyciowyparkiet » 13 sty 2017 01:24

Witam szanowne Państwo

nie mogłem znaleźć działu o indeksach więc postanowiłem zapytać tutaj, na szybko, zanim pytanie ulotni się z głowy

Samo pytanie może wydawać się banalnie proste ale jak podpytałem kilka osób to były sprzeczności w odpowiedzi, a mianowicie:

Co do jest vol (volume) dla indeksu? Gdy przykładowo ściągam wig20 ze stooq czy z bossy, mam tam cenę otwarcia, najwyższą, najniższą i wolumen. Czymże jest ten wolumen?

Czy jest to suma akcji wszystkich spółek? Suma wartości akcji? Suma obrotu?
Różne odpowiedzi się zdarzały, mam nadzieję że bardziej doświadczeni rozwieją moje wątpliwości, jako iż jestem tylko studentem.

Pozdrawiam

REKLAMA


MUMINEK`
Chorąży
Posty: 742
Rejestracja: 26 lis 2016 06:30

Postautor: MUMINEK` » 13 sty 2017 05:45

drogi panie to bardzo trudne a zarazem bardzo mondre pytanie

na temat vol zdania naukowcow sa podzielone na dobra sparwe nikt go nie widzial a wiec nikt nie wie kto to jest

zdaniem wielu badaczy jest to osoba rodzaju meskiego a wiec prawdopodobnie mezczyzna ale i tu nie ma pewnosci bo jak to bedzie baba to i co

i to sa pewniki reszta to tylko domysly

jako ze jest pan studentem proponuje aby w swojej pracy dyplomowej a moze i magisterskiej poruszyl pan ten temat jakze trudny i drazliwy a moze i z tego wyjsc nawet praca doktorska

zyciowyparkiet
Starszy szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2017 01:11

Postautor: zyciowyparkiet » 13 sty 2017 15:02

Sęk w tym, że potrzebuję tej informacji na seminarium. Gdzie mógłbym uderzyć z tym pytaniem? na bosse?


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości